اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

لطفا این برد رو برام شرح بدید.

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

لطفا این برد رو برام شرح بدید.

سلام لطفا این برد رو برام شرح بدید و اینکه میشه همچین بردی رو گیر آورد ؟
    یا میشه خودم بزنم از روش یکی.
    موارد استفادش رو هم اگه ممکنه بگید ( منظورم سنسور هاست).

بعد از کلی جستجو این مدار رو پیدا کردم. این رو برای دریافت مقادیر حرکتی می خوام.

در آخر هم اینکه این قطعات تو ایران گیر میاد یا نه ؟

پاسخ : لطفا این برد رو برام شرح بدید.

نوشته اصلی توسط alimka
    سلام لطفا این برد رو برام شرح بدید و اینکه میشه همچین بردی رو گیر آورد ؟
    یا میشه خودم بزنم از روش یکی.
    موارد استفادش رو هم اگه ممکنه بگید ( منظورم سنسور هاست).

بعد از کلی جستجو این مدار رو پیدا کردم. این رو برای دریافت مقادیر حرکتی می خوام.

در آخر هم اینکه این قطعات تو ایران گیر میاد یا نه ؟
    واقعا انتظار دارین با یه دونه عکس، این همه اطلاعات کسب کنین؟
    مگر اینکه کسی از قبل همچین چیزی دیده باشه و راجع بهش اطلاعات داشته باشه.

دیدگاه

نوشته اصلی توسط شاهرخ مستقیمی
      واقعا انتظار دارین با یه دونه عکس، این همه اطلاعات کسب کنین؟
      مگر اینکه کسی از قبل همچین چیزی دیده باشه و راجع بهش اطلاعات داشته باشه.
      با تشکر از شما.
      مهمترین چیز برای من ایه که بدونم به کارم میاد تقریبا همچین چیزی رو تو فروشگاه پیدا کردم .
      http://eshop.eca.ir/%D9%85%D8%A7%DA%98%D9%88%D9%84-%D9%87%D8%A7%DB%8C-%D8%B4%D8%AA%D8%A7%D8%A8-%D8%B3%D9%86%D8%AC-%D9%88-%DA%98%DB%8C%D8%B1%D9%88%D8%B3%DA%A9%D9%88%D9%BE/2153-%D9%85%D8%A7%DA%98%D9%88%D9%84-%DA%98%DB%8C%D8%B1%D9%88%D8%B3%DA%A9%D9%88%D9%BE-%D8%B4%D8%AA%D8%A7%D8%A8-%D8%B3%D9%86%D8%AC-3-%D9%85%D8%AD%D9%88%D8%B1%D9%87-gy-521-mpu-6050.html

حالا می خوام بدونم که می تونم خیلی راحت به تمام زوایا دست پیدا کنم ؟
      بعد اینو می خوام رو دستم پیاده کنم ( یعنی به دستم ببندم ) و میزان چرخش دستم رو توی یک برنامه داشته باشم. آیا شدنیه همچین چیزی ؟
      توی یک مقاله خارجی خوندم که با ژیروسکوپ و شتاب سنج میشه اینکارو انجام داد.
      مساله بعدی اینه که اگه بخوام دیتاش رو کامپیوتر منتقل کنم نیاز به چه چیزهای دارم و دیتا رو خودم باید تبدیل کنم یا یه دیتای رند میده ؟ مثل درجه به اعشار ؟
      اگه رفرنس خوبی هم تو این زمینه میشناسین دریغ نکنین.
      با تشکر.

دیدگاه

نوشته اصلی توسط alimka
        با تشکر از شما.
        مهمترین چیز برای من ایه که بدونم به کارم میاد تقریبا همچین چیزی رو تو فروشگاه پیدا کردم .
        http://eshop.eca.ir/%D9%85%D8%A7%DA%98%D9%88%D9%84-%D9%87%D8%A7%DB%8C-%D8%B4%D8%AA%D8%A7%D8%A8-%D8%B3%D9%86%D8%AC-%D9%88-%DA%98%DB%8C%D8%B1%D9%88%D8%B3%DA%A9%D9%88%D9%BE/2153-%D9%85%D8%A7%DA%98%D9%88%D9%84-%DA%98%DB%8C%D8%B1%D9%88%D8%B3%DA%A9%D9%88%D9%BE-%D8%B4%D8%AA%D8%A7%D8%A8-%D8%B3%D9%86%D8%AC-3-%D9%85%D8%AD%D9%88%D8%B1%D9%87-gy-521-mpu-6050.html

