اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

راه اندازی ماژول آلتراسونیک

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

راه اندازی ماژول آلتراسونیک

کسی از دوستان هست که با مازول های ساخته شده آلتراسونیک کار کرده باشه

چطور میشه درایوشون کرد

پاسخ : راه اندازی ماژول آلتراسونیک

سلام
    سنسور آلتراسنیک از فرستنده و گیرنده تشکیل شده است و سرعت ارسال سیگنال آن 340 متر بر ثاینه است که این برابر سرعت صوت است.
    مدار فرستنده آن از یک آی سی 555 تشکیل شده است که فرکانس خروجی آن 40 کیلو هرتز است که از پایه 3 آی سی گرفته می شود.
    اگر شما می خواهید به عنوان فاصله سنج استفاده کنید باید فرستنده و گیرنده را کنار هم قرار دهید حالا وقتی فرستنده موج خود رو ارسال کند وقتی به شیئی برخورد کند موج برگشت می کند و گیرنده آن را دریافت می کند که شما باید آن را آشکار و تقویت کنید و در خروجی آز آن استفاده کنید.

دیدگاه

نوشته اصلی توسط علی حیاتی
      سلام
      سنسور آلتراسنیک از فرستنده و گیرنده تشکیل شده است و سرعت ارسال سیگنال آن 340 متر بر ثاینه است که این برابر سرعت صوت است.
      مدار فرستنده آن از یک آی سی 555 تشکیل شده است که فرکانس خروجی آن 40 کیلو هرتز است که از پایه 3 آی سی گرفته می شود.
      اگر شما می خواهید به عنوان فاصله سنج استفاده کنید باید فرستنده و گیرنده را کنار هم قرار دهید حالا وقتی فرستنده موج خود رو ارسال کند وقتی به شیئی برخورد کند موج برگشت می کند و گیرنده آن را دریافت می کند که شما باید آن را آشکار و تقویت کنید و در خروجی آز آن استفاده کنید.
      سلام
      از این سنسور میشه برای اندازه گیری ارتفاع مایع درون یک مخزن بدون اینکه سنسور داخل مخزن باشه استفاده کرد؟
      منظورم اینه که آیا این امواج از فلز عبور میکنند؟
      گفت که دیوانه نهی لایق این خانه نهی

دیدگاه

نه
        ?Why not

دیدگاه

نوشته اصلی توسط abdali_mk
          کسی از دوستان هست که با مازول های ساخته شده آلتراسونیک کار کرده باشه

چطور میشه درایوشون کرد
          سلام .

من باهاشون کار کردم جواب هم گرفتم . البته با ماژول SRF05 کار کردم . با سنسور کار نکردم .
          خدایا هر چقدر دوست داری از عمر من کم کن و به طول عمر پدر و مادرم اضافه کن...

دیدگاه

نوشته اصلی توسط سید علی شاهرخی
            سلام .

من باهاشون کار کردم جواب هم گرفتم . البته با ماژول SRF05 کار کردم . با سنسور کار نکردم .
            با سلام،

این ماژول SRF05 قیمتش چنده و از کجا میشه تهیه کرد؟

راستش من به تازگی درگیر یه پروژه خیلی حساس ( روبات پسرم!!! :mrgreen: ) شدم که لازمه یه فاصله سنج رووش بزارم و از حداقل 5 سانت تا 30 سانت فاصله رو اندازه گیری کنم، نمیخوام از ماژول هم استفاده کنم، هر چی هم سخت افزار و پروژههای نمونه دیدم، حداقل فاصله 30 سانت بوده، ایده ای نظری چیزی ندارین، لطفا راهنمایی کنید.

مرسی .....
            مادامی که از شخصی یاد میشود، او و افکارش زنده اند ....

Sh_Nourbakhsh@Yahoo.com

http://s2.picofile.com/file/7170362468/_Wall_e_.jp

دیدگاه

http://roboeq.com/modules.php?op=mod...ink&cid=29

دیدگاه

[quote author=aivhl link]
                با سلام،

این ماژول SRF05 قیمتش چنده و از کجا میشه تهیه کرد؟

راستش من به تازگی درگیر یه پروژه خیلی حساس ( روبات پسرم!!! :mrgreen: ) شدم که لازمه یه فاصله سنج رووش بزارم و از حداقل 5 سانت تا 30 سانت فاصله رو اندازه گیری کنم.
                [/quote]
                سلام .

قیمت این ماژول 37 هزار تومان هست . و میتونه به راحتی فاصله بین 3 سانتیمتر تا 4 متر را با دقت خیلی بالا اندازه گیری کنه .

این ماژول را میتونبد از فروشگاه roboeq.com تهییه کنید .

راستی چقدر خوبه آدم باباش مهندس باشه بلد باشه از این چیزا براش درست کنه :biggrin:

در شکل زیر هم تصویر پروژه ای را که من به وسیله این ماژول طراحی کردم را میتونید مشاهده کنید . :rolleyes:

خدایا هر چقدر دوست داری از عمر من کم کن و به طول عمر پدر و مادرم اضافه کن...

دیدگاه

با سلام،

آقا خیلی ممنونم، لطف کردی .....

راستی چقدر خوبه آدم باباش مهندس باشه بلد باشه از این چیزا براش درست کنه :biggrin:
                  برای بچه که خوبه، تازه کلی هم حال میکنه، ولی باباهههههههههه
                  مادامی که از شخصی یاد میشود، او و افکارش زنده اند ....

Sh_Nourbakhsh@Yahoo.com

http://s2.picofile.com/file/7170362468/_Wall_e_.jp

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
                  X