ورود به حساب ثبت نام جدید فراموشی کلمه عبور
برای ورود به حساب کاربری خود، نام کاربری و کلمه عبورتان را در زیر وارد کرده و روی «ورود به سایت» کلیک کنید.

اگر فرم ورود برای شما نمایش داده نمیشود، اینجا را کلیک کنید.

اگر فرم ثبت نام برای شما نمایش داده نمی‌شود، اینجا را کلیک کنید.

اگر فرم بازیابی کلمه عبور برای شما نمایش داده نمی‌شود، اینجا را کلیک کنید.

جهت تبلیغ در وب سایت ECA کلیک کنید.

کاربران برچسب زده شده

صفحه 3 از 5 نخست 12345 آخرین
نمایش نتایج: از 21 به 30 از 43
    2008/09/26
    1,405
    28

پاسخ : راهنمايي خريد لپ تاپ

نقل قول نوشته اصلی توسط Unregistered User
    درسته اينکه بعضي برند ها در گذشته محصولاتي خوبي رو توليد ميکردند رو بنده هم منکرش نشدم
    ولي بحث در مورد محصولات فعلي هست ، اينکه قبلا فلان برند محصولات خوبي ميزد پس ما بيايم محصولات .... الانش رو هم بخريم و بهش وفادار بمونيم کمي .... هست

اينکه تجربه شما و من چي بوده نميتونه مبناي نتيجه گيري کلي باشه
    حتي اشغال ترين برند فعلي هم در صورت استفاده درست در مدت عمر در نظر گرفته شده براشون همشون مشکل جدي پيدا نميکنن يک درصدي ازشون شون دچار مشکل ميشن(مگر اينکه مثل بعضي مدل هاي قديم dell خيلي ديگه طراحيشون و ساختشون مشکل داشته باشه!)، بايد به صورت کلي نگاه کردشما از کجا و به چه دليل ميفرماييد که بنده کپي کردم؟ تهمت زدن اسونه [-X
    با سپاس

1- آیا من در جایی از متنم گفتم به برند وفادار بمونید و محصولاتش رو بخرید؟؟؟؟!!!!!
    بهتره متن رو دوباره بخونید شاید اشتباه برداشت کردید :biggrin:

2- عذر میخوام ، خودتون تایپ کردید(راضی شدی :biggrin: )

گفتم شاید کپی کردی(حدس نه تهمت، چقدر بد گمانی تو بچه :biggrin: )
    درد من تنهایی نیست؛ بلكه مرگ ملتی است كه گدایی را قناعت، بی‏عرضگی را صبر، و با تبسمی بر لب این حماقت را حكمت خداوند می‏ نامند! "گاندی"

به دلیل وجود برخی مشکلات و بی احترامی ها این اکانت رو غیر فعال کردم. همیشه سر بلند باشید.
    بدرود . . .
    2010/03/05
    3,251
    67

