اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

انتخاب میکرو مناسب

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

انتخاب میکرو مناسب

با سلام خدمت دوستان مهندس عزیز
    من میخوام ی پروژه صنعتی شروع کنم که تو این پروژه قراره ی دیتای انالوگ رو از ی سنسور LVDT دریافت کنم و اونو پردازش کنم :read: و اطلاعاتی رو نمایش بدم چنتا فرمول هم این وسط ها هست که باید لحاظ بشه :read: ( فرمول ها مربوط به محاسبه تنش هست )
    حالا چنتا سوال داشتم
    1- این پروژه قبلا حدود 20سال پیش انجام شده (توسط ی شرکت ایرانی) که اومدن دیتا رو به صورت انالوگ با اسلات ISA وارد کامپیوتر کردند و با C++ برنامه نوشتن که این دیتا رو پردازش کنه! حالا شما جای من باشید همین روش رو دنبال میکنید یا نه میاین با میکرو این پردازش رو انجام میدید بعد اطلاعات آماده شده رو تو PC نمایش میدید (حالا یا با PC یا GLCD یا TFT.... اطلاعات رو نمایش بدید :read
    2-بنظر شما تو این پروژه که برای صنعت هست برم سراغ PIC یا نه برم با ARM کار کنم؟ کدوم سری؟( هیچ محدودیتی هم ندارم از نظر تامین قطعه) اینو بخاطر این گفتم چون تو ARM میشه با USB راحت تر با PC در ارتباط بود.
    3- اگر روش دیگه ای به نظرتون میرسه ممنون میشوم بفرمایید
    آنقدر شکست میآ‌خورم تا راه شکست دادن را بیاموزم

پاسخ : انتخاب میکرو مناسب

سلام

من با این سنسور کار نکردم , اما اگر USB2.0 جواب کارتون رو میده هم با PIC18 هم با ARM و هم با AVR میتونید این کار رو انجام بدین , بستگی داره شما با کدام راحت تر هستید

اگر از PIC میخاین استفاده کنید من PIC18F67J50 رو پیشنهاد میدم

تو بازار تهران گیر میاد و قیمت مناسبی هم داره
    تو کتابخانه میکروچیپ هم چند مثال از این خانواده هست ( PIC18F87J50 )

البته شما باید به مشخصات ADC این میکرو در دیتاشیت دقت کنید
    نا اميدي يه دروغ بزرگه که آدما به خودشون ميگن
    تلاش يه حقيقت بزرگه که با صبر به ثمر ميرسه

دیدگاه

دوستان منم همین سوال رو دقیقا دارم
      آیا در محیط صنعتی که نویز زیاده ARM بهتره یا PIC؟ اصلا به غیر از اینا میکرویی هست که در برابر نویز معصون باشه ؟
      خداوند بی نهایت است اما به قدر نیاز تو فرود می آید ، به قدر آرزوی تو گسترده می شود و به قدر ایمان تو کارگشاست.
      [hr]

دیدگاه

سلام دوست عزیز
        اینکه با PC پردازش کنید یا میکرو بستگی زیادی به کارتون داره! خب یه جایی راحتره با PC نمایش بدید و یه جا هم راحتره با میکرو نمایش بدید.
        خودتون خوب میدونید که بستگی به محیط کار و جایی که قراره این پردازش انجام بشه داره! با PC شما نیاز با یه کیس و مانیتور دارید! با میکرو یه السی دی گرافیکی و یه مدار کوچولو که جمعا حجمش یک دهم PCهم نمیشه! به نظر بنده استفاده از میکرو خیلی بهتر، عاقلانهآ‌تر و شیکتره!

اگه کارتون پردازش سیگناله (مثه محاسبه سری فوریه، اختلاف فاز، محاسبه THD و . . .) بهتره از dsPIC ها استفاده کنید، چون این تراشه ها یه قسمت دارن که کار پردازش سیگنال رو با سرعت بالایی انجام میدن. در ضمن به شدت ضد نویز هستن و تو محیط صنعتی خیلی خوب دووم میارن. دوستم با این تراشه ها کار کرده و خیلی ازشون تعریف میکنه
        اگه فقط یه سری محاسبات دیگه ست، با میکروهای PIC معمولی هم میشه انجام داد. کار سختی هم نیست... کلا تراشه های PIC تو محیط صنعتی بهتر جواب میدن. اینو چند تا از بچه های ارشد دانشگاه تهران که کارای صنعتی انجام میدن گفتن.

