اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

سوختن پیاپی درایور LED

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

سوختن پیاپی درایور LED

سلام دوستان
    سه تا led هالوژنی کوچک 1 وات دارم که وقتی چند ساعت روشن میمونن یکی ازشون درایورش میترکه!!!
    مدار رو موازی بستم.طبق شکل زیر. تاحالا هم دوباره که ترکیده!!که هر دفعه کل لامپ رو عوض کردم.

پاسخ : سوختن پیاپی درایور LED

سلام
    وقت بخیر

ولتاژ خروجی درایور 6 ولت 250 میلی آمپر است (در تصویر)

این ولتاژ ، حدود دو برابر ولتاژ فوروارد یک ال ای دی پاور یک و یا سه وات است .

بهینه ترین حالت ، بستن دو ال ای دی بصورت سری میباشد . (شما سه ال ای دی رو بصورت موازی بستید !!)

با احترام
    92/9/24

دیدگاه

1. لامپ رو عوض کردین؟
      2. درایور رو عوض کردین؟
      3. شرایط محیطی مدار درایور و LED چیه؟

دیدگاه

سلام دوستان.
        درایور و led روی هم دیگه بوده است و کارخانه هست.یعنی جدا نخریدم.!!!
        و وقتی هم درایورش سوخت. لامپش سالم بود ولی مغازه دار درایور تنها نداشت و من هم مجبور شدم هم لامپش و درایورش (که هم دیگه هستن) رو بخرم و زدم ولی بعد از چند ساعت ترکید دوباره!!!
        شرایط محیطی هم داخل کابینت هست.
        یه سوالی که ذهن منو درگیرش کرده چرا فقط درایور اولی میسوزه؟ البته بنظرم کیفت قطعات پایین هست و زیادی داغ و جریان میکشه و بعد چند ساعت که زیادی داغ شد میترکه.
        حالا اگر بخوام درایور رو عوض کنم همه led ها که سه تاست رو فقط به یه درایور بزنم چه مشخصاتی بگیرم؟
        یه چیزی هم بگم که اون شکلی که کشیم داخل عکس بالا .سیم برق ورودی رو کشیدم و طرز بستن درایور ها رو کشیدم و نه طرز بستن led ها رو.

دیدگاه

نوشته اصلی توسط alireza95
          سلام دوستان.
          درایور و led روی هم دیگه بوده است و کارخانه هست.یعنی جدا نخریدم.!!!
          و وقتی هم درایورش سوخت. لامپش سالم بود ولی مغازه دار درایور تنها نداشت و من هم مجبور شدم هم لامپش و درایورش (که هم دیگه هستن) رو بخرم و زدم ولی بعد از چند ساعت ترکید دوباره!!!
          شرایط محیطی هم داخل کابینت هست.
          یه سوالی که ذهن منو درگیرش کرده چرا فقط درایور اولی میسوزه؟ البته بنظرم کیفت قطعات پایین هست و زیادی داغ و جریان میکشه و بعد چند ساعت که زیادی داغ شد میترکه.
          حالا اگر بخوام درایور رو عوض کنم همه led ها که سه تاست رو فقط به یه درایور بزنم چه مشخصاتی بگیرم؟
          یه چیزی هم بگم که اون شکلی که کشیم داخل عکس بالا .سیم برق ورودی رو کشیدم و طرز بستن درایور ها رو کشیدم و نه طرز بستن led ها رو.
          جای LED هارو عوض کن ببین کدوم داغ میکنه ترجیحا اونی که درایورش میسوزه من به جریانی که میکشه مشکوکم شاید خود LED اشکال داره مخصوصا وقتی گرم میشه.

دیدگاه

خوب من که یکبار کلا هم لامپ و درایور رو عوض کردم که؟!!

دیدگاه

من متوجه نشدم
              درایور میسوزه یا LED؟
              ولتاژ خروجی درایورت چند ولته..احتمالا ولتاژش بالاست(با توجه به عکس)

♥♥....((الْحَمْدُ لِلَّهِ الَّذِی جَعَلَنَا مِنَ الْمُتَمَسِّکِینَ بِوِلاَیَةِ أَمِیرِ الْمُؤْمِنِینَ وَ الْأَئِمَّةِ عَلَیْهِمُ السَّلاَمُ))....♥♥

دیدگاه

چه جوری 6ولت ،240-250میلی امپر میشه درایور 1وات :eek:
                [img width=271 height=100]http://upload7.ir/imgs/2014-05/42296300898709327115.jpg[/img]

خداروشکر! نمردیمو معنی تدبیر رو هم فهمیدیم.دی:

دیدگاه

دوستان من نمیدونم ولتاژ زیاده و یا جریان من میگم درایور با led داخل یک پک بوده و مال یک شرکته و دوتاش هم باهم مفروشن.من که خودم یه درایور 6 ولتی رو نزدم به led 1 واتی.!!!
                  دوستان درایور میسوزه.و هر سه تا led هر کدام یه درایور مجزا دارن .یعنی 3 led با 3 تا درایور.
                  برای اینکه بهتر متوجه بشین یه عکس دیگه میگذارم.
                  و یه نکته ای رو بگم شاید به درد بخوره.وقتی میگم میسوزه یعنی صدای ترکیدن میده و فیوز خونه رو میپرونه. و درایور هم کاملا ترکیده و قابل تعمیر نیست.

دیدگاه

اگه همیشه فقط یک جا درایورش میسوزه!
                    درایور وسطی رو ببر اونجا وچند ساعت روشن کن،ببین چی میشه
                    .........
                    راستی لامپ با درایور جدید خریدی،هردوتاشو باهم عوض کردی ؟یا فقط درایور روعوض کردی ولامپ قدیمی روروشن کردی؟
                    [img width=271 height=100]http://upload7.ir/imgs/2014-05/42296300898709327115.jpg[/img]

خداروشکر! نمردیمو معنی تدبیر رو هم فهمیدیم.دی:

دیدگاه

نوشته اصلی توسط ah rad
                      اگه همیشه فقط یک جا درایورش میسوزه!
                      درایور وسطی رو ببر اونجا وچند ساعت روشن کن،ببین چی میشه
                      .........
                      راستی لامپ با درایور جدید خریدی،هردوتاشو باهم عوض کردی ؟یا فقط درایور روعوض کردی ولامپ قدیمی روروشن کردی؟
                      بله فقط بالایی میسوزه.
                      گفتم که وقتی سوخت هم لامپ و هم درایور رو عوض کردم.

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
                      X