اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

اتصالی رسیور با هواکش

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

اتصالی رسیور با هواکش

سلام
    لطفا کمک کنید
    ما تازه 3 ماه که رسیور خریدیم اویل خوب بود اما 2 ماه که وقتی هواکش توالت و حمام رو روشن و خاموش میکنیم رسیور یک لحظه قطع میشه و دوباره میاد تصویر و همچنین طبقات دیگر ساختمان هم این هواکش رو میزنن این اتفاق برای ما میفته حالا نمیدونم از رسیوره یا از سیم کشی برق خواهش میکنم کمک کنید تا رسیور نسوخته
    درضمن رسیور رو امتحان کردیم در طبقات دیگه بردم این مشکل رو نداره کم کم داره رسیور به پریز همه برقها حساس میشه در ضمن تابستان کولر گازی ما به دلیل اینکه از پشت بام سیم آب کرده بود اتصالی میکرد و برق رو می پروند حالا نمیدونم مربوط به اون هست یا نه البته فیوز کولر فرق داره با داخل ساختمان

پاسخ : اتصالی رسیور با هواکش

یه جایی تو مسیر سیگنال برق اتصالی دارید و احتمال زیاد سیم آنتن رسیور هم از کنار اون اتصالی رد شده. همون اتصالی روی سیگنال آنتن تاثیر میگذاره. اگر دقت کنی موقع قطع شدن فقط تصویر قطع میشه و پنل رسیور روشنه و برق توش هست. من یه مدت PC کناره رسیور و سیم آنتنش بود و به طور اتفاقی کابل پاور PC کمی از داخل سوکت پاور بیرون اومده بود .نزدیک PC که میرفتم صدای جرقه زدن میومد و با همون جرقه زدن تصویر قطع میشد.
    اول از همه اتصالی رو رفع کن . اگه نشد کابل آنتن رو از جایی که نزدیک کابل برق نباشه رد کن. رسیور هم نمیسوزه ولی تیونرش ضعیف میشه :sad:

دیدگاه

سلام مرسی ازینکه جوابمو دادید اما بدبختی اینه که این سیم آنتن ، آنتن مرکزی آره گفته شما درسته دقیقا از کنار سیم برق رد شده این سیم آنتن ولی آخه چه ربطی به همسایه ها داره به نظر شما ربط داره و باید چیکار کنیم من یه خانمم تو رو خدا بیشتر توضیح بدید

دیدگاه

در ضمن اون کولر گازی که گفتم سیم کشیش از داخل ساختمان دقیقا لوله هاش از کنار هم رد شده ولی هر کدوم داخل یک لوله جداگانه ست حالا نمیدونم ربط داره به این کولر گاز یا نه به نظرتون برقکار بیاد متوجه میشه از کجا اتصالی داره یعنی دستگاهی چیزی دارن بابت این اتصالی به خدا 400 تومان پول رسیور دادیم میترسم از بین بره :sad: :sad:

دیدگاه

در مورد برق کار که فکر کنم اگه وارد باشه تشخیص محل اتصالی کار سختی براش نباید باشه.

معمولا برای کولر گازی یه فیوز جداگانه تو جعبه فیوز قرار میدن.اون فیوز رو تو حالت off قرار بدید تا جریان برق داخل سیم کشی معیوب کولر گازی قطع بشه. بعد ببینید مشکل رسیور حل میشه یا نه؟؟

در مورد همسایه ها هم فعلاً ایده ای ندارم. شما اول امتحان کن ببین مشکل از سیم کشی کولر گازی هست یا نه. بعد یه فکری برای مشکل هواکش میکنیم :agree:

دیدگاه

سلام
            ببینید خانم این موارد رو باید از نزدیک دید چون چیزایی رو ممکن شما نبینید یا بهش توجه نکنید ولی از نظر یه برقکار برای رفع مشکل شما مهم باشه.به نظرم وقت رو تلف نکنید و از یه برقکار بخواید که حضورا بیاد و مشکل رو حل کنه.

