اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

داخل فن پاور چه مداری هست که باعث میشه صوت بزنه

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

داخل فن پاور چه مداری هست که باعث میشه صوت بزنه

دوستان موضوع از این قراره که من برای این پروژه http://www.eca.ir/forum2/index.php?topic=85228.0 اومدم دور یه فن کامپیوتر سیم پیچیدم حالا وقتی به این سیم پیچ پالس میدم با فرکانس بالا این فن شروع میکنه برای خودش آواز خوندن و صوت کشیدن :mrgreen: مشکلی در کار فن پیش نمی آد و کار می کنه ولی این صدا چرا ایجاد میشه ؟ چه طور میشه بر طرفش کرد :question: آیا فن مدار خاصی داخلش داره که میدان رو اون تاثیر میزاره یا میدان روی خود سیم پیچ های فن تاثیر می زاره و باعث این صدا میشه :eek:
    خداوند بی نهایت است اما به قدر نیاز تو فرود می آید ، به قدر آرزوی تو گسترده می شود و به قدر ایمان تو کارگشاست.
    [hr]

پاسخ : داخل فن پاور چه مداری هست که باعث میشه صوت بزنه

اره منم این کارو کردم مشکلی پیش نمیاد.
    من وقتی فرکانس بالا به یه ترانس میدادم شروع میکرد به صوت کشیدن.
    احتمالا از سیم پیچ هاست.
    Someone who can change the world
    ELECTRONIC ENGINEER

دیدگاه

سوال اینجاست که چه طور میشه این مشکل رو بر طرف کرد ؟
      خداوند بی نهایت است اما به قدر نیاز تو فرود می آید ، به قدر آرزوی تو گسترده می شود و به قدر ایمان تو کارگشاست.
      [hr]

دیدگاه

فکر نمیکنم بشه کار خاصی روش انجام داد جز اینکه فرکانس رو کم کنی چون تو منابع تغذیه سوییچ هم مثلا تا یه جایی میتونی فرکانس رو ببری بالا.
        در هر حال سوات ما تا همین جا بود.
        موفق باشی. :applause:
        Someone who can change the world
        ELECTRONIC ENGINEER

دیدگاه

از اساتید کسی نظری نداره ؟

اضافه شده در تاریخ :
          کسی نمیدونه
          [hr]

دیدگاه

با سلام
            تا جایی که من میدونم این سوت مربوط می شه به اهنربای دوار دور فن که میچرخه .وقتی فرکانس بالا یه سیمیچی میدی این اهنربا شروع به نوسان میکنه که این نوسان با عث ایجاد این صدا میشه .نمونش هم در کنترل دور موتور های براشرس هست که با همین سوت میشه کنترل دور موتور رو تنظیم کرد
            روزی که درک کردیم همه چیز به خدا تعلق دارد . آن روز .روز طلوع دانش است

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
            X