اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

وصل 7Seg به pic

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

وصل 7Seg به pic

اگر یک عدد سون سگمنت سه تایی کاتد مشترک معمولی دو سانتی رو بدون راه انداز یا بدون مبدل مستقیما به میکرو pic 28 pin وصل کنیم و فعلا ده روزی در حال کاره ومشکلی پیش نیومده می خواستم از اساتیدی که تجربه وافری دارن بپرسم آیا در طولانی مدت میکرو از لحاظ جریاندهی دچار مشکل میشه یا نه؟(البته برای درایوشون از سه عدد ترانزیستور استفاده شده.)

پاسخ : وصل 7Seg به pic

چه مقاومتی گذاشتید؟
    اگه مقاومت مناسب باشه نه مشکلی نیست چون هر پورت حدود 20 میلی آمپر جریان میده و برای راه اندازی یه همچین سگمنتی کافیه
    AYRIC

دیدگاه

درسته هر پین میتونه با حداکثر جریان 20ma یک led رو تغذیه کنه اما به این جریانکشی مداوم در طولانی مدت مشکوکم در ضمن از هیچ مقاومتی استفاده نکردم با اینکه میتونم از 330 اهم استفاده کنم ولی این قضیه هم میزان نور دهی led 7seg ها رو کم میکنه . :cry:

دیدگاه

330 زیاده.(با توجه Refresh) از 100 اهم استفاده کن.سرعت Refresh رو تغییر بده،ببین چقدر فرق میکنه.

همین کار رو من هم کردم، نور خوبی هم گرفتم.(البته بستگی داره تعریف از نور خوب چی باشه!)

دیدگاه

متاسفانه برنامه اسکن. در مقاطع مختلف بدلىل سنگىن بودن کل برنامه متفاوته و به ناچار. .از فرکانسهاى متفا وتى در رفرش استفاده شده.

دیدگاه

نوشته اصلی توسط leader
            متاسفانه برنامه اسکن. در مقاطع مختلف بدلىل سنگىن بودن کل برنامه متفاوته و به ناچار. .از فرکانسهاى متفا وتى در رفرش استفاده شده.
            برای Refresh از اینتراپت تایمر استفاده کن.
            هر بار که تایمر وقفه داد، یه متغیر رو زیاد کن و با توجه به اون متغیر EN رو فعال کن.

دیدگاه

از اینکه دیر جواب دادم شرمندم. ماجرا از این قراره که با میکرو pic می خوام اطلاعاتی از ورودی بخونم و اونو روی سون سگمنت نمایش دهم و برای اینکه سون سگمنتها چشمک نزنن باید فرکانس نمایش حداکثر از 20 میلی ثانیه تجاوز نکند و با توجه به اینکه زمان در یافت این اطلاعات از این مقدار زیادتر هست و حتما در هر رفرش اطلاعات رو باید نمایش دهم{نمیتونم اطلاعات قبلی رو روی نمایشگر قفل کنم چون نمایش از نوع رفرشی هست}.خب حالا پیشنهاد شما برای رفع این مشکل چیه؟ :read:

دیدگاه

نوشته اصلی توسط leader
                از اینکه دیر جواب دادم شرمندم. ماجرا از این قراره که با میکرو pic می خوام اطلاعاتی از ورودی بخونم و اونو روی سون سگمنت نمایش دهم و برای اینکه سون سگمنتها چشمک نزنن باید فرکانس نمایش حداکثر از 20 میلی ثانیه تجاوز نکند و با توجه به اینکه زمان در یافت این اطلاعات از این مقدار زیادتر هست و حتما در هر رفرش اطلاعات رو باید نمایش دهم{نمیتونم اطلاعات قبلی رو روی نمایشگر قفل کنم چون نمایش از نوع رفرشی هست}.خب حالا پیشنهاد شما برای رفع این مشکل چیه؟ :read:
                خواهش میکنم.
                (من کی گفتم دیتا رو روی سگمنت قفل کنین؟!! )
                پرهزینه ترین و مطمئن ترین راه ممکن استفاده از Latch(لچ) برای هر سون سگمنت هست که اینطوری دیتای مربوط به هر سگمنت رو میدین و Enable سگمنت رو هم برمیدارین، دیتا همونجا میمونه،رفرش نکردین هم نکردین! (خط دیتای سگمنتها مشترک هست) دیگه نگران کم نور بودن و... هم نمیشین.هرچند که باز هم معتقدم با اینتراپت تایمر و بدوم لچ و تو همون حالت رفرش سگمنتها، میشه نمایش واضحی داشت.
                میشه واضحتر بگین که دیتا در چه مدت زمانی میرسه؟(تقریبا)

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
                X