ورود به حساب ثبت نام جدید فراموشی کلمه عبور
برای ورود به حساب کاربری خود، نام کاربری و کلمه عبورتان را در زیر وارد کرده و روی «ورود به سایت» کلیک کنید.

اگر فرم ورود برای شما نمایش داده نمیشود، اینجا را کلیک کنید.

اگر فرم ثبت نام برای شما نمایش داده نمی‌شود، اینجا را کلیک کنید.

اگر فرم بازیابی کلمه عبور برای شما نمایش داده نمی‌شود، اینجا را کلیک کنید.

کاربران برچسب زده شده

صفحه 1 از 2 12 آخرین
نمایش نتایج: از 1 به 10 از 14
    2013/10/20
    7
    0

توليد برق از انرژي بادي کوچک

سلام
    من مي خواستم با انرژي بادي يه دينام رو راه بندازم(دينام مثل دينام دوچرخه) و از اون يه لامپ رو روشن کنم که کار سختي هم نيست ولي شرايط ايده آل رو ندارم اگر ميشه در موارد زير راهنمايي کنيد:
    1- دينام دوچرخه 12 ولت هست نهايت و من ولتاژي که نياز دارم براي روشن کردن يک لامپ رشته اي است دينام ها رو هم زياد نميشناسم، ابعاد کوچيک دارند براي دادن چنين ولتاژ و جرياني که يک لامپ رشته اي رو رشون کنند؟
    2- من از طريق نصب يک پره به دينام دوچرخه اين کار رو کردم ولي دينام سخت مي چرخه تو سرعت 40 کيلوکتر بر ساعت ماشين شروع به حرکت تند مي کنه دينام هايي هست که چرخش راحت داشته و نيازي به قدرت بالا براي حرکت نداشته باشه؟
    ممنون از راهنمايي تون :read:

اضافه شده در تاریخ :
    نقل قول نوشته اصلی توسط ehsanajal
    باور کن راحتتر بگي بهتره
    راحت تر گفته بودم که :angry:
    من يک دينام دو چرخه ي 6 يا 12 ولت دارم بهش پره وصل کردم که مثل توربين هاي بادي با باد بچرخه، ولي قدرت بادي زيادي مي خواد که بچرخش در بياد، دينامي هست که ابعادش کوچيک مثل همين دينام دوچرخه باشه و انرژي حرکتي کمتري بخواد؟
    چطور اين 12 ولت خروجي رو به 220 ولت تبديل کنم!؟
    2008/12/29
    1,660
    249

پاسخ : توليد برق از انرژي بادي کوچک

باید سایز پره ها را بزرگ کنید .یا گیربکس براش بسازید مثل دوچرخه یا کولر آبی

دینام کوچکتر هم میشه: موتور ضبط صوتها و کلا موتورهای کوچیکی که به آرمیچر معروفه

برای تبدیل 12به 220هم باید یک اینورتور بخرید یا بسازید که بهتره بخرید چون ساختنش آسون نیست همون تبدیلهایی است که بعضی ها با باتری ماشین باهاش تلویزیون یا لامپ روشن می کنند

کلا قبل زدن تاپیک اگر سرچ می کردید کلی مطلب و بحث در مورد این مطالب شده

اینم نمونه اش
    http://www.eca.ir/forum2/index.php?topic=46392.0;nowap

کسی که به کشورش به درستی خدمت کند،نیازمند تکیه به خاطره ی گذشتگانش نخواهد بود
    ولتر
    2008/03/02
    گيلان ( لنگرود )
    252
    0

سلام
    بد نيست يه برآورد هزينه هم قبل از شروع كار داشته باشي دوست من؛ بازگشت سرمايه از موارد مهم در شروع هر پروژه اي هستش

موفق باشي :nerd:
    شيطان كه رانده گشت يك خطا بيشتر نكرد خود را براي سجده آدم رضــــا نكرد
    شيطان هـــزار مرتبه بهتر ز بي نـــــــــــماز او سجده را بر آدم و اين بر خدا نكرد
    2008/09/29
    6,000
    410

پس میخای روشنایی استفاده کنی :biggrin: فوضولما

ببین اصلا فکر ذخیره سازی رو نکن لااقل تا وقتی قیمت برق 3 برابر همینی که هست بشه. من حساب کردم اصلا به صرفه نیست.
    ولی اگر میخای وقتی تولید کردی مصرف کنی میتونی تجهیزات کمه و بصرفه هست.

بنظر من برای روشنایی بهتره از LED استفاده کنی چون بازده بالاتری داره و هم درایور سبکتر و ولتاژ کمتری لازم داره.

