اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

سوال در مورد باطری

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

سوال در مورد باطری

سلام دوستان
    من یه مداری دارم که جریان مصرفی اون در حد 90تا 100 میلی آمپر هستش .دوتا سوال داشتم ممنون میشم بهم جواب بدید
    1-اگه از یه باتری 12 ولت 7.2 آمپر استفاده کنم برای راه اندازی مدار به مدار و قطعات اون صدمه نمیزنه؟توی مدار آی سی میکرو هم دارم البته با رگلاتور دیگه.؟
    2-چقدر زمان میبره تا با این جریان مصرفی 100 میلی آمپر باطری از 12 ولت به 10 ولت برسه؟از طریق چه فرمولی محاسبه میشه؟
    ممنون میشم کمکم کنید :smile:

پاسخ : سوال در مورد باطری

هیچ صدمه ای نمیزنه باتری بزرگ فقط مقاومت درونیش کمتره.البته باید یه فیوز نیم آمپر هم بزاری تا در صورت التصال کوتاه تو مدار آتیش سوزی رخ نده.اگه باتریت نو باشه 72 ساعت طول میکشه تا ولتاژ باتریت از 12.8 به 12 برسه .از 12 که بخاد برسه به 10 هم فرمول خاصی نداریم بستگی به نوع باتری و میزان عمری که کرده داره .قبلا آزمایش که کردم روند افتش خیلی سریعتر از 12.8 به 12هستش شاید 10 ساعتی طول بکشه .البته 12 به 10 عمر باتری رو کم میکنه ولی زیاد مهم نیست
    لطفا سوالات فنی رو به جای پیام خصوصی در انجمن مطرح کنید.

دیدگاه

نوشته اصلی توسط meysam64
      سلام دوستان
      من یه مداری دارم که جریان مصرفی اون در حد 90تا 100 میلی آمپر هستش .دوتا سوال داشتم ممنون میشم بهم جواب بدید
      1-اگه از یه باتری 12 ولت 7.2 آمپر استفاده کنم برای راه اندازی مدار به مدار و قطعات اون صدمه نمیزنه؟توی مدار آی سی میکرو هم دارم البته با رگلاتور دیگه.؟
      2-چقدر زمان میبره تا با این جریان مصرفی 100 میلی آمپر باطری از 12 ولت به 10 ولت برسه؟از طریق چه فرمولی محاسبه میشه؟
      ممنون میشم کمکم کنید :smile:
      سلام ولتاژ اگه زیاد باشه مدارت آسیب میبینه والا جریان کشیدنیه وبه مصرف کنندت بستگی داره شما مدارتو به یه باتری 12 ولت 60 آمپری هم وصل کنی همون 100میلی رو میکشه ومشکلی به وجود نمیاد
      یکی یدونه هستم------------ واسه نمونه هستم

دیدگاه

نوشته اصلی توسط general mohsen
        هیچ صدمه ای نمیزنه باتری بزرگ فقط مقاومت درونیش کمتره.البته باید یه فیوز نیم آمپر هم بزاری تا در صورت التصال کوتاه تو مدار آتیش سوزی رخ نده.اگه باتریت نو باشه 72 ساعت طول میکشه تا ولتاژ باتریت از 12.8 به 12 برسه .از 12 که بخاد برسه به 10 هم فرمول خاصی نداریم بستگی به نوع باتری و میزان عمری که کرده داره .قبلا آزمایش که کردم روند افتش خیلی سریعتر از 12.8 به 12هستش شاید 10 ساعتی طول بکشه .البته 12 به 10 عمر باتری رو کم میکنه ولی زیاد مهم نیست
        ممنون دوست عزیز
        منظورتون رو از اینکه 12 تا 10 به باتری اسیب میرسونه متوجه نشدم میشه بیشتر توضیح بدید ؟
        باتری من 12 ولت 7.2 امپر سیلید اسید هستش

دیدگاه

نوشته اصلی توسط meysam64
          ممنون دوست عزیز
          منظورتون رو از اینکه 12 تا 10 به باتری اسیب میرسونه متوجه نشدم میشه بیشتر توضیح بدید ؟
          باتری من 12 ولت 7.2 امپر سیلید اسید هستش
          یعنی اگه ولتاز ورودی ایسیت که باید به دیتا شیتش مراجعه کنی نوشته 5ولت شما بهش 12ولت بدی میسوزه برا همین باید یه رگولاتور جهت تعمین ولتاز وجریان مناسب سر راش بزارین
          برو شیر درنده باش ای دغل میانداز خود را چو روباه شل
          راهنمایی در مورد ساخت فلزی اب

دیدگاه

نوشته اصلی توسط ehsanajal
            باتری از این باتری هایی نیست که 3.7 ولته (پر بود 4.2ولت و خالی بشه 3.3 ولت)اگه از 12 به 10 رسید یعنی خیلی بده و باتریت سکته میزنه :biggrin:
            عاشق سبز

دیدگاه

منطورم این بود که نباید بزاری ولتاژ باتریت خیلی بیاد پایین چون قانونش اینه که باتری های اسیدی 12.8 که باشن شارژش کامله و وقتی به 12 برسه دیگه تموم شده و اگه بزاری خیلی کمتر بشه مثلا زیر 10 یه خورده عمر باتریت کم میکنه

دیدگاه

منطورم این بود که نباید بزاری ولتاژ باتریت خیلی بیاد پایین چون قانونش اینه که باتری های اسیدی 12.8 که باشن شارژش کامله و وقتی به 12 برسه دیگه تموم شده و اگه بزاری خیلی کمتر بشه مثلا زیر 10 یه خورده عمر باتریت کم میکنه
                ممنون دوست عزیز
                راستش من مداری طراحی کردم که وقتی باطری به 10 میرسه نشانگر low battery روشن میشه .به نظر شما این کار به باطری آسیب میرسونه؟
                سطح آلارم مدار رو بیارم بالاتر؟یا مشکلی ایجاد نمیکنه؟

دیدگاه

ولی فک کنم حدودای 10.5 دیگه تمومه ها ؟؟
                  با یه دیود زنر مناسب و مقاومت میشه مداره الارم رو طراحی کرد
                  موفق باشی
                  برو شیر درنده باش ای دغل میانداز خود را چو روباه شل
                  راهنمایی در مورد ساخت فلزی اب

دیدگاه

مشکلی پیش نمیاد خیالت تخت

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
                    X