اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

جریان عبوری از یک سیم

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

جریان عبوری از یک سیم

سلام
    چطور می تونم بدون استفاده از سنسور جریان وجود یا عدم وجود جریان عبوری از یک سیم رو بفهمم؟این مدار باید طوری باشه که اگه جریان در سیم وجود دارد پایه ورودی میکرو را یک و در صورت عدم وجود جریان پایهورودی میکرو صفر باشه.تا روی lcd بتونم وجود یا عدم وجود جریان را نشان بدم
    ولتاژ 48 ولت و جریان 0.5 آمپر
    با تشکر

پاسخ : جریان عبوری از یک سیم

سلام
    اگه جریانت acباشه میتونی دور سیمت سیم بپیچی و بدی به تقویت کننده و .....مثل ترانسهای جریان که در قدرت استفاده میشه.
    ولی اگه جریانdcهست کار کمی مشکل میشه و پیشهناد من استفاده از سنسور مغناطیس هال هستugn3503.

دیدگاه

نوشته اصلی توسط محمدحبیب زاده
      سلام
      اگه جریانت acباشه میتونی دور سیمت سیم بپیچی و بدی به تقویت کننده و .....مثل ترانسهای جریان که در قدرت استفاده میشه.
      ولی اگه جریانdcهست کار کمی مشکل میشه و پیشهناد من استفاده از سنسور مغناطیس هال هستugn3503.
      جریانم dc هست.هزینه برام خیلی مهمه چون مجبورم چنتایی مسیر عبور جریان رو سنس کنم.با این حال شاید مجبورشم از سنسور جریان استفاده کنم.
      با تشکر از راهنماییتون

دیدگاه

سنسور مفناطیس که از سنسور جریان خیلی قیمتش کمه!!!

دیدگاه

سنسور مفناطیس که از سنسور جریان خیلی قیمتش کمه!!!
          این سنسور مغناطیسی چطور عمل می کنه.در واقع چطور باید مدارش بسته بشه.در مورد قیمت هم حق با شماست

دیدگاه

جریان که از سیم عبور میکنه اطراف سیم میدان مغناطسی تولید میشه و با اندازه گیری میدان میشه فهمید که جریان سیم چقد هست.
            http://www.google.com/imgres?q=ugn3503+wire&biw=1280&bih=855&amp ;tbm=isch&tbnid=4Nh2zLYnF0k2eM:&imgrefurl= http://www.bristolwatch.com/hall_effect/ratiometric_hall_effect.htm&docid=vWsfa_6ZQoYf HM&imgurl=http://www.bristolwatch.com/hall_effect/ex10.gif&w=250&h=236&ei=VdOPUvUayKC0Bv r0gWA&zoom=1&ved=1t:3588,r:18,s:0,i:135&am p;iact=rc&page=1&tbnh=177&tbnw=200&amp ;start=0&ndsp=20&tx=113&ty=102

دیدگاه

سلام
              سلام محمد جان
              این سنسور حال چه قیمتیه ؟
              با ای سنسور فقط واسه جریان acهس دیگه یا دی سی رو هم دتکت میکنه ؟؟
              ممنون میشم بیشترک توضیح بدی ، مثلا بخوام بخرم بگم سنسور اثرهال بدین؟
              برو شیر درنده باش ای دغل میانداز خود را چو روباه شل
              راهنمایی در مورد ساخت فلزی اب

دیدگاه

سلام
                من چند سال پیش چند تا گرفته بودم 700 الان خبر ندارم فک کنم فوقش2000 باشه.
                برا هردو حالت dcوacفرقی نمی کنه.
                این سنسور میدان مغناطیسی رو اندازه میگیره.
                اگه میدانی ازش عبور نکنه فک کنم ولتاژ 2.5 ولت رو نشون میده.

اگه قطب n اهن ربا رو بهش نزدیک کنی با افزایش میدان ولتاژ خروجی زیاد میشه.وبا دور کردنش کم.
                اگه قطب s اهن ربا رو بهش نزدیک کنی با افزایش میدان ولتاژ خروجی کم میشه.وبا دور کردنش زیاد.

