ورود به حساب ثبت نام جدید فراموشی کلمه عبور
برای ورود به حساب کاربری خود، نام کاربری و کلمه عبورتان را در زیر وارد کرده و روی «ورود به سایت» کلیک کنید.

اگر فرم ورود برای شما نمایش داده نمیشود، اینجا را کلیک کنید.

اگر فرم ثبت نام برای شما نمایش داده نمی‌شود، اینجا را کلیک کنید.

اگر فرم بازیابی کلمه عبور برای شما نمایش داده نمی‌شود، اینجا را کلیک کنید.

کاربران برچسب زده شده

صفحه 1 از 2 12 آخرین
نمایش نتایج: از 1 به 10 از 13
    2010/08/24
    سرزمين ضامن آهو
    533
    43

شتاب سنج MMA7361 فروشگاه [فيلم+توضيحات]

با سلام.
    ماژول شتاب سنج سه محوره آنالوگ MMA7361 رو مي توانيد از فروشگاه خريداري نماييد:

مهمان عزیز شما حق دیدن لینک ها را ندارید

البته دوستان مشهدي،نيز مي توانند در مشهد نيز از طريق نمايندگي ECA در مشهد اين ماژول رو خريداري نمايند.
    2 رنج اندازه گيري قابل انتخاب (1.5g , ±6g±)
    جريان مصرفي 400 ميكرو آمپر
    جريان مصرفي حالت sleep تنها 3 ميكروآمپر
    ولتاژ تغذيه 3.3 يا 5 ولت
    حساسيت بالا,(800mV/g at 1.5g )
    آشكار سازي شتاب 0 در حالت سقوط
    قابليت تحمل شتاب تا ±5000g
    كاربردها:
    بازي هاي 3 بعدي: آشكار سازي شيب و جابجايي
    آشكار سازي سقوط و ...
    جابجايي متن ، چرخش تصوير ، جهت يابي و بازي هاي مبتني بر حركت در تلفن همراه
    تشخيص حركت ربات

کليپ معرفي و تست در پارات:
    http://www.aparat.com/v/AWLVx
    http://dl.roboticngo.com/uploads/MMA7361-%D8%A8%D8%B1%DA%AF%D9%87-%D8%A7%D8%B7%D9%84%D8%A7%D8%B9%D8%A7%D8%AA-%D9%81%D9%86%DB%8C-%D9%85%D8%A7%DA%98%D9%88%D9%84.pdf

با تشکر S_Ahmad
    همواره يادمان باشد:
    1-مردان بزرگ اراده مي کنند و مردان کوچک آرزو
    2-افراد بزرگ، هميشه به دنبال ايده هاي بزرگند و افراد کوچک به دنبال افراد بزرگ
    3-هميشه سعي کن آنقدر کامل باشي که بزرگترين تنبيه تو براي ديگران گرفتن خودت از آنها باشد.
    2014/02/14
    1
    0

پاسخ : شتاب سنج MMA7361 فروشگاه [فيلم+توضيحات]

با سلام میخواستم بدونم میشه با این ای سی زاویرو هم اندازه گرفت؟؟؟؟ :rolleyes: :rolleyes:
    2010/08/24
    سرزمين ضامن آهو
    533
    43

نقل قول نوشته اصلی توسط behnam200
    با سلام ميخواستم بدونم ميشه با اين اي سي زاويرو هم اندازه گرفت؟؟؟؟ :rolleyes: :rolleyes:
    بله همان طور که در فيلم گويا هست ! مي شود زاويه انحراف يا کجي را به کمک شتاب استاتيک بدست آورد.
    همواره يادمان باشد:
    3-هميشه سعي کن آنقدر کامل باشي که بزرگترين تنبيه تو براي ديگران گرفتن خودت از آنها باشد.
    2013/11/26
    29
    1

