اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

سوال در مورد GPS و ارسال sms

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

سوال در مورد GPS و ارسال sms

سلام بنده در پروژه ای میخوام هم ارسال اسم ام اس داشته باشم و هم یک شئ را ردیابی کنم قبلا سیم 900 رو خریدم اما نتونستم راه اندازیش کنم کوچیک بودن این مدار برام خیلی مهمه الان جرات نمی کنم دوباره این ماژول رو بخرم و راه اندازی کنم آیا راه اندازی این ماژول و دریافت اطلاعات موقعیت کاره ساده ای است ؟ بنده از پس این کار برم میام ؟ نظر شما چیه ؟
    یافته هایت را با باخته هایت مقایسه کن اگر خدا را یافتی هر چه باختی مهم نیست .

فریم ورک تحت وب ایرانی گتنا نسخه هشتم منتشر شد در این نسخه کتابخانه PDO اضافه شده است .

پاسخ : سوال در مورد GPS و ارسال sms

سلام

در مورد ماژول جی اس ام، sim800 اندازه کوچک و مصرف کمی نسبت به sim900 داره.راه اندازیش کار آنچنان سختی نیست.
    از پسش بر می آیین.

دیدگاه

باید از ماژول sim908 استفاده کنید sim900 جی پی اس نداره
      اگر توانایی راه اندازی مستفیم ماژول رو ندارین برد راه انداز بهترین گزینست
      من خودم 2 تا برد راه انداز sim900 خریدم از سایت، با تغذیه مناسب مشکلی پیش نمیاد

http://eshop.eca.ir/%D9%85%D8%A7%DA%98%D9%88%D9%84-gps-gsm-gprs/1427-%D8%A8%D8%B1%D8%AF-%D8%B1%D8%A7%D9%87-%D8%A7%D9%86%D8%AF%D8%A7%D8%B2-sim908.html

دیدگاه

برد راه اندازش خیلی بزرگه من میخوام حد اکثر به اندازه یک موبایل بشه ارتفاعش یه کم بلند بشه اشکالی ندازه به نظر شما از پسش بر میام البته یک چیزی هم هست که یادم رفت بگم من دیتای یا متن کوتاه خاصی رو قصد دارم ارسال کنم . سوال دیگری که در ذهنمه اینه که موقعیت روی چی نو نمایشگری نشون داده میشه و چطوری ؟

طر احی سایت رو تقریبا در حد کافی بلدم میخواستم موقعیت رو در یک سایت ذخیره کنم و روی نقشه نشون بدم آیا کسی هست که اینکار رو کرد باشه و اصلا ممکن هست ؟

فریم ورک تحت وب ایرانی گتنا نسخه هشتم منتشر شد در این نسخه کتابخانه PDO اضافه شده است .

دیدگاه

نوشته اصلی توسط gtna
          برد راه اندازش خیلی بزرگه من میخوام حد اکثر به اندازه یک موبایل بشه ارتفاعش یه کم بلند بشه اشکالی ندازه به نظر شما از پسش بر میام البته یک چیزی هم هست که یادم رفت بگم من دیتای یا متن کوتاه خاصی رو قصد دارم ارسال کنم . سوال دیگری که در ذهنمه اینه که موقعیت روی چی نو نمایشگری نشون داده میشه و چطوری ؟

طر احی سایت رو تقریبا در حد کافی بلدم میخواستم موقعیت رو در یک سایت ذخیره کنم و روی نقشه نشون بدم آیا کسی هست که اینکار رو کرد باشه و اصلا ممکن هست ؟
          سلام

اگه بتونید PCB رو خوب در بیارین اندازش یه کم کوچکتر از نوکیا N8 میشه.البته بدون قسمت تغذیه.ماژول GSM sim800e کوچیک و خوبه.ماژول GPS ، UR109 هم بد نیست و برای GPS خوبه.خونواده UR109 رو هم نگاه کن. انجامش ممکنه.

دیدگاه

دوست عزیز قدیما اشتباه میکردن، میگفتن آشپز که دوتا شه یا آش شور میشه یا بی نمک!
            به نظر می آید شما در این مینه تجربه کافی رو ندارید، پیشنهاد من اینه که قسمت سخت افزار و برنامه نویسی اونو به شخص دیگری بدین و انرژی خودتون رو صرف طراحی وب سایت کنید.
            اینطوری یک نفر دیگه هم سود میکنه، شما هم سود میکنید، زودتر و با کیفیت بیشتر محصولتون رو به بازار معرفی مکنید. تازه اون دیدی که شخص سخت افزار کار داره شما ندارید، همانطوری که شخص سخت افزاری هم دیدگاه طراح وب سایت رو نداره.

دیدگاه

آقای Ali_Asadzadeh راست میگن. اگه سخت افزار کار نکردین براتون سخته و مدت زمان خیلی زیادی طول می کشه

دیدگاه

از پاسختان متشکرم اما اول اینکه من خودم میخوام سر در بیارم و دوم فکر نمی کنم اونقدر سختی داشته باشه که بخوام بدمش به شخص دیگری در هر صورت خیلی ممنون

دیدگاه

من میخوام بدونم اگر این برد ها موجود رو خریداری کنم راه اندازیش نیاز به برنامه نویسی داره ؟

دیدگاه

دوست عزیز شما به یک sim908 و یک میکرو atmega64 و lcd کارکتری و همچنین یک keypad نیاز داری. :rolleyes:
                    بعد یک برنامه بنویس که شماره را با کیبورد بهش بدین و میکرو را با جفت ورودی خروجی اش به پایه های 15 و16 مربوط به اطلاعات gps و پایه های 68 و71 مربوط به دستورات at command وصل کنید تا اطلاعاتو یا با sms و یا با gprs براتون بفرسته.
                    دیگه اطلاعات تکمیلی را از دیتاشیت بگیرین. :mrgreen:
                    [glow=red,2,300]بياييد با كمك هم الكترونيك را گسترش دهيم[/glow]
                    [glow=yellow,2,300]AVR & ARM[/glow]
                    [glow=green,2,300]عشق است و برنامه نويسي [/glow]

دیدگاه

با سلام خدمت دوستان عزیز

در این قسمت کتابخانه پروتل مربوط به ماژول مخابراتی Sim800 رو قرار دادم
                      امیدوارم مفید باشه

http://electroniclearning.blogsky.com

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
                      X