اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

کنترل موقعیت با خواندن ولتاژ با AVR

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

کنترل موقعیت با خواندن ولتاژ با AVR

با سلام به دوستان عزیز
    من با یک موتور DC یک قطعه رو در سه موقعیت وسط بالا و پایین قرار میدم و محل توقف رو با سنسور مادون قرمز مشخص میکنم محل استارت از نقطه وسط قرار گیری است وقتی موقع کار کردن سیستم برق قطع شود و در یکی از محلهای بالا و پایین و یا در هر محلی به غیر از محل وسط متوقف شود موقع وصل شدن برق اگه سیستم بخواهد دوباره شروع به کار کند همه چیز به هم میریزد
    سوال من اینه که چطور میتونم محل قرارگیری قطعه را مشخص کنم که ادامه برنامه اجرا شود و یا بتوانم سیستم را ریست کنم تا قطعه در هر موقعیتی که با شد به محل استارت یا همان نقطه وسط برود و برنامه از اول شروع به کار کند
    من برنامه را توسط کد ویژن نوشتم
    لطفا راهنمایی کنید. :question:

پاسخ : کنترل موقعیت با خواندن ولتاژ با AVR

سلام
    یک راه در تئوری من بلدم ولی برای کارهای صنعتی اصلا بلد نیستم
    در واقع برای صنعتی کردنش باید خیلی کارها را انجام داد.
    اما راه حل من:
    باید برای میکروکنترلر یک فیدبک ولتاژ داشته باشید.
    کار این فیدبک ولتاژ که مثلا یک adc هست به ولتاژی باید وصل شود که ولتاژ اصلی وارد مدار می شود (البته باید تقسیم ولتاژهایی هم صورت بگیرد ) که ولتاژی که adc اندازه می گیرد باید دارای یک خازن وا ظرفیت نسبتا بلایی باشد که شما مقدارش را می توانی با توجه به جریان کشی و اینکه مدار چقدر زمان نیاز دارد تا از این مقدار فیدبک بگیرد را بدست بیاوری ولی فکر می کنم همینطوری هم قرار بدی یه چیزهایی دست می آید.
    البته یادت نرود که باید تغذیه ی میکرو دارای خازن قوی تری باشد البته نه اینکه لذوما ظرفیت بالاتری داشته باشد !!! ولی باید بتواند میکرو را مدت بیشتری نسبت به خازن اولیه ای که قرار دادید نگه دارد.
    خب پس با توجه به فیدبک می توانید در برنامه بنویسید هر وقت ولتاژ از فلان مقداد کمتر شد میکر این مقدار را در یک فلش و شایدم eeprom داخلی یادداشت کند و هر وقت میکرو دوباره خواست راه بیفتد برود و از آن نقطه ای که در فلش هست استفاده کند.
    ----------------------------------------------------------------------------
    خلاصه
    1. میکرو یک فیدبک از تغذیه ی اصلی می گیرد.
    2.با توجه به مقدار اصلی هر وقت مدار فیدبک از آن کمتر شد موقعیت را ذخیره می کند
    3.هر وقت میکرو خواست راه بیفتد باید به مقدار فلش سر بزند
    ----------------------------------------------------------------------------

امیدوارم که درست توضیح داده باشم
    دکتر چمران در 1311 در تهران متولد شد
    وي در زمان اقامت در آمريکا انجمن اسلامي آمريکا را تأسيس کرد که منجر به قطع بورسيه وي توسط شاه شد.
    او با اينکه يکي از دانشمندان مطرح آمريکا به حساب مي آمد بدون توجه به مدرک به مصر رفت و آموزش نظامي ديد.

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
    X