ورود به حساب ثبت نام جدید فراموشی کلمه عبور
برای ورود به حساب کاربری خود، نام کاربری و کلمه عبورتان را در زیر وارد کرده و روی «ورود به سایت» کلیک کنید.

اگر فرم ورود برای شما نمایش داده نمیشود، اینجا را کلیک کنید.

اگر فرم ثبت نام برای شما نمایش داده نمی‌شود، اینجا را کلیک کنید.

اگر فرم بازیابی کلمه عبور برای شما نمایش داده نمی‌شود، اینجا را کلیک کنید.

جهت تبلیغ در وب سایت ECA کلیک کنید.

کاربران برچسب زده شده

صفحه 1 از 3 123 آخرین
نمایش نتایج: از 1 به 10 از 29
    2013/03/29
    22
    0

ارسال صوت به FPGA

سلام دوستان
    کسي ميدونه چطور ميشه يه سيگنال آنالوگ مثله صوت را به FPGA داد؟
    2010/11/18
    34
    1

پاسخ : ارسال صوت به FPGA

نمیشه عزیزم
    باید از کدک برای اینکار استفاده کنی
    منطق fpga دیجیتاله نه آنالوگ
    2013/03/29
    22
    0

نقل قول نوشته اصلی توسط mojtaba_zeinolabedini
    نميشه عزيزم
    بايد از کدک براي اينکار استفاده کني
    منطق fpga ديجيتاله نه آنالوگ
    کدک همون A/D ديگه؟؟؟
    از چه کدکي استفاده کنم؟
    کدک داده ها را به صورت سنکرون به FPGA ميده؟
    2010/11/18
    34
    1

کدک ها ( یا همون voice codec ) با a/d تفاوت داره...
    a/d سنکرون با کلاک از سیگنال ورودی نمونه برداری می کنه و به صورت پارالل یا سریال در خروجی قرار میده...
    کدک نمونه گیری خودشو با توجه نمونه قبلی میگیره...اگوریتم های متفاوت دارن که نیاز به دونستنش نیست...
    خروجی این کدک ها به صورت سریال هستش و سنکرون با کلاک..فقط برای کارهای صوتی بهینه شدن و داخلشون فیلترهای صوتی ،تقویت کننده صوتی،و... قرار داده شده که کار شما رو راحت کرده..
    به عنوان مثال میتونی خانواده tlv320aic12k رو ببینی:
    http://pdf1.alldatasheet.com/datasheet-pdf/view/196570/TI/TLV320AIC12K.html
    2013/03/29
    22
    0

نقل قول نوشته اصلی توسط mojtaba_zeinolabedini
    کدک ها ( يا همون voice codec ) با a/d تفاوت داره...
    a/d سنکرون با کلاک از سيگنال ورودي نمونه برداري مي کنه و به صورت پارالل يا سريال در خروجي قرار ميده...
    کدک نمونه گيري خودشو با توجه نمونه قبلي ميگيره...اگوريتم هاي متفاوت دارن که نياز به دونستنش نيست...
    خروجي اين کدک ها به صورت سريال هستش و سنکرون با کلاک..فقط براي کارهاي صوتي بهينه شدن و داخلشون فيلترهاي صوتي ،تقويت کننده صوتي،و... قرار داده شده که کار شما رو راحت کرده..
    به عنوان مثال ميتوني خانواده tlv320aic12k رو ببيني:
    http://pdf1.alldatasheet.com/datasheet-pdf/view/196570/TI/TLV320AIC12K.html
    ممنون از راهنماييتون ولي ظاهراً استفاد از اين قطعه خيلي هم آسون نيست، کاربردهايي هم که توي ديتاشيت اومده خيلي فراتر از کاريه که من ميخوام بکنم، توي ديتاشيت کاربردش رو گفته:
    • Digital Still Cameras
    • Wireless Accessories
    • Hands-Free Car Kits
    • VOIP
    • Cable Modem
    ولي من فقط ميخوام پردازش صوتي ساده انجام بدم. قطعه ساده تري به نظرتون نميرسه؟
    اين قطعه راحت توي بازار پيدا ميشه؟ توي اينترنت سرچ زدم فقط يه سايت داشت...
    2007/07/08
    تهران
    1,603
    36

