ورود به حساب ثبت نام جدید فراموشی کلمه عبور
برای ورود به حساب کاربری خود، نام کاربری و کلمه عبورتان را در زیر وارد کرده و روی «ورود به سایت» کلیک کنید.

اگر فرم ورود برای شما نمایش داده نمیشود، اینجا را کلیک کنید.

اگر فرم ثبت نام برای شما نمایش داده نمی‌شود، اینجا را کلیک کنید.

اگر فرم بازیابی کلمه عبور برای شما نمایش داده نمی‌شود، اینجا را کلیک کنید.

جهت تبلیغ در وب سایت ECA کلیک کنید.

کاربران برچسب زده شده

صفحه 2 از 5 نخست 12345 آخرین
نمایش نتایج: از 11 به 20 از 43
    2010/02/19
    2,370
    100

پاسخ : راهنمايي خريد لپ تاپ

نقل قول نوشته اصلی توسط mahdi.7
    بله ولي شما چند مدل ديدي خوب نبوده نميشه کل يک برند رو زير سوال ببري! سوني هم ضعف و اشکالاتي داره و مدل هاي با اشکالي داشته دليل نميشه زير سوال بره! همه برند ها اينطور هستند. کاملا با حرفتون مخالفم که کلا يه برند بدرد نميخوره. چند ساله از دوستان و اشنايان که ايسوس دارن نديدم اشکالاي بني اسراييلي بگيرن خودمم چند ماهه n550jv ايسوس گرفتم خيلي راضيم کلي ريويو و بنچ مارک هاش رو خوندم.
    درضمن اگه اطلاع داشته باشيد کل خط توليد pc و لپ تاپ سوني به يه شرکت ديگه فروخته شده چون جز صنايع ضرر ده سوني بوده. همچنين ظاهرا خط توليد تلوزيون هاي AMOLED سوني هم به تعليق درخواهد اومد
    :agree:
    آقا اين n550jv هيچي کم نداره لامصب

مهمان عزیز شما حق دیدن لینک ها را ندارید

قبلا ميگفتم فقط سوني يا اچ پي
    خود من 3-4 ماه واسه خريدش تحقيق کردم
    الانم واقعا راضيم
    فقط با صفحه نمايش ISPش ميزنه تو دهن هرچي لپ تاپه
    تنها مشکلي که تو اين لپ تاپ من پيدا کردم اينه که دوال هارد نيست!
    که البته با اين ميشه اون مشکل رو هم حل کرد

يه نکته ديگه
    خيلي از برنامه هايي که ما باهاشون کار ميکنيم(مثل پروتئوس؛ آلتيوم و...) 32 بيتي هستن و اکثرا فقط از يه هسته CPU استفاده ميکنن

-

-

از دروغ متنفرم؛ هرچند در این مملکت به جرم صداقت، کودن نامیده شوم.
    2013/09/03
    1,984
    634

به نظرم اين بحث شبيه همون بحث نا تموم کدويژن بهتر است يا بسکام ، شده...اين مدل شما رو هم يکي از بچه ها خريده...ميگفت وقتي ميزنه به شارژ بدنه ش الکتريسيته ميگيره....يا مثلا ميگفت بعضي مدل هاش درايو دي وي دي لقه!...نميدونم شايد شانسي باشه ....به هر حال هر کي هر برندي رو دوس داره انتخاب کنه...
    ولي بنده از روي تجربه ميگم...من الان دانشجو هستم و تو خوابگاه همه اقريبا لپ تاپ دارن....تو اين 7 ترم دانشجوييم نديدم سوني خراب بشه ولي شايد حداقل 10تا دل 5010 ديدم که فقط باتري خراب کرده يا آي سي شارژ سوزونده...ايسوس و اچ پي هم خرابي داشتن ولي کمتر از دل بوده...نگيد سوني خرابي نداشته چون کسي نداشته...اتفاقا سوني هم زياد هست...

حالا اين نظر بنده ست...شايدم درست نباشه... :redface:
    قانون سوم نیوتون میگه برای اینکه بخوای به چیزی برسی باید از یه چیزی دل بکنی...

