اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

بوت کردن سیستم عامل های مختلف با ARM

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

بوت کردن سیستم عامل های مختلف با ARM

دوستان من یک مبتدی در زمینه میکرو کنترلر هستم AVR کار میکنم ولی نه حرفه ای اما آشنایی دارم و زمانی که با آن آشنا شدم دیدم اون چیزی که من می خوام نیست و خیلی سطحش پایین تره البته پایین بودن سطح منظورم اینکه نمیشد اون کاری که میخواسنم رو انجام داد بنده کارم یک طوری هست که نیاز به بارگذاری سیستم عامل های مختلف دارم دوستان گفتند که ARM بهترین گزینه هست اما بعد از تحقیق واقعا گمراه شدم توی سری های مختلف ARM می خواستم راهنمایی کنید که من یک سری مناسب رو انتخاب کنم که بتونم سیستم عامل های مختلف رو بوت کنم مثل ویندور سون و ویندوز ایت - لینوکس و ... به نظر شما بهترین سری کدومه و چطوری شروع کنم ؟ آیا میشه ویندوز های مختلف رو با سری lpc 1768 بوت کرد - آیا سری های مختلف خانواده ARM با هم خیلی تفاوت دارند خیلی ممنون میشم یکی به من پاسخ بده پیروز باشید.
    یافته هایت را با باخته هایت مقایسه کن اگر خدا را یافتی هر چه باختی مهم نیست .

فریم ورک تحت وب ایرانی گتنا نسخه هشتم منتشر شد در این نسخه کتابخانه PDO اضافه شده است .

پاسخ : بوت کردن سیستم عامل های مختلف با ARM

من lpc1768 رو تازه شروع کردم تا اونجا که من میدونم برای ویندوز پردازنده 200 مگاهرتز به بالا میخواد اما lpc1768 صد مگا هرتزه تازه اونم ویندوز ce نه ایت و سون.(لینوکسم میشه)
    باید بری سراغ ارم 9 و ارم 11 یا کورتکس a9 , a15 که اونا هم بعید میدونم اون کاری که تو میخای بکنه------ فکر ساخت سخت افزارشونم نباید بکنی_( برد چند لایه و ...)
    بزرگترین لذت انجام کاریست که میگویند نمیتوانی !!!

دیدگاه

سلام

برای LPC1768 سیستم عامل های زیادی وجود داره. اگر با Keil کار میکنی، میتونی از RTX Real-Time Operating System استفاده کنی. کلا ویندوز رو از ذهنت دور کن! لینوکس هم همینطور. توی این صفحه:
      www.keil.com/dd/
      میتونی لیست میکرو هایی که توسط این سیستم عامل پشتیبانی میشن رو ببینی. توی خود سایت هم خیلی خوب توضیح داده چطوری ازش استفاده کنی.

دیدگاه

روی برد های مختلفی که به عنوان کاربرد صنعتی فروخته میشه . میشه سیستم عامل های مختلفی رو نصب کرد مثل CE و اندروید و لینوکس و ... ولی من تا حالا ندیده بودم که سیستم عامل هایی مثل ویندوز سون و ایت و .. غیره رو جواب بده .
        اگر به دنبال ماژولی هستی که نرم افزار راحتی روش نصب کنی و ارتباطش بدی مثلا با یک سرور . به نظر من می تونی یا یه سیستم ALL in One کوچیک پیدا کنی و استفاده کنی یا اینکه بیای مثلا همین نمونه سایت رو بخری
        http://eshop.eca.ir/%D8%A8%D8%B1%D8%...%86%DB%8C.html

و بیای روش یه سیستم عامل ( اونایی که ساپورت می کنه ) رو نصب کنی و استفاده کنی . به نظر من بهترین گزینه اندروید هست ولی قبلش تحقیق کن ببین می تونی یه برنامه کاربردی تحت اندروید بنویسی که بتونه از طریق شبکه به SQL سرور روی سیستم سرور شما که مثلا سیستم عاملش ویندوز سرور هست وصل بشه یا نه ؟ بعدش این کارو بکن .
        علت اینکه گفتم اندروید :
        1 - چون کاربر پسند تر از CE و .. هست
        2- خیلی فراگیر شده و خیلی های راحت باهاش کار می کنن .
        3 - کم کم همه مجبورن برن به سمت برنامه نویسیش .
        4 - اگه این کارو بکنی نونت تو روغن
        5 - محیط برنامه نویسی برای CE دیگه مثل قدیم پشتیبانی نمی شه . ویژوال استدیو از نسخه 2008 به بعد برنامه نویسی CE رو حذف کرده . ( البته اگه کسی می دونه آیا راه دیگه ای داره یا نه لطفا بگه )
        - به دنبال فرصت عمري تباه کردم ! فرصت جواني ام بود من اشتباه کردم .

