اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

[دانلود] کتاب آموزشی BeagleBone !!

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

[دانلود] کتاب آموزشی BeagleBone !!

سلام
    بهترین کتابی که گیرم اومد این بود. فکر کنم یه بچه مدرسه ای هم می تونه با این دیگه یاد بگیره:

Getting Started with BeagleBone

Book Description
    Many people think of Linux as a computer operating system, running on users' desktops and powering servers. But Linux can also be found inside many consumer electronics devices. Whether they're the brains of a cell phone, cable box, or exercise bike, embedded Linux systems blur the distinction between computer and device.

Many makers love microcontroller platforms such as Arduino, but as the complexity increases in their projects, they need more power for applications, such as computer vision. The BeagleBone is an embedded Linux board for makers. It's got built-in networking, many inputs and outputs, and a fast processor to handle demanding tasks.
    Book Details
    Publisher: O'Reilly Media
    By: Matt Richardson
    ISBN: 978-1-44934-537-2
    Year: 2013
    Pages: 144
    Language: English
    File size: 42.9 MB
    File format: PDF

دانلود:

http://s8.picofile.com/file/83246876...ebone.pdf.html

اینم لینک کمکی:

http://s9.picofile.com/file/83246876...bone.epub.html

منبع:

Getting Started with BeagleBone

لینک ها اصلاح شد
    جدیدترین ویرایش توسط اشکان غفارزاده; ۲۳:۵۳ ۱۳۹۷/۰۲/۰۶.

پاسخ : [دانلود] کتاب آموزشی BeagleBone !!

سلام
    این کتاب ها رو دارم
    تازه یکی هست اون بهتره
    اما راه اندازی ماژول ها رو ننوشته که چحوریه بیشتر مدارهای منطقی و و از دستورات لینوکس گفته
    Bad to Bone
    این کتاب بهتریه اما خیلی سخت پیدا میشه من با کلی زحمت پیداش کردم هرکی خاست پیام خصوصی بده براش بفرستم

دیدگاه

با تشکر از تمامی دوستان عزیز
      اینم لینک دانلود کتاب مربوطه
      http://www.mediafire.com/download/zg0t604i5pm3m9v/171813635-Bad-to-the-Bone-BeagleBone-and-BeagleBone-Black-book.zip

دیدگاه

باسلام
        سوال داشتم
        beagleBone دقیقا چی هست؟
        پروسسور هست یا کنترلر؟
        بعد چه امتیاز هایی داره نسبت به بقیه میکرو کنترلر ها یا پروسسور ها؟

دیدگاه

نوشته اصلی توسط S.R.F
          باسلام
          سوال داشتم
          beagleBone دقیقا چی هست؟
          پروسسور هست یا کنترلر؟
          بعد چه امتیاز هایی داره نسبت به بقیه میکرو کنترلر ها یا پروسسور ها؟
          یه برد با پردازنده(نه میکروکنترلر) سری Cortex-A واسه مقاصد آموزشی، سرگرمی و انجام کارهای پردازش سریع(یا سنگین)*.
          پروسسور!
          بقیه بردها اکثرا چینی هستن. اونایی هم که چینی نیستن اکثرا زیاد مشهور نیستن و منابع آموزشی کمی دارن. مثلا محصولات فری اسکیل هم انصافا خیلی خوبن(مخصوصا مشهورن به عنوان محصولات کم مصرف) ولی زیاد شهرت ندارن و موقع کارکردن باهاشون اگه به مشکل بر بخوری با توجه به اینکه کاربراش زیاد نیستن حل مشکلات هم وقت گیر و هم سخت میشه. موضوع دومی که هست اینه که محصولات شرکت تگزاس اینسترومنت فوق العاده عالیه و کاربرد زیادی واسه مقاصد نظامی داره. محصولات نظامی هم که باشه و اونم ساخت شرکت تگزاس دیگه باید خودتون حدسش رو بزنید که چقدر کیفیت عالی می تونه داشته باشه. توی این مدت من به این نتیجه رسیدم که تقریبا هر چه توی دنیای الکترونیک و کامپوتر بیشتر پول بدی جنس بهتر تحویل میگیری(من دیگه بهش اعتقاد پیدا کردم). حالا شما ببینید، قیمت یه برد کوبی برد ورژن 3 حدودا برابر همین برد بیگل هستش(بیگل 360 تومن هستش و کوبی برد ورژن 3 حدود 370). با این قیمت نزدیک می بینی که کوبی برد واقعا قطعات بالایی داره ولی چرا از لحاظ قیمت با بیگل یه قیمت داره؟ اگه دقت کنید کوبی برد 3 پردازنده 2 هسته ای داره و 2گیگ رم ولی چرا اینجوریه؟ موضوع خیلی ساده هستش! به صفحه ویکی شرکت های سازنده پردازنده بردها نگاه کنید:

