اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

کتابخونه کار با LCD گرافیکی

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

کتابخونه کار با LCD گرافیکی

سلام دوستان، آقا کسی کتابخونه کار با LCD گرافیکی (128x64) نداره؟! هر کاپایلری بود فرقی نداره فقط یه کتابخونه کامل باشه . . .همین!!!
    خیلی ممنونم ازتون

آقای رمضانی@ شما فرموده بودید در microchip library for application این کتابخونه (GLCD) وجود داره، الا دانلودش کردم اما متاسفانه نیست!! شما تا حالا این کتابخونه رو دیدین؟!

پاسخ : کسی کتابخونه کار با LCD گرافیکی سرغ داره؟! هر کامپایلری باشه خوبه! فرقی نداره

سلام

ببخشید که دیر پاسخ میدم

منظور من از کتابخانه LCD گرافیکی , LCD های رنگی بودن , که خب تو همون کتابخونه موجود هستن و پروژه آماده هم ازش هست , برای میکرو های 16 و 32 بیتی

اما میکروچیپ کلا برای اینجور LCD ها هیچ کتابخونه ای ارائه نکرده , مثلا برای درایور t6963 که درایور LCD های 240 در 128 هست هیچ درایوری من از میکروچیپ ندیدم

شاید دلیلش هم منطقی باشه , هم از لحاظ اقتصادی و هم کیفیتی LCD های آماتور دیگه توجیه پذیر نیستن
    تو بازار LCD گرافیکی رنگی وجود داره که قیمت پایین تری نسبت به LCD های آماتور دارن !

شما در نظر بگیر میکروچیپ میاد خدمات زیر رو ارائه میکنه
    1 . کتابخانه LCD رنگی
    2 . پروژه کامل برای LCD رنگی
    3 . نرم افزار برای کار با LCD رنگی
    4 . میکروهای پر سرعت برای راه اندازی LCD ( میکرو 32 بیتی 80 مگ رو من الان 20 تمن میخرم )
    5 . ...

بعد دیگه آدم نمیتونه بره سراغ LCD های آماتور :-w
    کلا یه میکرو 32 پر سرعت با یه LCD گرافیکی رنگی از یک LCD آماتور مثل 128*240 ارزون تر در میاد !
    با رزولیشن بالاتر که ابعادشون هم تقریبا یکیه

شما الان دارید با کامپایلر های سری XC کار میکنید , کلاستون خیلی بالاتر از این حرفاست :biggrin:

من به شما توصیه میکنم از LCD های رنگی استفاده کنید
    یه مقدار وقت برای یادگیریش میخواد ,که ارزشش رو داره

البته من اوایل کارم که از کتابخونه میکروچیپ خبر نداشتم یه کتابخونه برا t6963 ایجاد کردم , اما برای دوستان استفاده ازش مشکله , باید یه آموزش کلی براش قرار بدم که متاسفانه وقتش رو ندارم

موفق باشید
    نا اميدي يه دروغ بزرگه که آدما به خودشون ميگن
    تلاش يه حقيقت بزرگه که با صبر به ثمر ميرسه

دیدگاه

پاسخ : کسی کتابخونه کار با LCD گرافیکی سرغ داره؟! هر کامپایلری باشه خوبه! فرقی نداره

بله درسته. کتابخونه های ال سی دی گرافیکیش رو دیدم. خیلی هم کاملن. اما من فعلا با میکروهای 8 بیتی و کامپایلر xc8 دارم کار میکنم. بالاخره باید با کامپایلر xc8 یا C18 بتونم یه ال سی راه بندازم

آقای رمضانی پس شما ال سی دی رنگی کار میکنید؟ با کدوم میکروکنترلر؟ PIC24, dsPIC, PIC32 ؟ با کدومآ‌شون؟
      و اینکه بهر حال من باید با PIC18 (میکروهای 8 بیتی) یه ال سی راه بندازم و میکروچیپ کتابخونه ای برای این کار نداره و دارم یه کتابخونه برای t6963c مینویسم
      اگه بشه اون کتابخونه ای که خودتون نوشتین رو برام بفرستین خیلی خوب میشه. چون تا حالا کتابخونه ننوشتم و کمی این کار برام سخته و میخاستم ازش کمک بگیرم
      خیلی ممنونم

