اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

تولید برق از انرژی بادی کوچک

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

تولید برق از انرژی بادی کوچک

سلام
    من می خواستم با انرژی بادی یه دینام رو راه بندازم(دینام مثل دینام دوچرخه) و از اون یه لامپ رو روشن کنم که کار سختی هم نیست ولی شرایط ایده آل رو ندارم اگر میشه در موارد زیر راهنمایی کنید:
    1- دینام دوچرخه 12 ولت هست نهایت و من ولتاژی که نیاز دارم برای روشن کردن یک لامپ رشته ای است دینام ها رو هم زیاد نمیشناسم، ابعاد کوچیک دارند برای دادن چنین ولتاژ و جریانی که یک لامپ رشته ای رو رشون کنند؟
    2- من از طریق نصب یک پره به دینام دوچرخه این کار رو کردم ولی دینام سخت می چرخه تو سرعت 40 کیلوکتر بر ساعت ماشین شروع به حرکت تند می کنه دینام هایی هست که چرخش راحت داشته و نیازی به قدرت بالا برای حرکت نداشته باشه؟
    ممنون از راهنمایی تون :read:

اضافه شده در تاریخ :
    نوشته اصلی توسط ehsanajal
    باور کن راحتتر بگی بهتره
    راحت تر گفته بودم که :angry:
    من یک دینام دو چرخه ی 6 یا 12 ولت دارم بهش پره وصل کردم که مثل توربین های بادی با باد بچرخه، ولی قدرت بادی زیادی می خواد که بچرخش در بیاد، دینامی هست که ابعادش کوچیک مثل همین دینام دوچرخه باشه و انرژی حرکتی کمتری بخواد؟
    چطور این 12 ولت خروجی رو به 220 ولت تبدیل کنم!؟

پاسخ : تولید برق از انرژی بادی کوچک

باید سایز پره ها را بزرگ کنید .یا گیربکس براش بسازید مثل دوچرخه یا کولر آبی

دینام کوچکتر هم میشه: موتور ضبط صوتها و کلا موتورهای کوچیکی که به آرمیچر معروفه

برای تبدیل 12به 220هم باید یک اینورتور بخرید یا بسازید که بهتره بخرید چون ساختنش آسون نیست همون تبدیلهایی است که بعضی ها با باتری ماشین باهاش تلویزیون یا لامپ روشن می کنند

کلا قبل زدن تاپیک اگر سرچ می کردید کلی مطلب و بحث در مورد این مطالب شده

اینم نمونه اش
    http://www.eca.ir/forum2/index.php?topic=46392.0;nowap

کسی که به کشورش به درستی خدمت کند،نیازمند تکیه به خاطره ی گذشتگانش نخواهد بود
    ولتر

دیدگاه

سلام
      بد نیست یه برآورد هزینه هم قبل از شروع کار داشته باشی دوست من؛ بازگشت سرمایه از موارد مهم در شروع هر پروژه ای هستش

موفق باشی :nerd:
      شيطان كه رانده گشت يك خطا بيشتر نكرد خود را براي سجده آدم رضــــا نكرد
      شيطان هـــزار مرتبه بهتر ز بي نـــــــــــماز او سجده را بر آدم و اين بر خدا نكرد

دیدگاه

پس میخای روشنایی استفاده کنی :biggrin: فوضولما

ببین اصلا فکر ذخیره سازی رو نکن لااقل تا وقتی قیمت برق 3 برابر همینی که هست بشه. من حساب کردم اصلا به صرفه نیست.
        ولی اگر میخای وقتی تولید کردی مصرف کنی میتونی تجهیزات کمه و بصرفه هست.

بنظر من برای روشنایی بهتره از LED استفاده کنی چون بازده بالاتری داره و هم درایور سبکتر و ولتاژ کمتری لازم داره.

من یه کار دیگم براش بلدم که بصرفه هستش. اونم ساخت یه آبگرمکن بادی . یکم هم حالت ذخیره سازی داره...

دیدگاه

ببین اصلا فکر ذخیره سازی رو نکن لااقل تا وقتی قیمت برق 3 برابر همینی که هست بشه
          وقتی برق شد 3برابر قیمت باتری میشه 5برابر و این دو مثل دو خط موازی به هم نمی رسند :mrgreen:

اما اون آب گرم کن یا تولید هیدروژن یا تزریق به شبکه یا تولید آب از بخار هوا شاید تا حدی صرفه اقتصادی تو ایران داشته باشد .

یک شرکت توربینهای بادی تولید کننده آب از بخار هوا هم ساخته و کارایی هم داشته
          ولتر

دیدگاه

پاسخ : پاسخ : تولید برق از انرژی بادی کوچک

نوشته اصلی توسط mo-h
            وقتی برق شد 3برابر قیمت باتری میشه 5برابر و این دو مثل دو خط موازی به هم نمی رسند :mrgreen:

اما اون آب گرم کن یا تولید هیدروژن یا تزریق به شبکه یا تولید آب از بخار هوا شاید تا حدی صرفه اقتصادی تو ایران داشته باشد .

