اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

حذف نویز ناشی از سیم ارتباطی بلند

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

حذف نویز ناشی از سیم ارتباطی بلند

سلام

من یه سنسور دارم که خروجی اون بین 1تا 3 ولت تغییر می کنه. خروجی این سنسور را با یه تقویت کننده AD620 تقویتش کردم. خروجی را بین 0 تا 9 میده. باید خروجی این مدار رو از یه سیم 9 متری ردش کنم و بدمش به یه دستگاه دیگه که تبدیلش کنه به دیجیتال. سمت گیرنده خیلی محدودیت دارم و نمی تونم از مبدل جریان به ولتاژ یا پروتکل RS485 استفاده کنم. وقتی ولتاژ را سر فرستنده اندازه می گیرم ثابته ولی پس از عبور از سیم ولتاژش تقریبا 10 درصد نوسان داره. چطوری می تونم تا حد ممکن این نویز را کاهش بدم؟ محیط کاملا پر نویز و صنعتیه.
    اگه توی خروجی تقویت کننده فیلتر بذارم تاثیری داره؟ این فیلتر باید چه شکلی باشه؟

ممنون

پاسخ : حذف نویز ناشی از سیم ارتباطی بلند

برای سیم ارتباطی از کابل Shield از نوع تابیده و با روکش آلومینیوم استفاده کنید.
    اوژن: به معنای افکننده و شکست دهنده است
    دانایی، توانایی است-Knowledge is POWER
    برای حرفه ای شدن در الکترونیک باید با آن زندگی کرد
    وضعمان بهتر می شود، اگر همه نسبت به جامعه و اطراف خود مسوول باشیم و نگوئیم به ما چه
    قوی شدن و خوب ماندن - خوبی کردن به دیگران یک لذت ماندگار است
    اگر قرار باشد نفت و منابع خام را بدهیم و چرخ بگیریم، بهتر است چرخ را از نو اختراع کنیم
    ساعت کار بدن اکثر انسان ها کمتر از 800000 ساعت است و بعد از آن از کار می افتد

دیدگاه

سلام
      منم با همچین مشکلی مواجهم البته به یه صورت دیگه، من یه سنسور دارم که که یک خروجی 0-10 بهم میده ولی در طول مسیر سیگنال نویزی میشه
      می خواستم بدونم آیا میشه از INSTRUMENTATION AMPLIFIER برای از بین بردن نویز استفده کرد.
      البته بگم که COM سیگنال از زمین تغذیه سنسور ایزولست.

دیدگاه

معمولا اگه بخوایم یه نمونه رو به یه فاصله ای بفرستیم ، باید از جریان استفاده کنیم . اکثر سنسورهای این PLC ها با جریان کار می کنن . شما باید ولتاژو به جریان تبدیل کنین .
        اون طرف هم کافیه با یه مقاومت جریانو دوباره به ولتاژ تبدیل کنین . با پتانسیومتر هم میتونین کالیبرش کنین .

دیدگاه

متاسفانه نمیشه این کار را انجام داد چون سنسور آمادست و نمیشه به ترکیبش دست زد.

دیدگاه

من از یه نمونه کابل که داخل بازار به سیم سیگنال معروفه استفاده کردم. کاملا محافظه. رشته های سیم به هم تابیده شده و چند مدل شیلد داره. من استفاده کردم و خیلی عالی بود.

دیدگاه

سلام
              منم با همچین مشکلی مواجهم البته به یه صورت دیگه، من یه سنسور دارم که که یک خروجی 0-10 بهم میده ولی در طول مسیر سیگنال نویزی میشه
              می خواستم بدونم آیا میشه از INSTRUMENTATION AMPLIFIER برای از بین بردن نویز استفده کرد.
              البته بگم که COM سیگنال از زمین تغذیه سنسور ایزولست.
              باید بشه.
              ولی اون مورد کابل شیلد با سیم های به هم تابیده بهتره همیشه رعایت بشه.
              وقتی و تا سیم کاملا به هم تابیده باشن، نویزهای الکترومغناطیس (معمولا با فرکانس های با ضریب 50 هرتز و یا نویزهای رندوم ناشی از سوییچینگ و...) روی هر دوتا سیم به یه اندازه القا میشن و در سمت گیرنده اگر از IA استفاده بشه این نویزها حذف میشه.

یه روش دیگه برای انتقال سیگنال آنالوگ، تبدیل اون به صورت فرکانسه. به این صورت که ولتاژ خروجی رو به یک VCO داده و ارسال کنیم و در سمت گیرنده هم با یک F to V به ولتاژ تبدیل کنیم.
              خویشتن را اصلاح کنید تا خداوند کارها را اصلاح کند. امیر المومنین علی (ع)

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
              X