دیدگاه

سلام عزیزان .
        میدونم سوالم ابتدایی هستش .اما میشه بگید که فرق ال سی دی گرافیکی با ال سی دی رنگی چیه؟ال سی دی اماتور منظورتون چه نوع ال سی دی هست؟کلا ال سی دی های غیر کارکتری چند نوع اند؟کدوماشون خوبن ؟اینا... :redface:ببخشید سوال ابتدایی بود .
        ای خدا ، من باید از نظر علم از همه برتر باشم، تا مبادا که دشمنان مرا از این راه طعنه زنند. باید به آن سنگدلانی که علم را بهانه کرده و به دیگران فخر میآ‌فروشند، ثابت کنم که خاک پای من هم نخواهند شد. باید همه آن تیره دلان مغرور و متکبر را به زانو در آورم، آنگاه خود خاضع ترین و افتاده ترین مرد روی زمین باشم.
        شهید دکتر مصطفی چمران

دیدگاه

نوشته اصلی توسط phoenix2000
          سلام عزیزان .
          میدونم سوالم ابتدایی هستش .اما میشه بگید که فرق ال سی دی گرافیکی با ال سی دی رنگی چیه؟ال سی دی اماتور منظورتون چه نوع ال سی دی هست؟کلا ال سی دی های غیر کارکتری چند نوع اند؟کدوماشون خوبن ؟اینا... :redface:ببخشید سوال ابتدایی بود .
          LCD از نوع گرافیکی که اینهمه اسمش رو شنیدین، از نوع تک رنگ(یا بهتر بگم بی رنگ!! ) هست و البته کیفیت بسیار پایین از نظر پیکسل. ولی LCD رنگی علاوه بر اینکه از اسمش مشخصه تمام رنگها رو ساپورت میکنه، کیفیت(تراکم پیکسل) به مراتب بالاتری داره.
          LCD کاراکتری هم که دیگه خوب و بد نداره! اکثرا ( نمیشه قطعی گفت همش) تو یه سطح و تیپ هستن.

دیدگاه

نوشته اصلی توسط AliTabaie
            بله درسته. کتابخونه های ال سی دی گرافیکیش رو دیدم. خیلی هم کاملن. اما من فعلا با میکروهای 8 بیتی و کامپایلر xc8 دارم کار میکنم. بالاخره باید با کامپایلر xc8 یا C18 بتونم یه ال سی راه بندازم

آقای رمضانی پس شما ال سی دی رنگی کار میکنید؟ با کدوم میکروکنترلر؟ PIC24, dsPIC, PIC32 ؟ با کدومآ‌شون؟
            و اینکه بهر حال من باید با PIC18 (میکروهای 8 بیتی) یه ال سی راه بندازم و میکروچیپ کتابخونه ای برای این کار نداره و دارم یه کتابخونه برای t6963c مینویسم
            اگه بشه اون کتابخونه ای که خودتون نوشتین رو برام بفرستین خیلی خوب میشه. چون تا حالا کتابخونه ننوشتم و کمی این کار برام سخته و میخاستم ازش کمک بگیرم
            خیلی ممنونم
            بله شاید توجیه مناسبی باشه , من هم فکر میکنم مناسب ترین LCD برای میکروهای 8 بیتی همین t6963 باشه , اما فقط از لحاظ آموزشی چون توجیه اقتصادی نداره

من فایلی رو که خودم بار اول ازش الهام گرفتم رو براتون قرار میدم
            یه فایل C که یک پروژه کامل هم هست
            اما نمیدونم با چه کامپایلری نوشته شده ولی هرچی هست استاندارد زبان C هست
            تنها کاری که شما باید انجام بدین رفع مشکلات نحوی و هماهنگ کردن اونا با کامپایلر C18 یا XC8 هست
            کار زیاد مشکلی نیست

