اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

عمل نکردن کنترل گیرنده دیجیتال

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

عمل نکردن کنترل گیرنده دیجیتال

سلام به همه مهندسای گل
    آقا من یه گیرنده دیجیتال کسری گرفتم.از همون اول کنترلش خوب عمل نمیکرد.جدیدا دیگه اصلا کار نمیکنه.با دوربین گوشیم چک میکنم بعضی وقتا نور داره و عمل هم میکنه اما وقتی که عمل نمیکنه با دوربین میبینم یا اصلا نور نمیده یا اگر هم میده نورش نرمال نیست یعنی مثل وقتایی که عمل میکنه نیست.به نظر شما چیکارش کنم.کنترلش از این کریستالای 445e داره.جای دوتا خازن هم که به همین کریستال وصل میشن هست اما خازنهاش رو نذاشتن.یه ترانزیستور npn ts9014 هم داره که ال ای دی رو درایو میکنه.یه بار با اسپری کیبوردشو شستم خوب شد اما دوباره همونجوری شد باز که شستمش دیگه فرق نکرد.ممنون میشم راهنماییم کنید.در ضمن چشمی دستگاه رو هم عوض کردم از این tsop گذاشتم و عملکردشم تست کردم درسته و خوب جواب میده.99 درصد مطمئنم کنترل مشکل داره .اشکمو در آورده :cry2:
    زیباترین لبخند لبخند خداست

پاسخ : عمل نکردن کنترل گیرنده دیجیتال

کنترل گیرنده یا لحیم مردگی داره یا کریستال ان خراب است

دیدگاه

پس چرا بگیر نگیر داره.خازنها نمیتونن موثر باشن؟وجود خازنها تو عملکرد کریستال موثر نیست؟یه موضوع دیگه اینکه اگه اشتباه نکنم لحیم مردگی معمولا تو قسمتهای hot (داغ) مدار بعد از خاموشی و سرد شدن به وجود میاد.من کریستال رو عوض کردم فرقی نکرد.مثل قبله.راهکاری دارید؟
      زیباترین لبخند لبخند خداست

دیدگاه

معمولا با تعویض کریستال باید حل بشه یه نگاه به لحیم کاری هم بنداز چون حتما قلع مردگی داره اگه بخواد تعمیر شه کنترل با همین مورد هاست ...

دیدگاه

اگه کریستالو عوض کردی راه نیوفتاد پایه های ای سیشو با دقت لحیم کن
          ضمنا کریستالهایی که رنگ نارنجی هستن ی سریاشون خرابن
          سعی کن مشکیشو تهیه کنی(455)

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
          X