اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

ذخیره زمان حالت کاری کنتاکتورها در میکرو

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

ذخیره زمان حالت کاری کنتاکتورها در میکرو

سلام دوستان من میخوام ی مداری درست کنم ک زمان قطع و وصل شدن 3 کنتاکتور رو توو خودش ذخیره کنه. یعنی هر کدوم از کنتاکتور ها در هر زمانی قطع یا وصل شد میکرو زمانش رو ذخیره کنه. کنتاکتورها از جای دیگه ای کنترل میشن و من فقط میخوام زمان تغییر حالتش رو ذخیره کنم. الان مشکلم اینه ک چطور کنتاکتور رو ب میکرو ب عنوان ورودی تعریف کنم.
    با تشکر

پاسخ : ذخیره زمان حالت کاری کنتاکتورها در میکرو

می تونی از یکی از کنتاکتهای کمکی آزادش استفاده کنی
    یا اینکه اگر کنتاکت اضافه نداره بهش اضافه کن
    یا اینکه از ولتاژش با رله یک کنتاکت بگیر یا ...
    هميشه به ياد خدا باش !

دیدگاه

کنتاکتور یه سری کنتاکت باز و بسته داره ، شما از اینا ها می تونی به عنوان ورودی استفاده کنی ، اگه استفده در جای دیگه میشن می تونی از ولتاژش استفاده کنی ، حالا اگه ولتاژش با میکرو همخوانی نداره از یه سری قطعات بهره ببر ، مثل پل دیود و . . . ؛ ضمنا از اپتو کوپلر هم برای ایزولاسیون حتما استفاده کن و زمین 2 مدار یکی باشه .
      وقتي گريبان عدم با دست خلقت مي دريد/وقتي ابد چشم تو را پيش از ازل مي آفريد/وقتي زمين ناز تو را در آسمانها مي کشيد/وقتي عطش طعم تو را با اشکهايم مي چشيد/من عاشق چشمت شدم ، نه عقل بود و نه دلي/چيزي نمي دانم از اين ديوانگي و عاقلي/يک آن شد اين عاشق شدن ، دنيا همان يک لحظه بود/آن دم که چشمانت مرا از عمق چشمانت ربود/وقتي که من عاشق شدم شيطان به نامم سجده کرد/آدم زميني تر شد و عالم به آدم سجده کرد /بودم و چشمان تو ، نه آتشي و نه گلي/چيزي نمي دانم از اين ديوانگي و عاقلي/.

دیدگاه

ممنون دوستان. بله همه کنتاکت ها استفاده میشن. میشه بفرمایید از کدوم مدار برای بهره بردن از ولتاژ کنتاکتور استفاده کنم؟؟
        بازم مرسی

دیدگاه

من مشابه همچین کاری رو داشتم. برای من ولتاژ ورودی می شد 220، یا اینکه قطع بود.
          دفعه اول با رله های تحریک AC این کار رو کردم. کنتاکت خروجی رله ها رو هم به 5 ولت مدار با یه مقاومت دادم به میکرو. درست کار نمی کرد. مشکل این بود که یه سری مدار خازن مقاومت سری (اسنابر) لازم داشت که رعایت نکرده بودم.
          دفعه دومی که این کارو کردم، اول ولتاژ 220 ولت ورودی مورد نظر رو (220 نسبت به نول) با خازنِ سری و مقاومت و پل دیودی کاهش دادم و تقریباً DC کردم. بعد این DC رو دادم به یه اپتوکوپلر. خروجی اپتوکوپلر رو هم با مقاومت به 5 ولت وصل کردم که میکروکنترلر راحت بخونه. جواب داد :agree:
          مقادیر خازن و مقاومت و اینا رو با سعی و خطا و شبیه سازی تنظیم کردم.
          بیایید با Google آشتی کنیم!

دیدگاه

ممنون دوست عزیز
            فک کنم با رله تحریک ac خیلی راحت تر باشه تا اپتوکوپلر و یکسوساز و.... واسه هر کنتاکتور.
            پس طبق گفته شما من رله ac رو با ولتاژ ورودی کنتاکتور موازی میکنم و خروجی رله رو یکی ب منفی (زمین مدار) و دیگری رو ب میکرو متصل میکنم و توو برنامه واسه تحریک میکرو صفر منطقی رو مدنظر قرار میدم.
            بازم اگ جای کارم اشتباه بود لطف کنین کمک کنین
            با تشکر

دیدگاه

ی سوال دیگ هم دارم از خدمتتون اندازه رله تحریک ac چقدره؟؟
              من تا حالا همچین چیزی ندیدم
              کجا دارن از این رله ها؟؟
              بازم مرسی

دیدگاه

سلام
                من از رله تحریک AC خوشم نیومد اصاً! عنصر عجیب و غریبی واسه من بود :icon_razz: اندازه ش بزرگ نیست. از این مدلهای شیشه ای بود. تقریباً در ابعاد رله های معمولی.
                تو تهران، من از فروشگاه عارف خریدمش. سرِ نبش فرشته، بغلِ امجد.
                بیایید با Google آشتی کنیم!

دیدگاه

ممنون دوست عزیز
                  ولی من چاره ای جز اون ندارم چون نمیخوام مدارم المانهای یادی داشته باشه.
                  من تهران نیستم. فروشگاه اینترنتی سراغ ندارین ک از این رله ها داشته باشه؟؟
                  بازم ممنون

دیدگاه

نوشته اصلی توسط mehran032
                    ممنون دوست عزیز
                    ولی من چاره ای جز اون ندارم چون نمیخوام مدارم المانهای یادی داشته باشه.
                    من تهران نیستم. فروشگاه اینترنتی سراغ ندارین ک از این رله ها داشته باشه؟؟
                    بازم ممنون
                    سلام
                    این کار خوبه فقط شما باید مدار رو از مدار قدرت فاصله بدید که نویز تاثیر نداشته باشه
                    باید پایه های میکرو رو پول پ کنید و بعد به رله وصل کنید
                    بعد با RTC یا تایمر1 یه زمان رو بدست بیارید و تغیرات رو ذخیره کنید
                    اگر دقت زمان مهمه حتما از RTC استفاده کنید
                    واگر از دست نرفتن اطلاعات مهمه اونا رو روی eeprom ذخیره کنید

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
                    X