با سلام
    جناب مهندس موسوی من یه سوال دارم
    بعد از دبدن فیلم من متوجه شدم که ولتاژ اندازگیری شده بعد از زاویه دار کردن ماژول به مقدار قبلی خودش بازنگشت یعنی عددی که میده متناسب با زاویه هست، پس چطور به این ماژول شتاب سنج گفته می شه؟؟
    اگه شتاب رو اندازه میگرفت باید به مقدار قبلی خودش برمیگشت، مثال می زنم: فرض کنید در حالت معمولی عدد مربوط به x=1.6 باشد موقع که ما ماژول رو در حول محور x بچرخونیم عدد باید یک لحطه بزرگ بشه و لحظه ای که ماژول رو در اون زاویه به صورت ثابت نگه داشتیم عدد همون 1.6 بشه. این ذهنیت بنده نسبت به شتاب سنج
    لطفا منو روشن کنید که چرا اینطور نیست....
    2010/08/24
    سرزمين ضامن آهو
    533
    43

نقل قول نوشته اصلی توسط mehdi92io
    با سلام
    جناب مهندس موسوي من يه سوال دارم
    بعد از دبدن فيلم من متوجه شدم که ولتاژ اندازگيري شده بعد از زاويه دار کردن ماژول به مقدار قبلي خودش بازنگشت يعني عددي که ميده متناسب با زاويه هست، پس چطور به اين ماژول شتاب سنج گفته مي شه؟؟
    اگه شتاب رو اندازه ميگرفت بايد به مقدار قبلي خودش برميگشت، مثال مي زنم: فرض کنيد در حالت معمولي عدد مربوط به x=1.6 باشد موقع که ما ماژول رو در حول محور x بچرخونيم عدد بايد يک لحطه بزرگ بشه و لحظه اي که ماژول رو در اون زاويه به صورت ثابت نگه داشتيم عدد همون 1.6 بشه. اين ذهنيت بنده نسبت به شتاب سنج
    لطفا منو روشن کنيد که چرا اينطور نيست....
    شتاب سنج هاي MEMS ترکيبي از دو شتاب رو ارائه مي دهند، شتاب استاتيک + شتاب ديناميک

شتاب استاتيک يعني شتاب اندازه گيري شده از گرانش زمين (g=9.8m/s^2)
    شتاب ديناميک يعني شتاب ناشي از شتاب حرکت

لذا قالباً با توجه به حرکت آهسته در فيلم ها و ... شتاب ديناميک به خوبي در فيلم ديده نشده است. تغييرات مشاهده شده در فيلم بيشتر ناشي از شتاب استاتيک است. ولي اگر خودتون ماژول رو داشته باشيد و راه اندازي کنيد ، با تکان هاي شديد يا شتاب دادن لحظه اي به اون ، تاثيرش رو روي خروجي مي بينيد که اون تغييرات و تاثير ناشي از همون شتاب ديناميک است.

نياز به توضيح بيشتر هست؟
    همواره يادمان باشد:
    2013/11/26
    29
    1

نقل قول نوشته اصلی توسط S_Ahmad
    شتاب سنج هاي MEMS ترکيبي از دو شتاب رو ارائه مي دهند، شتاب استاتيک + شتاب ديناميک

شتاب استاتيک يعني شتاب اندازه گيري شده از گرانش زمين (g=9.8m/s^2)
    شتاب ديناميک يعني شتاب ناشي از شتاب حرکت

لذا قالباً با توجه به حرکت آهسته در فيلم ها و ... شتاب ديناميک به خوبي در فيلم ديده نشده است. تغييرات مشاهده شده در فيلم بيشتر ناشي از شتاب استاتيک است. ولي اگر خودتون ماژول رو داشته باشيد و راه اندازي کنيد ، با تکان هاي شديد يا شتاب دادن لحظه اي به اون ، تاثيرش رو روي خروجي مي بينيد که اون تغييرات و تاثير ناشي از همون شتاب ديناميک است.

