اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

چند سوال در مورد cnc

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

چند سوال در مورد cnc

سﻼم دوستان. فرض کنیم دستگاه cnc در حال کار است. که کامپیوتر خاموش می شه . حاﻻ باید چکار کنیم. آیا راهی وجود دارد که از ادامه کار cnc شروع به کار کند? یا اینکه با cnc کار می کنیم و تایم کاریتمام شده باشد و بخواهیم ادامه کار را از فردا شروع کنیم. باید چکار کنیم?نرم افزار مورد نظر هم mach3 می باشد.

پاسخ : یه سوال تخصصی در مورد cnc

اگر شما استپ کنی و مچ تری رو ببندی معمولا اخرین مختصات ها وقتی بازش میکنی باقی میونه ولی اگر دستگاه رو خاموش کنی و دوباره روشن کنی همیشه وقتی دستگاه روشن میشه یه پالس میاد برای چک کردن که احتمالا حداقل یکی از محور ها مختصاتش کمی بهم میخوره

بهترین راه اینه که وقتی استپ کردی شماره خط جی کد رو یادداشت کنی و دفعه بعد تا اون خط رو رو فایل جی کدت حذف کن و دوباره اجرا کن از همون خط ادامه کار رو میکنه

نکته.......شما نباید چند خط اول رو پاک کنی فقط از اونجا که مختصات محورها شروع میشه تا اون خط اخری که اجرا کرده

دیدگاه

یک cnc واقعی هیچ وقت اینطوری کار نمیکنه .
      آماده به کار کردن هر cnc بعد از روشن کردن برا خودش تمهیدات داره . همینطوری کشکی به زیر بار نمیره .

یک پرینتر جوهر افشان 30 هزار تومنی هم که روشن میکنی یک دقیقه تقو توق شکو شوک طول میکشه آماده چاب بشه
      تنها موردي كه همه آدما يقين دارن خدا در حقش زیاد لطف کرده
      داشتن عقله زيادتر از دیگر آدم ها است

دیدگاه

پس حالا برای رفع این مشکل باید چکار کرد؟

دیدگاه

چند سوال در مورد cnc

سلام دوستان.
          زمانی که من cnc رو راه اندازی می کنم و شروع به کار می کند . وقتی سیم پامپ آب رو به برق وصل می کنم برای یه لحظه محور ها هنگ می کنند و دوباره کار می کنند. اگر پامپ آب قبل از اینکه cnc رو راه اندازی کنم به برق وصل کنم باز هم وقتی cnc مشغول کار است بعضب وقتا محور ها هنگ می کنند. مشکل از کجا می تونه باشه؟

دیدگاه

پاسخ : چند سوال در مورد cnc

شاید مشکل از مدار تغذیه درایورها باشد که با اتصال پمپ و افت ولتاژ برق شهر، خروجی تغذیه آنها کاهش پیدا می کند و سبب می شود که درایور نتواند موتور را حرکت دهد. یک احتمال دیگر هم مشکل در طراحی درایور است که با ورود نوسان ناشی از اتصال پمپ از طریق تغذیه ممکن است عملکرد آن برای لحظاتی مختل شود.
            اوژن: به معنای افکننده و شکست دهنده است
            دانایی، توانایی است-Knowledge is POWER
            برای حرفه ای شدن در الکترونیک باید با آن زندگی کرد
            وضعمان بهتر می شود، اگر همه نسبت به جامعه و اطراف خود مسوول باشیم و نگوئیم به ما چه
            قوی شدن و خوب ماندن - خوبی کردن به دیگران یک لذت ماندگار است
            اگر قرار باشد نفت و منابع خام را بدهیم و چرخ بگیریم، بهتر است چرخ را از نو اختراع کنیم
            ساعت کار بدن اکثر انسان ها کمتر از 800000 ساعت است و بعد از آن از کار می افتد

دیدگاه

با سلام.
              ممنون از پاسخ. حالا برای حل این مشکل باید چکار کرد؟

دیدگاه

با سلام.
                آیا عبور سیم اسپیندل از کنار رشته سیم های استپ موتور اختلال در استپ موتور ایجاد می کند؟

دیدگاه

نوشته اصلی توسط طراح
                  شاید مشکل از مدار تغذیه درایورها باشد که با اتصال پمپ و افت ولتاژ برق شهر، خروجی تغذیه آنها کاهش پیدا می کند و سبب می شود که درایور نتواند موتور را حرکت دهد. یک احتمال دیگر هم مشکل در طراحی درایور است که با ورود نوسان ناشی از اتصال پمپ از طریق تغذیه ممکن است عملکرد آن برای لحظاتی مختل شود.
                  با سلام.
                  من بورد آماده خریدم. چکار کنم که نویز نیوفته. منبع تغذیه من 24 ولت و 14 آمپره. من اومدم اول پامپ آب رو روشن کردم بعد cnc رو راه اندازی کردم. همه چی خوب کار می کنه ولی اخرای کار یهو محور X هنگ می کنه و از مسیر خارج می شه. ولی بدون روشن کردن پمپ آب مشکلی نداره؟ آیا می شه از پمپ آب 12 ولتی که در آکواریوم ها استفاده می شه استفاده کنم؟

دیدگاه

هنگ کردن بیشتر مربوط به پورت میشه نه تغذیه .
                    نکنه از مبدل usb به lpt استفاده کردی ؟

دیدگاه

نوشته اصلی توسط aliila
                      هنگ کردن بیشتر مربوط به پورت میشه نه تغذیه .
                      نکنه از مبدل usb به lpt استفاده کردی ؟
                      مادر بورد من خودش پورت پارالل داره. اگه این طوره یه بورد LPT بخرم. نظرتون چیه؟

دیدگاه

البته پورت روی خود سیستم هم خوبه ولی بهتره از مبدل pci به lpt استفاده کنید .
                        این تجربه شما هم جالبه برا خودش .همچین چیزی من ندیدم تا حالا .احتمالا پاور سیستم pc مشکل داره یا موتورت خیلی نویز تولید میکنه.
                        بفکر ایزوله سازی باش.

دیدگاه

نویز موتور چطور بگیرم؟

دیدگاه

من فکر می کنم احتمالا از نویز حاصل از واتر پامپ باشه. چون زمانی که برقشو در حالی که محور های cnc در حال کار هستن با سرعت قطع و وصل می کنم محور ها برای چند ثانیه هنگ می کنند. راستی current-decay mode adjustable . این current - decay mode یعنی چه؟

دیدگاه

من فکر می کنم احتمالا از نویز حاصل از واتر پامپ باشه. چون زمانی که برقشو در حالی که محور های cnc در حال کار هستن با سرعت قطع و وصل می کنم محور ها برای چند ثانیه هنگ می کنند. فکر کنم باید از یه واتر پمپ 12 ولتی استفاده کنم نظر دوستان چیست؟
                              راستی current-decay mode adjustable . این current - decay mode یعنی چه؟

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
                              X