ورود به حساب ثبت نام جدید فراموشی کلمه عبور
برای ورود به حساب کاربری خود، نام کاربری و کلمه عبورتان را در زیر وارد کرده و روی «ورود به سایت» کلیک کنید.

اگر فرم ثبت نام برای شما نمایش داده نمی‌شود، اینجا را کلیک کنید.

اگر فرم بازیابی کلمه عبور برای شما نمایش داده نمی‌شود، اینجا را کلیک کنید.

کاربران برچسب زده شده

نمایش نتایج: از 1 به 8 از 8

موضوع: وصل 7Seg به pic

2008/09/25
    248
    3

وصل 7Seg به pic

اگر یک عدد سون سگمنت سه تایی کاتد مشترک معمولی دو سانتی رو بدون راه انداز یا بدون مبدل مستقیما به میکرو pic 28 pin وصل کنیم و فعلا ده روزی در حال کاره ومشکلی پیش نیومده می خواستم از اساتیدی که تجربه وافری دارن بپرسم آیا در طولانی مدت میکرو از لحاظ جریاندهی دچار مشکل میشه یا نه؟(البته برای درایوشون از سه عدد ترانزیستور استفاده شده.)
    2013/06/19
    1,544
    80

پاسخ : وصل 7Seg به pic

چه مقاومتي گذاشتيد؟
    اگه مقاومت مناسب باشه نه مشکلي نيست چون هر پورت حدود 20 ميلي آمپر جريان ميده و براي راه اندازي يه همچين سگمنتي کافيه
    AYRIC
    2008/09/25
    248
    3

درسته هر پین میتونه با حداکثر جریان 20ma یک led رو تغذیه کنه اما به این جریانکشی مداوم در طولانی مدت مشکوکم در ضمن از هیچ مقاومتی استفاده نکردم با اینکه میتونم از 330 اهم استفاده کنم ولی این قضیه هم میزان نور دهی led 7seg ها رو کم میکنه . :cry:
    2007/11/22
    تبریز
    2,483
    492

330 زياده.(با توجه Refresh) از 100 اهم استفاده کن.سرعت Refresh رو تغيير بده،ببين چقدر فرق ميکنه.

همين کار رو من هم کردم، نور خوبي هم گرفتم.(البته بستگي داره تعريف از نور خوب چي باشه!)

مهمان عزیز شما حق دیدن لینک ها را ندارید

2008/09/25
    248
    3

متاسفانه برنامه اسکن. در مقاطع مختلف بدلىل سنگىن بودن کل برنامه متفاوته و به ناچار. .از فرکانسهاى متفا وتى در رفرش استفاده شده.
    2007/11/22
    تبریز
    2,483
    492

نقل قول نوشته اصلی توسط leader
    متاسفانه برنامه اسکن. در مقاطع مختلف بدلىل سنگىن بودن کل برنامه متفاوته و به ناچار. .از فرکانسهاى متفا وتى در رفرش استفاده شده.
    براي Refresh از اينتراپت تايمر استفاده کن.
    هر بار که تايمر وقفه داد، يه متغير رو زياد کن و با توجه به اون متغير EN رو فعال کن.

2008/09/25
    248
    3

از اینکه دیر جواب دادم شرمندم. ماجرا از این قراره که با میکرو pic می خوام اطلاعاتی از ورودی بخونم و اونو روی سون سگمنت نمایش دهم و برای اینکه سون سگمنتها چشمک نزنن باید فرکانس نمایش حداکثر از 20 میلی ثانیه تجاوز نکند و با توجه به اینکه زمان در یافت این اطلاعات از این مقدار زیادتر هست و حتما در هر رفرش اطلاعات رو باید نمایش دهم{نمیتونم اطلاعات قبلی رو روی نمایشگر قفل کنم چون نمایش از نوع رفرشی هست}.خب حالا پیشنهاد شما برای رفع این مشکل چیه؟ :read:
    2007/11/22
    تبریز
    2,483
    492

نقل قول نوشته اصلی توسط leader
    از اينکه دير جواب دادم شرمندم. ماجرا از اين قراره که با ميکرو pic مي خوام اطلاعاتي از ورودي بخونم و اونو روي سون سگمنت نمايش دهم و براي اينکه سون سگمنتها چشمک نزنن بايد فرکانس نمايش حداکثر از 20 ميلي ثانيه تجاوز نکند و با توجه به اينکه زمان در يافت اين اطلاعات از اين مقدار زيادتر هست و حتما در هر رفرش اطلاعات رو بايد نمايش دهم{نميتونم اطلاعات قبلي رو روي نمايشگر قفل کنم چون نمايش از نوع رفرشي هست}.خب حالا پيشنهاد شما براي رفع اين مشکل چيه؟ :read:
    خواهش ميکنم.
    (من کي گفتم ديتا رو روي سگمنت قفل کنين؟!! )
    پرهزينه ترين و مطمئن ترين راه ممکن استفاده از Latch(لچ) براي هر سون سگمنت هست که اينطوري ديتاي مربوط به هر سگمنت رو ميدين و Enable سگمنت رو هم برميدارين، ديتا همونجا ميمونه،رفرش نکردين هم نکردين! (خط ديتاي سگمنتها مشترک هست) ديگه نگران کم نور بودن و... هم نميشين.هرچند که باز هم معتقدم با اينتراپت تايمر و بدوم لچ و تو همون حالت رفرش سگمنتها، ميشه نمايش واضحي داشت.
    ميشه واضحتر بگين که ديتا در چه مدت زماني ميرسه؟(تقريبا)

نمایش نتایج: از 1 به 8 از 8