اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

خوندن میکروسویچ مدار با 18F8720

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

خوندن میکروسویچ مدار با 18F8720

با سلام به دوستان عزیز
    من یک عددمیکرو سویچ سر راه موتور DCگذاشتم و به صورت الکتریکال مدارو قطع و وصل میکند,در سرو موتورها خود درایور قابلیت این رو داشت که وقتی میکرو سویچ را به درایور میدادیم یک سیگنال ارسال میکرد برای میکرو که میکرو سویچ در حالت وصل است یا قطع ولی این موتور DC من این قابلیعت رو نداره در درایور,به نظر دوستان من با چه مداری میتونم میکرو سویچ رو بخونم که به میکروم آسیبی زده نشه ممنون :smile:

پاسخ : خوندن میکروسویچ مدار با 18F8720

سلام.
    با موتور،میکرو سوئیچ سری کردین؟؟ البته به مشخصات موتور بستگی داره، ولی در کل کار صحیحی نیست.
    میتونین با موتور، یه دونه اپتوکوپلر موازی کنین(فرستنده اپتوکوپلر رو با یه مقاومت سری کنین و مجموعا با موتور موازی-مقدار مقاومت بستگی به ولتاژ کاری موتور داره) گیرنده ی اپتوکوپلر هم که میره به میکرو.حالا هر وقت موتور روشن بشه، میکرو میتونه تشخیص بده.
    به جای اون میکرو سوئیچ هم گزینه های بهتری وجود دارن.مثل ترانزیستور BJT - ماسفت - IGBT - رله - کنتاکتور و...

دیدگاه

ممنون از پاسخ اتون من موتورم DCامپر بالای 10آمپر دارم خیلی تو زمینه الکترونیکی وارد نیستم,یعنی منظور شما اینه که با اپتوکوپلر فقط تغذیه ارو ایزوله کنم که نویز رو مدار نداشته باشم؟
      میشه یه شماتیک از مداری که گفتیدو بذارید ممنون

----------------------------------------------------

من میخوام حتما میکرو سوییچ ها رو بخونم که در چه حالتی هستند نه اینکه موتورو

دیدگاه

من الان برام این سوال مطرح هست که دقیقا میخواین چی کار کنین؟؟ قبلا با سروو موتور چه کاری کرده بودین که با موتور DC به اشکال برخوردین؟ منظورتون از میکرو سوئیچ، اگه همین سوئیچهایی باشه که برای ریست میکرو استفاده میشه، خب طبیعتا با جریان 10 آمپری، حتما خراب میشه.
        قراره اون سوئیچها، موتور رو روشن و خاموش کنن؟ و ما فشار داده شدن سوئیچها رو تشخیص بدیم؟
        اگه اینطور باشه، اون موقع مدار زیر رو پیشنهاد کردم(البته روشهای متعددی هست، من این به ذهنم رسید)

مقاومت R1 با توجه به ولتاژ موتور، مقدارش تعیین میشه.
        مقاومت R2 نقش Pull up رو داره و از قسمت مشخص شده به میکرو وصل میشه.

با روشن شدن موتور(فشار داده شدن شستی) از دیود داخلی اپتوکوپلر جریان مختصری رد میشه و به این ترتیب خروجی اپتوکوپلر که تا قبل از این 5 ولت بود، به حدود 0.2 ولت کاهش پیدا میکنه و میکرو میفهمه.

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
        X