من بد گمان نيستم و منظور شما رو هم کاملا متوجه شدم ، صرفا جهت شفاف سازي قضيه در اذهان عمومي بود :biggrin:
    1- اينکه ميگين فلان مدل سوني خوب بوده يا فلان مدل دل ساخت ايرلند بوده و استفاده صنعتي ميشده يا فول پورت بوده حداقل مفهومش براي بنده اين بود
    نبايد نسب به کيفيت و کارايي يک محصول تک بعدي نگاه کرد
    نسبت قيمت به کيفيت و کارايي بايد تا حد امکان پايين باشه
    از نظر کارايي و کيفيت مطلق هم بايد محصول با نياز مورد نظر تطابق داشته باشه
    مثلا لنوو از نظر نسبت قيمت به کيفيت و کارايي تا حدي خوبه ولي از نظر کارايي و کيفيت مطلق محدوده و نياز هاي سطح بالا رو پوشش نميده
    يا محصولات خاصي مثلا از شرکت پاناسونيک يا دل يا .... هستن که از نظر کارايي و کيفيت مطلق در سطح بالايي قرار دارن و براي بعضي نياز ها واقعا جايگزيني وجود نداره(مثلا موارد فضايي يا نظامي ... که محصولات خاصي هم هستند و سفارشي ساخته ميشن و البته مدل هاي در دسترس عموم هم دارن) ولي اولا از نظر نسبت قيمت به کارايي و کيفيت مناسب نيستند و ضمنا در کاربرد هاي روزانه و حتي صنعتي در حد ايران کاربرد و توجيه ندارند ....
    من نمیدونم اون مدل dell ای که شما دیدید از چه سری بوده و اگه مثلا از سری precision بوده باز از نظر کارایی و کیفیت پایین تر از elitebook های قدیم hp یا zbook ها قرار داره
    سونی هم که الان فقط روی قسمت پایینی بازار تمرکز کرده و محصولات سطح بالا نمیزنه به علت سود پایینش ....
    تقریبا یه حالتی رو به ورشکستگی داره سونی (نظر شخصی) مثلا در اسمارت فون هاش میاد از متریال شیشه استفاده میکنه (مردم رو فریب میده ، هزینه طراحی و متریال رو پایین میاره ، در واقع کار خودش رو راحت میکنه و سود بیشتری هم میکنه ....)
    با سپاس
    2010/11/15
    اصفهان
    1,678
    56

یه core i5 از سری N ایسوس بگیر خودتا راحت کن
    --------------------------- --------------------------
    2012/01/11
    اصفهان
    1,656
    229

علي جان با حرفات موافقم جز اين قسمت که واقعا شاخ دراوردم :eek: :
    و اما محصولات شرکت دوست (يا در واقع دزد!) و برادر(يا در واقع کلاهبردار!) اپل!
    محصولاتي که فقط براي استفاده افراد با اطلاعات و ضريب هوشي پايين توسط شرکت اپل طراحي ميشه و در اونور دنيا در شرکت foxconn توسط مردم ... چين توليد ميشه ....
    يعني واقعا من نميدونم بعضي افراد چجوري رو محصولات اپل تعصب دارن؟
    نه کيفيت درست و حسابي دارن (بر عکس تصور عموم) ، نه کارايي درست و حسابي دارن ، نه سيستم عامل درست و حسابي دارن ، نه قيمت متناسب با خودشون دارن ، نه ....
    کلا هيچ نکته مثبتي ندارن
    شما اگر از نزديک دل و روده سخت افزار هاي اپل رو ديده بوديد و مو به مو بررسي کرده بوديد فکر نميکنم اين حرف رو بزنيد! واقعا کيفيت ساخت بالايي دارن محصولاتش و اين درش هيچ شکي نيست و همه ميدونن. اپل کمپانيه نواوريه و خيلي از قواعد بازي محصولات رو بهم زد و حرکت هاي انقلابي زيادي کرده که بدون تعصب همه کمپاني ها الگو برداري کردن ازش. من نه تعصب اپل دارم نه ايفون دارم نه مک بوکشو! با منطق دارم حرف ميزنم. براي مثال اپل تقريبا ميشه گفت اولين کمپاني اي بود که در ساخت لپ تاپ هاش کاملا از الومينيوم استفاده کرد و کيفيت ساخت رو برد بالا. مک بوک هاش رو نگاه کن از نزديک و بسيار دقيق بررسيشون کن. ناخوداگاه طراحي و کيفيت ساختشون رو تحسين ميکني همونطور که خودشون تا سايتشون گفتن هر ميليمتر به ميليمترش رو روش فکر کردن و طراحي کردن. نميتوني به کيفيت ساخت و مواد بکار رفته درش ايراد بگيري. قيمت بالاش به خاطر هزينه قطعات بالاييه که درش بکار رفته. براي مثال هارد هاي SSD و نمايشگر فوق العاده و هزينه ساخت بدنه با اون ظرافت و کيفيت (خيلي چيز هاي ديگه هم هست) پس بي دليل نيست همه قيمتش ولي درسته که بطور ميانگين قيمت بالايي داره محصولاتش
    من خودم همونجور که گفتم asus n550jv دارم اين لپ تاپ هم کاملا فلزيه (برخلاف ريويو هاي فارسي که گفتن پشت لپ تاب پلاستيکه) کيفيت ساخت انصافا خوب و بالايي داره اما وقتي بسيار دقيق و سخت گيرانه بررسيش ميکنم ميبينم ايراداتي داره هنوز و نتونستن اونجور که بايد با فلز يه طرح بي نقص مثل اپل ارائه بدن. داخلش که ديگه هيچي کيفيت مادربرد هاي اپل نظير نداره و از بهترين قطعات ممکن استفده شده و چينش قطعات فوق العاده قشنگ و عاليه. معلومه روي هر نوت بوکش يک سال رو کار کردن تا چيزي که ميخواستن بشه. رتبه بعدي براي کيفيت مادر برد هاي لپ تاپ بنظرم مستحق سوني هست که انصافا بعضي از توليداتش کيفيت خيلي بالايي داره هرچند که اخيرا خيلي ضعيف کار کرد و متاسفانه بدليل ضرر ده بودنش توليد لپ تاپ هاش متوقف شد و خط توليدشو فروخت...
    سيستم عامل اپل هم يه اکوسيستم بسيار تکامل يافته هست که امنيت بالا راحتي کار بالا در کنار رواني بسيار خوب و رابط کاربري بسيار زيبا ارائه ميکنه. يه سري مزايا mac os داره و يه سري معايب که طبيعتا ويندوز هم اينجوريه و هر کدوم کابران نخبه خودشون رو دارن
    در کل از روي احساسات نظر دادن خوب نيست و منطقي نيست. من همه اين هارو از نزديک ديدم و باشون کار کردم و بدون تعصب گفتم
    موفق باشي
    2010/03/05
    3,251
    67

