اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

ذغال برقی

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

ذغال برقی

سلام دوستان
    من می خوام یک ذغال برقی بسازم و فقط در این حد میدونم که این سیستم داخلش یک ترانس داره و یک سیم پیچیه ساده و یک پیچ تنظیم ولتاژ هم می خواد که بشه باهاش ولتاژ رو کم و زیاد کرد، اما اصلا نمی دونم مدار داخلیش چی هست و چطوری باید ساخته بشه :rolleyes:
    اگه اطلاعاتی در این زمینه دارید لطفا راهنماییم کنید :applause:
    ممنونم

پاسخ : ذغال برقی

کسی نظری، پیشنهادی، طرحی، حرفی نداره؟؟؟ :sad:
    شما تا حالا از این ذغال های برقی استفاده نکردید؟ نمی دونید داخلش چی هست؟
    لطفا راهنماییم کنید من خیلی کنجکاو هستم ولی چیزی پیدا نکردم تا حالا، هرچی گشتم تو اینترنت همش تبلیغات هست :cry2:

دیدگاه

نوشته اصلی توسط nadiro
      سلام دوستان
      من می خوام یک ذغال برقی بسازم و فقط در این حد میدونم که این سیستم داخلش یک ترانس داره و یک سیم پیچیه ساده و یک پیچ تنظیم ولتاژ هم می خواد که بشه باهاش ولتاژ رو کم و زیاد کرد، اما اصلا نمی دونم مدار داخلیش چی هست و چطوری باید ساخته بشه :rolleyes:
      اگه اطلاعاتی در این زمینه دارید لطفا راهنماییم کنید :applause:
      ممنونم
      می خوای مثله المنت برقی باشه ، مدار اونو ببین شاید بدردت بخوره
      برو شیر درنده باش ای دغل میانداز خود را چو روباه شل
      راهنمایی در مورد ساخت فلزی اب

دیدگاه

با سلام
        این ذغال برق کل چه جور چیزی هست ؟
        روزی که درک کردیم همه چیز به خدا تعلق دارد . آن روز .روز طلوع دانش است

دیدگاه

قبلا براش تاپیک بود ! فکر کنم سرچ کنی پیدا کنی

المنت بزار 24 ولت باشه خوبه

دیدگاه

پس درواقع یه المنت هست که کار ذغال رو انجام میده ؟
            جل الخالق؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

دیدگاه

نوشته اصلی توسط جعفر رضائی
              پس درواقع یه المنت هست که کار ذغال رو انجام میده ؟
              جل الخالق؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
              :eek: پ فک میکدی چیه ؟

دیدگاه

من فکر کردم سوخت موشک یا شاتلی چیزی هست !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

دیدگاه

دوست عزیز
                  احتمالا همونطور که دوستان اشاره کردند باید از المنت استفاده کنی و ولتاژ اون رو هم با یه مدار دیمر کم و زیاد کنی .

ولی فکر نکنم این زغال برقی بدرد کباب درست کردن بخوره ها
                  - به دنبال فرصت عمري تباه کردم ! فرصت جواني ام بود من اشتباه کردم .

دیدگاه

با سلام
                    البته من چند سال پیش یه جایی دیدم روی قلیون بجای ذغال یه المنت میزاشتن .شاید شمام میخای قلیون برقی درست کنی

دیدگاه

ممنون از اینکه تو این بحث شرکت کردید :applause:
                      بله درسته برای کباب که مسلما به صرفا نیست و فایده نداره،منم هدفم این نیست.
                      از کاربرد هاش میشه گفت برای کرسی یا قلیون استفاده میشه نه برای موشک و شاتل...! :eek:
                      دیمر همون پتانسیومتر هست یا یه مداره که کار پتانسیومتر رو انجام میده؟
                      به جای دیمر میشه فقط یه پتانسیومتر ولوم سر راه جریان اصلی قرار بدیم؟

دیدگاه

نوشته اصلی توسط جعفر رضائی
                        با سلام
                        البته من چند سال پیش یه جایی دیدم روی قلیون بجای ذغال یه المنت میزاشتن .شاید شمام میخای قلیون برقی درست کنی
                        درود
                        درسته،میخوام ببینم اون المنته چطوری ساخته میشه و اساس کارش چی هست.
                        شما از اون المنتی که روی قلیون دیده بودید چیزی به خاطر میارید، چه طوری بود؟ چه شکلی بود؟ قابلیت شارژ شدن داشت یا مستقیما می خورد به برق؟
                        برقش چند ولت بود؟

دیدگاه

ولتاژ کاریش 220 بود چون به برق وصل میشد .قیافش یه المنت ساده بود چیز خاسی توش نداشت
                          به نظرم من اگه برای این کار میخای نیازی به کم یا زیاد کردن نیشت
                          دیمر هم یه مدار کنترل زاویه اتش تریاک هست که برای کم یا زیاد کردن یه ولم داره که با تغییر مقدار ولم میتونی زاویه اتش تریاک رو تغییر بدی و در واقع جریان عبوری از بار رو کنترل کنی
                          البته فقط در مدار ac برای مدارات dc چند روش وجود داره که هرمدوم برای خودش مبحثی هست

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
                          X