یک شرکت توربینهای بادی تولید کننده آب از بخار هوا هم ساخته و کارایی هم داشته
            باطری تولید خارج هم داریم از اون جهت گفتم که برق هنوز توی ایران ارزونه. فوقش میری خودت کارت ترخیص کالا میگیری یه 50 تا برای خودت میاری...

تولید نفت از خورشید رو شنیده بودم.تولید آب رو نشنیده بودم اون چیه؟

دیدگاه

نوشته اصلی توسط arvinfx
              باطری تولید خارج هم داریم از اون جهت گفتم که برق هنوز توی ایران ارزونه. فوقش میری خودت کارت ترخیص کالا میگیری یه 50 تا برای خودت میاری...

تولید نفت از خورشید رو شنیده بودم.تولید آب رو نشنیده بودم اون چیه؟
              منظورم این بود که وقتی برق بشه 3برابر اینها دلار هم می کنند دو برابر

دقیقا مثل این آبسردکن های ژاپنی بدون ورودی آب است .یک چیزی تو مایه های یخچال های قدیمی با برفک

حالا این سیستم سرمایش هدفش برفک زدن بیشتره بعد برفک را حرارت میده و آب میشه. در واقع با بخار هوا تولید آب می کنه .
              ولتر

دیدگاه

نوشته اصلی توسط mo-h
                منظورم این بود که وقتی برق بشه 3برابر اینها دلار هم می کنند دو برابر
                :icon_razz: آره ببخشید همینطوره

دقیقا مثل این آبسردکن های ژاپنی بدون ورودی آب است .یک چیزی تو مایه های یخچال های قدیمی با برفک

حالا این سیستم سرمایش هدفش برفک زدن بیشتره بعد برفک را حرارت میده و آب میشه. در واقع با بخار هوا تولید آب می کنه .
                اون آب مقطره خیلی سالم نیست. ولی ایده جالبیه :rolleyes:

دیدگاه

اون آب مقطره خیلی سالم نیست. ولی ایده جالبیه :rolleyes:
                  این مشکل مهمی نیست الان این دستگاه های تصفیه آب خانگی هم آب خروجیشون شبیه آب مقطره اما موقع خروج آب از یک لوله حاوی سنگها و عناصر معدنی می گذرند و عناصر مفید به آب اضافه میشه اتفاقا تو عکس های همین توربین بادی دیده بودم که تو خروجیش یک دستگاه تصفیه هم نصب شده بود الان سرچ کردم لینک سازندش پیدا کردم:

http://www.eolewater.com/
                  ولتر

دیدگاه

پاسخ : پاسخ : تولید برق از انرژی بادی کوچک

نوشته اصلی توسط mo-h
                    این مشکل مهمی نیست الان این دستگاه های تصفیه آب خانگی هم آب خروجیشون شبیه آب مقطره اما موقع خروج آب از یک لوله حاوی سنگها و عناصر معدنی می گذرند و عناصر مفید به آب اضافه میشه اتفاقا تو عکس های همین توربین بادی دیده بودم که تو خروجیش یک دستگاه تصفیه هم نصب شده بود الان سرچ کردم لینک سازندش پیدا کردم:

http://www.eolewater.com/
                    جه جالب بود! واقعا" آفرین داره!

دیدگاه

بعد از این همه صحبت درباره توربینو بخارو اینا جواب این بنده خدا رو هم میدادید بد نبودااا

دیدگاه

نوشته اصلی توسط سایمون
                        بعد از این همه صحبت درباره توربینو بخارو اینا جواب این بنده خدا رو هم میدادید بد نبودااا
                        اگر دقت کرده بودید جواب ایشون تو پست سوم داده شده دیگه خودشون پی گیر نشدند .شما هم اگر جواب بهتری بلد هستید خوشحال میشیم بخونیم و استفاده کنیم
                        ولتر

دیدگاه

بله شما درست میگید من یک پستو جا انداختم جواب شما کاملا درست هست.
                          منم اگر اینجا هستم برای یادگیری از شما است ولی فکر میکنم ادم هرچقدر سطح سوادش بالا میره باید سطح غرورش پایین بیاد دوست من.
                          توی پست اخرتون کنایه ظریفی هست که فکر میکنم اگر نمیبود شباهت بیشتری به دیگر اساتیدسایت که حتی ابتدایی ترین سوالات رو هم با ارامش پاسخ میدن پیدا میکردید. موفق باشید

دیدگاه

ببین رفیق کاری که داری میکنی به اون صورت جنبه اقتصادی نداره اما اگه علاقه مندی بهتره از پره های پلاستیکی (که روی هلیکوپترهای اسباب بازی استفاده میشه) استفاده کنی. از یه استپ موتور خوب استفاده کن. در ضمن هدف اینجور سیستمها ذخیره انرژی باد برای شارژ یک باطریه که در مواقع لزوم [glow=red,2,300]با اون باطریه [/glow]میتونی نهایتا چند تا led روشن کنی نه لامپ رشته ای!
                            کم گوی و گزیده گوی

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
                            X