ورود به حساب ثبت نام جدید فراموشی کلمه عبور
برای ورود به حساب کاربری خود، نام کاربری و کلمه عبورتان را در زیر وارد کرده و روی «ورود به سایت» کلیک کنید.

اگر فرم ورود برای شما نمایش داده نمیشود، اینجا را کلیک کنید.

اگر فرم ثبت نام برای شما نمایش داده نمی‌شود، اینجا را کلیک کنید.

اگر فرم بازیابی کلمه عبور برای شما نمایش داده نمی‌شود، اینجا را کلیک کنید.

جهت تبلیغ در وب سایت ECA کلیک کنید.

کاربران برچسب زده شده

صفحه 1 از 2 12 آخرین
نمایش نتایج: از 1 به 10 از 12
    2012/12/11
    39
    0

راهنماي در مورد اموزش bms

با سلام
    از دوستان کسي bms کار ميکنه من ميخام ياد بگيرم اما نميدونم با کلاس رفتن چيري ميتونم ياد بگيرم يا نه؟
    برم دنبال برند خاصي يا همشون مثل همن
    يه جا دوره گذاشتن طرف گفت ما يه نرم افزار بهتون اموزش ميديم که اکثر برند ها رو ميتونين باهاش برنامه نويسي کنين؟
    يني اينقد برنامه نويسيسش سخته که بايد کلاس رفت براش يا نه؟
    2008/03/09
    tabriz
    23
    0

پاسخ : راهنماي در مورد اموزش bms

الان در سازمان فنی حرفه ای تبریز دارم کلاس bms میرم که اونجا با یه برد آموزشی یاد میدن که میکرو اون برد از قبل برنامه نویسی شده و فقط پارامترها و سیمکشی را باید انجام داد وارد کردن دستورات هم از طریق تاچ پنل و یا کیبورد وارد میشه.نرم افزار هم برای طراحی hmi اون تاچ پنل استفاده میکنن
    2011/06/20
    51
    1

نقل قول نوشته اصلی توسط naseria_1364
    با سلام
    از دوستان کسي bms کار ميکنه من ميخام ياد بگيرم اما نميدونم با کلاس رفتن چيري ميتونم ياد بگيرم يا نه؟
    برم دنبال برند خاصي يا همشون مثل همن
    يه جا دوره گذاشتن طرف گفت ما يه نرم افزار بهتون اموزش ميديم که اکثر برند ها رو ميتونين باهاش برنامه نويسي کنين؟
    يني اينقد برنامه نويسيسش سخته که بايد کلاس رفت براش يا نه؟
    سلام دوست عزيز

بعنوان اولين قدم بايد حوزه فعاليت خودتون رو انتخاب کنيد، اگه قصدتون بازارا ساختمانهاي مسکوني هست که به اون (Home Automation) مي گن هست بايد يک رويکرد داشته باشين و اگه منظورتون کار تور پروژها هاي صنعتي و ساختمانهاي بزرگ تجاري باشه اون موقع رويکرد متفاوت هست.

در حالت اول بهتره که با کليات آشنا باشين تا بتونيد بسته به اندازه پروژه و توان مالي درخواست دهنده پيشنهاد ارائه بدين. ولي در حالت دوم که صنعتي هست بهتره که روي برند مطرح و قوي کار کنيد و متخصص بشين تا اينکه کليات بدونين.

اگه سوالهاي ديگه اي بود من در خدمتتون هستم.
    2014/01/03
    44
    1

شما در ابتدا بهتر است پی ال سی بلد باشید
    در صورت استفاده از پی ال سی های شرکت زیمنس باید از مینی پی ال سی های شرکت زیمنس با نام لوگو استفاده کنید
    2011/06/20
    51
    1

نقل قول نوشته اصلی توسط محمد محمودي
    شما در ابتدا بهتر است پي ال سي بلد باشيد
    در صورت استفاده از پي ال سي هاي شرکت زيمنس بايد از ميني پي ال سي هاي شرکت زيمنس با نام لوگو استفاده کنيد
    دوست عزيز ميتونم بپرسم کار با PLC هاي زيمنس چه کمکي در زمينه BMS ميکنه؟
    2014/01/03
    44
    1

