ورود به حساب ثبت نام جدید فراموشی کلمه عبور
برای ورود به حساب کاربری خود، نام کاربری و کلمه عبورتان را در زیر وارد کرده و روی «ورود به سایت» کلیک کنید.

اگر فرم ورود برای شما نمایش داده نمیشود، اینجا را کلیک کنید.

اگر فرم ثبت نام برای شما نمایش داده نمی‌شود، اینجا را کلیک کنید.

اگر فرم بازیابی کلمه عبور برای شما نمایش داده نمی‌شود، اینجا را کلیک کنید.

جهت تبلیغ در وب سایت ECA کلیک کنید.

کاربران برچسب زده شده

صفحه 1 از 4 1234 آخرین
نمایش نتایج: از 1 به 10 از 33
    2008/02/28
    164
    0

از چه سنسوری استفاده کنم؟

سلام
    میخواهم با میکرو فرمان بدهم که یک قطعه به اندازه مثلا 3 سانتی متر یا یک عدد دیگه جابجا شود
    از چه سنسوری برای اینکه به همان اندازه مورد نظر جابجا بشود باید استفاده کنم؟
    ممنون
    2013/06/19
    1,544
    72

پاسخ : از چه سنسوري استفاده کنم؟

مکانيزم حرکتتيون چيه؟
    نوار نقاله؟ يه شيئ که خودش حرکت ميکنه و از بيرون ميخوايد بهش دستور بديد؟
    AYRIC
    2008/02/28
    164
    0

نقل قول نوشته اصلی توسط roboreza
    مکانيزم حرکتتيون چيه؟
    نوار نقاله؟ يه شيئ که خودش حرکت ميکنه و از بيرون ميخوايد بهش دستور بديد؟
    سلام
    الان با دست قطعه را روی صفحه حرکت میدهم که یک متر هم دارد تا قطعه به عدد میخاهم برسدبعد روی ان کار انجام میدهم
    فک کنم نوار نقاله هزینه ساختش بالا باشد اینطور نیست؟
    در کل میخاهم با کیبرد یک عدد بزنم و قطعه به اندازه همون اندازه به وسیله یک موتور که بهش وصله جلو رود

2013/06/19
    1,544
    72

خب چند تا کار ميشه کرد
    يکي اينکه عين يه روبات معمولي يه قوطي درست کني و موتور رو با تاير به اون قوطي ببندي تا اونا برات حرکت رو انجام بدن
    اگه از موتور ميني استفاده کني با تاير و جعبه مناسب يه 30 35 تومن فقط همين چنتا قطعه ميشه
    که در اينصورت شما يه ماژول براي انتقال ديتا به روبات ميخواي يا اينکه ميتوني از سيم استفاده کني. يا روي خود ربات يه کي پد ببندي . و براي اندازه گيري مسافت طي شده هم از انکودر استفاده کني. که با چرخش موتور بهت برحسب زاويه چرخش پالس ميده و با داشتن محيط تاير ميشه مسافت رو بدست آورد
    ميتوني هم از نوار نقاله استفاده کني که در اون صورت محدوديت طول داري و همچنين طراحيش به قطعات خاص نياز داره که روش خوبي نيست
    AYRIC
    2008/02/28
    164
    0

نقل قول نوشته اصلی توسط roboreza
    خب چند تا کار ميشه کرد
    يکي اينکه عين يه روبات معمولي يه قوطي درست کني و موتور رو با تاير به اون قوطي ببندي تا اونا برات حرکت رو انجام بدن
    اگه از موتور ميني استفاده کني با تاير و جعبه مناسب يه 30 35 تومن فقط همين چنتا قطعه ميشه
    که در اينصورت شما يه ماژول براي انتقال ديتا به روبات ميخواي يا اينکه ميتوني از سيم استفاده کني. يا روي خود ربات يه کي پد ببندي . و براي اندازه گيري مسافت طي شده هم از انکودر استفاده کني. که با چرخش موتور بهت برحسب زاويه چرخش پالس ميده و با داشتن محيط تاير ميشه مسافت رو بدست آورد
    ميتوني هم از نوار نقاله استفاده کني که در اون صورت محدوديت طول داري و همچنين طراحيش به قطعات خاص نياز داره که روش خوبي نيست
    ممنون
    ببینید در توضیح کار باید بگم فرض کنید یک قطعه به وزن حداکثر 30 کیلو داریم میخاهیم مثلا در 80 سانتی متری بعد 50 سانتی متری این قطعه برش بزنیم که این اعداد با کی برد وارد میشود
    2010/08/24
    سرزمين ضامن آهو
    534
    43

نقل قول نوشته اصلی توسط kendab
    سلام
    الان با دست قطعه را روي صفحه حرکت ميدهم که يک متر هم دارد تا قطعه به عدد ميخاهم برسدبعد روي ان کار انجام ميدهم
    فک کنم نوار نقاله هزينه ساختش بالا باشد اينطور نيست؟
    در کل ميخاهم با کيبرد يک عدد بزنم و قطعه به اندازه همون اندازه به وسيله يک موتور که بهش وصله جلو رود
    سيستم ارزان يا گران بيشتر به طراحي مربوط مي شود!