نبايد نسب به کيفيت و کارايي يک محصول تک بعدي نگاه کرد
    نسبت قيمت به کيفيت و کارايي بايد تا حد امکان پايين باشه
    از نظر کارايي و کيفيت مطلق هم بايد محصول با نياز مورد نظر تطابق داشته باشه
    2011/03/18
    تهران
    574
    3

مقايسه محصولات اپل با هر برند ديگه اي اشتباه محضه!
    چون نه کارايياشون با هم يکيه و نه کيفيتشون و نه کاربراشون و نه هيچيشون به هم شبيه ، اصلا اپل رو بايد جدا از مابقيشون دونست چون همه چيزش خاصه!
    هرکي رفته سمت اپل خودشو با اپل سازگار کرده نه اينکه اپل رو با خودش سازگار کنه (اونايي که از ويندوز رفتن سمتشو ميگم)
    ديشب کنفرانس سالانه WWDC اپل بود، فقط نرم افزار معرفي شد توش با يه سري آماراي جالب:
    ديشب گفته شد که 80 ميليون کاربر مک تو جهان داريم، (تا پارسال 70 ميليون بود)
    گفته شد که سال گذشته 120 ميليون فقط دستگاه هاي آيفون و آيپد و آيپاد فروخته شده!
    گفته شد که 51 درصد کاربراي مک از آخرين ورژن مک استفاده ميکنن، در صورتي که تنها 18 درصد کاربراي ويندوز از ويندوز 8 استفاده ميکنن!
    و تنها 9 درصد از کاربراي اندرويد از اندرويد 4.4 استفاده ميکنن ، در صورتي که فکر کنم حدود 80 درصد کاربراي iOS از ورژن 7 که آخرين ورژنش تا ديشب بود استفاده ميکنن، ديشب ورژن 8 معرفي شد.
    از لحاظ طراحي سخت افزاري که چشم هم براي درکش کافيه ولي از لحاظ طراحي نرم افزاري هم اپل فوق العاده کار کرده:
    ديشب گفته شد که تو مرورگر هايي که خاصيت مولتي تب رو ساپورت ميکنن اپل سافاري در مصرف بهينه انرژي اول و گوگل کروم دوم و فايرفاکس هم سومه، با اين اختلاف که اپل سافاري 4برابر کم تر از گوگل کروم انرژي مصرف ميکنه :eek: اين مورد رو من خودم بهش رسيده بودم و قشنگ تا 40 دقيقه رو مصرف باتري تاثير مستقيم داره، حالا بگذريم از اينکه خود سافاري تو سرعت و راحتي هيچي به پاش نميرسه.