نياز به توضيح بيشتر هست؟
    بسیار عالی، خوب آیا میشه فقط همون شتاب دینامیک رو اندازگیری کرد؟ یعنی میشه این دو رو از هم تفکیک کرد؟؟
    2010/08/24
    سرزمين ضامن آهو
    533
    43

بسيار عالي، خوب آيا ميشه فقط همون شتاب ديناميک رو اندازگيري کرد؟ يعني ميشه اين دو رو از هم تفکيک کرد؟؟
    ببيند يک جور ديگه هم مي شه شتاب سنج رو تعريف کرد:
    شتاب سنج همانند يک موج سينوسي سوار بر يک موج DC هست، موج سينوسي رو همون شتاب ديناميک و موج DC رو همون شتاب استاتيک فرض کنيد.
    اگر جهت شتاب سنج رو تغيير بديد در واقع داريد مقدار DC رو تغيير مي دهيد. حال ممکن است شما سنسور را با زاويه 45 درجه نگاه داشته و شتاب ديناميک به سنسور اعمال کنيد، در واقع متناسب با شتاب ديناميکي که اعمال مي کنيد شتاب با خروجي قبلي جمع ميشه!

خب اگر شما از منظر موقعيت و وضعيت سنسور تغييري ايجاد نکنيد، و اگر شتاب ديناميک وارد کنيد شتاب متناسب با اون تغيير خواهد کرد.

فيلم زير رو مشاهده بفرماييد:
    http://dl.roboticngo.com/uploads/MEMS-Accelerometer-with-LED-bar-display-Car-Test.mp4
    در اين فيلم فقط شتاب ديناميک که توسط خودرو به کل ماشين اعمال مي شود، ديده مي شود. و شتاب استاتيک به خاطر ثابت بودن وضعيت نصب سنسور ، ثابت است.
    همواره يادمان باشد:
    2013/11/26
    29
    1

پاسخ : پاسخ : شتاب سنج MMA7361 فروشگاه [فيلم+توضيحات]

نقل قول نوشته اصلی توسط S_Ahmad
    ببيند يک جور ديگه هم مي شه شتاب سنج رو تعريف کرد:
    شتاب سنج همانند يک موج سينوسي سوار بر يک موج DC هست، موج سينوسي رو همون شتاب ديناميک و موج DC رو همون شتاب استاتيک فرض کنيد.
    اگر جهت شتاب سنج رو تغيير بديد در واقع داريد مقدار DC رو تغيير مي دهيد. حال ممکن است شما سنسور را با زاويه 45 درجه نگاه داشته و شتاب ديناميک به سنسور اعمال کنيد، در واقع متناسب با شتاب ديناميکي که اعمال مي کنيد شتاب با خروجي قبلي جمع ميشه!

خب اگر شما از منظر موقعيت و وضعيت سنسور تغييري ايجاد نکنيد، و اگر شتاب ديناميک وارد کنيد شتاب متناسب با اون تغيير خواهد کرد.

فيلم زير رو مشاهده بفرماييد:
    http://www.aparat.com/v/94xMe
    در اين فيلم فقط شتاب ديناميک که توسط خودرو به کل ماشين اعمال مي شود، ديده مي شود. و شتاب استاتيک به خاطر ثابت بودن وضعيت نصب سنسور ، ثابت است.
    ممنون از این که به سوالاتم با صبر و حوصله پاسخ میدید. این سوالات رو از شما می پرسم چون تو تمام منابع فارسی که جستجو کردم شما فعال ترین کسی هستین که دیدم، می خوام از تجربیات شما بهره ببرم.
    ببیند من در کل می خوام به این برسم که آیا میشه کلا با این ماژول ها( نه فقط این ماژول MMA7361 بلکه حتی ماژول های حرفه ای تر برای مثال mpu9150 ) میشه مسافت طی شده رو اندازگیری کرد ؟؟؟ با توجه به این که ما با یک فاصله زمانی خاص در حال اندازگیری شتاب هستیم پس با دوبار انتگرال گیری باید مسافت بدست بیاد البته در صورتی که بتونیم شتاب حرکت رو از طربق این ماژول بدست بیاریم، به نظر شما همچین چیزی عملی؟؟

راستی لینک ویدئو مشکل داشت(video not found) اگه میشه دوباره لینکشو بدید
    با تشکر
    2011/12/30
    420
    20

سلام. بنده معذرت مي خوام از اينکه پريدم وسط بحث اساتيد اما بنده نيز اطلاعاتي دارم که شايد يه درد بخورد.

