اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

سوختن پورت های میکرو ؟

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

سوختن پورت های میکرو ؟

سلام
    اگه 2 تا پورت خروجی تعریف بشن
    به یکی صفر بدیم به اون یکی یک .

اگه اتصال کوتاه بشن پورت میسوزه ؟
    این حالت تو نوشتن کیپد اتفاق میافته
    یکی از دوستان (اسمشون یادم نیست )این صفحه رو گذاشته بودن
    http://extremeelectronics.co.in/avr-tutorials/4x3-matrix-keypad-interface-avr-tutorial/

فکر نکنم اتفاقی بیافته
    ولی اینجا گفته پورت میسوزه عین عبارت ---> this will burn out the buffer of the MCU immediately!
    ******** یَاربَّ الحسَینِ ؛ بحَقٍِّ الحسَینِ ؛ اِشفِ صَدرَ الحسَینِ ؛ بِظُهوُرِالحجَّةِ *******
    اللهم صل علی محمد وآل محمد و عجل فرجهم

پاسخ : پورت های میکرو

سلام
    به نظر من تحلیل ایشون درسته، تا حالا به این توجه نکرده بودم ولی من قبلا این کار رو انجام دادم و پورت نمیسوزه چون زمان اتصال خیلی کمه
    شما اگه میخوای اصولی کار کنی، روزه شک دار نگیر و همون کاری که گفته رو انجام بده
    یعنی اون خروجی های دیگه رو به جای 1 کردن، به عنوان ورودی تعریفشون کن.
    زندگي را تو بساز ،
    نه بدان ساز که سازند و پذيري بي حرف ،
    زندگي يعني جنگ ، تو بجنگ ،
    زندگي يعني عشق ، تو بدان عشق بورز.

دیدگاه

پاسخ : سوختن پورت های میکرو ؟

قبلا یه جای خونده بودم که پایه های میکروه های avr میتونن تا جریان 18 میلی آمپر رو حتی در حالت اتصال کوتاه به خروجی بدن .
      برای من زیاد پیش اومده که در لحیم کاری میکروکنترلر پایه هاش به هم چسبیده یا زمین شده و بعد از متصل کردنش به برق متوجه شدم پایه اتصال کوتاه هست .
      توی بعضی از حالت پایه های خروجی در سطح یک اتصال کوتاه شده بودند و در حالی که میکروکنترلر روشن بود من زمانی بین 1 تا 2 ساعت رو صرف پیدا کدن مشکل میکردم ، تا اینکه میدیدم پایه زمین شده یا به پایه ی کناریش که در سطح صفر هست خورده .

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
      X