اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

سوال در مورد ترانزیستورها

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

سوال در مورد ترانزیستورها

سلام دوستان عزیز
    من راجع به ترانزیستورهای معمولی pnp -npn زیاد مطالعه کردم .اما در مورد نحوه محاسبه مقاومتهایی که در اطراف ترانزیستورها استفاده میشه نتونستم به فرمول واحدی برسم.مثلا مقاومتی که در مسیر بیس یا کلکتور یا امیتر قرار میگیره یا مقاومتی که بیس رو به کلکتور متصل میکنهو یا در برخی موارد خازنی که به صورت موازی با این پایه ها قرار میگیره کارش چیه؟.میخواستم ازتون کمک بگیرم بدونم نحوه محاسبه این مقاومتها به صورت استاندارد به چه شکلیه /از چه فرمولی استفاده میشه؟
    راستش من رشتم الکترونیک نبود اما عاشق الکترونیکم
    ممنون میشم کمکم کنید

پاسخ : سوال در مورد ترانزیستورها

با سلام
    دوست عزیز قرار دادن مقاومت -خازن - سلف - دیود و .... را در مدار بیس ، کلکتور ، امیتر ترانزیستور را اصطلاحاً " بایاس" کردن ترانزیستور میگویند و آن در حقیقت آماده کردن مدار و ترانزیستور برای شرایط کاری است که طراح قصد دارد مدار کار کند از ترانزیستور بعنوان سوئیچ قطع و وصل با فرکانس های مختلف یا بعنوان تقویت کننده در کلاسهای مختلف و .... استفاده میگردد با توجه به نوع سئوال شما متوجه شدم که از الکترونیک زیاد نمیدانید بنابراین به شما توصیه میشود کتابهای آموزشی الکترونیک به زبان ساده را مطالعه نمایید . این سایت بیشتر برای کاربرانی مفید است که به صورت حرفه ای درگیر الکترونیک هستند.

دیدگاه

نوشته اصلی توسط nimdar
      با سلام
      دوست عزیز قرار دادن مقاومت -خازن - سلف - دیود و .... را در مدار بیس ، کلکتور ، امیتر ترانزیستور را اصطلاحاً " بایاس" کردن ترانزیستور میگویند و آن در حقیقت آماده کردن مدار و ترانزیستور برای شرایط کاری است که طراح قصد دارد مدار کار کند از ترانزیستور بعنوان سوئیچ قطع و وصل با فرکانس های مختلف یا بعنوان تقویت کننده در کلاسهای مختلف و .... استفاده میگردد با توجه به نوع سئوال شما متوجه شدم که از الکترونیک زیاد نمیدانید بنابراین به شما توصیه میشود کتابهای آموزشی الکترونیک به زبان ساده را مطالعه نمایید . این سایت بیشتر برای کاربرانی مفید است که به صورت حرفه ای درگیر الکترونیک هستند.
      بابا بنده خدا رو نابود کردی
      منم صفرم تو این زمینه ، مگه چیه :mrgreen: برم بیرون
      برو شیر درنده باش ای دغل میانداز خود را چو روباه شل
      راهنمایی در مورد ساخت فلزی اب

دیدگاه

سلام
        اینو دنبال کن:
        آموزش الکترونیک
        سعی کن تمام صفحاتشو بگردی
        1: اللهم صل علي محمد و آل محمد و عجل فرجهم و ...
        2: دانش بهتره يا ثروت؟ بدون شعور هيچکدوم!
        3: دلا معاش چنان کن که گر بلغزد پاي *** فرشته‌ات به دو دست دعا نگه دارد (حافظ)

دیدگاه

نوشته اصلی توسط ehsanajal
          بابا بنده خدا رو نابود کردی
          منم صفرم تو این زمینه ، مگه چیه :mrgreen: برم بیرون
          با سلام
          ببخشید قصد جسارت نداشتم ولی برای جلوگیری از سرگردانی و اتلاف وقت سعی کردم راهنمایی کنم من بعید میدانم در این سایت مطلبی در مورد مقدمات الکترونیک وجود داشته باشد حتی لینکی را که یکی از دوستان گذاشته بود دیدم چیزی که بتواند به این دوست ما کمک کند وجود نداشت خلاصه اینکه کسی با لامبورگینی رانندگی یاد نمیگیره باید با پراید شروع کرد .

دیدگاه

نوشته اصلی توسط nimdar
            با سلام
            ببخشید قصد جسارت نداشتم ولی برای جلوگیری از سرگردانی و اتلاف وقت سعی کردم راهنمایی کنم من بعید میدانم در این سایت مطلبی در مورد مقدمات الکترونیک وجود داشته باشد حتی لینکی را که یکی از دوستان گذاشته بود دیدم چیزی که بتواند به این دوست ما کمک کند وجود نداشت خلاصه اینکه کسی با لامبورگینی رانندگی یاد نمیگیره باید با پراید شروع کرد .
            منبعی داری بزاری ممنون میشم
            ما قدرتیا کلا الک مون صفره
            برو شیر درنده باش ای دغل میانداز خود را چو روباه شل
            راهنمایی در مورد ساخت فلزی اب

دیدگاه

با سلام
              دوست عزیز کتابهای آموزشی رشته الکترونیک در هنرستان بسیار مفید هستند با دانلود و مطالعه آنها میتوانید اصول آنرا بزبان ساده مطالعه فرمایید برای دانلود از لینکهای زیر استفاده نمایید:

الکترونیک 1
              http://jalilianfar.persiangig.com/Ebook/%DA%A9%D8%AA%D8%A7%D8%A8%D9%87%D8%A7%DB%8C%20%D9%8 7%D9%86%D8%B1%D8%B3%D8%AA%D8%A7%D9%86/%D8%A7%D9%84%DA%A9%D8%AA%D8%B1%D9%88%D9%86%DB%8C%D A%A9%20%D8%B9%D9%85%D9%88%D9%85%DB%8C%201.pdf/download
              الکترونیک 2
              http://jalilianfar.persiangig.com/Ebook/%DA%A9%D8%AA%D8%A7%D8%A8%D9%87%D8%A7%DB%8C%20%D9%8 7%D9%86%D8%B1%D8%B3%D8%AA%D8%A7%D9%86/%D8%A7%D9%84%DA%A9%D8%AA%D8%B1%D9%88%D9%86%DB%8C%D A%A9%20%D8%B9%D9%85%D9%88%D9%85%DB%8C%202.pdf/download

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
              X