اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

استارتر مهتابی

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

استارتر مهتابی

سلام
    من 3تا استارتر دارم 2تاش خرابه یکیش درسته بازشون کردم و با خازن سنج اندازه که گرفتم دیدم هر رو خان هم سالم هم خراب دارای یه مقدارن تقریبا 0.7نانو
    ایرادشون از چیه پس از اون لامپ نئون موازیه که به عنوان کلید عمل میکن
    ممنون
    میشه اینا رو باز خازنهای 1کیلو ولت و معادل ظرفیتشون جایگذاری کرد یا نمیشه ؟حتما باید لامپ نئون داشته باشه ؟؟؟؟
    اگرم کسی میدونه با بالاست لامپ کم مصرف چطوری مهتابی راه اندازی کنیم ممنون میشم
    برو شیر درنده باش ای دغل میانداز خود را چو روباه شل
    راهنمایی در مورد ساخت فلزی اب

پاسخ : استارتر مهتابی

با سلام
    - خازن ها خراب هستند با خازن سنج نمیتوان آنها را تست کرد چون باید در ولتاژ مربوطه کار کنند که نمیکنند و خازن سنج نمیتواند آن ولتاژ را اعمال نماید تا مشکل آشکار شود. ممکن اون لامپ نئون هم خراب باشه که باز مدار کار نخواهد کرد .
    - باید حتما لامپ نئون هم باشد (برای مدارهایی که با چوک و فرکانس برق شهر کارمیکنند) در مدارهای بالاست فرکانس بالا دیگر از لامپ نئون خبری نیست و فقط از خازن و گاهی اوقات PTC استفاده میشود.
    - با بالاست لامپ کم مصرف میشه مهتابی را روشن کرد و اتفاقا نورش بیشتر و عمر لامپ هم بیشتر خواهد شد مشروط به اینکه مدار لامپ کم مصرف هم توان (وات) لامپ مهتابی باشد مثلا از مدار لامپ کم مصرف 40 وات برای مهتابی 40 وات استفاده گردد.
    - نحوه اتصال هم اینطور است که دو سوکت فیلامان لامپ مهتابی باید بجای فیلامان لامپ کم مصرف در مدار قرار گیرد . برای اطلاع بیشتر از مدار بالاست لامپ کم مصرف به همین سایت بخش تعمیر لامپ کم مصرف مراجعه نمایید.
    موفق باشید.

دیدگاه

نوشته اصلی توسط nimdar
      با سلام
      - خازن ها خراب هستند با خازن سنج نمیتوان آنها را تست کرد چون باید در ولتاژ مربوطه کار کنند که نمیکنند و خازن سنج نمیتواند آن ولتاژ را اعمال نماید تا مشکل آشکار شود. ممکن اون لامپ نئون هم خراب باشه که باز مدار کار نخواهد کرد .
      - باید حتما لامپ نئون هم باشد (برای مدارهایی که با چوک و فرکانس برق شهر کارمیکنند) در مدارهای بالاست فرکانس بالا دیگر از لامپ نئون خبری نیست و فقط از خازن و گاهی اوقات PTC استفاده میشود.
      - با بالاست لامپ کم مصرف میشه مهتابی را روشن کرد و اتفاقا نورش بیشتر و عمر لامپ هم بیشتر خواهد شد مشروط به اینکه مدار لامپ کم مصرف هم توان (وات) لامپ مهتابی باشد مثلا از مدار لامپ کم مصرف 40 وات برای مهتابی 40 وات استفاده گردد.
      - نحوه اتصال هم اینطور است که دو سوکت فیلامان لامپ مهتابی باید بجای فیلامان لامپ کم مصرف در مدار قرار گیرد . برای اطلاع بیشتر از مدار بالاست لامپ کم مصرف به همین سایت بخش تعمیر لامپ کم مصرف مراجعه نمایید.
      موفق باشید.
      یک سوال دوست من
      با بالاست الکترونیکی مهتابی(همونی که جای ترانس قرار میدن)میشه لامپ مک مصرف رو روشن کرد؟ :nerd:
      [img width=271 height=100]http://upload7.ir/imgs/2014-05/42296300898709327115.jpg[/img]

خداروشکر! نمردیمو معنی تدبیر رو هم فهمیدیم.دی:

دیدگاه

نوشته اصلی توسط ah rad
        یک سوال دوست من
        با بالاست الکترونیکی مهتابی(همونی که جای ترانس قرار میدن)میشه لامپ مک مصرف رو روشن کرد؟ :nerd:
        واللا نمیدونم شاید بشه
        کاری نداره امتحان کن
        فقط تو یه موضع باشی که کلید وزدی و ترکید زخمی نشی :mrgreen: :mrgreen: (شایدا )

دیدگاه

نوشته اصلی توسط ehsanajal
          واللا نمیدونم شاید بشه
          کاری نداره امتحان کن
          فقط تو یه موضع باشی که کلید وزدی و ترکید زخمی نشی :mrgreen: :mrgreen: (شایدا )
          بله میشه فقط باید وات رعایت بشه وسیم بندی سر فیلامان صحیح انجام بشه در مورد تست استارت مهتابی بدین صورته که استارتو سری با یک لامپ 100 وات رشته ای کنید لامپ باید به صورت چشمک زن در بیاد که نشان از عملکرد صحیح لامپ نئون و بیمتال درون آن است
          یکی یدونه هستم------------ واسه نمونه هستم

