اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

ارزانترین پیشنهاد برای درایو کردن 6 LED که 1وات هستن!(سری و موازی)(ورودی 24ولت)

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

ارزانترین پیشنهاد برای درایو کردن 6 LED که 1وات هستن!(سری و موازی)(ورودی 24ولت)

سلام
    تو یه پروژه می خوام باید 6 LED که هر کدوم
    1وات هستن رو درایو کنم. ورودی 24ولت DC هستش. می خوام هم تو حالت سری و هم موازی بهترین پیشنهاد رو بشنوم(از لحاط ارزونی). البته قبلا دنبال این ICها گشتم ولی متاسفانه ندیدم.

http://uk.farnell.com/zmdi/zled7000-zi1r/led-driver-buck-0-75a-sot89-5/dp/1898426RL
    http://uk.farnell.com/zmdi/zled7000-zi1r/led-driver-buck-0-75a-sot89-5/dp/1898426
    http://uk.farnell.com/diodes-inc/ap8801sg-13/ic-led-driver-buck-0-5a-8sop/dp/1825358

دقت کنید می خوام درایو کنم، نه دیم!

پاسخ : ارزانترین پیشنهاد برای درایو کردن 6 LED که 1وات هستن!(سری و موازی)(ورودی 24ولت)

سلام
    این درایورها معروف به درایور 12 ولت هستن ولی اکثرا تا 35 ولت ورودی دارن و طبق دیتاشیت میشه باتغییر مقاومت جریان رو هم افزایش داد قیمتش هم در حال حاضر 2500 تومان هستش.

دیدگاه

پاسخ : ارزانترین پیشنهاد برای درایو کردن 6 LED که 1وات هستن!(سری و موازی)(ورودی 24ولت)

کجا گیر میان؟(اگه اینترنتی باشه خیلی خوبه)

دیدگاه

اگر براتون پایین اومدن بازده مهم نیست با lm317جریان را روی320 حدود میلی محدود کنید و6تا ال ای دی را سری کنید
        کسی که به کشورش به درستی خدمت کند،نیازمند تکیه به خاطره ی گذشتگانش نخواهد بود
        ولتر

دیدگاه

نوشته اصلی توسط mo-h
          اگر براتون پایین اومدن بازده مهم نیست با lm317جریان را روی320 حدود میلی محدود کنید و6تا ال ای دی را سری کنید
          مهندس
          واسه همون دریابانی می خوام.
          اینم توی فکرم بود. در کل سری کردنشون خیلی ارزونتر در میاد(نسبت به موازی کردن). ولی می خوام هر دو گزینه رو براشون بذارم روی میز. هر کدوم رو خواستن انتخاب کنن.

دیدگاه

نوشته اصلی توسط Rohalamin
            کجا گیر میان؟(اگه اینترنتی باشه خیلی خوبه)
            آدرس رو براتون PM کردم

دیدگاه

نوشته اصلی توسط ab88
              آدرس رو براتون PM کردم
              ممنون، ولی انگار یه ترانس میبینم.
              برق من DC هستش. مشکلی نداره؟ فروشگاه هم که قربونش برم هیچی ننوشته.

دیدگاه

نوشته اصلی توسط Rohalamin
                ممنون، ولی انگار یه ترانس میبینم.
                برق من DC هستش. مشکلی نداره؟ فروشگاه هم که قربونش برم هیچی ننوشته.
                سلام
                این مدار هم با برق DC کار میکنه و هم AC (به خاطر دیود پل روی مدار) عکس داخل فروشگاه رو اشتباه گذاشتن و عکس اصلی داخل پست بالا هستش برای 24 ولت فکر میکنم برای دفع حرارت بهتر باید مدار بزرگتری بسازین .

دیدگاه

نوشته اصلی توسط mo-h
                  من با 317 کار کردم اصلا جالب نبود ! نمیونم شاید واسه من اینجوری بود ! البته بگم ها رو منبع تغذیه درست بود ولی بعد از یکسوساز میبستم اصلا جواب نمیاد !!