حالا می خوام بدونم که می تونم خیلی راحت به تمام زوایا دست پیدا کنم ؟
        بعد اینو می خوام رو دستم پیاده کنم ( یعنی به دستم ببندم ) و میزان چرخش دستم رو توی یک برنامه داشته باشم. آیا شدنیه همچین چیزی ؟
        توی یک مقاله خارجی خوندم که با ژیروسکوپ و شتاب سنج میشه اینکارو انجام داد.
        مساله بعدی اینه که اگه بخوام دیتاش رو کامپیوتر منتقل کنم نیاز به چه چیزهای دارم و دیتا رو خودم باید تبدیل کنم یا یه دیتای رند میده ؟ مثل درجه به اعشار ؟
        اگه رفرنس خوبی هم تو این زمینه میشناسین دریغ نکنین.
        با تشکر.
        کاری که میخواین انجام بدین،با این سنسور شدنی هست.اما دقتش بستگی به دقت سنسور و البته سطح توقع شما داره.
        پروتکل ارتباطی هم I2C هست.باید دیتا رو که گرفتین، بفرستین به کامپیوتر(سریال-USB-شبکه) و بقیه پردازشها رو اونجا انجام بدین.چون ظاهرا پردازش سنگینی میخواین انجام بدین.

دیدگاه

با تشکر از پاسختون.
          اونقدر پردازش سنگینی که نه اما باید مقادیر نسبتا دقیق باشن که خطا رخ نده.
          برای ابتدای کار و تست مهم نیست که چی باشه فقط بدونم که کارمو راه میندازه بعدا یدونه حرفه ای ترش رو تهیه می کنم.
          در مورد این پروتکل I2C هم اگه میشه یه توضیح بدید یا کلا یه مقاله بدید به من و خودتون رو راحت کنین که من زیاد از تون سوال نپرسم.
          فعلا با USb راه میندازمش و بعدا می خوام بیسیمش کنم.
          یک سوال مهم که ذهن منو درگیر خودش کرده اینه که آیا میشه همزمان از 10 تا یا بیشترشون استفاده کرد و دیتاش قاطی نشه ؟
          منظورم اینه همشون رو با یه پورت دریافت کنم .

دیدگاه

نوشته اصلی توسط alimka
            با تشکر از پاسختون.
            اونقدر پردازش سنگینی که نه اما باید مقادیر نسبتا دقیق باشن که خطا رخ نده.
            برای ابتدای کار و تست مهم نیست که چی باشه فقط بدونم که کارمو راه میندازه بعدا یدونه حرفه ای ترش رو تهیه می کنم.
            در مورد این پروتکل I2C هم اگه میشه یه توضیح بدید یا کلا یه مقاله بدید به من و خودتون رو راحت کنین که من زیاد از تون سوال نپرسم.
            فعلا با USb راه میندازمش و بعدا می خوام بیسیمش کنم.
            یک سوال مهم که ذهن منو درگیر خودش کرده اینه که آیا میشه همزمان از 10 تا یا بیشترشون استفاده کرد و دیتاش قاطی نشه ؟
            منظورم اینه همشون رو با یه پورت دریافت کنم .
            اگه یه چیز موقتی میخواین، بهتره این سنسور از نوع خروجی آنالوگ رو انتخاب کنین(که البته از دید میکرو دقت بالایی هم نخواهید داشت،مگر اینکه از میکرویی استفاده بکنین که ADC با رزولوشن بالا داشته باشه)
            پروتکل I2C رو سرچ کنین، مطلب راجع بهش زیاده.یه استاندارد ارتباطی سریال از طریق 2 سیم هست.
            راه اندازی با USB کار ساده ای نیست.مگر اینکه از مبدل USB به سریال استفاده کنین که اونموقع هم در اصل ارتباط سریال خواهید داشت،با محدودیتهای سرعت ارتباط سریال، نه USB . از الان بیسیم استفاده کنین بره پی کارش!
            استفاده همزمان ممکن هست، فقط باید مدیریت بشن که در هر لحظه از کدوم سنسور دیتا میگیرین.اگه ارتباط I2C باشه (مطمئن نیستم ولی فکر کنم) تا 128 وسیله رو میتونین با همون 2 تا خط کنترل کنین.