دیدگاه

نوشته اصلی توسط SSTK
            بله میشه فقط باید وات رعایت بشه وسیم بندی سر فیلامان صحیح انجام بشه در مورد تست استارت مهتابی بدین صورته که استارتو سری با یک لامپ 100 وات رشته ای کنید لامپ باید به صورت چشمک زن در بیاد که نشان از عملکرد صحیح لامپ نئون و بیمتال درون آن است
            راه دیگه ای نداره
            با خازنسنج که یکی نشون میده سالم و خرابو؟؟؟؟
            حالا با یه فیلامان 40 وات چه طور 2تا مهتابی رو راه اندازی کنم ؟؟

دیدگاه

راه اندازی لامپ مهتابی بوسیله بالاست لامپ کم مصرف :
              - اَللّهُمَّ عَجِّل لِوَليِّکَ الفَرَج -
              ارتباط با من : ir02x6
              طراحی و ساخت انواع منابع تغذیه سوئیچینگ - SMPS Designer

دیدگاه

نوشته اصلی توسط ir02x6
                راه اندازی لامپ مهتابی بوسیله بالاست لامپ کم مصرف :
                چه عکس خوشگلی :mrgreen:
                میدونم دوسته من ، منظورم اینه که اومدو بالاسته 40 وات داشتی و 2تا مهتابی ، اینارو به جه صورت راه اندازی میکنیم ، سری یا موازی ؟؟(البت فک کنم موازی باشه ) و نحوه اتصالش به بالاست

دیدگاه

نوشته اصلی توسط ehsanajal
                  چه عکس خوشگلی :mrgreen:
                  میدونم دوسته من ، منظورم اینه که اومدو بالاسته 40 وات داشتی و 2تا مهتابی ، اینارو به جه صورت راه اندازی میکنیم ، سری یا موازی ؟؟(البت فک کنم موازی باشه ) و نحوه اتصالش به بالاست

فکر کنم اگه از بالاست متناسب استفاده نشه ، یا از یه بالاست ۴۰ وات برای روشن کردن ۲ تا مهتابی استفاده بشه ، یا روشن نشن یا با نور کمتر روشن بشن ،
                  به هر حال امتحانش مجانیه ، شما ۲ تا مهتابی رو یک بار سری و موازی به بالاست وصل کنید و نتیجه کار رو ببینید .
                  - اَللّهُمَّ عَجِّل لِوَليِّکَ الفَرَج -
                  ارتباط با من : ir02x6
                  طراحی و ساخت انواع منابع تغذیه سوئیچینگ - SMPS Designer

دیدگاه

نوشته اصلی توسط ir02x6

فکر کنم اگه از بالاست متناسب استفاده نشه ، یا از یه بالاست ۴۰ وات برای روشن کردن ۲ تا مهتابی استفاده بشه ، یا روشن نشن یا با نور کمتر روشن بشن ،
                    به هر حال امتحانش مجانیه ، شما ۲ تا مهتابی رو یک بار سری و موازی به بالاست وصل کنید و نتیجه کار رو ببینید .
                    :mrgreen:
                    می خوای مارو بکشی :icon_razz:

دیدگاه

با سلام
                      به هیچ وجه نباید لامپها را سری کرد باید آنها را به صورت موازی بست ولی با توجه به اینکه طول لوله لامپ در مهتابی از کم مصرف بیشتر است بعید میدانم بدون دستکاری در مدار بالاست بتوان 2 مهتابی را حتی اگر بالاست توان کافی داشته باشد روشن کرد بنطر میرسد باید خازن خروجی و شاید هم PTC را تغییر داد تا بتواند در لحظه اول گاز داخل دو لامپ را یونیزه کند

دیدگاه

می خوای مارو بکشی
                        نه بابا کسی نمیخواد شما رو بکشه :biggrin:
                        من تست کردم.وقتی دو تا رو با هم موازی کنید فقط یکی با نور کامل روشن میشه و دومی فقط چشمک میزنه که این نشون میده ولتاژ برای یونیزه کردن گاز دوتا لامپ کافی نیست.
                        البته من ترسیدم لامپ نیمسوز بشه زود قطع کردم شاید اگه بیشتر میموند کامل روشن میشد. :read:

دیدگاه

نوشته اصلی توسط FUBA
                          نه بابا کسی نمیخواد شما رو بکشه :biggrin:
                          من تست کردم.وقتی دو تا رو با هم موازی کنید فقط یکی با نور کامل روشن میشه و دومی فقط چشمک میزنه که این نشون میده ولتاژ برای یونیزه کردن گاز دوتا لامپ کافی نیست.
                          البته من ترسیدم لامپ نیمسوز بشه زود قطع کردم شاید اگه بیشتر میموند کامل روشن میشد. :read:
                          اها یه چیزایی داره روشن میشه
                          پس شما با یه 40وات 2تا مهتابی راه انداختین اونم به صورت موازی !!!درسته ؟
                          خب بن بزار باشه نتیجه رو بگو ، من فعلا بالاست تعمیری دم دستم نیس

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
                          X