ورود به حساب ثبت نام جدید فراموشی کلمه عبور
برای ورود به حساب کاربری خود، نام کاربری و کلمه عبورتان را در زیر وارد کرده و روی «ورود به سایت» کلیک کنید.

اگر فرم ورود برای شما نمایش داده نمیشود، اینجا را کلیک کنید.

اگر فرم ثبت نام برای شما نمایش داده نمی‌شود، اینجا را کلیک کنید.

اگر فرم بازیابی کلمه عبور برای شما نمایش داده نمی‌شود، اینجا را کلیک کنید.

کاربران برچسب زده شده

صفحه 1 از 2 12 آخرین
نمایش نتایج: از 1 به 10 از 11
    2013/10/20
    7
    0

فن کامپيوتر و تبديل آن از مکانيکي به الکتريکي

سلام
    يک سوال! همانطور که مستحضريد فن هاي کامپيوتر با برق شهري و 12 ولت کار مي کنده و پره مي چرخه، حالا سوالم من اينه آيا ميشه اين چرخه رو بر عکس کرد؟ يعني ما پره رو حرکت بديم و از اون طرف 12 ولت رو بگيريم؟ من يک ديود رو به سر سيم ها وصل کردم و پره رو چرخوندم ولي مکانيکي به الکتريکي تبديل نشد! چرا و چه کنم که تبديل کنه؟
    2010/10/03
    286
    5

پاسخ : فن کامپيوتر و تبديل آن از مکانيکي به الکتريکي

چون فن کامپيوتر براشلس هست داخلش يک مدار درايور داره. برا همين برعکس جواب نميده .
    2011/05/19
    874
    12

نقل قول نوشته اصلی توسط eskafild
    سلام
    يک سوال! همانطور که مستحضريد فن هاي کامپيوتر با برق شهري و 12 ولت کار مي کنده و پره مي چرخه، حالا سوالم من اينه آيا ميشه اين چرخه رو بر عکس کرد؟ يعني ما پره رو حرکت بديم و از اون طرف 12 ولت رو بگيريم؟ من يک ديود رو به سر سيم ها وصل کردم و پره رو چرخوندم ولي مکانيکي به الکتريکي تبديل نشد! چرا و چه کنم که تبديل کنه؟
    شما برای این کار نیاز به یک ارمیچر دارید!البته این هم بگم اگه این کارو زیاد انجام بدید.ارمیچرتون هم مرخص میشه! :bye

مهمان عزیز شما حق دیدن لینک ها را ندارید

خداروشکر! نمردیمو معنی تدبیر رو هم فهمیدیم.دی:
    2013/10/20
    7
    0

البته آرميچر هم نمي تونه مکانيکي رو به الکتريکي تبديل کنه! تست کردم نشد، حالا راهي نيست بشه با اين فن به توافق رسيد؟ :question:
    2011/05/19
    874
    12

البته آرميچر هم نمي تونه مکانيکي رو به الکتريکي تبديل کنه! تست کردم نشد، حالا راهي نيست بشه با اين فن به توافق رسيد؟ :question:
    من خودم تست کردم شد اما باید ارمیچرتون بزرگ باشه دوما باید تو یه لحظه محکم بچرخونی.ال ای دی برای یه لحظه روشن میشه اما اگه میخوای مداوم این کارو بکنی باید بگم باید یک دینام بخری !

خداروشکر! نمردیمو معنی تدبیر رو هم فهمیدیم.دی:
    2008/09/29
    6,000
    410

هر کاری رو با ابزارش میکنن. شما با دمباریک اگر بیاین پیچ خودرو رو باز کنید شاید بتونید ولی هم پرد خودتون و دستتون در میاد هم پیچ داغون میشه.

با آلترناتور بهترین بازده رو میگیرین که بر 3 فاز تولید میکنه و میتونید صافش کنید با دیود وخازن

2011/09/20
    بجنورد
    973
    49

دوستان راحی هست که بتونیم فن رو بر عکس بچرخونیم :question:
    همینطور که میدونید اگه پلاریته برق بر عکس داده بشه به فن ، جهت چرخش فن عوض نمیشه بلکه اصلا کار نمی کنه حالا راحی نیست که بشه جهت چرخش فن برعکس بشه ؟

خداوند بی نهایت است اما به قدر نیاز تو فرود می آید ، به قدر آرزوی تو گسترده می شود و به قدر ایمان تو کارگشاست.
    [hr]
    2013/10/20
    7
    0

با تشکر از راهنمايي دوستان، دينام ها براحتي فن کامپيوتر نمي چرخند و همينطور کوچک و سبک نيستند؟(آيا اينطور نيست؟ اگه نيست نمونش رو ميگيد؟)
    آلترناتور هم از شکلش مشخصه بزرگ و سنگينه!
    2008/12/29
    1,660
    249

شما چه توانی تو خروجی نیاز دارید؟؟؟؟؟؟

فن کامپیوتر هم یک آرایش شبیه 3فاز داره در واقع یک موتور براشلس است می تونید کاری به مدارات روی بردش نداشته باشید و مستقیم سیمها را از سیم پیچ ها بگیرید و با دیود 3فاز را یکسو کنید

برای راهنمایی بیشتر ساختار موتور های براشلس و ساخت ژانوتورهای بادی سایز کوچیک را به انگلیسی سرچ کنید تا دستتون بیاد

از موتور هارد کامپیوتر (اینم براشلس موتور است)و موتورهای داخل درایوهای نوری هم می تونید استفاده کنید
    کسی که به کشورش به درستی خدمت کند،نیازمند تکیه به خاطره ی گذشتگانش نخواهد بود
    ولتر
    2008/09/29
    6,000
    410

با تشکر از راهنمايي دوستان، دينام ها براحتي فن کامپيوتر نمي چرخند و همينطور کوچک و سبک نيستند؟(آيا اينطور نيست؟ اگه نيست نمونش رو ميگيد؟)
    آلترناتور هم از شکلش مشخصه بزرگ و سنگينه!
    جریان الکتریکی وقتی جاری میشه که 2 میدان الکترومغناطیسی همو قطع کنن. هر چقدر جریان بیشتری بخاین باید میدان قوی تری داشته باشید و عبور از میدان الکترومغناطیسی قویتر نیروی مکانیکی قویتری لازم داره. پس مقدار نرمی چرخشش با توانی که تولید میکنه رابطه مستقیم داره.

ولی شاید بشه از موتور براشلس استفاده کرد الان که Mo-h یاداوری کرد فکر کنم بشه یه کارایی کرد با این فنها. ولی باید یه تغیراتی توش بدی.

حالا چیکار میخای بکنی؟ پروژه چیه؟ تحققاتی؟

صفحه 1 از 2 12 آخرین
نمایش نتایج: از 1 به 10 از 11