اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

راهنمایی خرید لپ تاپ

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

راهنمایی خرید لپ تاپ

سلام
    من میخواستم لپ تاپمو عوض کنم و یه چیزى حدوده 1200$ تا 1500$ بودجه دارم و میخوام ازش براى کاردانى روبوتیک استفاده کنم و مشکلیم براى دانلود و نصب برنامه نداشته باشم و سبک باشه،گرافیک و CPU شم دیگه مناسب باشه گرافیک 2 کمتر نباشه و یه 3/4 سالى هم سالم کار کنه پیشنهادتون چیه؟!

پاسخ : راهنمایی خرید لپ تاپ

نوشته اصلی توسط Sammar
    سلام
    من میخواستم لپ تاپمو عوض کنم و یه چیزى حدوده 1200$ تا 1500$ بودجه دارم و میخوام ازش براى کاردانى روبوتیک استفاده کنم و مشکلیم براى دانلود و نصب برنامه نداشته باشم و سبک باشه،گرافیک و CPU شم دیگه مناسب باشه گرافیک 2 کمتر نباشه و یه 3/4 سالى هم سالم کار کنه پیشنهادتون چیه؟!
    1200 تا 1500 دلار ؟؟؟؟ ابر کامپیوتر می خوای بخری؟
    من دل 5520 و یا 7520 رو پیشنهاد میدم.

sigpic

دیدگاه

به نظرمن یه i3 سونی بخر بهت قول میدم از یه i7 ایسوس بهتر کار بده...
      تولید کننده تجهیزات برنامه پذیر اتوماسیون صنعتی

www.intelart.ir

ساخت کنترلر دما PID فازي با AVR [آموزشی]

دیدگاه

نوشته اصلی توسط punisher.x64
        بعید میدونم
        دوستان یه چند تا لب تاب خوب معرفی کنند واسه کسی که قراره برنامه نویسی انجام بده و متلب کار کنه و پروتیوس و ....
        خواستم بدونم ایا سری ام خیلی قویتر از سری یو است ؟
        و اینکه آیا سی پی یو یه i7 سری یو قویتره یا i5 سری ام ؟
        خلاصه بهترین لب تاپ واسه یه مهندس برق الکترونیک چی میتونه باشه ؟
        مولا علی (ع) میفرمایند : آسوده باش , آستین هارا بالا بزن , بر خدا توکل کن , آنگاه خدا را خواهی دید که زودتر از تو دست به کار شده است .

دیدگاه

نوشته اصلی توسط سید مصطفی طبسی
          بعید میدونم
          دوستان یه چند تا لب تاب خوب معرفی کنند واسه کسی که قراره برنامه نویسی انجام بده و متلب کار کنه و پروتیوس و ....
          والا من که خودم سونی دارم....در حال حاضر چون واسه پروژه کارشناسی کار میکنم کارم برنامه نویسی شده!!!شب و روز!
          لامصب مرگ نداره...صبح با خودم روشن میشه و شب موقه خواب خاموش میشه...بعضی وقتا که همون شب هم خاموش نمیشه....همیشه هم چند تا برنامه با هم بازه....متلب و اتمل استودیو ویژوال استودیو که پایه ثابتش هستن...تا الان که هیچ وقت پردازش کم نیاوردم...واسه برنامه نویسی و متلب کار کردن خیلی به پردازنده قوی نیاز ندارید....

www.intelart.ir

دیدگاه

فکر نمیکنم این قیمت به دلار باشه!!
            :eek:
            جدی میگین؟ از کجا به چنین نیایجی رسیدین؟!

دیدگاه

نوشته اصلی توسط سید مصطفی طبسی

بدنه ی لب تاب خیلی مهمه خوب باشه ؟
              این لب تاب چه طوریه ؟
              HP ProBook 4540s - A
              میتونید راهنمایی ببیشتر کنید
              مولا علی (ع) میفرمایند : آسوده باش , آستین هارا بالا بزن , بر خدا توکل کن , آنگاه خدا را خواهی دید که زودتر از تو دست به کار شده است .