;()((void (*)(void))0x0000))
    2014/04/11
    64
    3

پاسخ : پاسخ : راهنمايي خريد لپ تاپ

و اما محصولات شرکت دوست (يا در واقع دزد!) و برادر(يا در واقع کلاهبردار!) اپل!
    محصولاتي که فقط براي استفاده افراد با اطلاعات و ضريب هوشي پايين توسط شرکت اپل طراحي ميشه و در اونور دنيا در شرکت foxconn توسط مردم ... چين توليد ميشه ....
    يعني واقعا من نميدونم بعضي افراد چجوري رو محصولات اپل تعصب دارن؟
    نه کيفيت درست و حسابي دارن (بر عکس تصور عموم) ، نه کارايي درست و حسابي دارن ، نه سيستم عامل درست و حسابي دارن ، نه قيمت متناسب با خودشون دارن ، نه ....
    کلا هيچ نکته مثبتي ندارن
    =))

یک سوال.شما بعد از مدتی کار کردن با مک داری این تحلیل رو ارائه میدی یا از کسی نقل کردی؟
    2010/03/05
    3,251
    67

اينکه کاربران مک در جهان زياد هستند خوب بودنش رو نميرسونه
    محصولات مک overprice شده هستن
    اوردن و فروختن محصولات overpriced و شيک که بيشتر بازارش دهک () بالايي جامعه هستند و اونايي که اطلاعات کافي ندارن هم سود اوليه ي بيشتري براي فروشندگان داره و هم سود خدمات پس از فروش بيشتري داره
    براي همين فروشندگان محصولات اپل رو بيشتر مورد توجه قرار ميدن و خدمات پس از فروشش هم فراوون تره
    به همين دليل کاربران هم ميگن خوب حتما يه چيزي هست که اينقدر اپل فراوونه > فروش بيشتر محصولات اپل
    محصولات اپل از نظر طراحي هيچي ندارن ، فقط استايليش هستند
    که همين مورد باعث حرارت بالاتر و کارايي پايين ترشون ميشه
    اپل حتي جرعت نداره مدل پردازنده هاي استفاده شده در محصولاتش رو اعلام کنه ، فقط ميگه نسبت به نسل قبلي بهتر شده
    اپل فقط به سود حداکثري خودش فکر ميکنه ، همه شرکت ها به سود فکر ميکنن ، ولي اپل ديگه تهه تهشه
    فکر ميکنيد اينکه اپل از کمپاني هاي ديگه استقلال نرم افزاري و پلتفرم سعي ميکنه داشته باشه واسه چيه؟ عدم ورود به هر گونه رقابت
    کافيه شما قيمت BOM ايفون 5اس و BOM مثلا فلگشيپ هاي شرکت هايي مثل سامسونگ يا LG رو دربياريد کاملا متوجه منظورم ميشيد
    من نميگم افراد متخصص يا با دانش بالا در اپل نيستند، برعکس شايد بهترين افراد و نخبه ترين افراد رو داشته باشه اپل چون در امدش بالاتر هست
    ولي چه فايده اي داره وقتي استراتژي شرکت اينه محصولش رو چندين برابر قيمتي که بايد باشه بفروشه
    اینکه ادم خودش رو از نظر سخت افزار و نرم افزار محدود کنه به یک شرکت اونم از نوع حریصش اصلا جالب نیست ...
    و این دقیقا چیزیه که شرکت اپل میخواد شما انجام بدید ...
    2011/03/18
    تهران
    574
    3