همانطور که گفته شد شتابسنج مجموع شتاب ديناميک و استاتيک براي ما اندازه گيري مي کند. مقدار شتاب استاتيک ثابت است چون همه ما روي زمين هستيم اين مقدار همان 9.8 است ولي با توجه به زاويه هاي مختلف شتابسنج در موقعيت هاي مختلف شتابسنج براي ما مقادير متفاوتي را بر مي گرداند. چون بردار شتاب زمين با آن زاويه هاي مختلفي مي سازد. از اين رو بايد با استفاده از يک زاويه سنج مثلا يک ژيروسکوپ زاويه کنوني را بدست بياوريم. اکنون با ترکيب اين دو مقدار مي توانيم شتاب استاتيک يا ديناميک را خارج کنيم. اگر شتاب ديناميک را مي خواهيم بايد با استفاده از قوانين جمع بردار ها مقدار شتاب کنوني که از طرف زمين به شتابسنج وارد مي شود را محاسبه کنيم و از مقدار داده شده کم کنيم. و با استفاده از همان زاويه اي که داريم ميزان شتاب ديناميک را در محوري که مي خواهيم بدست آوريم و براي اين کار بايد از هر 3 محور شتابسنج استفاده کينم. بعد از اينکه شتاب ديناميک بدست آمد بايد با همان انتگرال گيري مسافت را بدست آوريم.

اين چيز هايي که من گفتم در حد حرف بسيار ساده است ولي در عمل نيازمند طراحي الگوريتم هاي بسيار پيچيده اي است که انواع خطا هاي موجود را برطرف کنند. اما بنده IMU هايي را ديده ام که قادر به اين کار هستند اما قيمت هاي مليوني دارند.
    2010/08/24
    سرزمين ضامن آهو
    533
    43

پاسخ : پاسخ : شتاب سنج MMA7361 فروشگاه [فيلم+توضيحات]

ممنون از اين که به سوالاتم با صبر و حوصله پاسخ ميديد. اين سوالات رو از شما مي پرسم چون تو تمام منابع فارسي که جستجو کردم شما فعال ترين کسي هستين که ديدم، مي خوام از تجربيات شما بهره ببرم.
    ببيند من در کل مي خوام به اين برسم که آيا ميشه کلا با اين ماژول ها( نه فقط اين ماژول MMA7361 بلکه حتي ماژول هاي حرفه اي تر براي مثال mpu9150 ) ميشه مسافت طي شده رو اندازگيري کرد ؟؟؟ با توجه به اين که ما با يک فاصله زماني خاص در حال اندازگيري شتاب هستيم پس با دوبار انتگرال گيري بايد مسافت بدست بياد البته در صورتي که بتونيم شتاب حرکت رو از طربق اين ماژول بدست بياريم، به نظر شما همچين چيزي عملي؟؟

راستي لينک ويدئو مشکل داشت(video not found) اگه ميشه دوباره لينکشو بديد
    با تشکر
    ببينيد با جايرو و شتاب همه کار مي شه کرد! ولي توانايي بالايي براي اينکار لازم هست! در حد يک پروفسور!
    با دانشي که ما در اختيار داريم اينکار گرچه از منظر تئوري همون طور که دوستمون گفتن، قابل اجراست، ولي در عمل به دليل مشکلاتي که به وجود مي ياد اين کار رو به يک امر محال تبديل کرده!

ولي توسط برخي محققان خارجي اينکار انجام شده، مي توانيد با جستجو Gait tracking with IMU يا Motion tracking with IMU شاخه اي از اينکار رو مشاهده کنيد.

به شخصه خودم خيلي مايل و در تلاش هستم که رديابي حرکت رو با يک IMU انجام بدم.
    همواره يادمان باشد:
صفحه 1 از 2 12 آخرین
نمایش نتایج: از 1 به 10 از 13