شرکت سازنده پردازنده برد کوبی برد 3

شرکت سازنده پردازنده برد بیگل

به تاریخ تاسیس و تعداد کارمندها و کشور سازنده و محصولات و سابقه کارهای این شرکت های دقت کنید(Founded و Headquarters و Employees و Products).

* این برد منبع باز هستش.

دیدگاه

نوشته اصلی توسط Rohalamin
            یه برد با پردازنده(نه میکروکنترلر) سری Cortex-A واسه مقاصد آموزشی، سرگرمی و انجام کارهای پردازش سریع(یا سنگین)*.
            پروسسور!
            بقیه بردها اکثرا چینی هستن. اونایی هم که چینی نیستن اکثرا زیاد مشهور نیستن و منابع آموزشی کمی دارن. مثلا محصولات فری اسکیل هم انصافا خیلی خوبن(مخصوصا مشهورن به عنوان محصولات کم مصرف) ولی زیاد شهرت ندارن و موقع کارکردن باهاشون اگه به مشکل بر بخوری با توجه به اینکه کاربراش زیاد نیستن حل مشکلات هم وقت گیر و هم سخت میشه. موضوع دومی که هست اینه که محصولات شرکت تگزاس اینسترومنت فوق العاده عالیه و کاربرد زیادی واسه مقاصد نظامی داره. محصولات نظامی هم که باشه و اونم ساخت شرکت تگزاس دیگه باید خودتون حدسش رو بزنید که چقدر کیفیت عالی می تونه داشته باشه. توی این مدت من به این نتیجه رسیدم که تقریبا هر چه توی دنیای الکترونیک و کامپوتر بیشتر پول بدی جنس بهتر تحویل میگیری(من دیگه بهش اعتقاد پیدا کردم). حالا شما ببینید، قیمت یه برد کوبی برد ورژن 3 حدودا برابر همین برد بیگل هستش(بیگل 360 تومن هستش و کوبی برد ورژن 3 حدود 370). با این قیمت نزدیک می بینی که کوبی برد واقعا قطعات بالایی داره ولی چرا از لحاظ قیمت با بیگل یه قیمت داره؟ اگه دقت کنید کوبی برد 3 پردازنده 2 هسته ای داره و 2گیگ رم ولی چرا اینجوریه؟ موضوع خیلی ساده هستش! به صفحه ویکی شرکت های سازنده پردازنده بردها نگاه کنید:

باسلام
            باتشکر از راهنمایی
            سوال دیگری که دارم این هست که تو ایران دسترسی به اون چقدر قابل اتکا هست.

شرکت سازنده پردازنده برد کوبی برد 3

شرکت سازنده پردازنده برد بیگل

به تاریخ تاسیس و تعداد کارمندها و کشور سازنده و محصولات و سابقه کارهای این شرکت های دقت کنید(Founded و Headquarters و Employees و Products).

* این برد منبع باز هستش.

دیدگاه

باسلام
              Texas Instruments Inc. (TI) is an American company that designs and makes semiconductors, which it sells to electronics designers and manufacturers globally.[4] Headquartered at Dallas, Texas, United States, TI is the third largest manufacturer of semiconductors worldwide[5] after Intel and Samsung,
              خوب ما دسترسی در ایران بهتر به سامسونگ داریم.
              واین شرکت بعد از سامسونگ قرار گرفته.
              احساس می کنم سامسونگ سرمایه گزاری مطمئن تری هست

دیدگاه

نوشته اصلی توسط S.R.F
                باسلام
                باتشکر از راهنمایی
                سوال دیگری که دارم این هست که تو ایران دسترسی به اون چقدر قابل اتکا هست.