2010/02/19
    2,370
    100

نقل قول نوشته اصلی توسط punisher.x64
    به نظرم اين بحث شبيه همون بحث نا تموم کدويژن بهتر است يا بسکام ، شده...اين مدل شما رو هم يکي از بچه ها خريده...ميگفت وقتي ميزنه به شارژ بدنه ش الکتريسيته ميگيره....يا مثلا ميگفت بعضي مدل هاش درايو دي وي دي لقه!...نميدونم شايد شانسي باشه ....به هر حال هر کي هر برندي رو دوس داره انتخاب کنه...
    ولي بنده از روي تجربه ميگم...من الان دانشجو هستم و تو خوابگاه همه اقريبا لپ تاپ دارن....تو اين 7 ترم دانشجوييم نديدم سوني خراب بشه ولي شايد حداقل 10تا دل 5010 ديدم که فقط باتري خراب کرده يا آي سي شارژ سوزونده...ايسوس و اچ پي هم خرابي داشتن ولي کمتر از دل بوده...نگيد سوني خرابي نداشته چون کسي نداشته...اتفاقا سوني هم زياد هست...

حالا اين نظر بنده ست...شايدم درست نباشه... :redface:

دوست گلم هر وسيله اي که به پريز ارت دار وصل نشه بدنش اينجوري ميشه
    از يخچال قاينار خزر!!! تا لباسشويي بوش من ديدم اينجوري ميشه

اين که مسلمه
    خداي نکرده اسمش سونيه
    ولي تو اين مدت به اين نتيجه رسيدم که
    1- وايو و اچ پي دارن کيفيت ساختشون رو ميارن پايين(به خاطر کم کردن قيمت نهايي)
    2- بالاي 3 تومن معمولا اکثر برندها با هم برابري ميکنن

ولي همون که شما فرمودين
    هر کسي يه چيزي براش مهمه
    مثلا خود من شخصا نه قيافه برام مهم بود نه گرافيک نه وزن
    براي يه دوستم کامپيوتر يعني کارت گرافيک!
    براي يکي ديگه فقط قيافه مهمه؛ هيچي هم از سخت افزار نميدونه! :icon_razz:

-

-

از دروغ متنفرم؛ هرچند در این مملکت به جرم صداقت، کودن نامیده شوم.
    2012/10/16
    Far Far Away
    111
    2

بنده تجربه خودم رو ميگم:
    بنده 3 سال پيش يه i7 سوني خريدم که هنوز باتريش مثل مرد داره عين روز اول کار ميکنه. بنده کارم طراحي وب هست و در آن واحد هم Visual Studio هم SQL هم فوتوشاپ هم PHP هم MySQL هم Eclipse و يه دو سه تا برنامه کوچولو ديگه بازه اما کند نميشه! تنها ايرادش اينه که پنلي که دستت روش قرار ميگيره چون پلاستيک نرم هست در اثر گرما ورم کرده و همچنين وايرلسش با يه کليد کشويي روشن و خاموش ميشه که الان هههههي قطع و وصل ميشه!
    بنده حسابي راضيم از خريدم.
    2010/04/22
    سبزوار
    886
    35

نقل قول نوشته اصلی توسط dariai
    بنده تجربه خودم رو ميگم:
    بنده 3 سال پيش يه i7 سوني خريدم که هنوز باتريش مثل مرد داره عين روز اول کار ميکنه. بنده کارم طراحي وب هست و در آن واحد هم Visual Studio هم SQL هم فوتوشاپ هم PHP هم MySQL هم Eclipse و يه دو سه تا برنامه کوچولو ديگه بازه اما کند نميشه! تنها ايرادش اينه که پنلي که دستت روش قرار ميگيره چون پلاستيک نرم هست در اثر گرما ورم کرده و همچنين وايرلسش با يه کليد کشويي روشن و خاموش ميشه که الان هههههي قطع و وصل ميشه!
    بنده حسابي راضيم از خريدم.
    من دستم زیاد عرق می کنه جالب اینه که موقع کار چند برابر میشه . به همین دلیل احساس میکنم hp میتونه خوب باشه چون هم کیفیت ساختش خوبه هم سخت افزارش خوبه . هم بدنش اکثرا فلزیه . و i5 هم هست گزینه ای که مدنطرمه . 2 تومان هم کمی بیشتر قیمتشه . فکر کنم i5 هم بتونه واسه ما بچه های الکترونیک مناسب باشه .
    مولا علی (ع) میفرمایند : آسوده باش , آستین هارا بالا بزن , بر خدا توکل کن , آنگاه خدا را خواهی دید که زودتر از تو دست به کار شده است .
    2012/10/16
    Far Far Away
    111
    2