دیدگاه

دوستان خیلی روی برند تمرکز نکنید
                من موقع خرید لپتاپ از دوستام مشورت گرفتم اکثرا گفتن دل به درد نمیخوره ولی سال 87 با 1370000 تومان یه dell studio1555 گرفتم هنوز باطریش با فول شارژ
                3.5 ساعت کار میده و برنامه هایی مثل مطلب 2013 و لب ویو و کد 2013 و... رو به راحتی اجرا میکنه و به خاطر اینکه کاسپر اسکی روی لپتاپ دارم یه کم دیر ویندوز
                میاد بالا وگر نه دیگه هیچ مشکلی نداره
                شما هم برو توی بازار با پولی که داری بهترین سخت افزار رو از نظر قدرت پردازش بخر و پولت رو واسه برند خاص نده

دیدگاه

نوشته اصلی توسط mahdi.7
                  فکر نمیکنم این قیمت به دلار باشه!! :eek:
                  جدی میگین؟ از کجا به چنین نیایجی رسیدین؟!
                  از اینکه وقتی با یه سونی i5 یه فیلم 1080p رو ادیت و رندر میکردی بدون هیچ مشکلی کارشو میکرد ولی با یه ایسوس i7 که همون پروژه رو رندر میکردی وسطاش جوری میرفت تو هنگ که باس دکمه پاور رو 5 ثانیه نگه میداشتی...
                  یا مثلا بازی Battlefield4 روی ایسوس i7 و گرافیک nvidia640m لگ میزد ولی روی i5 سونی با گرافیک amd7650 کاملا روون اجرا میشد....
                  یا اینکه یه پروژه فازی لاجیک رو با همون i5 سونی که ران میکردی 2 ثانیه طول میکشید تا خروجی بده ولی با ایسوس و اچ پی و لنوو ...با همه اینا تست کردم هیچکدوم زیر 5ثانیه نتونستن تموم کنن..اگه خواستید بازم مثال هست که بگم...

در مورد خرابی و اینجور چیزا هم که کافیه به فروم های تعمیرات لپ تاپ سر بزنید ببینید برندهایی مثل دل و لنوو و اخیرا ایسوس چقدر خرابی دارند...

وقتی میخوایم لپ تاپ بخریم میریم توی سایتای خارجی بنچ مارک گرافیک و CPU و اینجور چیزا رو نگاه میکنیم...بعد میگیم که بله فلان گرافیک که روی ایسوس نصب شده بهتر از فلان گرافیک هست که روی سونی نصب شده!...ولی به مچ بودن قطعات نگاه نمیکنیم...واسه خرید لپ تاپ بهتره بنچ مارک لپ تاپ رو ببینید تا بنچ مارک قطعات....

www.intelart.ir

دیدگاه

بله ولی شما چند مدل دیدی خوب نبوده نمیشه کل یک برند رو زیر سوال ببری! سونی هم ضعف و اشکالاتی داره و مدل های با اشکالی داشته دلیل نمیشه زیر سوال بره! همه برند ها اینطور هستند. کاملا با حرفتون مخالفم که کلا یه برند بدرد نمیخوره. چند ساله از دوستان و اشنایان که ایسوس دارن ندیدم اشکالای بنی اسراییلی بگیرن خودمم چند ماهه n550jv ایسوس گرفتم خیلی راضیم کلی ریویو و بنچ مارک هاش رو خوندم.
                    درضمن اگه اطلاع داشته باشید کل خط تولید pc و لپ تاپ سونی به یه شرکت دیگه فروخته شده چون جز صنایع ضرر ده سونی بوده. همچنین ظاهرا خط تولید تلوزیون های AMOLED سونی هم به تعلیق درخواهد اومد

