اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

پروژه ی مکاترونیک 1 تلفن سکه ای!

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

پروژه ی مکاترونیک 1 تلفن سکه ای!

سلام
    احتمالا پروژه ی درس مکاترونیک 1 بنده یک تلفن سکه ای می باشد که باید ضریب اطمینان داشته و همینطور بتواند بقیه ی پول نیز پس دهد. :surprised:
    البته نیازی به ساخت نیست. :biggrin:
    جدا از بحث مکانیکش می خواهم برای تشخیص سکه از پردازش تصویر استفاده کنم که البته به مشکل خورده ام :angry:
    وقتی می خواهم عکس سکه را اسکن کنم چطوری تشخیص بدهم که سکه ی بنده با چه زاویه ای افتاده و عکس گرفته شده است!!! :eek:

به نظر شما پردازش تصویر برای اسکن سکه کار درستی هست؟ :rolleyes:

لطفا اگر مطلبی در مورد تلفن سکه ای دارید کمک کنید :cry:
    دکتر چمران در 1311 در تهران متولد شد
    وي در زمان اقامت در آمريکا انجمن اسلامي آمريکا را تأسيس کرد که منجر به قطع بورسيه وي توسط شاه شد.
    او با اينکه يکي از دانشمندان مطرح آمريکا به حساب مي آمد بدون توجه به مدرک به مصر رفت و آموزش نظامي ديد.

پاسخ : پروژه ی مکاترونیک 1 تلفن سکه ای!

سلام دوست عزیز
    من مکانیزم تشخیص سکه در پارکینگ متر های آمریکایی رو میدونم فکر کنم به دردت بخوره.
    این سیستم برای تشخیص نوع سکه از دو ویژگی سکه ها استفاده می کنه یکی قطرشونه و دیگری وزنشون.
    قطرشون رو با سنسور های نوری از بقل سکه تشخیص میده یعنی وقتی سکه از یک شیار عبور می کنه سنسور که در لبه شیار واقع شده عبور سکه رو تشخیص میده و طولش رو اسکن می کنه و با داده هاش مقایسه می کنه.من بررسی کردم دیدم سکه ای جدید ترمثلا 85به بعد همه شون 2mmباهم اختلاف قطر دارند.
    برای تشخیص از راه وزن هم شش عدد نیم دایره ی پلاستیکی سبک رو در دوطرف یک شیار ، نزدیک هم قراردادند که وقتی سکه از شیار عبور می کنه به اونها ضربه میزنه وجابه جا می شوند و از روی میزان جابه جایی سنسور ها اطلاعاتی رو به پردازنده میدهند.
    با توجه به این که ضربه با جرم و سرعت رابطه داره باید سرعت اولیه که در اثر انداختن سکه درون دستگاه یا کنترل بشه یا از لحاظ ارگونومی جوری باشه که نشود سکه رو باضرب داخل انداخت و به این ترتیب سرعت رو پیش بینی کرد و از عامل جرم برای تشخیص سکه ها استفاده کرد.
    با تطبیق این دو داده وبا تلرانس مناسب می شود سکه ها رو تشخیص داد.
    این هم چند تا عکس از این دستگاه.

باز هم سوال داشتی در خدمتم.
    :biggrin:

دیدگاه

نوشته اصلی توسط mechaboy
      سلام دوست عزیز
      من مکانیزم تشخیص سکه در پارکینگ متر های آمریکایی رو میدونم فکر کنم به دردت بخوره.
      این سیستم برای تشخیص نوع سکه از دو ویژگی سکه ها استفاده می کنه یکی قطرشونه و دیگری وزنشون.
      قطرشون رو با سنسور های نوری از بقل سکه تشخیص میده یعنی وقتی سکه از یک شیار عبور می کنه سنسور که در لبه شیار واقع شده عبور سکه رو تشخیص میده و طولش رو اسکن می کنه و با داده هاش مقایسه می کنه.من بررسی کردم دیدم سکه ای جدید ترمثلا 85به بعد همه شون 2mmباهم اختلاف قطر دارند.
      برای تشخیص از راه وزن هم شش عدد نیم دایره ی پلاستیکی سبک رو در دوطرف یک شیار ، نزدیک هم قراردادند که وقتی سکه از شیار عبور می کنه به اونها ضربه میزنه وجابه جا می شوند و از روی میزان جابه جایی سنسور ها اطلاعاتی رو به پردازنده میدهند.
      با توجه به این که ضربه با جرم و سرعت رابطه داره باید سرعت اولیه که در اثر انداختن سکه درون دستگاه یا کنترل بشه یا از لحاظ ارگونومی جوری باشه که نشود سکه رو باضرب داخل انداخت و به این ترتیب سرعت رو پیش بینی کرد و از عامل جرم برای تشخیص سکه ها استفاده کرد.
      با تطبیق این دو داده وبا تلرانس مناسب می شود سکه ها رو تشخیص داد.
      این هم چند تا عکس از این دستگاه.
      http://upload7.ir/images/36080486518955913896.png
      http://upload7.ir/images/02976195314484908890.png
      http://upload7.ir/images/96973914698278834110.png
      http://upload7.ir/images/78440754899127791661.png
      باز هم سوال داشتی در خدمتم. :biggrin:
      سلام خیلی ممنون از جوابتون
      این سنسور نوری که معرفی کردید چه رابطه ای با سرعت حرکت سکه از جلوی سنسور نوری دارد؟
      مثلا یک سکه ای که وزن بیشتری دارد و یکی که وزن کم تری دارد.
      اونوقت در داخل سنسور چه تدبیری هست که سرعت ها ی عبور سکه از جلوی سنسور یکی هستش؟
      دکتر چمران در 1311 در تهران متولد شد
      وي در زمان اقامت در آمريکا انجمن اسلامي آمريکا را تأسيس کرد که منجر به قطع بورسيه وي توسط شاه شد.
      او با اينکه يکي از دانشمندان مطرح آمريکا به حساب مي آمد بدون توجه به مدرک به مصر رفت و آموزش نظامي ديد.

دیدگاه

ببین دوست من یک سنسور هست با توجه به میزانی که نیم دایره های سیاه رنگی که داخل عکس هاست بالا می رود اطلاعات به پردازنده می دهد که میزان این ضربه جرم سکه رو مشخص می کنه که از این جرم ،وزن سکه و سرعتی که با اون به سمت پایین میرود رو حساب می کنه.
        و در آخرین قسمت دستگاه سنسور نوری قرار داره که با توجه به سرعت و مدت زمان قطع شدن نور ابعاد قطر سکه رو بدست میاره و با تطابق دادن این داده ها نوع سکه مشخص می شود. :smile:
        فقط حواست باشه برای شبیه سازی اون برای سکه های ایرانی باید انواع سکه هارو چند بار آزمایش کنی تا مرجعی مناسب برای مقایسه داده هایی که دستگاه بدست میاره داشته باشی.

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
        X