دیدگاه

اگه جواب بده که از همین استفاده می کنم اگه نه مجبورم از یه چیز بهتر . پیشنهاد شما واسه یه ماژول دیگه با همین امکانات چیه ؟ البته بهترشا.
              آخه نمی خوام از همین ابتدای کار یه هزینه زیاد بکنم. می خوام هر وقت صد در صد شد اونموقع هزینرو بکنم.
              آخه سنسورها باید بصورت همزمان دیتا بفرستن. برای این میگم. آیا اینطور مدیریت دیتا سخت میشه ؟
              بعد حتما باید با سی نوشته بشه یا میشه با چیز دیگه ای هم نوشت ؟

دیدگاه

نوشته اصلی توسط alimka
                اگه جواب بده که از همین استفاده می کنم اگه نه مجبورم از یه چیز بهتر . پیشنهاد شما واسه یه ماژول دیگه با همین امکانات چیه ؟ البته بهترشا.
                آخه نمی خوام از همین ابتدای کار یه هزینه زیاد بکنم. می خوام هر وقت صد در صد شد اونموقع هزینرو بکنم.
                آخه سنسورها باید بصورت همزمان دیتا بفرستن. برای این میگم. آیا اینطور مدیریت دیتا سخت میشه ؟
                بعد حتما باید با سی نوشته بشه یا میشه با چیز دیگه ای هم نوشت ؟
                ببینین دوست من،اولا باید دید ماژول موجود تو بازار چیه؟ بعد با در نظر گرفتن نیاز خودمون و قیمت ماژول، اقدام به تهیه اون کرد. من تا بحال از این ماژولها استفاده نکردم تا بدونم تفاوت بینشون چی هست؟
                اگه میخواین هزینه ی بالایی متحمل نشین، ساده ترین و ارزونترین روش، ارتباط سریال هست.(UART)
                سنسورها اگه سریال باشن،خودشون که نمیتونن دیتا بفرستن! باید اون سنسور رو انتخاب کرد و دیتای مربوطه ش رو خوند.
                زبان برنامه نویسی سلیقه ای هست و بستگی به خودتون داره.

دیدگاه

نوشته اصلی توسط شاهرخ مستقیمی
                  ببینین دوست من،اولا باید دید ماژول موجود تو بازار چیه؟ بعد با در نظر گرفتن نیاز خودمون و قیمت ماژول، اقدام به تهیه اون کرد. من تا بحال از این ماژولها استفاده نکردم تا بدونم تفاوت بینشون چی هست؟
                  اگه میخواین هزینه ی بالایی متحمل نشین، ساده ترین و ارزونترین روش، ارتباط سریال هست.(UART)
                  سنسورها اگه سریال باشن،خودشون که نمیتونن دیتا بفرستن! باید اون سنسور رو انتخاب کرد و دیتای مربوطه ش رو خوند.
                  زبان برنامه نویسی سلیقه ای هست و بستگی به خودتون داره.
                  والا من که سر رشته اونجوری ندارم تو الکترونیک.
                  اگه میشه بگید برای پیاده سازی با l2c چه کارهای رو باید انجام بدم؟!
                  برای اتصال به کامپیوتر حالا با هر چیزی ( راحت باشه دیگه :biggrin: ) باید چکار کنم؟
                  با تشکر فراوان از شما

دیدگاه

نوشته اصلی توسط alimka
                    والا من که سر رشته اونجوری ندارم تو الکترونیک.
                    اگه میشه بگید برای پیاده سازی با l2c چه کارهای رو باید انجام بدم؟!
                    برای اتصال به کامپیوتر حالا با هر چیزی ( راحت باشه دیگه :biggrin: ) باید چکار کنم؟
                    با تشکر فراوان از شما
                    برای اینکار یه دونه میکرو میخواین که ماژول I2C رو داشته باشه.
                    واسه ارتباط با کامپیوتر به شکل سریال هم باید میکرویی که انتخاب کردین،ماژول UART داشته باشه.
                    مثلا میکروکنترلرهای ATMEGA8 / MEGA16 و ... --- PIC16F877A / PIC18F452 و.... همین قابلیتها رو دارن.
                    برای بهتر متوجه شدن این دو مورد هم لطفا سرچ بزنین.

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
                    X