پی ال سی رله های قابل برنامه ریزی هست که شما خودت اون رو برنامه ریزی می کنی ( یه برنامه ی ساده) و مدارات کاربردی مثلا کنترل ابیاری گیاهان گلخانه ای هوشمند سازی موتورخانه ها ، کنترل دروازه ی صنعتی و کنترل چراغهای روشنایی و... رو می تونی باهاش پیاده سازی کنی که دارای قیمت مناسبی نیز هست در نوع 230rc دارای قیمت حدود 300هزار تومان هست
    2011/06/20
    51
    1

نقل قول نوشته اصلی توسط محمد محمودي
    پي ال سي رله هاي قابل برنامه ريزي هست که شما خودت اون رو برنامه ريزي مي کني ( يه برنامه ي ساده) و مدارات کاربردي مثلا کنترل ابياري گياهان گلخانه اي هوشمند سازي موتورخانه ها ، کنترل دروازه ي صنعتي و کنترل چراغهاي روشنايي و... رو مي توني باهاش پياده سازي کني که داراي قيمت مناسبي نيز هست در نوع 230rc داراي قيمت حدود 300هزار تومان هست
    دوست عزيز من با PLC آشنايي کامل دارم، سوال من اين بود که استفاده از PLC چه کمکي به BMS ميکنه؟ وقتي کنترلرها و تجهيزات مخصوص وجود داره که ميشه با قيمت پايين تري نسبت به کنترلرهاي زيمنس اونا رو تهيه کرد، چرا بايد رفت سراغ برند مثل زيمنس که تجهيزاتش يه سر و گردن از خيلي از برندها گرون تره؟

نکنه مهم در BMS نرم افزار مديريت اون هست، گيريم ما با زيمنس کنار اومديم حالا نرم افزار مديريت سيستم رو چيکار ميکنيد، ميخواي خودتون از صفر بنويسيد؟ از WinCC و سيسماتيک منجير استفاده مي کنيد؟

دوست عزيز دنياي BMS دنياي خاص خودش رو داره، درسته خيلي از اتفاقات و کنترلها رو توش ميشه با کنترلرهاي موجود در صنعت انجام داد، ولي وقتي تجهيزات مخصوص وجود داره لزومي پيدا نميکنه بري دنبال برندهاي غير تخصصي. خود زيمنس در بخش BMS کنترلر، نرم افزار و تجهيزات خاص خودش رو داره، اگه اينطور بود زيمنس هم هيچ وقت تجهيزات مخصوص BMS توليد نمي کرد و ميگفت از همين کنترلرهاي موجود استفاده کنيد؟
    2014/01/03
    44
    1

من منظورم برای کسانی است که میخواهند کاربردهای کوچک در بخش ساختمانی وصنعتی را پیاده سازی نمایند با هزینه های پایین برای شروع کار میتوانند با مینی پی ال سی ها کار کنند حالا نه فقط زیمنس مارک های دیگر مثل زلیو ،مولر ، امرن و ...
    مسلما برای کاربرد های بزرگ شما باید از این سیستم مدیریت برای ارایه خدمات همه جانبه استفاده نمایید
    البته پی ال سی مربوط به حوزه ی صنعت است و قابلیت های بی ام اس را به طور کامل ندارد
    در آینده ی نزدیک مقاله ای در این رابطه و فرق بین این دو کاربردهای این دو و برنامه نویسی ها ی این دو را به صورت پست یا فایل پی دی اف برای آشنایی بیشتر قرار می دهم
    2006/04/05
    1,569
    51

سلام؛
    در صنعت BMS استانداردها، پروتکل ها و برندهای مختلفی وجود دارند که روش کار با اونها تا حدود زیادی با بقیه فرق میکنه بنابراین باید اول مشخص کنید با محصولات چه شرکتی می خواهید کار کنید.
    There is nothing so practical as a good theory. — Kurt Lewin, 1951
    2013/04/25
    3
    0

من از اينجا گرفتم خوب بود
    بسته آموزشي آشنایی با ساختمان هوشمند BMS

مهمان عزیز شما حق دیدن لینک ها را ندارید

صفحه 1 از 2 12 آخرین
نمایش نتایج: از 1 به 10 از 12