به همین خاطر در جریانهای acهم کاربرد داره.

اره بگی سنسور اثر هال میدن و دو نوع دیجیتال و انالوگش هست.
                شماره دیجیتال رو نمیدونم ولی انالوگشugn3503 رو میشناسم.کارش حرف داره.

دیدگاه

سلام
                  من چند سال پیش چند تا گرفته بودم 700 الان خبر ندارم فک کنم فوقش2000 باشه.
                  برا هردو حالت dcوacفرقی نمی کنه.
                  این سنسور میدان مغناطیسی رو اندازه میگیره.
                  اگه میدانی ازش عبور نکنه فک کنم ولتاژ 2.5 ولت رو نشون میده.

اگه قطب n اهن ربا رو بهش نزدیک کنی با افزایش میدان ولتاژ خروجی زیاد میشه.وبا دور کردنش کم.
                  اگه قطب s اهن ربا رو بهش نزدیک کنی با افزایش میدان ولتاژ خروجی کم میشه.وبا دور کردنش زیاد.

به همین خاطر در جریانهای acهم کاربرد داره.

اره بگی سنسور اثر هال میدن و دو نوع دیجیتال و انالوگش هست.
                  شماره دیجیتال رو نمیدونم ولی انالوگشugn3503 رو میشناسم.کارش حرف داره.
                  ممنون
                  یکی باید بخرم اخه تو نت یه مدار داده بود و انتن داشت یکی از بچه های همین سایت گفت انتنش سنسور اثر هاله منم گفتم این چیه
                  ممنون بازم
                  برو شیر درنده باش ای دغل میانداز خود را چو روباه شل
                  راهنمایی در مورد ساخت فلزی اب

دیدگاه

از یه مقاومت وات بالا عبور بده (با سیم سری کن) بعد ولتاژ دو سرشو بخون

اگه نمیتونی سیمو قطع کنی پن شیش دور سیم رو دور هسته فلزی بپیچون بعد یه سیم دیگه رو با دور بالاتر روی همون هسته
                    حالا یه ترانس داری!! میتونی ولتاژ سیم دوم رو بخونی و با کمی ازمون خطا و فسفر سوزوندن مقادیر جریان عبوری از سیم رو بدست بیاری

دیدگاه

پیشنهاد منم همون سنسور هال هست ugn3503 یا مشابهش ،قیمتش هم تقریبا مفته البته فک کنم از نوع دیجیتالش هم میتونی استفاده کنی برای کار شما که فقط سنس جریانه و نمیخوای مقدارش رو اندازه بگیری ،دیجیتال و آنالوگش فرقی نداره
                      اگه میخوای از acاستفاده کنی کافیه تو خروجیش یه دیود و خازن بزاری و اونو به سیگنال خروجی dc تبدیل کنی
                      فقط میمونه جاسازی کردن ای سی هال روی سیم که باید یه چیزی براش جور کرد، اگه رو برد باشه که خیلی راحت تره

دیدگاه

نوشته اصلی توسط wat
                        پیشنهاد منم همون سنسور هال هست ugn3503 یا مشابهش ،قیمتش هم تقریبا مفته البته فک کنم از نوع دیجیتالش هم میتونی استفاده کنی برای کار شما که فقط سنس جریانه و نمیخوای مقدارش رو اندازه بگیری ،دیجیتال و آنالوگش فرقی نداره
                        اگه میخوای از acاستفاده کنی کافیه تو خروجیش یه دیود و خازن بزاری و اونو به سیگنال خروجی dc تبدیل کنی
                        فقط میمونه جاسازی کردن ای سی هال روی سیم که باید یه چیزی براش جور کرد، اگه رو برد باشه که خیلی راحت تره
                        مرسی .دستتون درد نکنه

دیدگاه

سلام.دوستان من میخوام مقدار جریان عبوری از سیم رو بفهمم.واسه این چه سنسور یا مداری هست؟

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
                          X