ورود به حساب ثبت نام جدید فراموشی کلمه عبور
برای ورود به حساب کاربری خود، نام کاربری و کلمه عبورتان را در زیر وارد کرده و روی «ورود به سایت» کلیک کنید.

اگر فرم ثبت نام برای شما نمایش داده نمی‌شود، اینجا را کلیک کنید.

اگر فرم بازیابی کلمه عبور برای شما نمایش داده نمی‌شود، اینجا را کلیک کنید.

کاربران برچسب زده شده

صفحه 1 از 2 12 آخرین
نمایش نتایج: از 1 به 10 از 14
    2012/12/25
    108
    1

کتابخونه کار با LCD گرافيکي

سلام دوستان، آقا کسي کتابخونه کار با LCD گرافيکي (128x64) نداره؟! هر کاپايلري بود فرقي نداره فقط يه کتابخونه کامل باشه . . .همين!!!
    خيلي ممنونم ازتون

آقاي رمضاني@ شما فرموده بوديد در microchip library for application اين کتابخونه (GLCD) وجود داره، الا دانلودش کردم اما متاسفانه نيست!! شما تا حالا اين کتابخونه رو ديدين؟!

2009/02/18
    تهران
    270
    1

پاسخ : کسي کتابخونه کار با LCD گرافيکي سرغ داره؟! هر کامپايلري باشه خوبه! فرقي نداره

سلام

ببخشيد که دير پاسخ ميدم

منظور من از کتابخانه LCD گرافيکي , LCD هاي رنگي بودن , که خب تو همون کتابخونه موجود هستن و پروژه آماده هم ازش هست , براي ميکرو هاي 16 و 32 بيتي

اما ميکروچيپ کلا براي اينجور LCD ها هيچ کتابخونه اي ارائه نکرده , مثلا براي درايور t6963 که درايور LCD هاي 240 در 128 هست هيچ درايوري من از ميکروچيپ نديدم

شايد دليلش هم منطقي باشه , هم از لحاظ اقتصادي و هم کيفيتي LCD هاي آماتور ديگه توجيه پذير نيستن
    تو بازار LCD گرافيکي رنگي وجود داره که قيمت پايين تري نسبت به LCD هاي آماتور دارن !

شما در نظر بگير ميکروچيپ مياد خدمات زير رو ارائه ميکنه
    1 . کتابخانه LCD رنگي
    2 . پروژه کامل براي LCD رنگي
    3 . نرم افزار براي کار با LCD رنگي
    4 . ميکروهاي پر سرعت براي راه اندازي LCD ( ميکرو 32 بيتي 80 مگ رو من الان 20 تمن ميخرم )
    5 . ...

بعد ديگه آدم نميتونه بره سراغ LCD هاي آماتور :-w
    کلا يه ميکرو 32 پر سرعت با يه LCD گرافيکي رنگي از يک LCD آماتور مثل 128*240 ارزون تر در مياد !
    با رزوليشن بالاتر که ابعادشون هم تقريبا يکيه

شما الان داريد با کامپايلر هاي سري XC کار ميکنيد , کلاستون خيلي بالاتر از اين حرفاست :biggrin:

من به شما توصيه ميکنم از LCD هاي رنگي استفاده کنيد
    يه مقدار وقت براي يادگيريش ميخواد ,که ارزشش رو داره

البته من اوايل کارم که از کتابخونه ميکروچيپ خبر نداشتم يه کتابخونه برا t6963 ايجاد کردم , اما براي دوستان استفاده ازش مشکله , بايد يه آموزش کلي براش قرار بدم که متاسفانه وقتش رو ندارم

موفق باشيد
    نا اميدي يه دروغ بزرگه که آدما به خودشون ميگن
    تلاش يه حقيقت بزرگه که با صبر به ثمر ميرسه
    2012/12/25
    108
    1

پاسخ : کسي کتابخونه کار با LCD گرافيکي سرغ داره؟! هر کامپايلري باشه خوبه! فرقي نداره

بله درسته. کتابخونه هاي ال سي دي گرافيکيش رو ديدم. خيلي هم کاملن. اما من فعلا با ميکروهاي 8 بيتي و کامپايلر xc8 دارم کار ميکنم. بالاخره بايد با کامپايلر xc8 يا C18 بتونم يه ال سي راه بندازم

