اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

کمک برای راه اندازی RFID برای کارگاه

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

کمک برای راه اندازی RFID برای کارگاه

دوستان سلام :smile:

می خواستم ببینم اگه من بخوام یک ماژول RFID رو راه بندازم برای محل کار که هر کسی خواست وارد بشه کارت بزنه در باز بشه و ساعت ورود رو ثبت کنه و همچنین موقع خروج کارت بزنه و ساعت خروج دقیق ثبت بشه
    بطوریکه هرکسی یک کارت شخصی داشته باشه و اطلاعات هر فرد (زمان ورود و خروج) در حافظه ای ثبت بشه.
    1. ماژول بایدحافظه دار باشه؟( کدومم مدل برای کار من مناسبه)

2. برای اینکه اطلاعات روی مموری ذخیره بشه به صورت فایل تکست چه کاری باید انجام بدیم؟

3.غیر از ماژول و یک میکرو چیز دیگه ای هم لازمه؟

4.این پروژه با 20 عدد کارت حدودا چقدر هزینه میخواد ؟

خیلی ممنونم :smile:
    "زمان خط است نه دايره" چه ايده بدي بوده گرد ساختن ساعت. احساس ميکني هميشه فرصت تکرار است.
    ساعت دروغ ميگويد. دروغ. زمان بر گرد يک دايره نمي چرخد! زمان بر روي خطي مستقيم ميدود. و هيچگاه، هيچگاه، هيچگاه باز نميگردد.
    ساعت خوب، ساعت شني است! هر لحظه به تو يادآوري ميکند که دانه اي که افتاد ديگر باز نميگردد.
    پس بهتره يکم به ثانيه هايي که داريم فکر کنيم تا به راحتي از دستشون نديم....

پاسخ : کمک برای راه اندازی RFID برای کارگاه

سلام
    اگر خودت قصد ساخت سیستم رو داری این سیستم باید از بخش های زیر تشکیل بشه
    1- مدار پردازنده و کنترل مرکزی شامل کلید ها، نمایشگر و... و یک میکروی قوی مثل مگا64 یا سری های اکس مگا و بقیه بخشها که در ادامه میگم باهاش در ارتباطن
    2- ماژول RFID که بهتره بصورت آماده خریداری کنی
    3-مدار ذخیره اطلاعات و کارت حافظه که بهتره از یک میکرو کنترلر مستقل مثل مگا 64 یا 128 و در ارتباط با میکروی اصلی تشکیل بشه
    4- مدار نگه دارنده ساعت که از یک آی سی ساعت و باطری پشتیبان تشکیل میشه
    برای هریک از بخش های بالا به اندازه کافی اطلاعات توی این سایت هست که میتونی جستجو کنی

دیدگاه

خیلی خیلی ممنون

کدوم ماژول موجود در فروشگاه بدرد کار من می خوره؟
      "زمان خط است نه دايره" چه ايده بدي بوده گرد ساختن ساعت. احساس ميکني هميشه فرصت تکرار است.
      ساعت دروغ ميگويد. دروغ. زمان بر گرد يک دايره نمي چرخد! زمان بر روي خطي مستقيم ميدود. و هيچگاه، هيچگاه، هيچگاه باز نميگردد.
      ساعت خوب، ساعت شني است! هر لحظه به تو يادآوري ميکند که دانه اي که افتاد ديگر باز نميگردد.

دیدگاه

نوشته اصلی توسط mo2_star
        خیلی خیلی ممنون

کدوم ماژول موجود در فروشگاه بدرد کار من می خوره؟
        من تا حالا ازشون استفاده نکردم اما فکر می کنم برای کار شما مدل Reader/Writer RC522 Mifare 13.56Mhz که تو فروشگاه این سایت هست مناسب باشه، چون با ارتباط SPI l رو هم ساپورت میکنه. باز میتونید از مسئولای سایت سوال کنید در ضمن شرکت های دیگه ای هم این محصولات رو دارند.

دیدگاه

خیلی ممنون

اما فکر نمی کنم اینجا رایتر نیاز باشه :smile:

این پروزه از وقتی به سرم زد که توی جلسه توی دانشگاه این ماژول مورد بررسی قرار گرفت دیدم خیلی راه اندازی ماژوله ساده هست :agree:

(البته سخته بخش میکرو و کار روی اطلاعات :smile: )

http://mtvu.ir/%d8%ac%d9%84%d8%b3%d9%87-7-%d9%be%da%98%d9%88%d9%87%d8%b4%db%8c-%d8%a7%d9%86%d8%ac%d9%85%d9%86-%d8%a8%d8%b1%d9%82-%d9%88-%da%a9%d8%a7%d9%85%d9%be%db%8c%d9%88%d8%aa%d8%b1/#comment-82

یکم تحقیق کردم دیدم این ماژوله بهتره:
          http://eshop.eca.ir/%D9%85%D8%A7%DA%98%D9%88%D9%84-%D9%87%D8%A7%DB%8C-rfid/1569-%D9%85%D8%A7%DA%98%D9%88%D9%84-RFID-%D8%B1%DB%8C%D8%AF%D8%B1-RF01D-Memory-%D8%AD%D8%A7%D9%81%D8%B8%D9%87-%D8%AF%D8%A7%D8%B1.html

خیلی ممنون.

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
          X