ورود به حساب ثبت نام جدید فراموشی کلمه عبور
برای ورود به حساب کاربری خود، نام کاربری و کلمه عبورتان را در زیر وارد کرده و روی «ورود به سایت» کلیک کنید.

اگر فرم ورود برای شما نمایش داده نمیشود، اینجا را کلیک کنید.

اگر فرم ثبت نام برای شما نمایش داده نمی‌شود، اینجا را کلیک کنید.

اگر فرم بازیابی کلمه عبور برای شما نمایش داده نمی‌شود، اینجا را کلیک کنید.

جهت تبلیغ در وب سایت ECA کلیک کنید.

کاربران برچسب زده شده

صفحه 1 از 2 12 آخرین
نمایش نتایج: از 1 به 10 از 14
    2011/05/16
    44
    0

رمز سرعت ربات های مسیر یاب در سر پیچ ها

سلام به همه
    من ربات ساختم ولی سر پیچ نمیتونه با سرعت زیاد بپیچه
    من تو مسابقات دیدم که برخی ربات ها با سرعت وحشتناک میپیچند :eek:
    من چند تا حدس زدم شما هم کمک کنید :rolleyes:
    1-میتونه از درایور های قوی (آمپر بالا) باشه ،چون موتورها سر پیچ و در سرعت زیاد تغییر حالت میدن و این جریان زیادی میکشه(l298 به خوبی نمیتونه این جران رو تامین کنه و به شدت داغ میکنه و در مواردی میسوزه) :cry2:
    2-میتونه از تعداد سنسور ها باشه که من نمیدونم که چرا از این همه سنیور استفاده میکنن oo:
    3-میتونه از ابعاد ربات باشه که من از این هم سر در نمیارم oo:
    4-میتونه از مقایسه کننده ها باشه،که من یا از lm324 ویا آی دی سی میکرو استفاده میکنم(البته برا تنظیم مقایسه کننده ها در ولتاژ مورد نظر من از یه pot برای همه مقایسه کننده ها استفاده میکنم آیا این مشکلی داره؟ :biggrin:)
    5-میتونه از عدم استفاده از کریستال خارجی باشه(من همیشه از کریستال داخلی استفاده میکنم)
    6-میتونه از چرخ ها باشه
    7-میتونه از تغذیه میکرو باشه(من همیشه ورودی رو میدم به رگولاتور 7805 و خروجی رو میدم به میکرو بدون هیچ خازن و دیودی :redface
    به این موارد نگاه کنید و بگید کدوم بی ربطه و کدوم باربط و اگه شما هم نظری دارین بگین :read:
    2013/06/19
    1,544
    72

پاسخ : رمز سرعت ربات هاي مسير ياب در سر پيچ ها

نقل قول نوشته اصلی توسط arm_avr
    سلام به همه
    من ربات ساختم ولي سر پيچ نميتونه با سرعت زياد بپيچه
    من تو مسابقات ديدم که برخي ربات ها با سرعت وحشتناک ميپيچند :eek:
    من چند تا حدس زدم شما هم کمک کنيد :rolleyes:
    1-ميتونه از درايور هاي قوي (آمپر بالا) باشه ،چون موتورها سر پيچ و در سرعت زياد تغيير حالت ميدن و اين جريان زيادي ميکشه(l298 به خوبي نميتونه اين جران رو تامين کنه و به شدت داغ ميکنه و در مواردي ميسوزه) :cry2:
    2-ميتونه از تعداد سنسور ها باشه که من نميدونم که چرا از اين همه سنيور استفاده ميکنن oo:
    3-ميتونه از ابعاد ربات باشه که من از اين هم سر در نميارم oo:
    4-ميتونه از مقايسه کننده ها باشه،که من يا از lm324 ويا آي دي سي ميکرو استفاده ميکنم(البته برا تنظيم مقايسه کننده ها در ولتاژ مورد نظر من از يه pot براي همه مقايسه کننده ها استفاده ميکنم آيا اين مشکلي داره؟ :biggrin:)
    5-ميتونه از عدم استفاده از کريستال خارجي باشه(من هميشه از کريستال داخلي استفاده ميکنم)
    6-ميتونه از چرخ ها باشه
    7-ميتونه از تغذيه ميکرو باشه(من هميشه ورودي رو ميدم به رگولاتور 7805 و خروجي رو ميدم به ميکرو بدون هيچ خازن و ديودي :redface
    به اين موارد نگاه کنيد و بگيد کدوم بي ربطه و کدوم باربط و اگه شما هم نظري دارين بگين :read:
    1- آره مهمه
    2- بيشتر به آرايش سنسور برميگرده تا تعداد سنسور
    3-زياد مهم نيست
    4- هيچ فرقي نميکنه که از چي استفاده کني چون به هر حال سرعت اين جور قطعات خيلي بيستر از اونيه که ما نياز داريم
    5- ربطي نداره به دليل قبلي. با همون کريستال داخلي هم اونقدر سرعت زياده که فرقي براي اينجور رباتا نميکنه
    6- بيشتر گشتاور و شتاب موتور مهمه تا تاير البته تاير هم بايد طوري باشه که گشتاور موتور رو از بين نبره
    7- هيچ ربطي نداره
    AYRIC
    2011/05/16
    44
    0

