ورود به حساب ثبت نام جدید فراموشی کلمه عبور
برای ورود به حساب کاربری خود، نام کاربری و کلمه عبورتان را در زیر وارد کرده و روی «ورود به سایت» کلیک کنید.

اگر فرم ورود برای شما نمایش داده نمیشود، اینجا را کلیک کنید.

اگر فرم ثبت نام برای شما نمایش داده نمی‌شود، اینجا را کلیک کنید.

اگر فرم بازیابی کلمه عبور برای شما نمایش داده نمی‌شود، اینجا را کلیک کنید.

کاربران برچسب زده شده

صفحه 1 از 4 1234 آخرین
نمایش نتایج: از 1 به 10 از 36
    2011/08/25
    43
    0

مهندسی الکترونیک یعنی چه؟

ین سوال را نمی تونم توی بخش انتخاب رشته ها بزارم چون باید متخصص هاش جواب بدن.
    مدت مدیدی هست که به رشته برق خصوصا الکترونیک برای تحصیل وکار مد نظرم هست .اما برای اشنایی با این رشته یا مطلب تخصصی اش بهم می رسه که سر ازش در نمی ارم یا مطالب تکراری که الکترونیک علم ساخت قطعات و طراحی مدار است ولی این خیلی کلی هست . می خواستم یکی به ما که چیزی نمی دانیم چراغی روشن کن تا من هرچه بیشتر با این رشته و منظورش و کارش اشنابشم که اگر ببینم مناسبم هست انتخاب کنم اول از استعدادم بگم که بنده در انالیز کردن کارها و بعد طراحی و بعد بسط و ریشه دادن یه چیز استعداد دارم و خلاقیت در سطح متوسط است اینو با تستهایی که دادم متوجه شدم همچنین به اختراع و تنوع و فناوری که توی روزنامه ها یا تلویزیون نشان می دن علاقه دارم . مثلا نمونه های زیر:
    - موبایل و صنعتش
    - یا خودکاری که با اسکن یه متن و ترجمه ان متن و انعکاس ترجمه روی متن کار می کنند و از این قبیل که در روزنامه کلیک جام جم است
    - تکنولوژی ماهواره در قسمتهایی که کار مهندسیش به تیپ کارهای بالا است.
    - ربات
    ظاهرا اینها یا کار مهندسان الکترونیک است یا نقش بسزایی دارند درش . اما خوب تعریف مهندسی الکترونیک که طراحی قطعات و مدار است که توی ذهن من یک سری قطعات خشک و غیر جذاب است را نمی فهمم که چطور باعث کار موبایل یا ربات و دیگر اختراعات می شه . ظاهرا جواب در متن زیر باشه:
    در یک نگاه ساده, یک سیستم الکترونیکی را میآ*توان به سه بخش تقسیم کرد:

ورودیآ*: حسگرهای الکترونیکی و مکانیکی (یا مبدلآ*های انرژی) . این تجهیزات سیگنالآ*ها یا اطلاعات را از محیط خارج دریافت کرده و سپس آنها را به جریان, ولتاژ یا سیگنالآ*های دیجیتال تبدیل میآ*کنند.

پردازشگر سیگنال: این مدارها در واقع وظیفه اداره کردن, تفسیر کردن و تبدیل سیگنالآ*های ورودی برای استفاده آنها در کاربرد مناسب را بر عهده دارند. معمولاً در این بخش پردازش سیگنالآ*های مرکب بر عهده پردازشگر سیگنالآ*های دیجیتال است.
    خروجی: فعال کنندهآ*ها یا دیگر تجهیزات (مانند مبدلآ*های انرژی) که سیگنالآ*های ولتاژ یا جریان را به صورت خروجی مناسب در خواهند آورد (برای مثال با ایفای یک وظیفه فیزیکی مانند چرخاندن یک موتور).

