اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

می خوام تعمیر مادر بورد رو یاد بگیرم...؟

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

می خوام تعمیر مادر بورد رو یاد بگیرم...؟

سلام:
    می خوام تعمیر مادر بورد رو یاد بگیرم
    توی شیراز همچین دوره ای برگزار میشه؟

پاسخ : می خوام تعمیر مادر بورد رو یاد بگیرم...؟

به نظرم اولین و بهترین چیزی که میشه در ابتدا توی یه همچین فرومی یاد گرفت...ابزار و لوازم معمول در این کاره....

دیدگاه

سلام دوست من
      ببینید این کار کار چندان آسانی نیست من نمیدونم تحصیلات شما در چه حد ولی مطمئن هستم در ضمینه ی کامپیوتر چندان اطلاعاتی ندارید که چنین در خواستی کردید حتی خیلی از شرکت های تهران که مادر برد ها رو گارانتی می کنن تو ایران از پس تعمیرش بر نمی یان اونا رو عوض می کنن حتی یه فکس مدم ساده رو تعمیر نمیتونن بکنن فقت میبینم کدوم قسمتش مشکل داره اگر به صرفه بود عوضش می کنن پس شما هم بهتره این کار رو به متخصصینش وا گذار کنید
      موفق باشید :bye :bye :bye

دیدگاه

نوشته اصلی توسط محمد صالح
        سلام:
        می خوام تعمیر مادر بورد رو یاد بگیرم
        توی شیراز همچین دوره ای برگزار میشه؟
        نا امید نشو. تو موفق میشی. برای هر چیزی هم که نباید کلاس باشه. خودت دنبال کن.

مثلا همین بچه هایی که دارن رو میکروی ARM کار می کنن دوره خاصی که ندیدن. همینطوری گاراژی میرن جلو آخرش هم دانسته هاشون رو می نویسن و به صورت کتاب میدن بیرون. شاید هم از روی همون کتاب تدریس کنن.
        دلا یاران سه قسمند ار بدانی
        زبانی اند و نانی اند و جانی
        به نانی نان بده از در برانش
        محبت کن به یاران زبانی
        و لیکن یار جانی را به دست آر
        به جانش جان بده تا می توانی

دیدگاه

کاری نداره
          خازن هاشو عوض کن اگه درست نشد بگو آقا درست نمیشه
          البته چند تا تریستور هم داره که میگن میسوزه ولی من ندیدم.
          اگه میخوای مادر برد رو عیب یابی کنی ، جوونیت رو هدر نده. برای تعقیب یه خط سیم تو یه برد هفت هشت لایه پیر میشی. چه برسه به تحلیل مدار و عیب یابی
          بت در بغل و به سجده پیشانی ما کافر زده خنده بر مسلمانی ما
          اسلام به ذات خود ندارد عیبی هر عیب که هست در این مسلمانی ماست

دیدگاه

چه دلیلی داری که میآ‌خوای تعمیرات مادر بردها رو یاد بگیری؟
            مادربردهای الان اکثرن به صورتی هست که قبل تعمیر نیست و یا صرف هزینهآ‌ی تعمیر نمیآ‌کنه.
            شما یه مادر برد که حدود 60هزار تومن نویش قیمت داره میآ‌خوای تعمیر کنی؛ نصف روز وقت میآ‌زاری و قطعات هم؛ بعد به طرف میگی چند. چون دیگه این مادربرد تعمیری حساب میشه و اون طرف هم با خودش میگه دست دوم که بخرم ارزونتر برام در میاد.
            به نظر من اگه میآ‌خوای تعمیرات رو یاد بگیری از خیر مادر برد بگذر. بروی ریکاوری اطلاعات رو یاد بگیر که هم کمه و هم پول خوبی براش میدن.( برای یک مموری که حدود 30 عکس توش بود حدود 35 هزار تومن)
            البته اینهم درکل بگم که هر چندسال مردم کامپیوترهاشون رو عوض میآ‌کنن: اینی که من دیدم حداقل هر 3 تا 4 سال. حالا هر چند وقت موبایلشون رو عوض میآ‌کنن هر 8 تا 9 ماه. بنابراین گردش موبایل خیلی بیشتر از کامپیوتر هستش. شما یه نگا بنداز ببین توی یه خونه چندتا کامپیوتر هست و توی همون خونه چندتا موبایل. بگذریم

از خیر تعمیرات بگذری ( البته به نظر من) و وقتت رو روی یه کار بهتر بذاری خیلی بهتره

موفق باشید

دیدگاه

نوشته اصلی توسط mostafahk
              کاری نداره
              خازن هاشو عوض کن اگه درست نشد بگو آقا درست نمیشه
              البته چند تا تریستور هم داره که میگن میسوزه ولی من ندیدم.
              اگه میخوای مادر برد رو عیب یابی کنی ، جوونیت رو هدر نده. برای تعقیب یه خط سیم تو یه برد هفت هشت لایه پیر میشی. چه برسه به تحلیل مدار و عیب یابی
              تریستور ؟؟؟!!!