پاسخ : رمز سرعت ربات های مسیر یاب در سر پیچ ها

سلام
    ممنون از شما که سوالات رو دونه به دونه با حوصله جواب دادید
    حالا اگه اینا رو هم جواب بدین دیگه زبان از تشکر بر نخواهد آمد :nice:
    1- حالا که درایور مهمه شما چی پیشنهاد میکنید(قیمت هم مهمه :cry2؟
    2-آرایش سنسور رو چی پیشنهاد میکنید،اصلا آرایش رو چه جوری انتخواب میکنند؟ oo:
    3-چه نوع تایری گشتاور موتور رو از بین میبره؟ oo:
    4-موتور رو چی پیشنهاد می کنید؟آیا این موتور های گیربکس خورشیدی که تو roboeq هست خوبه؟البته پیشنهاد خودتون هم بگین :read:
    2011/05/16
    44
    0

منتظرم مهندس :cry2:

2011/05/16
    44
    0

بازم منتظزم :cry2: :redface:
    2013/06/19
    1,544
    72

سلام
    ممنون از شما که سوالات رو دونه به دونه با حوصله جواب داديد
    حالا اگه اينا رو هم جواب بدين ديگه زبان از تشکر بر نخواهد آمد :nice:
    1- حالا که درايور مهمه شما چي پيشنهاد ميکنيد(قيمت هم مهمه :cry2؟
    2-آرايش سنسور رو چي پيشنهاد ميکنيد،اصلا آرايش رو چه جوري انتخواب ميکنند؟ oo:
    3-چه نوع تايري گشتاور موتور رو از بين ميبره؟ oo:
    4-موتور رو چي پيشنهاد مي کنيد؟آيا اين موتور هاي گيربکس خورشيدي که تو roboeq هست خوبه؟البته پيشنهاد خودتون هم بگين :read:
    سلام
    ببخشيد امروز کلاس داشتم تازه اومدم توي سايت
    l6203 خوبه اما اورجينالش حدود 15 تومنه
    آرايش خطي با يکم شيب آرايش خوبيه. اين آرايش با آزمون و خطي کشف شده :mrgreen: اينقدر بستيم تا فهميديم اين آرايش خوب جواب ميده
    تاير اگر قطر مناسبي نداشته باشه يعني بزرگ باشه ققاعدتا سرعت رو بالا ميبره و گشتاور رو هم کم ميکنه و تازه شما مجبوريد سرعت رو کم کنيد و براي اينکار ولتاژ موتور رو کم ميکنيد پس بازم گشتاور موتور رو مياريد پايين
    موتور hv155 موتور خوبيه اما ظاهرا ديگه گير نمياد و در مورد اون خورشيدي ها نميدوم کدوم رو ميگيد اما هرچي که هست بايد سرعت حدود 500 تا 700 rpm داشته باشه
    مثلا اين فکر کنم خوب باشه البته خودم باهاش کار نکردم:
    http://roboeq.ir/products/detail/%D9%85%D9%88%D8%AA%D9%88%D8%B1%20%DA%AF%DB%8C%D8%B 1%D8%A8%DA%A9%D8%B3%2012%20%D9%88%D9%84%D8%AA%2067 0%20%D8%AF%D9%88%D8%B1%20%D8%AE%D9%88%D8%B1%D8%B4% DB%8C%D8%AF%DB%8C%20ZGX28/

اين موتور هم هست:
    http://roboeq.ir/products/detail/%D9%85%D9%88%D8%AA%D9%88%D8%B1%2012%20%D9%88%D9%84 %D8%AA%201050%20%D8%AF%D9%88%D8%B1%2011%20%D9%88%D 8%A7%D8%AA%20MAXON/

که چون rpm بالايي داره گشتاورش پايينه و نميتونه جوابگو باشه. چون توي سرعت هاي بالا شما مجبوري به تايرت چسب دوطرفه بزني و موتور بايد زور اين رو داشته باشه که از اون چسب رو بکنه به اضافه بايد از شيب هم بتونه بره بالا

به هر حال شما فعلا دنبال چسب نرو و با تاير معمولي يه چيز خوب در بيار تا بعد به چسب هم برسي :nice:
    AYRIC
    2011/05/16
    44
    0

سلام
    ممنون از پاسخ خوب شما :applause:
    تایر با چه قطری خوبه؟اگه نمونه اون توی roboeq یا هر جای دیگه هست لطفا لینکش رو بزارین؟
    پس اگه همه موارد رو رعایت کنم بازم یه موتور گرون قیمت برای پیچیدن سرعتی لازم دارم؟ :angry:
    اگه ممکنه یه پی سی بی از برد سنسور برای من بزارین ممنون میشم (یه جور باشه که بشه پرینتش بگیرم :mrgreen: )
    2013/06/19
    1,544
    72

سلام
    ممنون از پاسخ خوب شما :applause:
    تاير با چه قطري خوبه؟اگه نمونه اون توي roboeq يا هر جاي ديگه هست لطفا لينکش رو بزارين؟
    پس اگه همه موارد رو رعايت کنم بازم يه موتور گرون قيمت براي پيچيدن سرعتي لازم دارم؟ :angry:
    اگه ممکنه يه پي سي بي از برد سنسور براي من بزارين ممنون ميشم (يه جور باشه که بشه پرينتش بگيرم :mrgreen: )
    براي اون موتوري که گفتم ديگه 4 يا 5 خوبه. بهتره که تاير رو بدي به تراشکاري با تفلون برات بتراشه
    آره با اين موتور بيخودي ها خيلي بد ميشه البته به الگوريتم pwm دادنت هم بستگي داره که دارم خودم روش کار ميکنم
    AYRIC
    2011/05/16
    44
    0

سلام
    لطفا اگه میشه اون pcb برد سنسور رو برام بزارین
    2012/06/30
    19
    1