اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

نمایش اعداد در 7segment

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

نمایش اعداد در 7segment

با سلام.کسی می دونه چرا وقتی 7segment بخواد عدد 6 رو نشون بده ، led پایه a چرا روشن نمیشه؟؟ :question:(برای 9 هم همچین وضعی پیش میاد یعنی پایهd روشن نمیشه)

پاسخ : نمایش اعداد در 7segment

فقط برای این دو عدد مشکل داره ؟
    برای 7 و 2 این مشکل رو نداره ؟

اگه برای 7 و 2 روشن میشه مشکل باید نرم افزاری باشه ! شاید هم مقاومتی چیزی گذاشتی نور کم میشه و فکر میکنی روشن نیست !!؟

تو چه مداری گذاشتی و این مشکل رو داری؟

دیدگاه

سلام :
      شما از آی سی های 7448 یا 7447 استفاده کردین !
      اگر جدول داده های اون رو بررسی کنید می بینید که حالت استاندارد آنها برای 6 و 9 به همین صورت است و شما نمیتونید کاریش بکنید !

موفق باشید

دیدگاه

سلام

من هم با آقای حامد پروشانی موافقم. این آی سی ها به صورت استاندار اینجوری 6 و 9 رو نمایش میدن.

اگه میخوای مشکلت برطرف بشه، بهتره از میکرو استفاده کنی و خودت برنامه اش رو بنویسی.

البته فکر کنم قبلا یه نوع آی سی cmos پیدا کرده بودم که 6 و 9 رو درست نشون میداد. ولی الآن یادم نمیاد.

دیدگاه

توی آزمایشگاه مدار منطقی مگه از چه آی سی استفاده می کردیم که این مشکل رو نداشت !؟ یادم نیست !!

دیدگاه

من با آقای پروشانی عزیز موافقم. علاوه بر اون ممکنه از 4511 استفاده کرده باشید. میتوانید یک مدار کوچک در کنار کار خود طراحی کنید که با دیدن 6 و 9 قسمت مورد نظر را روشن کند. البته دیکودر دیگری وجود دارد که چنین مشکلی نداشه باشد. از همه اینها بگذریم این مشکل زیاد مهم نیست اما حتما دست در طراحی برده و سختترین راه را انتخاب کنید چون خیلی چیزهای دیگر یاد میگیرید.
            در دگرگونی احوالات است که جوهره مردان بزرگ روزگار مشخص می شود.

دیدگاه

با سلام به همه.هرکه جوابش رو میخواد مسیر زیر رو دنبال کنه.
              مدارهای دیجیتال/آزمدار منطقی/پاسخ 8.
              اینجور نوشتم چون جواب رو من نداده بودم. :job:

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
              X