اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

راهنمای در مورد اموزش bms

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

راهنمای در مورد اموزش bms

با سلام
    از دوستان کسی bms کار میکنه من میخام یاد بگیرم اما نمیدونم با کلاس رفتن چیری میتونم یاد بگیرم یا نه؟
    برم دنبال برند خاصی یا همشون مثل همن
    یه جا دوره گذاشتن طرف گفت ما یه نرم افزار بهتون اموزش میدیم که اکثر برند ها رو میتونین باهاش برنامه نویسی کنین؟
    ینی اینقد برنامه نویسیسش سخته که باید کلاس رفت براش یا نه؟

پاسخ : راهنمای در مورد اموزش bms

الان در سازمان فنی حرفه ای تبریز دارم کلاس bms میرم که اونجا با یه برد آموزشی یاد میدن که میکرو اون برد از قبل برنامه نویسی شده و فقط پارامترها و سیمکشی را باید انجام داد وارد کردن دستورات هم از طریق تاچ پنل و یا کیبورد وارد میشه.نرم افزار هم برای طراحی hmi اون تاچ پنل استفاده میکنن

دیدگاه

نوشته اصلی توسط naseria_1364
      با سلام
      از دوستان کسی bms کار میکنه من میخام یاد بگیرم اما نمیدونم با کلاس رفتن چیری میتونم یاد بگیرم یا نه؟
      برم دنبال برند خاصی یا همشون مثل همن
      یه جا دوره گذاشتن طرف گفت ما یه نرم افزار بهتون اموزش میدیم که اکثر برند ها رو میتونین باهاش برنامه نویسی کنین؟
      ینی اینقد برنامه نویسیسش سخته که باید کلاس رفت براش یا نه؟
      سلام دوست عزیز

بعنوان اولین قدم باید حوزه فعالیت خودتون رو انتخاب کنید، اگه قصدتون بازارا ساختمانهای مسکونی هست که به اون (Home Automation) می گن هست باید یک رویکرد داشته باشین و اگه منظورتون کار تور پروژها های صنعتی و ساختمانهای بزرگ تجاری باشه اون موقع رویکرد متفاوت هست.

در حالت اول بهتره که با کلیات آشنا باشین تا بتونید بسته به اندازه پروژه و توان مالی درخواست دهنده پیشنهاد ارائه بدین. ولی در حالت دوم که صنعتی هست بهتره که روی برند مطرح و قوی کار کنید و متخصص بشین تا اینکه کلیات بدونین.

اگه سوالهای دیگه ای بود من در خدمتتون هستم.

دیدگاه

شما در ابتدا بهتر است پی ال سی بلد باشید
        در صورت استفاده از پی ال سی های شرکت زیمنس باید از مینی پی ال سی های شرکت زیمنس با نام لوگو استفاده کنید

دیدگاه

نوشته اصلی توسط محمد محمودی
          شما در ابتدا بهتر است پی ال سی بلد باشید
          در صورت استفاده از پی ال سی های شرکت زیمنس باید از مینی پی ال سی های شرکت زیمنس با نام لوگو استفاده کنید
          دوست عزیز میتونم بپرسم کار با PLC های زیمنس چه کمکی در زمینه BMS میکنه؟

دیدگاه

پی ال سی رله های قابل برنامه ریزی هست که شما خودت اون رو برنامه ریزی می کنی ( یه برنامه ی ساده) و مدارات کاربردی مثلا کنترل ابیاری گیاهان گلخانه ای هوشمند سازی موتورخانه ها ، کنترل دروازه ی صنعتی و کنترل چراغهای روشنایی و... رو می تونی باهاش پیاده سازی کنی که دارای قیمت مناسبی نیز هست در نوع 230rc دارای قیمت حدود 300هزار تومان هست