آقاي رمضاني پس شما ال سي دي رنگي کار ميکنيد؟ با کدوم ميکروکنترلر؟ PIC24, dsPIC, PIC32 ؟ با کدومآ*شون؟
    و اينکه بهر حال من بايد با PIC18 (ميکروهاي 8 بيتي) يه ال سي راه بندازم و ميکروچيپ کتابخونه اي براي اين کار نداره و دارم يه کتابخونه براي t6963c مينويسم
    اگه بشه اون کتابخونه اي که خودتون نوشتين رو برام بفرستين خيلي خوب ميشه. چون تا حالا کتابخونه ننوشتم و کمي اين کار برام سخته و ميخاستم ازش کمک بگيرم
    خيلي ممنونم
    2013/02/26
    133
    4

سلام عزیزان .
    میدونم سوالم ابتدایی هستش .اما میشه بگید که فرق ال سی دی گرافیکی با ال سی دی رنگی چیه؟ال سی دی اماتور منظورتون چه نوع ال سی دی هست؟کلا ال سی دی های غیر کارکتری چند نوع اند؟کدوماشون خوبن ؟اینا... :redface:ببخشید سوال ابتدایی بود .
    ای خدا ، من باید از نظر علم از همه برتر باشم، تا مبادا که دشمنان مرا از این راه طعنه زنند. باید به آن سنگدلانی که علم را بهانه کرده و به دیگران فخر میآ*فروشند، ثابت کنم که خاک پای من هم نخواهند شد. باید همه آن تیره دلان مغرور و متکبر را به زانو در آورم، آنگاه خود خاضع ترین و افتاده ترین مرد روی زمین باشم.
    شهید دکتر مصطفی چمران
    2007/11/22
    تبریز
    2,483
    492

نقل قول نوشته اصلی توسط phoenix2000
    سلام عزيزان .
    ميدونم سوالم ابتدايي هستش .اما ميشه بگيد که فرق ال سي دي گرافيکي با ال سي دي رنگي چيه؟ال سي دي اماتور منظورتون چه نوع ال سي دي هست؟کلا ال سي دي هاي غير کارکتري چند نوع اند؟کدوماشون خوبن ؟اينا... :redface:ببخشيد سوال ابتدايي بود .
    LCD از نوع گرافيکي که اينهمه اسمش رو شنيدين، از نوع تک رنگ(يا بهتر بگم بي رنگ!! ) هست و البته کيفيت بسيار پايين از نظر پيکسل. ولي LCD رنگي علاوه بر اينکه از اسمش مشخصه تمام رنگها رو ساپورت ميکنه، کيفيت(تراکم پيکسل) به مراتب بالاتري داره.
    LCD کاراکتري هم که ديگه خوب و بد نداره! اکثرا ( نميشه قطعي گفت همش) تو يه سطح و تيپ هستن.

مهمان عزیز شما حق دیدن لینک ها را ندارید

مهمان عزیز شما حق دیدن لینک ها را ندارید

2009/02/18
    تهران
    270
    1

نقل قول نوشته اصلی توسط AliTabaie
    بله درسته. کتابخونه هاي ال سي دي گرافيکيش رو ديدم. خيلي هم کاملن. اما من فعلا با ميکروهاي 8 بيتي و کامپايلر xc8 دارم کار ميکنم. بالاخره بايد با کامپايلر xc8 يا C18 بتونم يه ال سي راه بندازم

آقاي رمضاني پس شما ال سي دي رنگي کار ميکنيد؟ با کدوم ميکروکنترلر؟ PIC24, dsPIC, PIC32 ؟ با کدومآ*شون؟
    و اينکه بهر حال من بايد با PIC18 (ميکروهاي 8 بيتي) يه ال سي راه بندازم و ميکروچيپ کتابخونه اي براي اين کار نداره و دارم يه کتابخونه براي t6963c مينويسم
    اگه بشه اون کتابخونه اي که خودتون نوشتين رو برام بفرستين خيلي خوب ميشه. چون تا حالا کتابخونه ننوشتم و کمي اين کار برام سخته و ميخاستم ازش کمک بگيرم
    خيلي ممنونم
    بله شايد توجيه مناسبي باشه , من هم فکر ميکنم مناسب ترين LCD براي ميکروهاي 8 بيتي همين t6963 باشه , اما فقط از لحاظ آموزشي چون توجيه اقتصادي نداره

من فايلي رو که خودم بار اول ازش الهام گرفتم رو براتون قرار ميدم
    يه فايل C که يک پروژه کامل هم هست
    اما نميدونم با چه کامپايلري نوشته شده ولي هرچي هست استاندارد زبان C هست
    تنها کاري که شما بايد انجام بدين رفع مشکلات نحوي و هماهنگ کردن اونا با کامپايلر C18 يا XC8 هست
    کار زياد مشکلي نيست

من اگر بخام فايل تبديل شده خودم رو براتون قرار بدم , ممکنه زمان زيادي ببره چون خيلي وقته باهاش کار نکردم و بايد از پروژه اصليم جداش کنم , در هر صورت اگر نتونستيد تبديلش کنيد بگيد تا يه نظم اساسي به کتابخونم بدم و براتون قرارش بدم

http://fadak-srt.persiangig.com/document/lib/T6963LCD.c

اصلا يادم نيست که اين فايل رو از کجا آوردم ! يه لينکم توش هست که من نتونستم بازش کنم ! اما اين فايل خيلي کامله , براي هر کاري تو T6963 تابع داره بجز يکي ! تابع نمايش تصوير ! :eek:
    که من فکر ميکنم به عمد از پروژه حذف شده !

