اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

یه مشکل سخت

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

یه مشکل سخت

سلام بچه ها
    هیچکس میدونه زمان پاسخگویی LED چقدره؟
    جریان از این جا اب می خوره که من می خوام بدون آی سی لچ تابلو روان درست کنم .
    حالا مثلا اگه تو یه ثانیه 10000 بار LED رو یک کنم هر بار هم 1us آیا روشن می شه .
    تاکید می کنم که نمی خوام از لچ استفاده کنم.

پاسخ : یه مشکل سخت

روشن میشه ولی با نور کمتر ، چرا امتحان نمی کنید ؟
    حضرت علي (ع) : خداوند از جاهلان پيمان فراگيرى علم نگرفته ، مگر آنكه قبلا از دنشمندان پيمان تعليم دادن گرفته است .

دیدگاه

درسته امتحان کردم خیلی کم نور روشن میشه ولی اگر حد اقل زمان لازم برای روشن شدن LED رو مثلا بر حسب ms یا us داشته باشم می تونم با یه تر فند های سخت افزاری یه تابلوی بزرگ رو بدون لچ را بندازم

دیدگاه

حداقل نداره ، به هر حال نور کم می شه ولی اگر از LED های سوپر استفاده کنید تا 1/8 ثانیه هم نور خوبی دارید ، شاید 1/16 هم راضیتون کنه .
        حضرت علي (ع) : خداوند از جاهلان پيمان فراگيرى علم نگرفته ، مگر آنكه قبلا از دنشمندان پيمان تعليم دادن گرفته است .

دیدگاه

میتونی یه کار دیگه ای کنی.

led ها رو مستقیم به ic وصل نکن با یک ترانزیستور سویچ کن در واقع کلکتور ترانزیستور رو به کاتد led آند آن به 5+ و امیتر ترانزیستور به زمین و بیس هم به میکرو.

چون زمان روشن شدن led کمه باید جریان رو زیاد کنی تا نور جبران بشه.
          www.icesi.ir

دیدگاه

فکر کنم اگر زمان روشن بودن LED بیشتر از زمان خاموش بودنش باشه نور LED تغییر نکنه مثلا 3 به 1
            هرکه خود را یک بار با اشکهایش شستشو دهد تا زنده است پاک و مقدس میماند

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
            X