Texas Instruments Inc. (TI) is an American company that designs and makes semiconductors, which it sells to electronics designers and manufacturers globally.[4] Headquartered at Dallas, Texas, United States, TI is the third largest manufacturer of semiconductors worldwide[5] after Intel and Samsung,
                خوب ما دسترسی در ایران بهتر به سامسونگ داریم.
                واین شرکت بعد از سامسونگ قرار گرفته.
                احساس می کنم سامسونگ سرمایه گزاری مطمئن تری هست
                ببینید در کل محصولات تگزاس با وجود تحریم ها باز هم به کشور وارد میشه که ظاهرا از چین هستش. بخصوص DSP های مشهورش که زبانزد خاص و عام هستش. به نظر میرسه چشم پوشی از محصولات این شرکت یه امر نشدنی هستش. از این لحاظ به نظر میرسه زیاد موردی نیست خصوصا که دیگه توی سری Cortex-A بیشتر کار رو OS انجام میده در صورت کمبود محصول این شرکت فکر میکنم خیلی سریع میشه براش یه جایگزین گذاشت(البته من فکر میکنم ECA خودمون پیشتبانی خیلی خوبی ازش بکنه چون هم فروش ظاهرا زیاد داشته و هم من قبلا محصولات نامناسب رو توی فروشگاه دیدم که شرکت ECA تا آخرین لحظه ساپورتش کرده). در مورد رتبه بندی باید بگم که تگزاس کم دیده شده که محصولات لوازم خانگی و تفریح و سرگرمی و عمومی بسازه. مثلا اینتل پردازنده کامپیوتر خونگی می سازه یا مثلا سامسونگ تعداد زیادی لوازم خانگی دیجیتال می سازه که از پردازنده های خودش استفاده میکنه. خب معلومه این دو شرکت باید رتبه بالاتری نسبت به تگزاس داشته باشند(تگزاس واسه بچه بازی نیست!! محصولات تگزاس توی ساخت تجهیزات نظامی و صنعتی پیشرفته و مشهور استفاده میشه). موضوع دیگه ای هم که هست اینه که حقیقتش من تا حالا تعریف خوبی از پردازنده های سامسونگ نشنیدم(حتی خیلی جاهای ازش بد گفتن که یه جورایی بدرد نمی خوره. در کل تا حالا فکر کنم شما اولین نفر بودید که ازش تعریف دادید پیش من). محصولات فری اسکیل و ST هم خیلی خوبه ولی خوب بنا به دلایلی که قبلا گفتم محصولات تگزاس خیلی بهتره.
                دومین بردی که من بهش رتبه میدم برد رسپری PI هستش.

دیدگاه

با این تفاسیر بنظرتون برای یک کار نسبتا سنگین و اتصال به شبکه برد رسپری پای 3 بهتره یا Beaglebone black؟! در حالیکه اولی چهارهسته ای هست و دومی تک هسته ای؟!

دیدگاه

نوشته اصلی توسط ahmad91 نمایش پست ها
                    با این تفاسیر بنظرتون برای یک کار نسبتا سنگین و اتصال به شبکه برد رسپری پای 3 بهتره یا Beaglebone black؟! در حالیکه اولی چهارهسته ای هست و دومی تک هسته ای؟!
                    اگه می خوایید یه محصول تجاری/نظامی/صنعتی بدید بیرون بهتره بیگل بن استفاده کنید.
                    بیگل بن تا حالا خوب تو دسترس بوده.

دیدگاه

نوشته اصلی توسط روح الامین نمایش پست ها
                      اگه می خوایید یه محصول تجاری/نظامی/صنعتی بدید بیرون بهتره بیگل بن استفاده کنید.
                      بیگل بن تا حالا خوب تو دسترس بوده.
                      سلام
                      مهندس لینک دانلود مثل اینکه مشکل دار شده نمیشه دانلود کرد ....در صورت امکان نگاهی بهش بندازید ...تشکر

دیدگاه

نوشته اصلی توسط علی چمانی نمایش پست ها
                        سلام
                        مهندس لینک دانلود مثل اینکه مشکل دار شده نمیشه دانلود کرد ....در صورت امکان نگاهی بهش بندازید ...تشکر
                        سلام
                        نمی تونم پست اول رو ویرایش کنم. اگه شما می تونید من لینک جدید با دو فرمت براتون می ذارم و شما توی پست اول بذارید:

دیدگاه

نوشته اصلی توسط روح الامین نمایش پست ها
                          سلام
                          نمی تونم پست اول رو ویرایش کنم. اگه شما می تونید من لینک جدید با دو فرمت براتون می ذارم و شما توی پست اول بذارید:

http://s9.picofile.com/file/83246876...bone.epub.html
                          لینک ها جایگزین شدند

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
                          X