من از اين LCD بيشتر براي ديباگ کردن پروژم استفاده ميکردم و نيازي به نمايش تصوير نداشتم , براي همين دنبال تکميل کردنش نرفتم

توابع مورد نياز براي تنظيم کردن LCD , براي نمايش تصوير همگي وجود دارن , حتي تابع نمايش تصوير در ابتداي فايل تعريف شده , اما خودش نيست !

کار تبديل رو که انجام بدين و پروژه رو راه اندازي کنيد , تکميل کردن تابع lcd_print_page کار مشکلي نيست

موفق باشيد
    نا اميدي يه دروغ بزرگه که آدما به خودشون ميگن
    تلاش يه حقيقت بزرگه که با صبر به ثمر ميرسه
    2012/12/25
    108
    1

آقاي رمضاني@ شما هر چي فايل داريد و فکر ميکنيد مفيده بزاريد!! خيلي ممنون.
    دارم يکي براش مينويسم. مثه اينکه چاره اي هم ندارم. اما خيلي هم کاري سختي نيست. روزي يکي دو تا تابع براش بنويسم تمومه تا هفته بعد.
    فقط مشکل وقته. پروژه هاي دانشگاه رو دستم موندن.
    بهرر حال خيلي ممنون بابت کمکتون . . .
    2008/10/10
    اصفهان
    67
    1

سلام يک کتابخونه ي خيلي کامل براي کار بار glcd براتون قرار دادم من خودم تو پروژها از همين استفاده ميکنم. کتابخونه براي avr نوشته شده بود که براي
    pic تبديل کردم . براي تمام ميکرو ها ميتونيد استفاده کنيد (pic32-16-8 bit) فقط کافي کانفيگ پرت هارو براي پايه ها تغيير دهيد.
    آقاي رمضاني هم توي تبديل خيلي کمک کردن خدا خيرشون بده.
    اميدوارم که بدردتون بخوره

لينک:http://www.4shared.com/zip/6LsBfVTY/GLCDX.html :agree:
    در زندگيت به کسي اعتــــماد کن که به او ايمــــان داري نه احســاس . . .

چه بسيار انسان ها ديدم تنشان لباس نبود؛و چه بسيار لباس ها ديدم که انساني درونش نبود ...!
    2012/12/25
    108
    1

نقل قول نوشته اصلی توسط AVRPIC8
    سلام يک کتابخونه ي خيلي کامل براي کار بار glcd براتون قرار دادم من خودم تو پروژها از همين استفاده ميکنم. کتابخونه براي avr نوشته شده بود که براي
    pic تبديل کردم . براي تمام ميکرو ها ميتونيد استفاده کنيد (pic32-16-8 bit) فقط کافي کانفيگ پرت هارو براي پايه ها تغيير دهيد.
    آقاي رمضاني هم توي تبديل خيلي کمک کردن خدا خيرشون بده.
    اميدوارم که بدردتون بخوره

لينک:http://www.4shared.com/zip/6LsBfVTY/GLCDX.html :agree:
    خيلي ممنون بابت لطفتون
    فقط اين کتابخونه برا AVR نيست و اتفاقا براي PIC هم نوشته شده . . .
    شما خودتون اين کتابخونه رو نوشتين؟ نويسنده کتابخونه رو ميشناسين؟ آدرس ايميلي، چيزي؟!
    2013/06/19
    1,544
    80

واسه ين t6963 لايبراري براي ccs هست؟؟ کسي سراغ داره؟
    ال سي ديش رو از کجا ميشه گير آورد؟
    کلا من با lcd گرافيکي کار نکردم اگه يه راهنمايي بکنيد که يه انتخواب خوب چيه ممنون ميشم. که لايبراريش هم واسه ccs موجود باشه. تصوير نميخوام نشون بدم. واسه ربات ميخوام
    در حد خط کشيدنه که لايبراري ها فکر کنم تابعش رو داشته باشه
    AYRIC
صفحه 1 از 2 12 آخرین
نمایش نتایج: از 1 به 10 از 14