من اگر بخام فایل تبدیل شده خودم رو براتون قرار بدم , ممکنه زمان زیادی ببره چون خیلی وقته باهاش کار نکردم و باید از پروژه اصلیم جداش کنم , در هر صورت اگر نتونستید تبدیلش کنید بگید تا یه نظم اساسی به کتابخونم بدم و براتون قرارش بدم

http://fadak-srt.persiangig.com/document/lib/T6963LCD.c

اصلا یادم نیست که این فایل رو از کجا آوردم ! یه لینکم توش هست که من نتونستم بازش کنم ! اما این فایل خیلی کامله , برای هر کاری تو T6963 تابع داره بجز یکی ! تابع نمایش تصویر ! :eek:
            که من فکر میکنم به عمد از پروژه حذف شده !

من از این LCD بیشتر برای دیباگ کردن پروژم استفاده میکردم و نیازی به نمایش تصویر نداشتم , برای همین دنبال تکمیل کردنش نرفتم

توابع مورد نیاز برای تنظیم کردن LCD , برای نمایش تصویر همگی وجود دارن , حتی تابع نمایش تصویر در ابتدای فایل تعریف شده , اما خودش نیست !

کار تبدیل رو که انجام بدین و پروژه رو راه اندازی کنید , تکمیل کردن تابع lcd_print_page کار مشکلی نیست

موفق باشید
            نا اميدي يه دروغ بزرگه که آدما به خودشون ميگن
            تلاش يه حقيقت بزرگه که با صبر به ثمر ميرسه

دیدگاه

آقای رمضانی@ شما هر چی فایل دارید و فکر میکنید مفیده بزارید!! خیلی ممنون.
              دارم یکی براش مینویسم. مثه اینکه چاره ای هم ندارم. اما خیلی هم کاری سختی نیست. روزی یکی دو تا تابع براش بنویسم تمومه تا هفته بعد.
              فقط مشکل وقته. پروژه های دانشگاه رو دستم موندن.
              بهرر حال خیلی ممنون بابت کمکتون . . .

دیدگاه

سلام یک کتابخونه ی خیلی کامل برای کار بار glcd براتون قرار دادم من خودم تو پروژها از همین استفاده میکنم. کتابخونه برای avr نوشته شده بود که برای
                pic تبدیل کردم . برای تمام میکرو ها میتونید استفاده کنید (pic32-16-8 bit) فقط کافی کانفیگ پرت هارو برای پایه ها تغییر دهید.
                آقای رمضانی هم توی تبدیل خیلی کمک کردن خدا خیرشون بده.
                امیدوارم که بدردتون بخوره

لینک:http://www.4shared.com/zip/6LsBfVTY/GLCDX.html :agree:
                در زندگيت به کسي اعتــــماد کن که به او ايمــــان داري نه احســاس . . .

چه بسيار انسان ها ديدم تنشان لباس نبود؛و چه بسيار لباس ها ديدم که انساني درونش نبود ...!

دیدگاه

نوشته اصلی توسط AVRPIC8
                  سلام یک کتابخونه ی خیلی کامل برای کار بار glcd براتون قرار دادم من خودم تو پروژها از همین استفاده میکنم. کتابخونه برای avr نوشته شده بود که برای
                  pic تبدیل کردم . برای تمام میکرو ها میتونید استفاده کنید (pic32-16-8 bit) فقط کافی کانفیگ پرت هارو برای پایه ها تغییر دهید.
                  آقای رمضانی هم توی تبدیل خیلی کمک کردن خدا خیرشون بده.
                  امیدوارم که بدردتون بخوره

لینک:http://www.4shared.com/zip/6LsBfVTY/GLCDX.html :agree:
                  خیلی ممنون بابت لطفتون
                  فقط این کتابخونه برا AVR نیست و اتفاقا برای PIC هم نوشته شده . . .
                  شما خودتون این کتابخونه رو نوشتین؟ نویسنده کتابخونه رو میشناسین؟ آدرس ایمیلی، چیزی؟!