پاسخ : پاسخ : راهنمايي خريد لپ تاپ

اينکه کاربران مک در جهان زياد هستند خوب بودنش رو نميرسونه
    اين جمله عقل و شعور مردم در سطح جهاني رو هدف گرفته
    محصولات مک overprice شده هستن
    اوردن و فروختن محصولات overpriced و شيک که بيشتر بازارش دهک () بالايي جامعه هستند و اونايي که اطلاعات کافي ندارن هم سود اوليه ي بيشتري براي فروشندگان داره و هم سود خدمات پس از فروش بيشتري داره
    براي همين فروشندگان محصولات اپل رو بيشتر مورد توجه قرار ميدن و خدمات پس از فروشش هم فراوون تره
    هرچيزي قيمتي داره که قيمت اينا هم همينه و اگه بخوايم منصفانه هم حساب کنيم کاملا مناسب و به صرفه هست! چرا!؟:
    شما اگه يه ويندوز رو سيستمت نصب نکني تا کلي برنامه ديگه نصب نکني شايد هيچ استفاده مفيدي نتوني ازش داشته باشي، ولي مک واقعا کامله، هرچي که دم دستي نياز باشه رو داره، از پشتيباني از فرمت هاي صوتي و تصويري مختلف گرفته تا پشتيباني از انواع فايل هاي متني (حتي فايل هاي آفيس) و برنامه هاي مورد نياز براي کاراي ساده شخصي و يه سري نرم افزار هاي ساده تخصصي تو زمينه هاي مختلف! آيا ويندوز هم اينجويه؟
    مک پشتيباني نرم افزاري فوق قوي هم به کاربراش ميده، از پديت هاي سيستم عامل گرفته که حدودا سالي 5تا پديت ميده تا پديت نرم افزار ها و پديت هاي [glow=red,2,300]امنيتي[/glow]
    که همه اينا هم از رو همون پولي که بابت سخت افزار گرفته شده حساب ميکنه! و الان 2 سال هم هست که حتي ورژن هاي جديد سيستم عاملش هم که معرفي ميکنه رو رايگان براي تمام کاربراش پابليش ميکنه! (شما ويندوز اصل رايگان تاحالا ديدي؟ يا شنيدي؟ اصلا بهش فکر کردي؟ اصلا محاله؟ يا 100 سال ديگه مايکروساف اين کارو ميکنه؟)
    بعد يه بار ديگه هم يه سيستم ويندوزي با ويندوز اصل و نرم افزار هاي اصل بشيند جمع کنيد ببينيد چقدر در مياد؟
    به همين دليل کاربران هم ميگن خوب حتما يه چيزي هست که اينقدر اپل فراوونه > فروش بيشتر محصولات اپل
    اصلا ميگيم ملت بيان خر بشن سر اين طرز فکرشون مک بخرن، استفادش چي؟ ذلت و خواري ميکشن باهاش کار ميکنن؟، خدارو شکر تو تهران هم خيليا رو ديدم که رو مکشون ديگه ويندوز هم نميريزن و به طور مستقل ازش استفاده ميکنن يا اينکه فقط براي کاربرد هاي خاص به طور موقت ميرن تو ويندوز.
    محصولات اپل از نظر طراحي هيچي ندارن ، فقط استايليش هستند
    که همين مورد باعث حرارت بالاتر و کارايي پايين ترشون ميشه
    من بعيد ميدونم تاحالا با مک کارکرده باشي که اين حرف رو زدي :-?
    اين مورد رو هرکس ميتونه با يه بار تجربه خودش درک کنه، نياز به دفاع نداره :redface:
    بهينه ترين کارايي هم بين بقيه شک نکن که اپل داره، بايد تجربه کني.
    اپل حتي جرعت نداره مدل پردازنده هاي استفاده شده در محصولاتش رو اعلام کنه ، فقط ميگه نسبت به نسل قبلي بهتر شده
    تمام مک ها که مدل پردازندشون مشخصه چيه، فقط آيفون و آيپد و آيپاد رو پردازندشونو خودش طراحي ميکنه و فقط هم خودش استفاده ميکنه ازشون و پارامتر هاي اصليشون هم که ميگه چيه، جزئياتش ديگه به درد کي ميخوره؟ وقتي شرکت ديگه نميتونه ازش استفاده کنه! مهم همون کارکرده که به همون شکل ميگه.
    اپل فقط به سود حداکثري خودش فکر ميکنه ، همه شرکت ها به سود فکر ميکنن ، ولي اپل ديگه تهه تهشه
    نسبت به خدماتي که ميده (همونايي که بالا گفته شد) خيلي هم مناسبه قيمتاش.
    فکر ميکنيد اينکه اپل از کمپاني هاي ديگه استقلال نرم افزاري و پلتفرم سعي ميکنه داشته باشه واسه چيه؟ عدم ورود به هر گونه رقابت
    خب اين خودش يه نوع رقابته به طوري که رقيبي به راحتي نتونه بهش برسه!
    چرا شرکتاي ديگه اين کارو نميتونن کنن؟ نميتونن؟ يا ميتونن و نميکنن؟
    اينکه ادم خودش رو از نظر سخت افزار و نرم افزار محدود کنه به يک شرکت اونم از نوع حريصش اصلا جالب نيست ...
    و اين دقيقا چيزيه که شرکت اپل ميخواد شما انجام بديد ...
    اينم طرز فکري به ظاهر منطقي ولي در واقع غلط هست که همه هم ميگن، ولي ما با محدوديت هاش هم خيلي راحتيم :biggrin:
    ;()((void (*)(void))0x0000))
    2012/01/11
    اصفهان
    1,656
    229

