ورود به حساب ثبت نام جدید فراموشی کلمه عبور
برای ورود به حساب کاربری خود، نام کاربری و کلمه عبورتان را در زیر وارد کرده و روی «ورود به سایت» کلیک کنید.

اگر فرم ورود برای شما نمایش داده نمیشود، اینجا را کلیک کنید.

اگر فرم ثبت نام برای شما نمایش داده نمی‌شود، اینجا را کلیک کنید.

اگر فرم بازیابی کلمه عبور برای شما نمایش داده نمی‌شود، اینجا را کلیک کنید.

جهت تبلیغ در وب سایت ECA کلیک کنید.

کاربران برچسب زده شده

نمایش نتایج: از 1 به 4 از 4
    2010/05/06
    تهران
    291
    7
    011

پروژه ي مکاترونيک 1 تلفن سکه اي!

سلام
    احتمالا پروژه ي درس مکاترونيک 1 بنده يک تلفن سکه اي مي باشد که بايد ضريب اطمينان داشته و همينطور بتواند بقيه ي پول نيز پس دهد. :surprised:
    البته نيازي به ساخت نيست. :biggrin:
    جدا از بحث مکانيکش مي خواهم براي تشخيص سکه از پردازش تصوير استفاده کنم که البته به مشکل خورده ام :angry:
    وقتي مي خواهم عکس سکه را اسکن کنم چطوري تشخيص بدهم که سکه ي بنده با چه زاويه اي افتاده و عکس گرفته شده است!!! :eek:

به نظر شما پردازش تصوير براي اسکن سکه کار درستي هست؟ :rolleyes:

لطفا اگر مطلبي در مورد تلفن سکه اي داريد کمک کنيد :cry:
    دکتر چمران در 1311 در تهران متولد شد
    وي در زمان اقامت در آمريکا انجمن اسلامي آمريکا را تأسيس کرد که منجر به قطع بورسيه وي توسط شاه شد.
    او با اينکه يکي از دانشمندان مطرح آمريکا به حساب مي آمد بدون توجه به مدرک به مصر رفت و آموزش نظامي ديد.
    2013/08/17
    110
    4

پاسخ : پروژه ي مکاترونيک 1 تلفن سکه اي!

سلام دوست عزیز
    من مکانیزم تشخیص سکه در پارکینگ متر های آمریکایی رو میدونم فکر کنم به دردت بخوره.
    این سیستم برای تشخیص نوع سکه از دو ویژگی سکه ها استفاده می کنه یکی قطرشونه و دیگری وزنشون.
    قطرشون رو با سنسور های نوری از بقل سکه تشخیص میده یعنی وقتی سکه از یک شیار عبور می کنه سنسور که در لبه شیار واقع شده عبور سکه رو تشخیص میده و طولش رو اسکن می کنه و با داده هاش مقایسه می کنه.من بررسی کردم دیدم سکه ای جدید ترمثلا 85به بعد همه شون 2mmباهم اختلاف قطر دارند.
    برای تشخیص از راه وزن هم شش عدد نیم دایره ی پلاستیکی سبک رو در دوطرف یک شیار ، نزدیک هم قراردادند که وقتی سکه از شیار عبور می کنه به اونها ضربه میزنه وجابه جا می شوند و از روی میزان جابه جایی سنسور ها اطلاعاتی رو به پردازنده میدهند.
    با توجه به این که ضربه با جرم و سرعت رابطه داره باید سرعت اولیه که در اثر انداختن سکه درون دستگاه یا کنترل بشه یا از لحاظ ارگونومی جوری باشه که نشود سکه رو باضرب داخل انداخت و به این ترتیب سرعت رو پیش بینی کرد و از عامل جرم برای تشخیص سکه ها استفاده کرد.
    با تطبیق این دو داده وبا تلرانس مناسب می شود سکه ها رو تشخیص داد.
    این هم چند تا عکس از این دستگاه.

باز هم سوال داشتی در خدمتم.
    :biggrin:

2010/05/06
    تهران
    291
    7
    011

نقل قول نوشته اصلی توسط mechaboy
    سلام دوست عزيز
    من مکانيزم تشخيص سکه در پارکينگ متر هاي آمريکايي رو ميدونم فکر کنم به دردت بخوره.
    اين سيستم براي تشخيص نوع سکه از دو ويژگي سکه ها استفاده مي کنه يکي قطرشونه و ديگري وزنشون.
    قطرشون رو با سنسور هاي نوري از بقل سکه تشخيص ميده يعني وقتي سکه از يک شيار عبور مي کنه سنسور که در لبه شيار واقع شده عبور سکه رو تشخيص ميده و طولش رو اسکن مي کنه و با داده هاش مقايسه مي کنه.من بررسي کردم ديدم سکه اي جديد ترمثلا 85به بعد همه شون 2mmباهم اختلاف قطر دارند.
    براي تشخيص از راه وزن هم شش عدد نيم دايره ي پلاستيکي سبک رو در دوطرف يک شيار ، نزديک هم قراردادند که وقتي سکه از شيار عبور مي کنه به اونها ضربه ميزنه وجابه جا مي شوند و از روي ميزان جابه جايي سنسور ها اطلاعاتي رو به پردازنده ميدهند.
    با توجه به اين که ضربه با جرم و سرعت رابطه داره بايد سرعت اوليه که در اثر انداختن سکه درون دستگاه يا کنترل بشه يا از لحاظ ارگونومي جوري باشه که نشود سکه رو باضرب داخل انداخت و به اين ترتيب سرعت رو پيش بيني کرد و از عامل جرم براي تشخيص سکه ها استفاده کرد.
    با تطبيق اين دو داده وبا تلرانس مناسب مي شود سکه ها رو تشخيص داد.
    اين هم چند تا عکس از اين دستگاه.

مهمان عزیز شما حق دیدن لینک ها را ندارید

باز هم سوال داشتي در خدمتم. :biggrin:
    سلام خيلي ممنون از جوابتون
    اين سنسور نوري که معرفي کرديد چه رابطه اي با سرعت حرکت سکه از جلوي سنسور نوري دارد؟
    مثلا يک سکه اي که وزن بيشتري دارد و يکي که وزن کم تري دارد.
    اونوقت در داخل سنسور چه تدبيري هست که سرعت ها ي عبور سکه از جلوي سنسور يکي هستش؟
    دکتر چمران در 1311 در تهران متولد شد
    وي در زمان اقامت در آمريکا انجمن اسلامي آمريکا را تأسيس کرد که منجر به قطع بورسيه وي توسط شاه شد.
    او با اينکه يکي از دانشمندان مطرح آمريکا به حساب مي آمد بدون توجه به مدرک به مصر رفت و آموزش نظامي ديد.
    2013/08/17
    110
    4

ببین دوست من یک سنسور هست با توجه به میزانی که نیم دایره های سیاه رنگی که داخل عکس هاست بالا می رود اطلاعات به پردازنده می دهد که میزان این ضربه جرم سکه رو مشخص می کنه که از این جرم ،وزن سکه و سرعتی که با اون به سمت پایین میرود رو حساب می کنه.
    و در آخرین قسمت دستگاه سنسور نوری قرار داره که با توجه به سرعت و مدت زمان قطع شدن نور ابعاد قطر سکه رو بدست میاره و با تطابق دادن این داده ها نوع سکه مشخص می شود. :smile:
    فقط حواست باشه برای شبیه سازی اون برای سکه های ایرانی باید انواع سکه هارو چند بار آزمایش کنی تا مرجعی مناسب برای مقایسه داده هایی که دستگاه بدست میاره داشته باشی.
نمایش نتایج: از 1 به 4 از 4