کاش می شد بیشتر با مهندسی الکترونیک و کاربردشهای به صورت کاربردیتر اشنا بشم :question:
    2013/01/07
    ايران-گيلان-صومعه سرا عزيز(روستای ماتک)
    496
    23

پاسخ : مهندسی الکترونیک یعنی چه؟

سلام دوست عزيز خيلي خوب كه داريد با اشناي با رشته الكترونيك داريد تحقيق مي كنيد بايد در كل بگم الكترونيك ان چيزي كه ديگران فكر ميكنند نيست در اولين بار بايد بدويند كه برق فرق داره با الكترونيك و دوم الكترونيك به اين چيزاي كه شما گفتيد فقط گفته نميشه ولي در كل مي خوام بگم ان چيزي كه واقعا دوستش داري و ميفهمي برو در پايان هم بگم كه استعداد در هر رشته اي همرا به علاقه هست بعدا اين هم نشانه اي خوب نميتونه باشه كه شما به اختراع و نوع اوري علاقه داري حتما فقط تو الكترونيك ميتوني نوع اوري داشته باشيد بعد فن اوري و موبايل و صنعت چيزي هستند كه همه علاقه بهش نشون ميده ولي متوجه نميشن ازش پس تا سعي داري نگاه كن علاقه واقعي كجاست شايد راحت اشتباه باشه يا درست
    الکترونیک بيشتر مطالعهٔ عبور جریان الکتریکی از مواد مختلف هست مثل نیمهآ* رساناها مقاومتآ*ها القاگرها و خازنآ*ها و آثار آن است الکترونیک همچنین به عنوان شاخهآ*ای از فیزیک نظری شناخته ميشه طراحی و ساخت مدارهای الکترونیکی برای حل مشکلات عملی قسمتی از مباحث موجود در مهندسی الکترونیک هست

در برخی موارد هم مطالعه المانآ*های جدید نیمهآ*رسانا و فنآ*آوریآ*های نزدیک به آن، شاخهآ*ای از فیزیک در نظر گرفته میآ*شود.مثل الكترونيك
    [size=15pt]!!!!!اگر به دست من افتد فراق را بکشم!!!!!! [/size]
    [size=12pt]نمی خواستم برم رفتم پشیمونم اگه رفتم دارم می میرم از عشقت من از عشق تو سر رفتم نمی تونم که برگردم به احساس تو بد کردم نفهمیدم چی پیش اومد که قرمز بودو رد کردم [/size] [size=13pt]
    [/size]
    [size=13pt][/size]
    [move]-----------خداوند لعنتشان كند...-------------[/move]
    2011/08/25
    43
    0

نقل قول نوشته اصلی توسط milad-admin
    سلام دوست عزيز خيلي خوب كه داريد با اشناي با رشته الكترونيك داريد تحقيق مي كنيد بايد در كل بگم الكترونيك ان چيزي كه ديگران فكر ميكنند نيست در اولين بار بايد بدويند كه برق فرق داره با الكترونيك و دوم الكترونيك به اين چيزاي كه شما گفتيد فقط گفته نميشه ولي در كل مي خوام بگم ان چيزي كه واقعا دوستش داري و ميفهمي برو در پايان هم بگم كه استعداد در هر رشته اي همرا به علاقه هست بعدا اين هم نشانه اي خوب نميتونه باشه كه شما به اختراع و نوع اوري علاقه داري حتما فقط تو الكترونيك ميتوني نوع اوري داشته باشيد بعد فن اوري و موبايل و صنعت چيزي هستند كه همه علاقه بهش نشون ميده ولي متوجه نميشن ازش پس تا سعي داري نگاه كن علاقه واقعي كجاست شايد راحت اشتباه باشه يا درست
    الکترونیک بيشتر مطالعهٔ عبور جریان الکتریکی از مواد مختلف هست مثل نیمهآ* رساناها مقاومتآ*ها القاگرها و خازنآ*ها و آثار آن است الکترونیک همچنین به عنوان شاخهآ*ای از فیزیک نظری شناخته ميشه طراحی و ساخت مدارهای الکترونیکی برای حل مشکلات عملی قسمتی از مباحث موجود در مهندسی الکترونیک هست

در برخی موارد هم مطالعه المانآ*های جدید نیمهآ*رسانا و فنآ*آوریآ*های نزدیک به آن، شاخهآ*ای از فیزیک در نظر گرفته میآ*شود.مثل الكترونيك
    من هم مشکلم همینه که نمی دانم این همان رشته ای هست که دنبالش هستم یا نه . تا اینجا که میام ازاینجا به بعد راهی نمی بینم که چطور به جواب این سوالم برسم . به قول شما شاید خیلی درست باشه انتخابم یا خیلی غلط. فکر می کنم برای رسیدن به این سوال باید راهی یا کاری که یه مهندس الکترونیک می کنه را ببینم
    چیه و بیشتر با عملش نه تئوری اشنا بشم . اما چطوری ؟