دیدگاه

سلام
          منم دنبال یه میکرو هستم با این مشخصات:
          - ترجیحا از خانواده PIC18
          - دارای حد اقل 2پورت UART ، یک پورت SPI و یک پورت I2C
          - حد اقل 16 کیلو حافظه فلش
          - حدود 20 تا IO
          - حدود 7 ، 8 تا ADC
          -* حتما پورت ها و ADC ها پایه هاشون مستقل باشه، مثلا یه پایه بین SPI و UART مشترک نباشه
          -حتما تو ایران گیر بیاد
          -حد اقل 3تا تایمر داشته باشه
          خلاصه یه چیزی که خوراک یاد گیری باشه :smile:
          با تشکر
          ;()((void (*)(void))0x0000))

دیدگاه

نوشته اصلی توسط SAJAD-G
            سلام
            - حدود 20 تا IO
            - حدود 7 ، 8 تا ADC
            -* حتما پورت ها و ADC ها پایه هاشون مستقل باشه، مثلا یه پایه بین SPI و UART مشترک نباشه
            -حتما تو ایران گیر بیاد
            با تشکر
            سلام.
            اگه به قصد یادگیری میخواین، که خب چه کاریه اصرار دارین پورت مستقل باشن و...
            اما اگه به قصد انجام کاری میخواین؛ چرا از ARM استفاده نمیکنین؟خیلی راحت تر این مشخصات بین میکروهای ARM موجودٍ در بازار پیدا میشه.ولی واسه PIC که سری18F باشه با این مشخصات؛ باید یه خرده سرچ زد، که اونهم اگه تو ایران گیربیاد.

دیدگاه

نوشته اصلی توسط شاهرخ مستقیمی
              سلام.
              اگه به قصد یادگیری میخواین، که خب چه کاریه اصرار دارین پورت مستقل باشن و...
              اما اگه به قصد انجام کاری میخواین؛ چرا از ARM استفاده نمیکنین؟خیلی راحت تر این مشخصات بین میکروهای ARM موجودٍ در بازار پیدا میشه.ولی واسه PIC که سری18F باشه با این مشخصات؛ باید یه خرده سرچ زد، که اونهم اگه تو ایران گیربیاد.
              میخوام یه چیزی باشه که یاد بگیرم بعد ازش استفاده کنم.
              ARM هم قبول دارم چیز خوبیه ولی متاسفانه برای مکینتاش فقط کامپایلر GCC رایگان براش هست که اون هم به دل نمیشینه، و میکروچیپ تنها کمپانیه که یه مقدار برای یوزر های مک ارزش قائل شده و MPLAB رو روی Netbeans داده تا کسی محدودیت استفاده نداشته باشه.
              من با PIC18F4550 تقریبا تونستم OK بشم ولی متاسفانه این چیزایی که گفتم رو نداره.
              این امکاناتی که گفتم تو سری های 24 یا 32 گیر میاد؟ چقدر با سری 18 فرق دارن؟
              با تشکر

دیدگاه

سلام
                - حدود 20 تا IO
                - حدود 7 ، 8 تا ADC
                -حتما تو ایران گیر بیاد
                با تشکر
                با سلام
                PIC18F8722 این امکانات رو داره حدود 19000 تومنه البته بگردی بازم میتونی میکرو مناسب پیدا کنی

این امکاناتی که گفتم تو سری های 24 یا 32 گیر میاد؟ چقدر با سری 18 فرق دارن؟
                بله توی سری های بالاتر از 18 مثل هم این امکانات بصورت گسترده تر و پردازنده 16 یا 32 بیتی وجود داره (PIC32 هم که نگو تقریبا همه چیز داره :mrgreen: توی ایران هم 7 هشت مدل پیدا میشه)
                موفق باشید :bye

[glow=black,2,300]بردی جالب با سیستم عاملی جالب !!![/glow]

دیدگاه

نوشته اصلی توسط abbasmh
                  PIC18F8722 این امکانات رو داره حدود 19000 تومنه البته بگردی بازم میتونی میکرو مناسب پیدا کنی
                  19تومن یکم زیاده!
                  فعلا تو سری 24 مدل PIC24FJ64GA104 نظرمو جلب کرده و به نظر مناسب میاد، و تو ایران هم با قیمت نسبتا مناسب گیر میاد
                  http://www.roboeq.ir/products/detail/میکروکنترلر%20SMD%20PIC24FJ64GA104/
                  نظرتون در موردش چیه؟

دیدگاه

نوشته اصلی توسط SAJAD-G
                    19تومن یکم زیاده!
                    فعلا تو سری 24 مدل PIC24FJ64GA104 نظرمو جلب کرده و به نظر مناسب میاد، و تو ایران هم با قیمت نسبتا مناسب گیر میاد
                    http://www.roboeq.ir/products/detail/میکروکنترلر%20SMD%20PIC24FJ64GA104/
                    نظرتون در موردش چیه؟
                    خوبه.همین مشخصاتی که میخواین رو داره.

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
                    X