مطمئن شدم مک تا حالا دستت نگرفتي و باش کار کني وگرنه براي هرکسي که باش کار کرده اينارو بگي خندش ميگيره! عزيز من کي گفته مک خيلي داغ ميکنه؟ کي گفته مشخصات ريز سخت افزاري مثل CPU رو منتشر نميکنه؟! مشخصات دقيق مک بوک هاشو ديدي که اينو ميگي؟! داداش شايعه پراکني نکن! برو تو سايتش مک بوک پرو پارت نامبر ME-294 رو ببين براي مثال از CPU اينتل مدل core i7 4700HQ استفاده کرده و فرکانس و مقدار رم و تمام مشخصات ريز ديگش هم نوشته و معلومه!
    در مورد هزينه هاش هم کاملا توضيح دادم که وقتي بشيني هزينه هاي بخش R&D و هزينه هاي ساخت و قيمت قطعات بکار رفتش رو دربياري ميبيني اونجوري هم که فکر ميکني overprice نيست!
    حرف هاي جناب SAJAD-G هم کاملا درسته الان 2 سال ميشه داره mac os رو رايگان منتشر ميکنه (خودتم بشيني فکر کني ميبيني قيمتشو از فروش محصولاتش بدست مياره) و بسيار کارامد و کامل شده و امنيت فوق العاده اي داره. چيزي که اصلا توي ويندوز نيست و بخواي ويندوز اصل و نرم افزار هاي اصل استفاده کني قيمت نجومي ميشه!
    در کل علي جان شما تعصب الکي روي ويندوز و اينا داري بحث کردن و دليل و برهان اوردن به نظرم فايده نداره!
صفحه 3 از 5 نخست 12345 آخرین
نمایش نتایج: از 21 به 30 از 43