يادمه اون موقع ميگفتن HP هايي که نميدونم کانادايي بود يا مالزيايي اگر گير بياد خيلي خوبه!
    i5 هم خودش غوليه واسه خودش! البته که کارت رو راه ميندازه. حواست باشه که بسته به ويندوزت که اورجينال باشه و نوعش که 7 باشه يا 8 يه 100 تومني فرق وجود داره. همچنين گارانتي دار ها گرون تر هستن!
    من يادمه ماله خودم رو فقط 100 و خورده اي هزينه 3 سال گارنتيش بود.
    2013/09/03
    1,984
    634

اينکه قديمي ترها کيفيت ساختشون بالاتر هست هيچ شکي درش نيست...من قبل از اينکه اين i5 رو بخرم يه FW دوهسته اي داشتم...اونو دادمش به يکي از اعضاي خونواده و يه i5 سوني خريدم...ولي واقعا اون يکي مرد بود!!!السيدي 16.4 اينچ با همون دوهسته کارها ميکردم!!!!
    قانون سوم نیوتون میگه برای اینکه بخوای به چیزی برسی باید از یه چیزی دل بکنی...

2010/03/05
    3,251
    69

i5 هاي mobile هم دو هسته اي هستند ديگه

بهترين لپ هاي (consumer (home laptop رو الان شرکت هاي تايواني ميزنن
    msi ، asus ، acer ، و بقيه
    کيفيت شون تقريبا هيچ فرقي با هم نداره ، بين اينها به جاي اينکه به برند دقت کنيد به مدل دقت کنيد
    در مدل هاي consumer شرکت هاي امريکايي مثل hp يا dell خيلي خوب کار نميکنن ، يا حداقل من به شخصه نميپسندم کار هاشون رو
    چون هزينه هاي اين شرکت ها بالاتره مجبورن محصولي ارزون تر توليد کنن و اکثر محصولات سطح پايين و متوسط اين شرکت ها دچار مشکلات حرارتي يا مخصوصا لپ تاپ هاي dell مشکلات مادربرد و چيپ گرافيک و کيفيت لحيم کاري و غيره دارن
    در بين لپ تاپ هاي high end يا desktop replacement ها و يا business لپ تاپ هاي فقط و فقط hp خوب داره کار ميکنه
    لپ تاپ هاي dell حتي در مدل هاي high end هم دچار مشکلات کيفيت هستند بعضا
    لپ تاپ هاي clevo و برند هاي ديگه که از محصولات clevo به صورت barebone استفاده ميکنند هم دچار مشکل کيفيت هستند
    لپ تاپ هاي lenovo کلا در همه سري ها از نظر کارايي و قيمت خوب هستند و کيفيت سخت افزاري مناسبي دارن(حداقل در سري هاي سطح پايين و متوسط بهتر از dell هست) ولي از نظر کيفيت ساخت و کولينگ و طراحي مناسب و کنار هم قرار دادن اجزا زياد خوب عمل نميکنه lenovo و خيلي به سود خودش اهميت ميده ، حتي از فعاليت در رده هايي که ميبينه سود زيادي براش نداره خود داري ميکنه و کلا خيلي سود محور هست ...(البته همه شرکت ها هستند و بايد باشن ولي خوب lenovo ديگه خيلي زياده روي ميکنه )
    شرکت هاي ديگه شايد بشه گفت توشيبا داره يکم خوب کار ميکنه در مدل هاي سطح پايين و متوسط ، در مدل هاي سطح بالا محصولاتش باز به hp نميرسن
    سوني هم کلا ديگه سري سطح بالا نداره ! ولي قيمت سطح بالا داره فقط از پردازنده هاي ultra low voltage استفاده ميکنه و قيمت هاش هم بالا هستن البته کيفيت ساخت تقريبا مناسبي هم داره(از اين جهت تقريبا که شما ميتونيد با همون قيمت يک لپ تاپ از سري هاي high end اچ پي مثل elite book هاي قديم و zbook ها تهيه کنيد و کارايي 2 تا برابر بگيريد و کيفيت ساخت و بدنه و تنوع پورت هاش هم 2 برابر سوني هست ) ولي خوب شخصا با توجه به کارايي محدودشون و قيمت بالاشون فکر نميکنم انتخاب خوبي واسه يک مهندس باشه ....
    البته سعي کنيد زياد از برند هايي استفاده نکنيد که خيلي در بازار مرسوم نيستن چون در خدمات پس از فروش يا فروش دستگاه و غيره ممکنه دچار مشکل بشين