دیدگاه

واسه ین t6963 لایبراری برای ccs هست؟؟ کسی سراغ داره؟
                    ال سی دیش رو از کجا میشه گیر آورد؟
                    کلا من با lcd گرافیکی کار نکردم اگه یه راهنمایی بکنید که یه انتخواب خوب چیه ممنون میشم. که لایبراریش هم واسه ccs موجود باشه. تصویر نمیخوام نشون بدم. واسه ربات میخوام
                    در حد خط کشیدنه که لایبراری ها فکر کنم تابعش رو داشته باشه
                    AYRIC

دیدگاه

نوشته اصلی توسط roboreza
                      واسه ین t6963 لایبراری برای ccs هست؟؟ کسی سراغ داره؟
                      ال سی دیش رو از کجا میشه گیر آورد؟
                      کلا من با lcd گرافیکی کار نکردم اگه یه راهنمایی بکنید که یه انتخواب خوب چیه ممنون میشم. که لایبراریش هم واسه ccs موجود باشه. تصویر نمیخوام نشون بدم. واسه ربات میخوام
                      در حد خط کشیدنه که لایبراری ها فکر کنم تابعش رو داشته باشه
                      من یه چیزایی میدونم . فقط من با گوشی داغون و اینترنت کم سرعت میام تو این سایت و خلاصه خیلی سخته . . . ایمیلت رو در غالب پیام خصوصی بده من با ایمیل دانشگاهم باهات در تماس باشم. اون ایمیلم خیلی راحت و سریع باز میشه.

دیدگاه

سلام خواهش میکنم. این کتابخونه رو از سایت technoelectro گرفتم که مخصوص avr نوشته شده بود وبرای pic تبدیلش کردم. راهنمای استفاده از کتابخونه رو میتونید از همون سایت دریافت کنید.

چه بسيار انسان ها ديدم تنشان لباس نبود؛و چه بسيار لباس ها ديدم که انساني درونش نبود ...!

دیدگاه

سلام

پروژه برای میکروی pic18f452 نوشته شده بود وگفتم که برای هر میکروی دیگه هم میشه تبدیلش کرد (pic8-16-32 bit) .

من تازه ابتدای پردازش سیگنال هستم وخوب ابهامات خیلی زیادی هم توی این زمینه دارم . از یک سیگنال سینوسی با فرکانس حدود 1k-32k تونستم
                          fft بگیرم وروی lcd نملیش بدم. ولی اینکارو با کامپایلر mikroc انجام دادم. اما دوست دارم سریع برم روی کامپایلر xc16 البته اینم بگم که برای
                          کاربردهای غیر پرداژش دارم با همون xc16 کار میکنم .آخه توابع پرداژش سیگنال xc16 کامل تر ولی خوب یکم کار با هاشون سختر هست.

من دو تا dspic گرفتم وهر دوشونم از جوان الکترونیک بود(dspic30f4011-dspic33)

دیدگاه

آقا منم قراره برام سراغ dsPIC ها برم
                            شما کدوم dsPIC رو پیشنهاد میکنین؟چون میدونم باهم یه تفاوت هایی دارن
                            منم دنبال یادگیری کار پردازش سیگنال هستم.... و همچنین دنبال یادگیری xc16 هستم
                            شما از کجا xc16 رو یاد گرفتید؟
                            راستی دانشجویید؟ کدوم دانشگاه یا شهر هستید؟ با انجمن علمی و اینا فعالیت میکنید؟
                            میشه از محضرتون استفاده کنیم؟
                            ایمیلتون رو هم اگه برای بنده پیام خصوصی کنید ممنون میشم. با ایمیل ارتباط بهتره! ممکنه اینجا زیاد سر نزنیم اما ایمیل تقریبا هر روز چک میشه! ممنون . . .

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
                            X