دیدگاه

نوشته اصلی توسط mahdi.7
                      بله ولی شما چند مدل دیدی خوب نبوده نمیشه کل یک برند رو زیر سوال ببری! سونی هم ضعف و اشکالاتی داره و مدل های با اشکالی داشته دلیل نمیشه زیر سوال بره! همه برند ها اینطور هستند. کاملا با حرفتون مخالفم که کلا یه برند بدرد نمیخوره. چند ساله از دوستان و اشنایان که ایسوس دارن ندیدم اشکالای بنی اسراییلی بگیرن خودمم چند ماهه n550jv ایسوس گرفتم خیلی راضیم کلی ریویو و بنچ مارک هاش رو خوندم.
                      درضمن اگه اطلاع داشته باشید کل خط تولید pc و لپ تاپ سونی به یه شرکت دیگه فروخته شده چون جز صنایع ضرر ده سونی بوده. همچنین ظاهرا خط تولید تلوزیون های AMOLED سونی هم به تعلیق درخواهد اومد
                      :agree:
                      آقا این n550jv هیچی کم نداره لامصب
                      http://www.notebookcheck.net/Review-...k.98311.0.html
                      قبلا میگفتم فقط سونی یا اچ پی
                      خود من 3-4 ماه واسه خریدش تحقیق کردم
                      الانم واقعا راضیم
                      فقط با صفحه نمایش ISPش میزنه تو دهن هرچی لپ تاپه
                      تنها مشکلی که تو این لپ تاپ من پیدا کردم اینه که دوال هارد نیست!
                      که البته با این میشه اون مشکل رو هم حل کرد
                      http://www.wdc.com/en/products/products.aspx?id=1190

یه نکته دیگه
                      خیلی از برنامه هایی که ما باهاشون کار میکنیم(مثل پروتئوس؛ آلتیوم و...) 32 بیتی هستن و اکثرا فقط از یه هسته CPU استفاده میکنن
                      آموزش ساخت جعبه برای مدار با نرم افزار Corel Draw - آموزش طراحی تابلو ثابت با Corel Draw و LED Tool - آموزش کرک LED Tool

116 کتابخانه مورد نیاز برای Altium Designer

از دروغ متنفرم؛ هرچند در این مملکت به جرم صداقت، کودن نامیده شوم.

دیدگاه

به نظرم این بحث شبیه همون بحث نا تموم کدویژن بهتر است یا بسکام ، شده...این مدل شما رو هم یکی از بچه ها خریده...میگفت وقتی میزنه به شارژ بدنه ش الکتریسیته میگیره....یا مثلا میگفت بعضی مدل هاش درایو دی وی دی لقه!...نمیدونم شاید شانسی باشه ....به هر حال هر کی هر برندی رو دوس داره انتخاب کنه...
                        ولی بنده از روی تجربه میگم...من الان دانشجو هستم و تو خوابگاه همه اقریبا لپ تاپ دارن....تو این 7 ترم دانشجوییم ندیدم سونی خراب بشه ولی شاید حداقل 10تا دل 5010 دیدم که فقط باتری خراب کرده یا آی سی شارژ سوزونده...ایسوس و اچ پی هم خرابی داشتن ولی کمتر از دل بوده...نگید سونی خرابی نداشته چون کسی نداشته...اتفاقا سونی هم زیاد هست...

حالا این نظر بنده ست...شایدم درست نباشه... :redface:

www.intelart.ir

دیدگاه

نوشته اصلی توسط punisher.x64
                          به نظرم این بحث شبیه همون بحث نا تموم کدویژن بهتر است یا بسکام ، شده...این مدل شما رو هم یکی از بچه ها خریده...میگفت وقتی میزنه به شارژ بدنه ش الکتریسیته میگیره....یا مثلا میگفت بعضی مدل هاش درایو دی وی دی لقه!...نمیدونم شاید شانسی باشه ....به هر حال هر کی هر برندی رو دوس داره انتخاب کنه...
                          ولی بنده از روی تجربه میگم...من الان دانشجو هستم و تو خوابگاه همه اقریبا لپ تاپ دارن....تو این 7 ترم دانشجوییم ندیدم سونی خراب بشه ولی شاید حداقل 10تا دل 5010 دیدم که فقط باتری خراب کرده یا آی سی شارژ سوزونده...ایسوس و اچ پی هم خرابی داشتن ولی کمتر از دل بوده...نگید سونی خرابی نداشته چون کسی نداشته...اتفاقا سونی هم زیاد هست...

