اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

آشنایی و تعمیر مدار لامپ های پاور ال ای دی

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

آشنایی و تعمیر مدار لامپ های پاور ال ای دی

سلام
    من علاقمند به الکترونیک هستم و تازه وارد. لامپ های ال ای دی به مرور جایگزین CFL می شوند و آشنایی با عیب یابی و تعمیر درایور های آنها موضوع جالبی است.
    سوال من در مورد مدار لامپ های سه وات پاور است که ورودی 220 و خروجی حدود 14 ولت DC دارد. مشکل افت شدت جریان در خروجی از حدود 150-200 به زیر 5 است که باعث می شود لامپ ها خیلی ضعیف روشن شده و سو سو بزنند.
    آیا این مشکل می تواند از ترانزیستور نوسان ساز باشد؟ این ترانزیستور به نظرم داغ می کند.
    ممنون

پاسخ : آشنایی و تعمیر مدار لامپ های پاور ال ای دی

نوشته اصلی توسط رامین 121
    سلام
    من علاقمند به الکترونیک هستم و تازه وارد. لامپ های ال ای دی به مرور جایگزین CFL می شوند و آشنایی با عیب یابی و تعمیر درایور های آنها موضوع جالبی است.
    سوال من در مورد مدار لامپ های سه وات پاور است که ورودی 220 و خروجی حدود 14 ولت DC دارد. مشکل افت شدت جریان در خروجی از حدود 150-200 به زیر 5 است که باعث می شود لامپ ها خیلی ضعیف روشن شده و سو سو بزنند.
    آیا این مشکل می تواند از ترانزیستور نوسان ساز باشد؟ این ترانزیستور به نظرم داغ می کند.
    ممنون
    سلام مهندس. من برام کیسه کیسه از این لامپها میارن برای تعمیر.خب سه در یک تعمیرش سوده زیادی نداره.(شاید بعضا سود نداشته باشه یا سوده بسیار کم) من اگه تعمیر میکنم رو حسابه وظیفه است که خب حیفه که دور انداخته بشه. ولی لامپهای ال ای دیه توان بالا تر و یا پروژکتور سودش خوبه.
    اگه مشهد هستی بدم اینها رو خودت تعمیر کنی و به صاحبهاش تحویل بدی.
    من مدارهای تغذیه ال ای دی که بهش داریور ال ای دی میگن رو خودم تولید میکنم(میسازم).اول اینکه اصلا از منبع ترازیستوری استفاده نکن خیلی بی کیفیته متاسفانه در لامپهای سه در یک ارزون از اونها استفاده شده. دوم اینکه سعی کن از آی سی دارها استفاده کنی مخصوصا bp3102 و 3122 و 3123 و چیزهایی شبیه به این خیلی خوب جواب داده.
    دلیله اون سوسو زدن هم در خیلی از درایورها سه در یک خراب شدن خازنه وردیشه (همون چهار صد ولت) ولی مثلا در همین آی سی هایی که بهت گفتم اصلا اون خازن خراب هم بشه بازم عالی کار میکنه.چون محیطه اون داخل خیلی گرمه درایوره خوبی باید باشه که طولانی تر عمر کنه.
    بیا و منو از دسته این کیسه های لامپه سه در یک راحت کن.
    ساخت سوئیچینگ-داریور ال ای دی- لامپ و پروژکتور ال ای دی

دیدگاه

پاسخ : آشنایی و تعمیر مدار لامپ های پاور ال ای دی

با سلام
      من تجربم کمه فقط ممنون میشم اگه بیشتر توضیح بدین که قابل فهم باشه
      مثلا اینکه گفتین نوع ترانزیستوری به درد نمیخوره الان من یدونه از این ترانزیستوری ها رو رو دارم
      دو تا ترازیستور داره با شماره های 13001 و d 331 که روشن نمیشه
      الان یعنی ترانزیستورش سوخته؟
      در حالی که هیچ عیب ظاهری نداره ترانزیستوراش.کلا درایوش عیب ظاهری نداره
      بازم ممنون از توضیحات خوبتون

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
      X