اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

برد دو رو

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

برد دو رو

سلام دوستان.من میخوام یه برد دو رو در پی سی بی بزنم . دو رو کردن هم بلدم. اما اگر قطعات خاصی مد نظرم باشه که در یک طرف بورد و قطعات دیگه در طرف دیگه چطوری میتونم براش تعریف کنم که مثلا در این طرف برد این قطعات رو بذار و روت بندی کن و اونطرفش فلان قطعات و روت بندی کن؟

پاسخ : برد دو رو

دوستان کسی پاسخی نداره؟ لطفااااااااا :angry:

دیدگاه

سلام. راهی که من به نظرم میرسه اینه که Comment اون قطعات رو مثلاً بذاری bottom-layer بعد در PCB روی یکی راست کلیک کن و Filter similar objects رو بزن و در کادر باز شده قسمت Comment گزینه same رو انتخاب کن و ok کن به این ترتیب همه اون قطعات انتخاب میشن، حالا در کادر PCB Inspector که باز شده، در قسمت Layer گزینه Bottom layer رو انتخاب کن تا قطعات به لایه پایین برن و به صورت اتوماتیک Designator و Comment اونها هم جهتش درست بشه، البته در صورتی که Comment رو میخوای استفاده کنی و visible باشه باید یکی یکی comment ها رو تنظیم کنی.
      لطفاً برای انجام پروژه های دانشجویی پیام خصوصی نفرستید.
      لطفاً سؤالاتی که در انجمن قابل طرح شدن هستند پیام خصوصی نکنید.
      با تمام وجود گناه کرديم اما نه نعمتش را از ما گرفت نه گناهان ما را فاش کرد اطاعتش کنيم چه مي کند؟"دکتر شريعتي"
      اگر جايي که ايستاده ايد را نمي پسنديد، عوضش کنيد شما درخت نيستيد!! "پاسكال"
      يا به اندازه ي آرزوهايت تلاش کن يا به اندازه تلاشت آرزو کن. "شکسپير"

دیدگاه

این کارو کردم اما نشد. یعنی تووی کامنتاشون گذاشتم. و همین مراحلی که گفتید، ولی خواستم چک کنم که تووی لایه ای که میخوام اومده یا نه با غیر فعال کردن بقیه لایه ها دیدم درست نشد و اون قطعاتی که میخواستم روی تاپ لایر باشن نیومدن.
        کسی راه حلی داره؟
        من هدفم از این کار اینه که ال سی دی و پوش باتنها رو یک طرف بورد بذارم و بقیه قطعات طرف دیگه. بدین علت که میخوام برد را در داخل جعبه بذارم و در صورتیکه همه قطعات یه طرف باشن مشکل پیش میاد. درست نمیگم؟

دیدگاه

دوستان کسی راه حل داره؟ من چطوری قطعات رو در دو طرف بورد بچینم؟

دیدگاه

مشکل چیه؟
            منظورت اینه که LCD و Push button ها یک طرف باشن که جعبه درپوش نداره و بقیه طرف دیگه؟
            به جای این که کامنت رو تغییر بدی میتونی یک پارامتر دیگه با اسم و مقدار مساوی هم برای قطعاتی که طرف دیگه بورد باشن انتخاب کنی و در مرحله فیلتر کردن اون پارامتر رو انتخاب کنی.
            http://uplod.ir/xfhash9hknid/layout.PNG.htm
            لطفاً برای انجام پروژه های دانشجویی پیام خصوصی نفرستید.
            لطفاً سؤالاتی که در انجمن قابل طرح شدن هستند پیام خصوصی نکنید.
            با تمام وجود گناه کرديم اما نه نعمتش را از ما گرفت نه گناهان ما را فاش کرد اطاعتش کنيم چه مي کند؟"دکتر شريعتي"
            اگر جايي که ايستاده ايد را نمي پسنديد، عوضش کنيد شما درخت نيستيد!! "پاسكال"
            يا به اندازه ي آرزوهايت تلاش کن يا به اندازه تلاشت آرزو کن. "شکسپير"

دیدگاه

[quote author=mahboob2 link=topic=86779.msg535483#msg535483 date=1386783810]
              دوستان کسی راه حل داره؟ من چطوری قطعات رو در دو طرف بورد بچینم؟
              [اون کاری رو که آقای هادی گفتن اینجوری انجام بده .
              1. دکمه shift رو نگه دار و همزمان روی قطعه هایی که می خوای به لایه دیگری ببری کلیک کن تا انتخاب بشوند.
              2. همزمان با اینکه shift رو هنوز نگه داشتی حالا روی یکی از اونهایی که انتخاب کردی دوبار کلیک کن تا پنجره pcb inspector باز بشه در قسمت layer میتونی لایه زیر یا رو را انتخاب کنی . 3. همه اونهایی که انتخاب کردی تغییر لایه میدن]

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
              X