و اما محصولات شرکت دوست (يا در واقع دزد!) و برادر(يا در واقع کلاهبردار!) اپل!
    محصولاتي که فقط براي استفاده افراد با اطلاعات و ضريب هوشي پايين توسط شرکت اپل طراحي ميشه و در اونور دنيا در شرکت foxconn توسط مردم ... چين توليد ميشه ....
    يعني واقعا من نميدونم بعضي افراد چجوري رو محصولات اپل تعصب دارن؟
    نه کيفيت درست و حسابي دارن (بر عکس تصور عموم) ، نه کارايي درست و حسابي دارن ، نه سيستم عامل درست و حسابي دارن ، نه قيمت متناسب با خودشون دارن ، نه ....
    کلا هيچ نکته مثبتي ندارن

در ضمن لپ تاپي که ميگيرين cpu حتما intel بگيرين ، گرافيک زياد فرقي نميکنه nvidia يا amd باشه
    اگه کسي مايل بود ميتونيم در مورد اينکه چرا cpu هاي اينتل از amd بهترن بحث کنيم(در حال حاضر و در چند نسل اخير ، يعني محصولاتي که فعلا در بازار هستن مد نظرم هست، هر دو شرکت اشتباهات و محصولات فوق العاده اي هم در گذشته داشتن که خوب مورد بحث نيست .... )
    amd در معماري هاي اخيرش مثل بلدوزر واقعا خراب کاري کرده يعني کار به جايي رسيده که مجبور شدن در يکي از بلاگ هاي رسمي amd بيان مردم رو دلداري بدن ، اگر اخرين نسل هاي فنوم رو مقايسه کنيد با سري fx فعلي ميبينيد با اينکه حول هوش سال 2009 توليد ميشدن ، تحت پروسه با دقت کمتري توليد ميشدن و .... با اينحال با مصرف توان کمتر و بدون اين که نياز باشه براي جلوگيري از ابروريزي شرکت بياد تا جاي ممکن کلاک و ولتاژ پردازنده رو افزايش بده و مشکلات حرارتي و پاور واسه مصرف کننده ايجاد کنه(کاري که amd مجبور شد روي fx بکنه که بيش از اين ابروش نره) باز با همه اينها از fx9550 هم کارايي بالاتري دارن و حتي از i7 هاي high end هم دوره خودشون هم کارايي بالاتري دارن ....
    با سپاس
    2008/09/26
    1,405
    28

پاسخ : پاسخ : راهنمايي خريد لپ تاپ

نقل قول نوشته اصلی توسط Unregistered User
    i5 هاي mobile هم دو هسته اي هستند ديگه