من یه کار دیگم براش بلدم که بصرفه هستش. اونم ساخت یه آبگرمکن بادی . یکم هم حالت ذخیره سازی داره...
    2008/12/29
    1,660
    249

ببین اصلا فکر ذخیره سازی رو نکن لااقل تا وقتی قیمت برق 3 برابر همینی که هست بشه
    وقتی برق شد 3برابر قیمت باتری میشه 5برابر و این دو مثل دو خط موازی به هم نمی رسند :mrgreen:

اما اون آب گرم کن یا تولید هیدروژن یا تزریق به شبکه یا تولید آب از بخار هوا شاید تا حدی صرفه اقتصادی تو ایران داشته باشد .

یک شرکت توربینهای بادی تولید کننده آب از بخار هوا هم ساخته و کارایی هم داشته
    ولتر
    2008/09/29
    6,000
    410

پاسخ : پاسخ : توليد برق از انرژي بادي کوچک

نقل قول نوشته اصلی توسط mo-h
    وقتی برق شد 3برابر قیمت باتری میشه 5برابر و این دو مثل دو خط موازی به هم نمی رسند :mrgreen:

اما اون آب گرم کن یا تولید هیدروژن یا تزریق به شبکه یا تولید آب از بخار هوا شاید تا حدی صرفه اقتصادی تو ایران داشته باشد .

یک شرکت توربینهای بادی تولید کننده آب از بخار هوا هم ساخته و کارایی هم داشته
    باطری تولید خارج هم داریم از اون جهت گفتم که برق هنوز توی ایران ارزونه. فوقش میری خودت کارت ترخیص کالا میگیری یه 50 تا برای خودت میاری...

تولید نفت از خورشید رو شنیده بودم.تولید آب رو نشنیده بودم اون چیه؟
    2008/12/29
    1,660
    249

نقل قول نوشته اصلی توسط arvinfx
    باطری تولید خارج هم داریم از اون جهت گفتم که برق هنوز توی ایران ارزونه. فوقش میری خودت کارت ترخیص کالا میگیری یه 50 تا برای خودت میاری...

تولید نفت از خورشید رو شنیده بودم.تولید آب رو نشنیده بودم اون چیه؟
    منظورم این بود که وقتی برق بشه 3برابر اینها دلار هم می کنند دو برابر

دقیقا مثل این آبسردکن های ژاپنی بدون ورودی آب است .یک چیزی تو مایه های یخچال های قدیمی با برفک

حالا این سیستم سرمایش هدفش برفک زدن بیشتره بعد برفک را حرارت میده و آب میشه. در واقع با بخار هوا تولید آب می کنه .
    ولتر
    2008/09/29
    6,000
    410

منظورم این بود که وقتی برق بشه 3برابر اینها دلار هم می کنند دو برابر
    :icon_razz: آره ببخشید همینطوره

دقیقا مثل این آبسردکن های ژاپنی بدون ورودی آب است .یک چیزی تو مایه های یخچال های قدیمی با برفک

حالا این سیستم سرمایش هدفش برفک زدن بیشتره بعد برفک را حرارت میده و آب میشه. در واقع با بخار هوا تولید آب می کنه .
    اون آب مقطره خیلی سالم نیست. ولی ایده جالبیه :rolleyes:

2008/12/29
    1,660
    249

اون آب مقطره خیلی سالم نیست. ولی ایده جالبیه :rolleyes:
    این مشکل مهمی نیست الان این دستگاه های تصفیه آب خانگی هم آب خروجیشون شبیه آب مقطره اما موقع خروج آب از یک لوله حاوی سنگها و عناصر معدنی می گذرند و عناصر مفید به آب اضافه میشه اتفاقا تو عکس های همین توربین بادی دیده بودم که تو خروجیش یک دستگاه تصفیه هم نصب شده بود الان سرچ کردم لینک سازندش پیدا کردم:

مهمان عزیز شما حق دیدن لینک ها را ندارید

ولتر
    2008/09/29
    6,000
    410

پاسخ : پاسخ : توليد برق از انرژي بادي کوچک

این مشکل مهمی نیست الان این دستگاه های تصفیه آب خانگی هم آب خروجیشون شبیه آب مقطره اما موقع خروج آب از یک لوله حاوی سنگها و عناصر معدنی می گذرند و عناصر مفید به آب اضافه میشه اتفاقا تو عکس های همین توربین بادی دیده بودم که تو خروجیش یک دستگاه تصفیه هم نصب شده بود الان سرچ کردم لینک سازندش پیدا کردم:

مهمان عزیز شما حق دیدن لینک ها را ندارید

جه جالب بود! واقعا" آفرین داره!
صفحه 1 از 2 12 آخرین
نمایش نتایج: از 1 به 10 از 14