2013/01/07
    496
    23

سلام شما بيشتر دنبال چي هستيد از رشته اينده خودتون چه انتظاري داريد دقيقا چه انتظاري از الكترونيك داريد بگيد شايد تونستم راهنماي كنم ؟ يك مهند س الكترونيك هر كاري انجام ميده حتما نبايد الكترونيكي باشه دقيقا بگيد چي مي خوايد ؟
    [size=12pt]نمی خواستم برم رفتم پشیمونم اگه رفتم دارم می میرم از عشقت من از عشق تو سر رفتم نمی تونم که برگردم به احساس تو بد کردم نفهمیدم چی پیش اومد که قرمز بودو رد کردم [/size] [size=13pt]
    [/size]
    [size=13pt][/size]
    2012/05/24
    147
    1

پاسخ : مهندسي الکترونيک يعني چه؟

[size=14pt]الکترونيک يعني آوارگي بدون توقف[/size]
    2013/01/07
    496
    23

نقل قول نوشته اصلی توسط soltanfarid
    [size=14pt]الکترونيک يعني آوارگي بدون توقف[/size]
    سلام واسه كسي كه علاقه داشته باشه اين كلمه غريبه دادا كسي هم كه اين رشته رو دوست داشته باشه يا به هر كاري علاقه داشته باشه خسته نميشه پس اواره هم نميشه
    [/size]
    [size=13pt][/size]
    2012/05/24
    147
    1

عشق يعني دربه دري
    2013/01/07
    496
    23

نقل قول نوشته اصلی توسط soltanfarid
    عشق يعني دربه دري
    نمي دونم شايد عشق يعني در به دري ولي ميشه از عشق قصه نوشت
    [/size]
    [size=13pt][/size]
    2011/08/25
    43
    0

اینکه من بخوام از طریق تعاریف به این نتیجه برسم که الکترونیک این و ان هست فایده ای برای تشخیص اینکه این همان رشته ای که می خوام و بش علاقه داشته باشم نداره . فکر می کنم باید لمسش کنم که ببینم مثلا یه مهندس الکترونیک چه کارایی می تونه بکنه . برای اینکه هرچه بیشتر با مهندس الکترونیک اشنا بشم و لمسش کنم چه راهی به نظرتون می رسه . مثلا انجام یه نمونه کار مهندس الکترونیک یا اگر در توانم نیست شرح ان یا مثلا خواندن کتابی از چارت درسی یا غیر درسی مربوط به مهندسان الکترونیک خلاصه بنده را به عنوان کسانی که این راه را رفتن راهنمایی کنید

خودم بعدا انچه بش علاقه دارم یا از رشته ام چه انتظاراتی دارم را می نویسم .

یه سوال دیگم دارم اینکه محیط کار مهندسان الکترونیک چطوری است از پایین ترین تا بالاترین سطحش مثلا مثل مهندس مکانیک که می تونه با روغن و کارخانه می تونه سرکار داشته باشه و می تونه در یه دفتر فقط صرف طراحی باشه . ممنون :wow:
    2013/01/07
    496
    23

سلام شما میتونید کیت های اموزشی الکترونیک بخرید و مونتاژ کنید به قول خودتون لمس کنید تا شاید علاقه مند شوید ولی در کل شما مشکلت این هست که نمی دونید چی می خواید که این خود مشکل هست کار یک مهندس الکترونیک هم میتونه تعمیرات لوازم الکترونیک باشه هم ساخت وسایل الکترونیک هست
    من زیاد نمیتونم کمک کنم ولی من علاقه الکترونیک مثل نماز و روزه تو خونم یعنی خودم این علاقه رو تو خودم حس کردم شما هم باید ببیند اول چه کاری انجام میدید که خیلی خوشحالتون میکنه

http://www.daneshjookit.com/

در ازمایشگاه مهندس الکترونیک میتونید به ولت متر-منبع تغذیه-بردبرد-اسید برای برد-برد هزار سوارخ-برد خام-انواع خازن ها و قطعات الکترونیک و.........................خیلی خیلی چیزهای دیگه باشه که من یادم نیستم
    [/size]
    [size=13pt][/size]
صفحه 1 از 4 1234 آخرین
نمایش نتایج: از 1 به 10 از 36