دیدگاه

آقایون محترم.سلام
              من برقکار آوردم میگه برقهاتون نوسان داره یعنی میگه باید 220 ولت باشه الان 211 بعضی وقتها 218 ولته به نظرتون برای همینه مشکله رسیور یا نه از اداره برق هم اومدن دیدن برق از بیرون خونه نوسان داره و دیدن بالای سیم کوچه یه وکوچولو سیم اتصالی داره امکان داره واسه این باشه توروخدا توضیح بدید هنوز درست نشده :sad: :sad: :sad: :sad: :sad:

دیدگاه

نوشته اصلی توسط nazanin2op
                آقایون محترم.سلام
                من برقکار آوردم میگه برقهاتون نوسان داره یعنی میگه باید 220 ولت باشه الان 211 بعضی وقتها 218 ولته به نظرتون برای همینه مشکله رسیور یا نه از اداره برق هم اومدن دیدن برق از بیرون خونه نوسان داره و دیدن بالای سیم کوچه یه وکوچولو سیم اتصالی داره امکان داره واسه این باشه توروخدا توضیح بدید هنوز درست نشده :sad: :sad: :sad: :sad: :sad:
                برق هیچ خونه ای همیشه 220 ولت نیست!
                شما بعد قطع ووصل فن،کل رسی ورتون خاموش میشه یانه فقط تصویر میره ومیاد؟
                درضمن این دستگاه ها رو طوری میسازن که اقدر به نوسان برق اونم دراین حد وابسته نباشه.مثلا از 180-200ولت تا مثلا240-250 خیلی معمولی به کارش ادامه میده!
                [img width=271 height=100]http://upload7.ir/imgs/2014-05/42296300898709327115.jpg[/img]

خداروشکر! نمردیمو معنی تدبیر رو هم فهمیدیم.دی:

دیدگاه

نوشته اصلی توسط nazanin2op
                  سلام
                  لطفا کمک کنید
                  ما تازه 3 ماه که رسیور خریدیم اویل خوب بود اما 2 ماه که وقتی هواکش توالت و حمام رو روشن و خاموش میکنیم رسیور یک لحظه قطع میشه و دوباره میاد تصویر و همچنین طبقات دیگر ساختمان هم این هواکش رو میزنن این اتفاق برای ما میفته حالا نمیدونم از رسیوره یا از سیم کشی برق خواهش میکنم کمک کنید تا رسیور نسوخته
                  درضمن رسیور رو امتحان کردیم در طبقات دیگه بردم این مشکل رو نداره کم کم داره رسیور به پریز همه برقها حساس میشه در ضمن تابستان کولر گازی ما به دلیل اینکه از پشت بام سیم آب کرده بود اتصالی میکرد و برق رو می پروند حالا نمیدونم مربوط به اون هست یا نه البته فیوز کولر فرق داره با داخل ساختمان
                  ایرادتون بعد نصب هواکشه ،پس همون دورو بر دنبالش باشین

برو شیر درنده باش ای دغل میانداز خود را چو روباه شل
                  راهنمایی در مورد ساخت فلزی اب

دیدگاه

سلام به نوسان ربط نداره.شما فیوز حموم دستشویی رو قطع کنید ببینید چی میشه؟اگه جواب داد باید فن رو از سیستم تهویه مرکزی خارج کنید یعنی فن رو با رشته سیم مجزا به کلید فن وصل کنید.اگه خودتون خواستید این کارو انجام بدید(با رعایت ایمنی کامل و قطع فیوز حموم دستشویی) و این کار رو به برقکار درست حسابی نسپردید بگید تا نحوه سیم بندیشو بهتون بگم.

دیدگاه

من هم دقیقاً همچین مشکلی دارم . هواکش ها و هود رو که میزنم تصویر رسیور میره و میاد . همسایه ها هم بزنن همینطوره و تصویر رسیور من قطع و وصل میشه . کامپوننت هست کابل رسیورم
                      استرانگ 4622
                      اولش اینطور نبود و بعد از مدتی این مشکل پیش اومد . نمیدونم از چیه . فقط نمی فهمم چرا فقظ فن ها ؟!

دیدگاه

سلام
                        واسه اینکه بدونید چقدر میتونه بی ربط باشه اینو میگم
                        امسال وسط زمستون یهو کل درها و شیرهای آب و خود آب و... خونه ما برق دار شد
                        چون خونه رو خودم برق کشی کردم واسه هر جایی یه فیوز جدا گذاشته بودم
                        کلی بالا پایین کردم اینو اونور مشکل پیدا نشد
                        از خونه خودمون به نتیجه نرسیدم رفتم سراغ طبقه بالا
                        دبدم بععللله کولرشون اتصالی کرده
                        کولر به پایه؛ پایه به ایزوگام؛ ایزوگام به لوله آهنی و...
                        روکش سیم جلو کنتور آب شده بود
                        سیم خود کولر آب شده بود
                        سیم پیچ کولر سوخته بود
                        حالا اینکه تابستون چرا کولر سالم کار میکرده ولی وسط زمستون با اینکه آبش خالی شده بوده اتصالی کرده هنوز مشخص نیست!
                        در مورد نوسان
                        خونه ما شب 210 تا 220 ولته
                        صبح میاد بین 235 تا 245 oo:
                        تا حالا هم وسیله ای به خاطر نوسان نسوخته چون سازنده خودش این چیزا رو در نظر میگیره

