اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

یک سوال مهم درباره صوت

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

یک سوال مهم درباره صوت

با سلام خدمت دوستان.می خواستم بدانم که به نظر شما چه موجی و با چه فرکانسی می تواند صوت را تضعیف کند و یا از بین ببرد؟
    منظورم اینه که برای مثال می خواهم صداهایی را که از بیرون به محیط داخل خانه می ایند را تضعیف کنم یا از بین ببرم.ایا با امواج التراسونیک می توان این کار را انجام داد؟یا باید فرکانس بالاتری داشته باشد؟یا مثلا با سیگنالهایی که دیودهای مادون قرمز می توان این کار را انجام داد؟
    کلا چطوری می توان صوت را تضعیف کرد؟
    لطفا هر کی هر چی در این مورد به نظرش می رسه بگه.من کمی عجله دارم.
    ممنون.

پاسخ : یک سوال مهم درباره صوت

سلام
    خیلی دقیق نمی تونم توضیح بدم ... ولی قبلاً یه جا خوندم که توی بعضی استودیو ها برای این کار صدای خارج استودیو رو می گیرین و داخل استودیو با پلاریته منفی ( یعنی با 180 درجه اختلاف فاز ) پخش می کنن و به این ترتیب صدا رو خنثی می کنن. البته دامنه صدایی که پخش میشه ، باید دقیقاً برابر با صدایی باشه که به داخل راه پیدا کرده.

دیدگاه

نوشته اصلی توسط احسان محمودی
      سلام
      خیلی دقیق نمی تونم توضیح بدم ... ولی قبلاً یه جا خوندم که توی بعضی استودیو ها برای این کار صدای خارج استودیو رو می گیرین و داخل استودیو با پلاریته منفی ( یعنی با 180 درجه اختلاف فاز ) پخش می کنن و به این ترتیب صدا رو خنثی می کنن. البته دامنه صدایی که پخش میشه ، باید دقیقاً برابر با صدایی باشه که به داخل راه پیدا کرده.
      سلام.ممنونم.امکانش هست بیشتر توضیح بدی؟

دیدگاه

متاسفانه فقط در همین حد می دونم! :redface: اصول کار که مشخصه دیگه؟ فقط می مونه تجهیزات که اطلاعی ندارم!

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
        X