اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

سوال در مورد پین های SIM900A

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

سوال در مورد پین های SIM900A

با عرض سلام خدمت اساتید محترم سایت.

بنده در رشته کامپیوتر تجربیات زیادی دارم و از اونجایی که علاقه بسیار زیاد به الکترونیک داشتم می خواستم پروژه ارسال SMS رو به صورت کامل نرم افزاری و سخت افزاری پیاده کنم.

انشالا در سایت هم خلاصه اطلاعاتم رو قرار خواهم داد . بعد از تکمیل شدن پروژه که دیگه کسی مثل من مشکلی برایش تا اینجایی که من کار کردم پیش نیاد. خلاصه ادامه راه رو هموار تر کنم.

من مشکلی که دارم واقعا نمی دونم مشکل یا با یه سری قطعات سخت افزاری مشکلم حل می شود. البته قطعات که میشناسم محدود هستن و در رابطه با مشکلم فقط دیود به ذهنم رسید.

من ماژول SIM900A رو از سایت ECA خریداری کردم.

این ماژول رو راه اندازی کردم و چراغ نت هم روشن شده است.

وقتی می خواهم برایش برنامه ای بنویسم که فقط زمانی که به ماژول زنگ می زنم سیگنالی رو دریافت کنم. از پین 4 که میشه RI به صورت مداوم برای میکرو 1 رو ارسال می کنه یعنی فرقی بین اینکه به ماژول زنگ بزنم یا نزنم نمی کند.

من از یک LED سبز برای تست استفاده کرده ام. زمانی که در حالت standby قرار دارد کم نور است و زمانی که به ماژول زنگ می زنم پر نور می شود تا زمانی که ارتباط قطع گردد.

حالا سوال این است که چطوری می تونم پایه که به صورت GND از ماژول داره میاد و یکم ولتاژ هم داره به خروجی میفرسته رو به میکرو بفرستم؟؟؟

ممنون و سپاس گذارم.
لطفا صبر کنید...
X