من توصیه میکنم اگه چاه ارت دارین ارت فن رو وصل کنید
                        آموزش ساخت جعبه برای مدار با نرم افزار Corel Draw - آموزش طراحی تابلو ثابت با Corel Draw و LED Tool - آموزش کرک LED Tool

116 کتابخانه مورد نیاز برای Altium Designer

از دروغ متنفرم؛ هرچند در این مملکت به جرم صداقت، کودن نامیده شوم.

دیدگاه

ممنون از پاسختون . ولی بازم نفهیمدم چرا فقط هواکش ها و هود آشپزخونه ؟ اونم نه فقط مال ما. بلکه مال همسایه هم . سیم آنتن رو از پشت رسیور میکشم دیگه اینظوری نمیشه و منوی خود رسیور تصویرش نمیره .
                          گیج شدم حسابی .

دیدگاه

نوشته اصلی توسط reza600
                            ممنون از پاسختون . ولی بازم نفهیمدم چرا فقط هواکش ها و هود آشپزخونه ؟ اونم نه فقط مال ما. بلکه مال همسایه هم . سیم آنتن رو از پشت رسیور میکشم دیگه اینظوری نمیشه و منوی خود رسیور تصویرش نمیره .
                            گیج شدم حسابی .
                            مشکل از پریز برق که نیست
                            مشکل از ورودی lnb هست
                            اگه از یه نصاب با تجربه سوال کنید حتما میتونه مشکل رو حل کنه

یه چیزه دیگه هم الان یادم اومد
                            رسیور ما یه زمانی همینجوری قطع و وصل میشد
                            با یه رسیور دیگه تست کردیم سالم بود
                            گفتن از خازنهای تغذیشه
                            عوض کردم درست نشد
                            بعد از کلی دستکاری متوجه شدم از تیونر هست که ضعیف شده
                            آموزش ساخت جعبه برای مدار با نرم افزار Corel Draw - آموزش طراحی تابلو ثابت با Corel Draw و LED Tool - آموزش کرک LED Tool

116 کتابخانه مورد نیاز برای Altium Designer

از دروغ متنفرم؛ هرچند در این مملکت به جرم صداقت، کودن نامیده شوم.

دیدگاه

نوشته اصلی توسط reza600
                              گیج شدم حسابی .
                              احتمالا علاوه بر هواکش و هود با جارو برقی هم مشکل داشته باشین، این بخاطر نویز شدید الکترو مغناطیسی و نویزی هست که روی شبکه برق می زارن،
                              ولی خود به وجود اومدن مشکل یکم عجیبه! سیم کواکسیال به این سادگی ها نویز نمی گیره!
                              اول از همه اتصالات وروری آنتن پشت رسیور رو چک کنین ببینید شیلد کابل درست وصل شده، برای اطمینان از اینکه این نویز از شبکه برق منتقل میشه یا از سیم آنتن، اول سیم آنتن رو از پشت رسیور جدا کنین چند بار هواکش و هود رو روشن و خاموش کنین اگه مشکلی نبود برین سراغ کابل اگه کابل دم دسته ببینید جایی وصله نخورده باشه یا اگه وصله خورده درست بسته باشنش اگه دم دست نیست ، از یه کابل دیگه استفاده کنین، اگه ارت داشته باشین وصل کردن هواکش و هود به ارت هم پیشنهاد خوبیه.

دوش دیوانه شدم عشق مرا دید و بگفت آمدم نعره مزن جامه مدر هیچ مگو
                              گفتم ای عشق من از چیز دگر می​ترسم گفت آن چیز دگر نیست دگر هیچ مگو
                              من به گوش تو سخن​های نهان خواهم گفت سر بجنبان که بلی جز که به سر هیچ مگو
                              قمری جان صفتی در ره دل پیدا شد در ره دل چه لطیف است سفر هیچ مگو
                              مولانا

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
                              X