شما توسط یک ADC یا رزولوشن 16 بیت و نرخ نمونه برداری 48 KSPS میتونی از صدا نمونه بگیری. فقط باید با همین سرعت خروجی ADC رو بخونی و توی یک RAM قرار بدی یا ADC استفاده کنی که پایان هر تبدیل رو بهت خبر بده و در زمان خبر دادن مقدار خروجی ADC رو بخونی و تو RAM ثبت کنی. حالا شما توی این RAM اطلاعات سیگنال رو بصورت گسسته داری و میتونی روش پردازش کنی
    خدا گفت : به جهنم ببریدش، او برگشت و با تعجب به خدا نگاه کرد. خدا گفت : به بهشت ببریدش. فرشتگان پرسیدند: چرا؟! خدا گفت : او هنوز به من امیدوار است...
    2013/03/29
    22
    0

نقل قول نوشته اصلی توسط حميد نجفي
    شما توسط يک ADC يا رزولوشن 16 بيت و نرخ نمونه برداري 48 KSPS ميتوني از صدا نمونه بگيري. فقط بايد با همين سرعت خروجي ADC رو بخوني و توي يک RAM قرار بدي يا ADC استفاده کني که پايان هر تبديل رو بهت خبر بده و در زمان خبر دادن مقدار خروجي ADC رو بخوني و تو RAM ثبت کني. حالا شما توي اين RAM اطلاعات سيگنال رو بصورت گسسته داري و ميتوني روش پردازش کني
    ميشه لطفاً يه ADC با اين مشخصاتي که گفتيد معرفي کنيد، من از يه برد spartan3 که کلاک را از يک کريستال 25MHZ دريافت ميکنه استفاده ميکنم، پس فکر نکنم بتونم با اين نرخي که شما گفتيد خروجي را دريافت کنم، از طرفي ميخوام مجدداً صوت پردازش شده را تبديل به آنالوگ کنم پس احتمالاً به دوتا ADC نياز دارم، اگه بيشتر راهنمايي کنيد ممنون ميشم.
    2007/07/08
    تهران
    1,603
    36

نقل قول نوشته اصلی توسط کنت مونت کریستو
    ميشه لطفاً يه ADC با اين مشخصاتي که گفتيد معرفي کنيد، من از يه برد spartan3 که کلاک را از يک کريستال 25MHZ دريافت ميکنه استفاده ميکنم، پس فکر نکنم بتونم با اين نرخي که شما گفتيد خروجي را دريافت کنم، از طرفي ميخوام مجدداً صوت پردازش شده را تبديل به آنالوگ کنم پس احتمالاً به دوتا ADC نياز دارم، اگه بيشتر راهنمايي کنيد ممنون ميشم.
    با سرعت 48 کیلوهرتز باید اطلاعات رو بخونی و توی یک RAM ثبت کنی، چرا نتونی؟
    برای بازگردوندن به DAC نیاز داری و با همین سرعت دوباره سیگنال رو بازسازی می کنی.
    خدا گفت : به جهنم ببریدش، او برگشت و با تعجب به خدا نگاه کرد. خدا گفت : به بهشت ببریدش. فرشتگان پرسیدند: چرا؟! خدا گفت : او هنوز به من امیدوار است...
    2013/03/29
    22
    0

نقل قول نوشته اصلی توسط حميد نجفي
    با سرعت 48 کيلوهرتز بايد اطلاعات رو بخوني و توي يک RAM ثبت کني، چرا نتوني؟
    براي بازگردوندن به DAC نياز داري و با همين سرعت دوباره سيگنال رو بازسازي مي کني.
    25 مگا مضرب صحيحي از 48 کيلو نيست، اگه بخوام اطلاعات را از ورودي بخونم نميتونم يه کانتر بزارم بگم هر چند سيکل يک بار ورودي را برام بخون، مگر اينکه خود ADC بهم يه سيگنال بده که بفهمم تبديل تموم شده. ميشه لطفاً يه ADC و DAC با مشخصاتي که گفتيد معرفي کنيد.
    2007/07/08
    تهران
    1,603
    36

یک کانتر به همراه یک مقایسه کننده قرار میدی و عدد دقیق تقسیم رو به ورودی دیگر مقایسه کننده میدی. از خروجی برابری مقایسه کننده میدی به ریست کانتر و از همون خروجی به کلاک یک ram میدی که ورودی ram به پایه های خارجی و خروجی adc متصل شده. خروجی مقایسه کننده رو به کلاک یک کانتر دیگه میدی که خروجیش به آدرس ram متصل شده. با هر لبه خروجی مقایسه کننده، هم ثبت انجام میشه هم آدرس عوض میشه. اصولا در این حالت ram باید حساس به لبه بالا و کانتر آدرس حساس به لبه پایین باشه. تو سایت جوان یه گذری کن پیدا میکنی. الان چیزی خاطرم نیست
صفحه 1 از 3 123 آخرین
نمایش نتایج: از 1 به 10 از 29