بهترين لپ هاي (consumer (home laptop رو الان شرکت هاي تايواني ميزنن
    msi ، asus ، acer ، و بقيه
    کيفيت شون تقريبا هيچ فرقي با هم نداره ، بين اينها به جاي اينکه به برند دقت کنيد به مدل دقت کنيد
    در مدل هاي consumer شرکت هاي امريکايي مثل hp يا dell خيلي خوب کار نميکنن ، يا حداقل من به شخصه نميپسندم کار هاشون رو
    چون هزينه هاي اين شرکت ها بالاتره مجبورن محصولي ارزون تر توليد کنن و اکثر محصولات سطح پايين و متوسط اين شرکت ها دچار مشکلات حرارتي يا مخصوصا لپ تاپ هاي dell مشکلات مادربرد و چيپ گرافيک و کيفيت لحيم کاري و غيره دارن
    در بين لپ تاپ هاي high end يا desktop replacement ها و يا business لپ تاپ هاي فقط و فقط hp خوب داره کار ميکنه
    لپ تاپ هاي dell حتي در مدل هاي high end هم دچار مشکلات کيفيت هستند بعضا
    لپ تاپ هاي clevo و برند هاي ديگه که از محصولات clevo به صورت barebone استفاده ميکنند هم دچار مشکل کيفيت هستند
    لپ تاپ هاي lenovo کلا در همه سري ها از نظر کارايي و قيمت خوب هستند و کيفيت سخت افزاري مناسبي دارن(حداقل در سري هاي سطح پايين و متوسط بهتر از dell هست) ولي از نظر کيفيت ساخت و کولينگ و طراحي مناسب و کنار هم قرار دادن اجزا زياد خوب عمل نميکنه lenovo و خيلي به سود خودش اهميت ميده ، حتي از فعاليت در رده هايي که ميبينه سود زيادي براش نداره خود داري ميکنه و کلا خيلي سود محور هست ...(البته همه شرکت ها هستند و بايد باشن ولي خوب lenovo ديگه خيلي زياده روي ميکنه )
    شرکت هاي ديگه شايد بشه گفت توشيبا داره يکم خوب کار ميکنه در مدل هاي سطح پايين و متوسط ، در مدل هاي سطح بالا محصولاتش باز به hp نميرسن
    سوني هم کلا ديگه سري سطح بالا نداره ! ولي قيمت سطح بالا داره فقط از پردازنده هاي ultra low voltage استفاده ميکنه و قيمت هاش هم بالا هستن البته کيفيت ساخت تقريبا مناسبي هم داره(از اين جهت تقريبا که شما ميتونيد با همون قيمت يک لپ تاپ از سري هاي high end اچ پي مثل elite book هاي قديم و zbook ها تهيه کنيد و کارايي 2 تا برابر بگيريد و کيفيت ساخت و بدنه و تنوع پورت هاش هم 2 برابر سوني هست ) ولي خوب شخصا با توجه به کارايي محدودشون و قيمت بالاشون فکر نميکنم انتخاب خوبي واسه يک مهندس باشه ....
    البته سعي کنيد زياد از برند هايي استفاده نکنيد که خيلي در بازار مرسوم نيستن چون در خدمات پس از فروش يا فروش دستگاه و غيره ممکنه دچار مشکل بشين

و اما محصولات شرکت دوست (يا در واقع دزد!) و برادر(يا در واقع کلاهبردار!) اپل!
    محصولاتي که فقط براي استفاده افراد با اطلاعات و ضريب هوشي پايين توسط شرکت اپل طراحي ميشه و در اونور دنيا در شرکت foxconn توسط مردم ... چين توليد ميشه ....
    يعني واقعا من نميدونم بعضي افراد چجوري رو محصولات اپل تعصب دارن؟
    نه کيفيت درست و حسابي دارن (بر عکس تصور عموم) ، نه کارايي درست و حسابي دارن ، نه سيستم عامل درست و حسابي دارن ، نه قيمت متناسب با خودشون دارن ، نه ....
    کلا هيچ نکته مثبتي ندارن

در ضمن لپ تاپي که ميگيرين cpu حتما intel بگيرين ، گرافيک زياد فرقي نميکنه nvidia يا amd باشه
    اگه کسي مايل بود ميتونيم در مورد اينکه چرا cpu هاي اينتل از amd بهترن بحث کنيم(در حال حاضر و در چند نسل اخير ، يعني محصولاتي که فعلا در بازار هستن مد نظرم هست، هر دو شرکت اشتباهت و محصولات فوق العاده اي هم در گذشته داشتن که خوب مورد بحث نيست .... )
    amd در معماري هاي اخيرش مثل بلدوزر واقعا خراب کاري کرده يعني کار به جايي رسيده که مجبور شدن در يکي از بلاگ هاي رسمي amd بيان مردم رو دلداري بدن ، اگر اخرين نسل هاي فنوم رو مقايسه کنيد با سري fx فعلي ميبينيد با اينکه حول هوش سال 2009 توليد ميشدن ، تحت پروسه با دقت کمتري توليد ميشدن و .... با اينحال با مصرف توان کمتر و بدون اين که نياز باشه براي جلوگيري از ابروريزي شرکت بياد تا جاي ممکن کلاک و ولتاژ پردازنده رو افزايش بده و مشکلات حرارتي و پاور واسه مصرف کننده ايجاد کنه(کاري که amd مجبور شد روي fx بکنه که بيش از اين ابروش نره) باز با همه اينها از fx9550 هم کارايي بالاتري دارن و حتي از i7 هاي high end هم دوره خودشون هم کارايي بالاتري دارن ....
    با سپاس

با درود . . .
    برادر علیپور این منبعت رو که ازش کپی کردی لینکش رو بزار کارش دارم! باید برم یه توضیحاتی بهشون بدم oo:

و اما بعد

در حال حاضر میشه گفت اکثر لپ تاپها ی زیر 2 ملیون تقریبا کارایی های برابری دارند(تقریبا) .
    تو هر برند و خانواده ای هم یه سری مزایا و یه سری مشکلات خواه ناخواه هست و نمیشه گفت چی به چی برتری داره
    برای انتخاب لپتاپ ابتدا باید نحوه استفاده رو دید. ممکنه کسی فقط بخواد تایپ کنه باهاش و یا کسی دائم بخواد بزارتش زیر رندر نرم افزارهایی مثل 3DMAX , ...

