اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

مقایسه Xmega و ARM

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

مقایسه Xmega و ARM

سلام دوستان
    من زمینه کار اصلیم اتوماسیون صنعتی هست و قصد دارم توی پروژه های ساده به جای PLC از مدارهای میکروکنترلری استفاده کنم و برای این کار قصد دارم یا از Xmega استفاده کنم یا ARM
    حالا با توجه به اینکه Xmega و ARM از لحاظ قیمت تقریبا به هم نزدیک هستند، برای کار در پروژه های صنعتی استفاده از کدوم مطمئن تر هست؟ این دوتا چه مزایا و معایبی نسبت به هم دارند و پیشنهاد شما به بنده کدوم یکی هست؟

پاسخ : مقایسه Xmega و ARM

بستگی به کار شما داره

فیلم آموزشی آقای اوژن کی نژاد رو از سایتشون دریافت کنید ، همه چیو توضیح دادند

knowledgeplus.ir
    Reveng will surely come... Your hard time are ahead
    // - - - - - - - - - -
    برگه های کتاب به منزله بالهایی هستند که روح ما را به عالم نور و روشنایی پرواز میآ*دهند. فرانسوا ولتر
    // - - - - - - - - - -
    اگر برای هرچیزی به غیر از علاقه ی شدیدتان به الکترونیک تلاش کنید ، خیلی دور نخواهید رفت / خیلی هم خوب نخواهید شد.
    // - - - - - - - - - -

دیدگاه

نوشته اصلی توسط سعید خیری
      بستگی به کار شما داره

فیلم آموزشی آقای اوژن کی نژاد رو از سایتشون دریافت کنید ، همه چیو توضیح دادند

knowledgeplus.ir
      کدوم فیلم؟ سمینار Xmega؟

دیدگاه

در اکثر موارد برای این نوع کاربردها (یعنی استفاده از میکروکنترلر بجای PLC در پروژه های ساده) همان خانواده AVR کفایت می کند و نیازی به انتخاب خانواده های قوی تر نیست. بنابراین اگر نمونه ای از جزئیات صورت مسئله مورد نظر را ذکر کنید، بصورت دقیق تر می توان برای پاسخ به شما اظهار نظر کرد.
        اوژن: به معنای افکننده و شکست دهنده است
        دانایی، توانایی است-Knowledge is POWER
        برای حرفه ای شدن در الکترونیک باید با آن زندگی کرد
        وضعمان بهتر می شود، اگر همه نسبت به جامعه و اطراف خود مسوول باشیم و نگوئیم به ما چه
        قوی شدن و خوب ماندن - خوبی کردن به دیگران یک لذت ماندگار است
        اگر قرار باشد نفت و منابع خام را بدهیم و چرخ بگیریم، بهتر است چرخ را از نو اختراع کنیم
        ساعت کار بدن اکثر انسان ها کمتر از 800000 ساعت است و بعد از آن از کار می افتد

دیدگاه

پاسخ : پاسخ : مقایسه Xmega و ARM

نوشته اصلی توسط طراح
          در اکثر موارد برای این نوع کاربردها (یعنی استفاده از میکروکنترلر بجای PLC در پروژه های ساده) همان خانواده AVR کفایت می کند و نیازی به انتخاب خانواده های قوی تر نیست. بنابراین اگر نمونه ای از جزئیات صورت مسئله مورد نظر را ذکر کنید، بصورت دقیق تر می توان برای پاسخ به شما اظهار نظر کرد.
          با تشکر از پاسخ شما، کارهایی که باید توسط میکرو انجام بشه کارهای روتین مثل شمارش با سرعت های عادی(بعضا چندین مورد مستقل) زمان سنجی(با نهایت دقت صدم ثانیه)، و مدیریت ورودی خروجی هاست،
          در بعضی موارد استفاده از مدباس، اتصال شفت انکودر، سنسورهای آنالوگ و... خروجی آنالوگ برای کنترل درایو و.. هم شامل برنامه میشوند. سطوح کار بالاتر رو ترجیح میدم با پی ال سی انجام بدم اما در مورد مدار میکرو کنترلری مهمترین خواسته ای که دارم قابلیت اطمینان کار در محیط های صنعتی و طول عمر بالاست. به عنوان نمونه چند مورد مدارهای بر پایه AVR رو دیدم که بعد از مدتی عملکردشون مختل شده که نمیخوام چینین موردی برای کارهای من پیش بیاد

دیدگاه

از نظر قابلیت اطمینان و طول عمر بالا در محیط صنعتی، اگر معذورات لازم را (که بارها به آن اشاره شده) رعایت کنید، از همان AVR هم می توان به خوبی استفاده کرد و این موردی نیست که بر اساس آن لازم باشد خانواده میکروکنترلر را تغییر دهید. اما برخی کاربردها وجود دارد که حتما نیاز به سخت افزار های خاص خود را دارد که در صورت مواجهه با چنین کاربردهایی، استفاده از میکروکنترلرهایی که دارای سخت افزار مورد نظر باشند، کاملا توجیه پذیر است. به عنوان مثال یکی از این موارد که در فهرست نیازهای شما هم به آن اشاره شده، shaft encoder است که برای آشکارسازی بدون خطای سیگنال های آن - در شرایطی که لرزش زیادی در سیستم مکانیکی وجود داشته باشد - حتما به میکروکنترلر مجهز به شمارش سخت افزاری این پالس ها نیاز است و در وضعیت لرزش زیاد با روش های مبتنی بر وقفه نمی توان بدون خطا جواب گرفت. یا مثال دوم، ایجاد dead time برای پالس های اعمال شده به پل های قدرت است که اگر چنین نیازی وجود داشته باشد، استفاده از میکروکنترلر مجهز به واحد پشتیبانی کننده از چنین عملکردی کاملا توجیه پذیر خواهد بود. نتیجه اینکه بر اساس نیاز واقعی ممکن است بتوان در بسیاری از موارد از همان AVR جواب گرفت و در کاربردهایی هم لازم باشد از خانواده های با امکانات سخت افزاری خاص تر استفاده کرد. در مورد خانواده XMEGA همانطور که در چندین موضع بیان شده، اگر بحث قدرت پردازش بسیار بالا مد نظر نباشد و Peripheral های بسیار غنی آن مطابق خواست صورت مسئله باشد، در طیف گسترده ای از کاربرد های صنعتی و از جمله صورت مسئله شما می توان از این خانواده استفاده کرد.
            اوژن: به معنای افکننده و شکست دهنده است
            دانایی، توانایی است-Knowledge is POWER
            برای حرفه ای شدن در الکترونیک باید با آن زندگی کرد
            وضعمان بهتر می شود، اگر همه نسبت به جامعه و اطراف خود مسوول باشیم و نگوئیم به ما چه
            قوی شدن و خوب ماندن - خوبی کردن به دیگران یک لذت ماندگار است
            اگر قرار باشد نفت و منابع خام را بدهیم و چرخ بگیریم، بهتر است چرخ را از نو اختراع کنیم
            ساعت کار بدن اکثر انسان ها کمتر از 800000 ساعت است و بعد از آن از کار می افتد

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
            X