دیدگاه

سلام
          برای لینوکس و ویندوز شما باید به فکر Cortex-A باشید. از جمله بردهایی که من مدنظرم هست به ترتیب اولویت اول:

1-
          Beaglebone Black BB-Black TI Cortex-A8 AM3359

2- رسپری

ولی توصیه میکنم فقط از همون اولی استفاده کنید. اوبونتو و اندروید و... رو روش می تونید نصب کنید. واسه ویندوز و سیستم های دیگه(مثل بعضی ویندوزها) باید رم و حافظه کافی داشته باشید که فکر نکنم اینا داشته باشن.

دیدگاه

ویندوز 7 و8 و... رو نمیشه چون ویندوز از معماری x86 استفاده میکنه و آرم رو نمیشناسه
            ولی وین ce یا اندروید و لینوکس آرم رو میشه
            اگه این زندگی باشه , اگه این سهمم از دنیاست ; من از مردن هراسم نیست

دیدگاه

از همه دوستان خیلی متشکرم که این چنین خالصانه اطلاعات رو میزارن من بنا به گفته شما دوستان عزیز اندروید رو انتخاب کردم بنده یه چیزایی در مورد برنامه نویسی تحت وب بلدم و قصد داشتم یک وب سرویس بنویسم که از طریق یک مداری که یک سیستم عامل مثل اندورید روش هست یک داده ی خاصی رو پیام کنم البته خیلی مهمه که یک دسکتاپ کاربر پسند داشته باشه و یا برنامه های خاصی رو روش نصب کنم سمت نرم افزارش خیلی مشکلی نیست منظورم وب سرویس و اینهاست ولی به طور کلی اینها رو گفتم که دقیقا بدونید چی در ذهن من میگذره یه جاهایی هم لازم دارم که به صورت بیسیم در فواصل نه چندان دور سیستم های وایر لس دیگر رو شناسایی کنم آیا این کار کار دشواریه ؟ بنده از پسش بر میام ؟ متخصصین محترم نظرات خودشون رو اعلام کنند فقط یک طوری بگید که من مایوس نشم خیلی متشکرم .

فریم ورک تحت وب ایرانی گتنا نسخه هشتم منتشر شد در این نسخه کتابخانه PDO اضافه شده است .

دیدگاه

اصلا کار کار خودت مهندس ! برو موفق باشی .
                - به دنبال فرصت عمري تباه کردم ! فرصت جواني ام بود من اشتباه کردم .

دیدگاه

یکی به من بگه که چطوری ARM Cortex A رو شروع کنم و آیا به لحاظ پروگرام کردن و ... راحت است یک راهنمایی کنید از همتون ممنونم

دیدگاه

نوشته اصلی توسط gtna
                    یکی به من بگه که چطوری ARM Cortex A رو شروع کنم و آیا به لحاظ پروگرام کردن و ... راحت است یک راهنمایی کنید از همتون ممنونم
                    شما این تاپیک(خصوصا چند پست آخری) رو یه نگاهی بنداز:

[آموزشی]سیستم های امبدد چیه و چطوری یه مهندس امبدد خوب باشیم؟

شما راه سختی در پیش دارید. البته من نمی دونم رشته شما چیه یا چقد با سیستم عامل ها کار کردید ولی خب در کل کورتکس A ساده نیست.

دیدگاه

رشته ی من مهندسی تکنولوژی نرم افزار هست کم و بیش تجاربی دارم اگر کس دیگری جهت راهنمایی بنده چیزی مفید داره بهم بگه خیلی ممنون میشم

دیدگاه

سلام.
                        ببخشید من تو arm در حد مبتدی هستم ولی کنجکاوم.ایا میشه برد stm32f103zet6 سایت را آماده گرفت و طبق شماتیک هدر برد آن یک pcb برای آن طراحی کرد و بعد روش سیستم عامل نصب کرد؟
                        ایا وجود sdram و flash باعث میشه تا میکرو مانند حالت dos بالا بیاد؟
                        [glow=red,2,300]بياييد با كمك هم الكترونيك را گسترش دهيم[/glow]
                        [glow=yellow,2,300]AVR & ARM[/glow]
                        [glow=green,2,300]عشق است و برنامه نويسي [/glow]

دیدگاه

نوشته اصلی توسط omidrobot
                          سلام.
                          ببخشید من تو arm در حد مبتدی هستم ولی کنجکاوم.ایا میشه برد stm32f103zet6 سایت را آماده گرفت و طبق شماتیک هدر برد آن یک pcb برای آن طراحی کرد و بعد روش سیستم عامل نصب کرد؟
                          ایا وجود sdram و flash باعث میشه تا میکرو مانند حالت dos بالا بیاد؟
                          سلام
                          این میکرو هسته ش Cortex M3 هستش یعنی اون سیستم عامل هایی که تو ذهن شماست رو پشتیبانی نمیکنه! فقط RTX و FreeRtos و امثال این ها.
                          با فرض اینکه Cortext A هم می بود باز هم نمی تونستید از داس استفاده کنید چون فقط معماری X86 رو پشتیبانی میکنه. روی این ها لینوکس و اندروید و امثال این ها قابل نصب هست.
                          [img width=477 height=100]http://www.eca.ir/pic/upload/agazade.png[/img]

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
                          X