دیدگاه

سلام برای درایو کردن از رگولاتور سوئیچینگ مثل MC34063A میتونی استفاده کنی در ضمن LED ها رو سری کن
                    یکی یدونه هستم------------ واسه نمونه هستم

دیدگاه

این درایورها معروف به درایور 12 ولت هستن ولی اکثرا تا 35 ولت ورودی دارن و طبق دیتاشیت میشه باتغییر مقاومت جریان رو هم افزایش داد قیمتش هم در حال حاضر 2500 تومان هستش
                      تا اونجا که من دیدم اینها نهایت 16ولت تو ورودی تحمل دارند .حالا شاید مدل دیگه هم باشه من خبر ندارم

اینم توی فکرم بود. در کل سری کردنشون خیلی ارزونتر در میاد(نسبت به موازی کردن). ولی می خوام هر دو گزینه رو براشون بذارم روی میز. هر کدوم رو خواستن انتخاب کنن.
                      با lm317موازی هم میشه بست مشکلی نداره فقط الکی هزینه بالا بازده پایین میاد .اما کلا تا بشه سویچینگ کار کرد بهتره

نوشته اصلی توسط Takesh-2
                      من با 317 کار کردم اصلا جالب نبود ! نمیونم شاید واسه من اینجوری بود ! البته بگم ها رو منبع تغذیه درست بود ولی بعد از یکسوساز میبستم اصلا جواب نمیاد !!
                      من با معمولی و قابلمه ای کار کردم هر دو مشکلی نداشتم .خیلی هم رگولاتور معروفی است تا دلتون بخواهد تو اینترنت ماشین حساب براش پیدا میشه .یا قطعه جنسش بد بوده (من3سال پیش خریدم)یا یک جایی اشتباه کردید

سلام برای درایو کردن از رگولاتور سوئیچینگ مثل MC34063A میتونی استفاده کنی در ضمن LED ها رو سری کن
                      شما مداریا روشی برای محدود کردن جریان دارید؟؟؟من که سرچ کردم چیزی مناسبی پیدا نکردم.اگر روشش پیدا بشه یکی از بهترین گزینه ها است
                      کسی که به کشورش به درستی خدمت کند،نیازمند تکیه به خاطره ی گذشتگانش نخواهد بود
                      ولتر

دیدگاه

برای MC34063 میتونید از مدار های زیر استفاده کنید. هم فیدبک جریان داره و هم دست آدم باز تره و هر جوری که خواست طراحی را تغییر بده:

http://madengineer.de/uploads/datasheets/ONS_MC34063A_AN1.pdf
                        Weakness of attitude becomes weakness of character
                        Albert Einstein

دیدگاه

یاد اون بخش فیلم 3×4 افتادم که همشون رفتن توی نیروی انتظامی و هلللللللللللللهه.... با هم حرف میزن! :mrgreen:
                          یکی به من بگه چی رو سر هم کنم. :mrgreen: دوستان خواهشا چیزای ریسکی نگن. یه وقت تا مرز شهادت نریم!
                          :mrgreen:

دیدگاه

پاسخ : پاسخ : ارزانترین پیشنهاد برای درایو کردن 6 LED که 1وات هستن!(سری و موازی)(ورودی 24ولت)

نوشته اصلی توسط mo-h
                            تا اونجا که من دیدم اینها نهایت 16ولت تو ورودی تحمل دارند .حالا شاید مدل دیگه هم باشه من خبر ندارم
                            سلام
                            شما درست میفرمایید
                            درایوری که در موردش نوشتم داخلش از آی سی CL6807 استفاده شده و طبق دیتاشیت تا 35 وات توان خروجی داره.
                            http://akizukidenshi.com/download/ds...k/CL6807_p.pdf
                            آی سی LM3404 هم برای اینکار ساخته شده.

دیدگاه

نوشته اصلی توسط mo-h
                              من با همین LM317 انجامش میدم. 6 تاشو سری کنم ولتاژ حدودا 19.3 میشه. نظرتون چیه که ولتاژ رو با مقسم ولتاژ به این اندازه برسونم و با LM317 جریان رو رگوله کنم؟ یه مشکلی من دارم. من دقیقا نمی دونم جریان که توی مدار هست چقدره. بنظرتون مقاومت رو چند وات بذارم؟(واسه مقسم) :question:

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
                              X