اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

ساخت تابلو تبلیغاتی

Collapse
این موضوع بسته شده است.
X
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

ساخت تابلو تبلیغاتی

سلام به دوستان
    من اطلاعاتی در مورد ساخت تابلو تبلیغاتی دارم یا بهتر بگم فلوچارت ساختو دارم اگه کسی مایل هست میتونم بهش کمک کنم :job:
    یه توضیح میدم:
    نحوه کار اینجوری هست که شما اول باید یه حافظه برا ذخیره متنا داشته باشین که این حافظه شامل چند بایت میشه که چنتاش برا اصل متن یا گرافیک مورد نظره و چنتا هم در مورد نحوه نمایش هست برا نمایش هم باید به تعداد سلیقه فانکشن تعریف کنید تا از متن اصلی اون متنی که باید تو زمان معین نمایش داده بشه بسازه برا مثال رندم بعضی از قسمتای متن با زمان 1 ثانیه به نمایش در بیاد تا متن کامل بشه
    این قسمت باید توسط یه میکرو جداپردازش بشه و به یه میکرو دیگه ارسال بشه که اون میکرو وظیفه نمایشو به عهده داره این کار لاظمه چون نمایش به سرعت زیادی نیاز داره و برا نمایش هم باید دو محل حافظه در نظر گرفته بشه که پس از تکمیل متن دوم برا نمایش به میکرو دوم اطلاع داده بشه تا خونه حافظه دوم یا بعدی رو نمایش بده یه دو روش هم برا ساخت متنا یا گرافیکا هست با کی بوردی که رو خود دستگاه نصب میشه (حداکثر 6 کلید و دات ماتریسی متن به دلخواه نوشته میشه یا با نوشتن یه نرم افزار تو کامپیوتر که میتونه کاراکترهای از قبل اماده باشه.
    موفق باشید.

پاسخ : ساخت تابلو تبلیغاتی

سلام
    آیا برای افکتها نرم افزاری هم وجود داره :question: یعنی بتونیم افکتهارو از طریق نرم افزار ایجاد کنیم و اونو به فایل C تبدیل کنیم . منظورم اینه که درد سر برنامه نویسی رو کم کنیم. :biggrin:
    ایده هایی که دادی جالب بود (مخصوصا استفاده از دو میکرو کنترلر)

اگه فلوچارت رو هم بذاری ممنون میشم

دیدگاه

سلام
      این ایده بد نیست با ویژوال بیسیک شبیه سازی کردم جواب میده ولی راستشو بخوای کارای مهمتری دارم که مشغول اونا هستم

اون چیزی که من تو بازار دیدم کلی برنامه یا بگیم وقت گذاشتن تا بتونن مثلا کیبورد کامپیوترو با کاراکتر فارسی به سیستم وصل کنن تا نوشتن ساده بشه ولی کیفیت کار میاد پایین من ایدم اینه کاربر خودش گرافیکو طراحی کنه چون متنم تو این ایده حکم گرافیکو داره حتی میتونه برا مثال نمایش انی گرافیک در زمان کم میلی ثانیه و پشت سر هم یه تصویر متحرک درست کنه
      البته برا سحولت یه برنامه رو کامپیوتر نوشته میشه تا اونجا کاراکترها ی از قبل اماده شده به حافظه دستگاه بارگذاری بشه

فلوچارتو به اون معنی ندارم که از جایی گرفته باشم تو ذهنمه
      بیشتر توضیح میدم اومیدوارم مطلبو بگیری

برنامه سه قسمت داره
      اولی که خیلی ساده هست نمایش یا رفرش لامپها یا هر صفحه نمایشی هست که ساده ترین 8*n میتونه باشه یه میکرو که از دو محل حافظه در حال نمایش یکی از اونا هست و با یه اینتراپت نمایش اولی رو تموم میکنه و میره سراغ دومی واین عمل تکرار میشه البته در زمان بیکاری بایتهای جدیدو یکی یکی میگیره
      میبینی که تقریبا مجزا عمل میکونه

قسمت بعد پردازش گر اصلی هست که تو دو مد کار میکونه یکی پروگرام و دیگری محاسبات نمایش
      پروگرام که مشخصه از کیبورد خودش یا منبع خارجی رو حافظه اثر میزاره و پردازش نمایشو متوقف میکنه
      اون مد دیگه به ترتیب حافظه ها رو بارگذاری میکنه که شامل نحوه نمایش یا بهتر بگم تابع نمایش(البته اسمش ) و زمانای مورد نیازه و تابع رو با این گرافیک جدید صدا میزنه و گرافیکو به اون میده و اون تابع خودش باید کاو تموم کنه و اعلام کنه تا گرافیک بعدی بارگذاری بشه
      باید گرفته باشی
      اگه لازمه بیشتر برم جلو
      :nice:

دیدگاه

سلام
        امروز یه افکت رو فلوچارتی اینجا میزارم
        فرض کنید متن ما یا گرافیک ما شامل n تا بایته و در خونه حافظه x تا x+n قرار داره و ما میخوایم این متنو با یه سرعت از چپ به راست یا از راست به چپ رو صفحه نمایش به حرکت در بیاریم
        قبلش من در مورد صفحه نمایش توضیحی بدم صفحه نمایش شامل یه ماتریس از ل ای دی هست کا تو این پروژه 8*د در نظر گرفته شده و یه میکرو دیگه مشغول نمایش اونه یعنی بایت اول رو 8 تا ل ای دی اول و دوم روی ستون 8 تایی دوم و تا آخر ........
        پس یه بار دیگه میگم در حافظه x تا x+n یه ماتریس 8*د وجود داره که اگه این ماتریس رو طبق صفر و یکای بایتا با ل ای دی ها بدیم یعنی برا صفر ل ای دی خاموش و برا یک روشن یه متن کامل رو صفحه نمایش داریم
        ما میخوایم این متنو از یه طرف صفحه وارد کنیم و بطور کامل نمایش بدیم باید دیده باشین

فلو چارت به صورت زیره

ما حافظه x رو میخونیم و با تغییراتی رو حافظه y میریزیم

for k=0 to n
        delay
        for m=0 to k
        [(y+m]=[x+n-(k-m]منظور از [ ] آدرس حافظه هست
        next m
        for m=k+1 to n
        [y+m]=0 ایجاشو خودتون اصلاح کنید

next m
        اینجا باید حافظه برا نمایش با میکرو بعدی داده بشه
        next k