اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

چگونگی فعال کردن ترانزیستور

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

چگونگی فعال کردن ترانزیستور

آیا می توانم با میکرو این ترانزیستور 2SD1912 را فعال کنم، با توجه به این که میکرو فقط 20 میلی آمپر جریان می دهد؟

--------------------------------------------------------+--------------------------ا l''''''''& #039;'''''''&#0 39;'''''''&#039 ;'''l
    l l l
    INPUT:خط تلفن 60ولت دی سی/111 ولت موثر ا ترانزیستور ا--------------l MICRO l
    l l l
    ا مقاومت ا l l
    --------------------------------------------------------+--------------------------ا l.................... l

من میخوام توسط میکرو یک ترانزیستور که یک مقاومت (یک کیلو، دو وات) را به عنوان بار بر روی خط تلفن ثابت قرار بدم را فعال کنم، برای این کار ترانزیستور2SD1912 که داری مشخصات:
    VCBO Collector-Base Voltage= 60 V
    VEBO Emitter-Base Voltage = 6 V

IC Collector Current-Continuous= 3 A
    ICM Collector Current-Peak= 8 A

V(BR)CBO Collector-Base Breakdown Voltage (IC= 1mA; IE= 0)= 60 V
    V(BR)EBO Emitter-Base Breakdown Voltage (IE= 1mA; IC= 0)= 6 V
    VBE(on) Base-Emitter On Voltage (IC= 0.5A; VCE= 5V)= 1.0 V

hFE-1 DC Current Gain (IC= 0.5A; VCE= 5V)= min 70 / MAX 280

سوال1: آیا می توانم با میکرو این ترانزیستور 2SD1912 را فعال کنم، با توجه به این که میکرو فقط 20 میلی آمپر جریان می دهد؟
    سوال2: برای این کار استفاده از ترانزیستور را پیشنهاد می کنید یا رله ؟
    با تشکر از شما

پاسخ : چگونگی فعال کردن ترانزیستور

بله مبشه مشکلی نیست
    ولی نهایتا یا دوطبقه این کار رو انجام بده

دیدگاه

پاسخ : چگونگی فعال کردن ترانزیستور

بله شما می تونید به راحت با یک مقاومت حدود 10 کیلو سر راه بیس ترانزیستور آنرا فعال کنید فقط بار را در کلکتور قرار دهید.
      معمولا بتای ترانزیستور ها متغییر است و اگر میکرو 20 میلی آمپر بدهد و بتای ترانزیستور 100 باشد می تواند دو آمپر در خروجی تامین کند.
      اگر به جریان بالاتر نیاز است از زوج دارلینگتون و یا ترانزیستور با بتای بالا استفاده کنید
      اگر نیاز به جریان بالاتر دارید از رله استفاده کنید که با یک ترانزیستور درایو شده است که می تواند هر جریانی را تامین کند. فقط دیود آنتی پارالل و حفاظت نویز میکرو فراموش نشود که باید از فیلتر ال سی در مسیر تغذیه استفاده کرد.

sigpic

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
      X