اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

نویزی بودن مدار لود سل رو ی برد مدار چاپی

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

نویزی بودن مدار لود سل رو ی برد مدار چاپی

سلام دوستان عزیز شاید جای این سوال اینجا نباشه ولی میپرسم :biggrin: دوستان از لود سل استفاده کردم همراه با AD7780 و میکرو AVR جهت سنجش وزن، روی برد برد شلوغ و پر از سیم که بستم با دقت گرم وزن نشون میده و نویز نمی گیره اما با قطعات SMD روی برد مدار چاپی اون هم چاپ سبز که بردم نویز میگیره یک بار هم خودم نشستم با مدار چاپی رو با اتو زدم خیلی هم تمیز باز هم نویز میگیره به نظر شما اشکال از کجا میتونه باشه مدار پیچیده ای هم نداره این رو بگم که ولتاژ و زمین انالوگ فقط تویه نقطه اون هم با فریت بیت به زمین و ولتاژ دیجیتال وصله به نظر شما پلی گان میتونه کمک کنه :cry2:

پاسخ : نویزی بودن مدار لود سل رو ی برد مدار چاپی

نوشته اصلی توسط honestman
    سلام دوستان عزیز شاید جای این سوال اینجا نباشه ولی میپرسم :biggrin: دوستان از لود سل استفاده کردم همراه با AD7780 و میکرو AVR جهت سنجش وزن، روی برد برد شلوغ و پر از سیم که بستم با دقت گرم وزن نشون میده و نویز نمی گیره اما با قطعات SMD روی برد مدار چاپی اون هم چاپ سبز که بردم نویز میگیره یک بار هم خودم نشستم با مدار چاپی رو با اتو زدم خیلی هم تمیز باز هم نویز میگیره به نظر شما اشکال از کجا میتونه باشه مدار پیچیده ای هم نداره این رو بگم که ولتاژ و زمین انالوگ فقط تویه نقطه اون هم با فریت بیت به زمین و ولتاژ دیجیتال وصله به نظر شما پلی گان میتونه کمک کنه :cry2:
    یعنی چی نویز میگیره. یعنی اعداد دارن نوسان میکنند؟

دیدگاه

نوسانی شدن اگه منظورتون تغییرات وزن باشه
      می تونه از خیلی چیزا باشه
      1- مدار تغذیه انالوگ مخصوصا تغذی لودسل
      2- کانکتور ها و مسیر اتصالات بخش آنالوگ
      3- قسمت های فیزیکی ( اعم از اینکه اطراف یا زیر و روی لودسل به جایی گیر و یا کثیفی و گرد و خاکی نداشته باشه )
      4- خود لودسل در صورتی که معیوب شده باشه

بر روی برد هم باید توجه داشته باشی که قسمت آنالوگ از دیجیتال فاصله داشته باشه و خروجی های لودسل و اگر op داری خروجی آن از دیگر مدارات فاصله لازم رو داشته باشه .

تغذیه بخش انالوگتون هم چک کنید دچار نوسان نباشه و حتما از رگلاتور و خازن خوب استفاده کرده باشید

- به دنبال فرصت عمري تباه کردم ! فرصت جواني ام بود من اشتباه کردم .

دیدگاه

سلام
        ممنون مهندس مانیا59

توی متن گفتم که روی برد برد خوب جواب میده!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! مشکل رو برد مدار چاپیه با قطعات smd پس مشکل از تغذیه و لودسل و اتصالات نیست... وگرنه رو برد برد جواب نمیداد در واقع نوسانش روی رقم یکانشه از سه رقم.....

دیدگاه

پس مشکل از تغذیه و لودسل و اتصالات نیست..
          چون روی برد برد خوب کار میکرده الان دلیل بر این نیست که اشکال در اتصالات نباشه منظورم اشتباه وصل شدن سیم ها نیست منظورم چیزی مثل لحیم سردی و .. هست

و آیا قطعات تغذیه روی برد برد دقیقا ههمینایی بودن که الان روی برد اصلی هستند . ممکن جنس و تغییر مدل مشکلی بوجود آمده باشه

در واقع نوسانش روی رقم یکانشه از سه رقم
          چون تغییرات خیلی کم هست پس باید چیزی در قسمت آنالوگ روی مداراتون تاثیر بزاره در روی PCB چک کنید تاثیر القایی روی خط آنالوگ نداشته باشید و دیگه همین طور که گفتم ممکن از تغییرات ولتاژ خود لودسل هم باشه :smile:

خوب اینا همه با چشم بسته اس اگه اطلاعات بیشتری نسبت به مدارتون باشه شاید بهتر بشه کمک کرد . :agree:

دیدگاه

ممنون

نمیدنم کلافه ام کرده ، قطعات همه SMD هستن ..... اینجا چه جوری میشه عکس گذاشت..... همون بردو می خوام با پلی گان بزنم به نظر شما مینیمم فاصله پولی گان از ترک ها 0.4mm باشه خوبه؟؟؟؟

دیدگاه

آقا خیلی خیلی جالبه!!!!!!!!!!!!!!! :angry: :angry: :angry: :angry: :angry: :angry:

من امروز یه ترازوی دیجیتال را با اپ امپ OP177 و مگا 32 روی بردبرد مثل باقلوا جواب گرفتم ، ولی بعد از طراحی PCB ، مدار درست کار نمیکنه؟!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

دیدگاه

موضوع جالب شد :angry:

من امروز یه ترازوی دیجیتال را با اپ امپ OP177 و مگا 32 روی بردبرد مثل باقلوا جواب گرفتم ، ولی بعد از طراحی PCB ، مدار درست کار نمیکنه؟
                خوب مشکل چیه ؟ oo:

به نظر شما مینیمم فاصله پولی گان از ترک ها 0.4mm باشه خوبه؟؟؟
                فکر کنم این فاصله خوب باشه .

..... اینجا چه جوری میشه عکس گذاشت..
                باید عکست رو در سایتهای فایل شیرینگ بزاری و URL اون رو با استفاده از کلید "اضافه کردن عکس " بزاری .

دیدگاه

من امروز با اسپری ناهید قرمز رنگ پشت و روی برد را کاملا شستم و بعد از یک ساعت که برد کاملا خشک شده بود یه تست گرفتم بیش از 50 درصد مشکلات حل شد. ولی باز به خوبی و دقت بردبرد کار نمی کنه.

آیا چینش قطعات در PCB می تونه ایراد داشته باشه؟ یعنی AVR خودش نویز تولید میکنه؟!!!!! :angry: :angry:

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
                  X