ورود به حساب ثبت نام جدید فراموشی کلمه عبور
برای ورود به حساب کاربری خود، نام کاربری و کلمه عبورتان را در زیر وارد کرده و روی «ورود به سایت» کلیک کنید.

اگر فرم ورود برای شما نمایش داده نمیشود، اینجا را کلیک کنید.

اگر فرم ثبت نام برای شما نمایش داده نمی‌شود، اینجا را کلیک کنید.

اگر فرم بازیابی کلمه عبور برای شما نمایش داده نمی‌شود، اینجا را کلیک کنید.

جهت تبلیغ در وب سایت ECA کلیک کنید.

کاربران برچسب زده شده

نمایش نتایج: از 1 به 10 از 10
    2008/12/01
    26
    0

برق کشي اسپليت

سلام دوستان
    يه پارتمان 12 واحده (يه هتل فسقلي فرض کنيد) که تو هر واحد 2 تا اسپليت نصب ميشه و تمام کابلهاي مربوط به اين 24 يونيت داخلي رفتن روي پشت بوم که يونيت هاي خارجيشون هستن.
    قراره برق توسط يه کابل گردن کلفت از طريق يه کنتور سه فاز مستقيم بره روي پشت بوم حالا دوستان سوالم اينه:
    1-چه کنتور سه فازي درخواست بديم که هم اين 24 تا اسپليت رو جواب بده و هم يه آسانسور رو؟
    2-کابلي که بتونه اين 24 يونيت رو تغذيه کنه چند بايد باشه(ساختمون 3 طبقه است و متراژ کابل زياد نيست).
    ميدونم استانداردش اين بوده که مي باست برق هر 2 تا اسپليت هر واحد رو از جعبه فيوز خود واحد مي گرفتن با فيوز مجزا ولي متاسفانه نصاب اسپليت کابل هاي هر يونيت رو برده روي پشت بوم.
    هنوز پارتمان تو فاز نازک کاريه.
    2008/03/03
    تهران
    416
    6

پاسخ : برق کشي اسپليت

اين کار غير اصوليه و بعدا باعث اختلافات زيادي براي مالکين ميشه . مگر اينکه واقعا همون طور که گفتين يه هتل کوچيک باشه !

اگه پارتمان هست که بريد طراغ دادن برق جدا از هر واحد و هيچ فکر ديگه اي هم نکنيد براي برق جدا همون سيم نمره 4 فکر کنم کافي باشه . مگه سيم خود اسچيليت نمره اش چنده ؟ (البته حتما بايد با فيوزي جدا و از تابلو خود واحد جدا گرفته بشه ) :biggrin:
    - به دنبال فرصت عمري تباه کردم ! فرصت جواني ام بود من اشتباه کردم .
    2008/12/01
    26
    0

کابلي که از هر يونيت داخلي رفته به يونيت خارجي خودش کابل 2.5 هست.
    از نظر اينکه بعدا سر هزينه برق دعوا بشه مشکلي نيست چون برق کل ساختمان رو بايد يه شرکت بده ولي اينکه هر اسپليت حدود 2.5 کيلوات مصرفشه و 24 تا اسپليت ميشه خيلي!!!!
    2006/12/05
    تبریز
    1,009
    24

.
    روزی که درک کردیم همه چیز به خدا تعلق دارد . آن روز .روز طلوع دانش است
    2008/12/01
    26
    0

مرسي از همگي دوستان
    اقا تصميم بر اين شد که تغذيه 2 تا اسپليت داخل هر واحد از همون جعبه فيوز واحد گرفته بشه فقط :
    1-بنظرتون کابل 3*6 که به داخل هر واحد اومده جوابگوي مصرف واحد(50 متري) + 2 تا اسپليت هست؟
    2-مصرف اسپليت 12000 (داخل اتاق) و 18000 (داخل حال پذيرايي) چقدره؟
    3-دو تا کابلي که از جعبه فيوز به هر اسپليت مياد 3*2.5 جواب ميده؟
    4-والا هر چي فکر ميکنيم ميبينيم بهتره که برق واحدها از هم جدا باشه براي همين قرار شد درخواست 12 تا کنتور تکفاز براي واحدها و 1 کنتور سه فاز براي آسانسور و مشاعات بديم فقط مسئله اينه که کنتور 25 آمپر براي واحدها جواب ميده؟ يا 32آمپر؟
    5-اصلا کنتور ها آمپرهاشون چجوريه؟ 25،32،63؟ مثلا تکفاز 63 آمپر هم هست؟
    شمنده سوالا يه خورده زياد شدن
    2008/12/01
    26
    0

n,
    نقل قول نوشته اصلی توسط m6788
    مرسي از همگي دوستان
    اقا تصميم بر اين شد که تغذيه 2 تا اسپليت داخل هر واحد از همون جعبه فيوز واحد گرفته بشه فقط :
    1-بنظرتون کابل 3*6 که به داخل هر واحد اومده جوابگوي مصرف واحد(50 متري) + 2 تا اسپليت هست؟
    4-والا هر چي فکر ميکنيم ميبينيم بهتره که برق واحدها از هم جدا باشه براي همين قرار شد درخواست 12 تا کنتور تکفاز براي واحدها و 1 کنتور سه فاز براي آسانسور و مشاعات بديم فقط مسئله اينه که کنتور 25 آمپر براي واحدها جواب ميده؟ يا 32آمپر؟
    دوستان کمکم کنين
    2008/03/03
    تهران
    416
    6

1- بله ( از اون جايي که کابل خود اسپيليت 3*2.5 هست )
    2- نمي دونم چند آمپر ميکشه دقيقا
    3- فکر کنم جواب ميده اگه متراژ زياد نيست و تاثير زيادي توي هزينه نداره بهتر قوي تر مثلا 3*4 يا از سيم نمره 4 استفاده کني .
    4- از اونجايي که جواب سوال 2 رو نمي دونم اينم نمي تونم جواب بدم اگر آمپر مصرفي اون از 10 آمپر کمتر يا همين حدود بود همون کنتور 25 آمپر بسه .
    5- اينو فکر کنم بهتره از اداره برقي که مي خواي بخري بپرسي البته با قيمتشون . :mrgreen:

ببخشيد در کل فکر کنم جواب خوبي ندادم . هان ؟ !
    - به دنبال فرصت عمري تباه کردم ! فرصت جواني ام بود من اشتباه کردم .
    2013/05/12
    462
    7

نقل قول نوشته اصلی توسط m6788
    مرسي از همگي دوستان
    1.بله
    2.حدودا 20 امپر
    3.بهتره 4 باشه
    4.این جوری بهتره.خوب مسلما 32 بهتره و معمولا بیشتر از 32 رو نمیدن ولی باز میتونی از اداره برق محدودتون سوال کنید.
    3.
    2008/12/01
    26
    0

ممنون از همگی دوستان
    2014/01/03
    44
    1

یونیت 12000تقریبا 6آمپر مصرف داره و 18000 تقریبا 9 آمپر سیم ها رو خوب کشیدی
    برای واحد 50 متری هم 25 جواب میده
    کنتور هم 16 و 25 و 32 که 16 اون کنتورهای قدیمیه وبرای مصارف بیشتر از کنتورهای دیماندی استفاده می شود که کنتور در خیابان درون یک جعبه قرار می گیرد
نمایش نتایج: از 1 به 10 از 10

کلمات کلیدی این موضوع

علاقه مندي ها (Bookmarks)

علاقه مندي ها (Bookmarks)