حالا این نظر بنده ست...شایدم درست نباشه... :redface:

دوست گلم هر وسیله ای که به پریز ارت دار وصل نشه بدنش اینجوری میشه
                          از یخچال قاینار خزر!!! تا لباسشویی بوش من دیدم اینجوری میشه

این که مسلمه
                          خدای نکرده اسمش سونیه
                          ولی تو این مدت به این نتیجه رسیدم که
                          1- وایو و اچ پی دارن کیفیت ساختشون رو میارن پایین(به خاطر کم کردن قیمت نهایی)
                          2- بالای 3 تومن معمولا اکثر برندها با هم برابری میکنن

ولی همون که شما فرمودین
                          هر کسی یه چیزی براش مهمه
                          مثلا خود من شخصا نه قیافه برام مهم بود نه گرافیک نه وزن
                          برای یه دوستم کامپیوتر یعنی کارت گرافیک!
                          برای یکی دیگه فقط قیافه مهمه؛ هیچی هم از سخت افزار نمیدونه! :icon_razz:
                          آموزش ساخت جعبه برای مدار با نرم افزار Corel Draw - آموزش طراحی تابلو ثابت با Corel Draw و LED Tool - آموزش کرک LED Tool

116 کتابخانه مورد نیاز برای Altium Designer

از دروغ متنفرم؛ هرچند در این مملکت به جرم صداقت، کودن نامیده شوم.

دیدگاه

بنده تجربه خودم رو میگم:
                            بنده 3 سال پیش یه i7 سونی خریدم که هنوز باتریش مثل مرد داره عین روز اول کار میکنه. بنده کارم طراحی وب هست و در آن واحد هم Visual Studio هم SQL هم فوتوشاپ هم PHP هم MySQL هم Eclipse و یه دو سه تا برنامه کوچولو دیگه بازه اما کند نمیشه! تنها ایرادش اینه که پنلی که دستت روش قرار میگیره چون پلاستیک نرم هست در اثر گرما ورم کرده و همچنین وایرلسش با یه کلید کشویی روشن و خاموش میشه که الان هههههی قطع و وصل میشه!
                            بنده حسابی راضیم از خریدم.

دیدگاه

نوشته اصلی توسط dariai
                              بنده تجربه خودم رو میگم:
                              بنده 3 سال پیش یه i7 سونی خریدم که هنوز باتریش مثل مرد داره عین روز اول کار میکنه. بنده کارم طراحی وب هست و در آن واحد هم Visual Studio هم SQL هم فوتوشاپ هم PHP هم MySQL هم Eclipse و یه دو سه تا برنامه کوچولو دیگه بازه اما کند نمیشه! تنها ایرادش اینه که پنلی که دستت روش قرار میگیره چون پلاستیک نرم هست در اثر گرما ورم کرده و همچنین وایرلسش با یه کلید کشویی روشن و خاموش میشه که الان هههههی قطع و وصل میشه!
                              بنده حسابی راضیم از خریدم.
                              من دستم زیاد عرق می کنه جالب اینه که موقع کار چند برابر میشه . به همین دلیل احساس میکنم hp میتونه خوب باشه چون هم کیفیت ساختش خوبه هم سخت افزارش خوبه . هم بدنش اکثرا فلزیه . و i5 هم هست گزینه ای که مدنطرمه . 2 تومان هم کمی بیشتر قیمتشه . فکر کنم i5 هم بتونه واسه ما بچه های الکترونیک مناسب باشه .

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
                              X