به هر حال براي انتقال شي مورد نظر يا بايد بکشيدش، يا بايد هُلش(املا؟) بديد، يا سُرش بديد يا يا يا

چه محدوديت هايي داريد؟
    همواره يادمان باشد:
    1-مردان بزرگ اراده مي کنند و مردان کوچک آرزو
    2-افراد بزرگ، هميشه به دنبال ايده هاي بزرگند و افراد کوچک به دنبال افراد بزرگ
    3-هميشه سعي کن آنقدر کامل باشي که بزرگترين تنبيه تو براي ديگران گرفتن خودت از آنها باشد.
    2008/02/28
    164
    0

نقل قول نوشته اصلی توسط S_Ahmad
    سيستم ارزان يا گران بيشتر به طراحي مربوط مي شود!

به هر حال براي انتقال شي مورد نظر يا بايد بکشيدش، يا بايد هُلش(املا؟) بديد، يا سُرش بديد يا يا يا

چه محدوديت هايي داريد؟
    sسلام
    ممنون
    مشکل زیادی نیست هم میتوانم هل بدهم هم بکشم ولی اندازه ام باید دقیق باشد
    2010/08/24
    سرزمين ضامن آهو
    534
    43

خيلي کارها مي شه کرد! بايد فکر کنيد و بهترين سيستم رو بسازيد.

چيزي که من الان همين طوري به ذهنم مي آيد، اين است که:

خب يک چيزي مثل يک ربات، با موتورهاي استپر، که بياد و بر اساس پالسهايي که بهش داده ميشه حرکت کنه، تا ما که پالسها رو بهش داديم دقيقاً بدونيم چه قدر حرکت کرده! اين سيستم حرکتي خوبي هست! يعني براي دقت متوسط خوبه!

اما اگر بخواهيد دقيق مسافت طي شده را اندازه بگيريد و به ميزان دقيقي جلوتر برويد بايد به يک نحو ديگر از مکان ربات يا حالا سيستم مطلع بشويد.
    مثلا
    مي توانيد از سنسورهاي فاصله سنج فاصله ي ربات رو با يک ديواره اندازه بگيريد و با استفاده از اين فيدبک ، ديگه 100% به محل مورد نظر رسيده ايد.

راه حل زياده، گفتم بايد خودتون ، فکر کنيد و بهترين حالت رو با توجه به محدوديت ها و ... طراحي کنيد.
    همواره يادمان باشد:
    1-مردان بزرگ اراده مي کنند و مردان کوچک آرزو
    2-افراد بزرگ، هميشه به دنبال ايده هاي بزرگند و افراد کوچک به دنبال افراد بزرگ
    3-هميشه سعي کن آنقدر کامل باشي که بزرگترين تنبيه تو براي ديگران گرفتن خودت از آنها باشد.
    2008/02/28
    164
    0

نقل قول نوشته اصلی توسط S_Ahmad
    خيلي کارها مي شه کرد! بايد فکر کنيد و بهترين سيستم رو بسازيد.

چيزي که من الان همين طوري به ذهنم مي آيد، اين است که:

خب يک چيزي مثل يک ربات، با موتورهاي استپر، که بياد و بر اساس پالسهايي که بهش داده ميشه حرکت کنه، تا ما که پالسها رو بهش داديم دقيقاً بدونيم چه قدر حرکت کرده! اين سيستم حرکتي خوبي هست! يعني براي دقت متوسط خوبه!

اما اگر بخواهيد دقيق مسافت طي شده را اندازه بگيريد و به ميزان دقيقي جلوتر برويد بايد به يک نحو ديگر از مکان ربات يا حالا سيستم مطلع بشويد.
    مثلا
    مي توانيد از سنسورهاي فاصله سنج فاصله ي ربات رو با يک ديواره اندازه بگيريد و با استفاده از اين فيدبک ، ديگه 100% به محل مورد نظر رسيده ايد.

راه حل زياده، گفتم بايد خودتون ، فکر کنيد و بهترين حالت رو با توجه به محدوديت ها و ... طراحي کنيد.
    ممنون
    مشکل من اینجاست که وقتی عدد 87 را وارد میکنم مثلا استپ موتور 8 درو باید بزند اگر شد 88 دور بعد کامل نمیشود این را باید چطور حل کنم
    2013/06/19
    1,544
    72

نقل قول نوشته اصلی توسط kendab
    ممنون
    مشکل من اينجاست که وقتي عدد 87 را وارد ميکنم مثلا استپ موتور 8 درو بايد بزند اگر شد 88 دور بعد کامل نميشود اين را بايد چطور حل کنم
    منظورتون چيه؟ درست شرح بديد که ميخوايد چکار کنيد تا راهنمايي درست رو بگيريد
    دقيقا اون کاري رو که ميخوايد بکنيد رو بگيد اينطوري اصلا معلوم نيست شما دقيقا ميخواي چکار کني ما هم هي روش هاي مختلف رو ميگيم آخرش هم شما نميفهمي بايد چکار کني
    AYRIC
صفحه 1 از 4 1234 آخرین
نمایش نتایج: از 1 به 10 از 33