متاسفانه در بازار فعلی کیفیت به شکل بالایی افت کرده و نمیشه نظری داد که چی بهتره. بطور مثال یکی از دوستان 4540 اچ پی رو گرفته و دائم باهاش مشکل داره. عدم وجود درایورها در سری HP همیشه مشکل سازه و متاسفانه باید وقت زیادی صرف پیدا کردن درایورش حتی از سایت پشتیبان خودش بکنید
    سری دل کلاً هر کدوم یه مشکلی داره و توی تعمیرکارها با دائم التعمیر معروفه(تنها سری از قدیم که تولیدش متوقف شد و معرکه بود XPS و تا حدودی اینسپایرون سری یک و دو )
    لنوو خوب کار کرده به نظر من و بین دوستانی که دارم تا بحال کسی ازش ننالیده(یک مورد صفحه مرگ گزارش دادن که وقتی رفتیم بالا سرش با تستی که روش کردیم دیدم به دلیل ضربه ای که خورده(سقوط از 45 سانتیمتری در حال شارژ و خاموش) هاردش مشکل پیدا کرده بود که با یه نرم افزار بدسکتور گیری زنده شد و هنوز سالمه)

تو همه لپ تاپ هایی که تا بحال برای تعمیر برامون آوردن فقط از دوتاش خوشم اومد و توپ بودن (متاسفانه مال پند سال پیشه و مدلها یادم نیست)
    اولیش یه دل فول پورت بود که ساخت ایرلند بود و طرف تو کیش ازش برای دستگاه CNC استفاده میکرد
    دومی هم یه SONY بود که مربوط به کارخونه پنیر و خامه سمت خودمون بود و مشکل باطری و یه سری مشکلات ریز دیگه داشت.

نکته ای که جا افتاد وزن دستگاه هست
    سعی کنید وزن رو هم بعنوان یک معیار در نظر بگیرید. در زمان جابجایی مکرر(مخصوصا دانشجویی) به حرفم خواهید رسید.

خودم به شخصه Fujitsu رو توصیه میکنم و بعدش Asus

موفق باشید
    درد من تنهایی نیست؛ بلكه مرگ ملتی است كه گدایی را قناعت، بی‏عرضگی را صبر، و با تبسمی بر لب این حماقت را حكمت خداوند می‏ نامند! "گاندی"

به دلیل وجود برخی مشکلات و بی احترامی ها این اکانت رو غیر فعال کردم. همیشه سر بلند باشید.
    بدرود . . .
    2010/03/05
    3,251
    69

درسته اينکه بعضي برند ها در گذشته محصولاتي خوبي رو توليد ميکردند رو بنده هم منکرش نشدم
    ولي بحث در مورد محصولات فعلي هست ، اينکه قبلا فلان برند محصولات خوبي ميزد پس ما بيايم محصولات .... الانش رو هم بخريم و بهش وفادار بمونيم کمي .... هست

اينکه تجربه شما و من چي بوده نميتونه مبناي نتيجه گيري کلي باشه
    حتي اشغال ترين برند فعلي هم در صورت استفاده درست در مدت عمر در نظر گرفته شده براشون همشون مشکل جدي پيدا نميکنن يک درصدي ازشون شون دچار مشکل ميشن(مگر اينکه مثل بعضي مدل هاي قديم dell خيلي ديگه طراحيشون و ساختشون مشکل داشته باشه!)، بايد به صورت کلي نگاه کرد
    نقل قول نوشته اصلی توسط وحيد نصيري

برادر عليپور اين منبعت رو که ازش کپي کردي لينکش رو بزار کارش دارم! بايد برم يه توضيحاتي بهشون بدم oo:
    شما از کجا و به چه دليل ميفرماييد که بنده کپي کردم؟ تهمت زدن اسونه [-X

با سپاس

صفحه 2 از 5 نخست 12345 آخرین
نمایش نتایج: از 11 به 20 از 43