اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

دست رباتیک

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

دست رباتیک

سلام دوستان.
    من میخوام به سمت ساخت دست های رباتیک برم .
    از کسایی که تو این راه تجربه دارن میخوام منو تو این راه راهنمایی کنند اگه کسی کتاب و فیلم و راهنمایی داره ممنون میشم راهنماییم کنه. :redface:
    http://upload7.ir/images/42355212667119477675.gif
    daydigi.com

پاسخ : دست رباتیک

سلام دوست عزیز
    اگه برای استفاده از کتابای زبان اصلی مشکلی نداشته باشی کتابهای for the eivil genius... میتونه کمکت بکنه مثلا تو مورد شما کتاب های
    bionics for the evil genius
    123Robotics Experiments for the Evil Genius
    و ...

دیدگاه

نوشته اصلی توسط akamseda
      سلام دوست عزیز
      اگه برای استفاده از کتابای زبان اصلی مشکلی نداشته باشی کتابهای for the eivil genius... میتونه کمکت بکنه مثلا تو مورد شما کتاب های
      bionics for the evil genius
      123Robotics Experiments for the Evil Genius
      و ...
      سلام دادا
      ممنون
      یه سرچی میزنم ولی شک دارم سر در بیارم زبانم به شدت داغونه. :sad:
      daydigi.com

دیدگاه

نام کتاب: مدلسازی و کنترل ربات
        نویسنده: اسپانگ، ویدیاساگار و ...

چند ترجمه تو بازار هست. ببین خودت با ترجمه کی راحت تری
        هرکه را اسرار حق آموختند
        مهر کردند و دهانش دوختند

دیدگاه

من و پسر خاله ام یه بازو روباتیک ساختیم ( من قسمت الکترونیکی و اون مکانیکی ) . البته برای نمونه اولیه خوب بود اما هنوز خیلی جا داشت . سئوالی بود در صورت توان در خدمتم .
          [glow=blue,2,300]آنقدر به تاريكي لعنت نفرستيد ، يك شمع روشن كنيد. [/glow]

دیدگاه

نوشته اصلی توسط ایمان 88
            من و پسر خاله ام یه بازو روباتیک ساختیم ( من قسمت الکترونیکی و اون مکانیکی ) . البته برای نمونه اولیه خوب بود اما هنوز خیلی جا داشت . سئوالی بود در صورت توان در خدمتم .
            ممنون دادا
            میتونی عکس یا فیلمی از کارتون بزاری تا یه الگو بگیرم.
            اگه جزوه یا کتاب یا هرز منبعی که تو این راه کمکت کرده رو معرفی کنی خیلی ممنون میشم. :rolleyes:
            daydigi.com

دیدگاه

سلام دوست عزیز
              می خواهی بری تو کاره بازو های ربات های صنعتی یا می خواهی دست شبیه دسته انسان رو کار کنی؟

دیدگاه

سلام رفیق
                دست انسان :eek:
                daydigi.com

دیدگاه

پس می خواهی بازو کار کنی؟اگه درسته یه چیزایی می دونم.

دیدگاه

yes
                    daydigi.com

دیدگاه

خوب پس.می تونم راجع به نحوه ی ساخت این بازو ها بهت یک قسمت از مستند HOW IT'S MADE رو پیشنهاد بدم.من خودم یه مجموعه دی وی دی با عنوان مراحل ساخت وسایل که ماله سایت www.ISGshop.com رو خریدم که دو بسته با هشت دی وی دی بود.توی دی وی دی پنجمش بود که برای من خیلی جالب بود.ساختش هم خیلی پیچیده نبود بدنه اش رو با خمکاری ورق درست کرد و سرو موتور های ربات رو در قسمت های پایینی یعنی پایه ربات قرار داد البته نه همشون رو و با تسمه تایم نیروی مورد استفاده در اتصالات بالایی رو از موتور های موجود در پایه منتقل کرد.البته تا نبینی برات جا نمی افته.

اما اگه می خواهی برنامه نویسی و شبیه سازی رو انجام بدی باید نرم افزار هایی مثل COSMIR که برای شرکت فستو هستش رو کار کنی.البته اگه بتونی قفل شکسته اون رو گیر بیاری چون من هم نسخه studentاون رو دانلود کردم .ولی نرم افزار کاملیه و دو قسمته یک نرم افزار برای برنامه نویسی و یکی دیگه برای شبیه سازی که شبیه سازیش خیلی با حاله.کاملا عملکرد ربات رو سه بعدی نشون میده.
                      یک کتاب هم هست به نام مکانیک و کنترل در رباتیک ماله جان کریگ هستش و ترجمه دانشگاه شریفش هم هست و تو سایت مهندس یار می تونی دانلودش کنی حل المسایلش هم هست.این کتاب به درد آشنایی با پارامترها و اصول کنترل و دینامیک ربات میخوره و مباحثی هم در مورد طراحی بازو های ماهر داره.
                      ولی حتما یک نرم افزار شبیه سازی رو یاد بگیر چون بعد از طراحی و برنامه نویسی تا شبیه سازی نکنی ایراد کار در نمیاد.من راجع به نرم افزار WEBOTSزیاد شنیدم اما خودم هنوز فرصت نکردم کار کنم.راحت هم میشه دانلودش کرد.یکی هم نرم افزار easy robهست که مخصوص طراحی بازو ساختنش و اطلاعات مربوط به ساخت رو هم میده.سبک و کم حجمه.
                      امید وارم مفید بوده باشه. :biggrin:

دیدگاه

اینم بهترین کتابی که دیدم و خودم هم خیلی ازش استفاده کردم . برای این کار فوق العاده ست !!

[glow=blue,2,300]آنقدر به تاريكي لعنت نفرستيد ، يك شمع روشن كنيد. [/glow]

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
                        X