دیدگاه

نوشته اصلی توسط محمد محمودی
              پی ال سی رله های قابل برنامه ریزی هست که شما خودت اون رو برنامه ریزی می کنی ( یه برنامه ی ساده) و مدارات کاربردی مثلا کنترل ابیاری گیاهان گلخانه ای هوشمند سازی موتورخانه ها ، کنترل دروازه ی صنعتی و کنترل چراغهای روشنایی و... رو می تونی باهاش پیاده سازی کنی که دارای قیمت مناسبی نیز هست در نوع 230rc دارای قیمت حدود 300هزار تومان هست
              دوست عزیز من با PLC آشنایی کامل دارم، سوال من این بود که استفاده از PLC چه کمکی به BMS میکنه؟ وقتی کنترلرها و تجهیزات مخصوص وجود داره که میشه با قیمت پایین تری نسبت به کنترلرهای زیمنس اونا رو تهیه کرد، چرا باید رفت سراغ برند مثل زیمنس که تجهیزاتش یه سر و گردن از خیلی از برندها گرون تره؟

نکنه مهم در BMS نرم افزار مدیریت اون هست، گیریم ما با زیمنس کنار اومدیم حالا نرم افزار مدیریت سیستم رو چیکار میکنید، میخوای خودتون از صفر بنویسید؟ از WinCC و سیسماتیک منجیر استفاده می کنید؟

دوست عزیز دنیای BMS دنیای خاص خودش رو داره، درسته خیلی از اتفاقات و کنترلها رو توش میشه با کنترلرهای موجود در صنعت انجام داد، ولی وقتی تجهیزات مخصوص وجود داره لزومی پیدا نمیکنه بری دنبال برندهای غیر تخصصی. خود زیمنس در بخش BMS کنترلر، نرم افزار و تجهیزات خاص خودش رو داره، اگه اینطور بود زیمنس هم هیچ وقت تجهیزات مخصوص BMS تولید نمی کرد و میگفت از همین کنترلرهای موجود استفاده کنید؟

دیدگاه

من منظورم برای کسانی است که میخواهند کاربردهای کوچک در بخش ساختمانی وصنعتی را پیاده سازی نمایند با هزینه های پایین برای شروع کار میتوانند با مینی پی ال سی ها کار کنند حالا نه فقط زیمنس مارک های دیگر مثل زلیو ،مولر ، امرن و ...
                مسلما برای کاربرد های بزرگ شما باید از این سیستم مدیریت برای ارایه خدمات همه جانبه استفاده نمایید
                البته پی ال سی مربوط به حوزه ی صنعت است و قابلیت های بی ام اس را به طور کامل ندارد
                در آینده ی نزدیک مقاله ای در این رابطه و فرق بین این دو کاربردهای این دو و برنامه نویسی ها ی این دو را به صورت پست یا فایل پی دی اف برای آشنایی بیشتر قرار می دهم

دیدگاه

سلام؛
                  در صنعت BMS استانداردها، پروتکل ها و برندهای مختلفی وجود دارند که روش کار با اونها تا حدود زیادی با بقیه فرق میکنه بنابراین باید اول مشخص کنید با محصولات چه شرکتی می خواهید کار کنید.
                  There is nothing so practical as a good theory. — Kurt Lewin, 1951

دیدگاه

من از اینجا گرفتم خوب بود
                    بسته آموزشی آشنایی با ساختمان هوشمند BMS
                    http://wikibargh.com/index.php?route...;product_id=71

دیدگاه

با سلام.فرق بین استاندارد knx با استاندارد bacnet چی هست . ممنون میشم اگه کسی اطلاعات داره کمک کنه یا لینک دانلود مرتبط با استانداردها..

دیدگاه

سلام دوست من ... .بنده مدت 10 ساله تخصصی bms هم کار میکنم در خدمتتون هستم و خوشحال میشم بتونم کمکتون کنم....
                        همچنین برنامه نویسی سخت نیست در واقع در bms اصلا برنامه نویسی مهم نیست چون اونو اگر طرف برنامه نویس باشه با هر کنترلری مینویسه مهم شناخت پروسه و نحوه کنترل اونه پیشنهاد میکنم حتما از منابع آموزشی قوی یا کارآموزی استفاده کنید و پولتونو درو نریزید ....اگر نیاز به منابع آموزشی قوی داشتین من یه نمونه 8 ساعته از bms و خانه هوشمند ساختم میتونید تشریف ببرید به این آدرس و بخش محصولات آموزشی دانلود کنید . البته با اجازه ادمین محترم .....با تشکر

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
                        X