اونایی که شما میگید یا ماسفت هستند یا رگولاتور ! تریستور نداریم :biggrin:
              از ماست که بر ماست !

دیدگاه

چه دلیلی داری که میآ‌خوای تعمیرات مادر بردها رو یاد بگیری؟
                مادربردهای الان اکثرن به صورتی هست که قبل تعمیر نیست و یا صرف هزینهآ‌ی تعمیر نمیآ‌کنه.
                شما یه مادر برد که حدود 60هزار تومن نویش قیمت داره میآ‌خوای تعمیر کنی؛ نصف روز وقت میآ‌زاری و قطعات هم؛ بعد به طرف میگی چند. چون دیگه این مادربرد تعمیری حساب میشه و اون طرف هم با خودش میگه دست دوم که بخرم ارزونتر برام در میاد.
                به نظر من اگه میآ‌خوای تعمیرات رو یاد بگیری از خیر مادر برد بگذر. بروی ریکاوری اطلاعات رو یاد بگیر که هم کمه و هم پول خوبی براش میدن.( برای یک مموری که حدود 30 عکس توش بود حدود 35 هزار تومن)
                البته اینهم درکل بگم که هر چندسال مردم کامپیوترهاشون رو عوض میآ‌کنن: اینی که من دیدم حداقل هر 3 تا 4 سال. حالا هر چند وقت موبایلشون رو عوض میآ‌کنن هر 8 تا 9 ماه. بنابراین گردش موبایل خیلی بیشتر از کامپیوتر هستش. شما یه نگا بنداز ببین توی یه خونه چندتا کامپیوتر هست و توی همون خونه چندتا موبایل. بگذریم

از خیر تعمیرات بگذری ( البته به نظر من) و وقتت رو روی یه کار بهتر بذاری خیلی بهتره
                جناب اسپارت
                من با صحبت های شما کاملا موافقم و بسیار منطقی می فرمایید
                اما لطف کنین به صورت سوال توجه بکنین.
                ایشون نحوه تعمیر مادربورد رو می خوان یاد بگیرن، نه ایکنه آیا تعمیر مادربورد صرف میکنه یا نه.
                لطفا صورت مساله رو تغییر ندین. چنین پیشنهاد هایی رو می تونین بصورت خصوصی بفرستین.
                امیدوارم از من دلگیر نشین، و سعی بکنین منظورم رو متوجه بشین

شهریار
                Circuit Designers Choose Different Horses For Different Courses!

دیدگاه

سلام
                  این صفحه را ببینید انشاءا... به کارتان آید
                  http://www.farsiebook.com/bookdir/4_6_tarikh.htm
                  ویا
                  مرجع کامل مادربردها
                  http://dialup.persianblog.ir/post/202
                  ویا
                  http://articlevania.persiangig.ir/A+/APlus%20-%20Chapter%2006.part1.rar
                  http://articlevania.persiangig.com/A%2B/APlus%20-%20Chapter%2006.part2.rar
                  http://articlevania.persiangig.com/A%2B/APlus%20-%20Chapter%2006.part3.rar
                  http://articlevania.persiangig.ir/A+/APlus%20-%20Chapter%2006.part4.rar

دیدگاه

جناب اسپارت
                    من با صحبت های شما کاملا موافقم و بسیار منطقی می فرمایید
                    اما لطف کنین به صورت سوال توجه بکنین.
                    ایشون نحوه تعمیر مادربورد رو می خوان یاد بگیرن، نه ایکنه آیا تعمیر مادربورد صرف میکنه یا نه.
                    لطفا صورت مساله رو تغییر ندین. چنین پیشنهاد هایی رو می تونین بصورت خصوصی بفرستین.
                    امیدوارم از من دلگیر نشین، و سعی بکنین منظورم رو متوجه بشین

شهریار
                    شهریار عزیز خیلی ممنون از راهنمایی شما و چرا ناراحت بشم ؟
                    من احتمالن سوال رو اشتباه فهمیدم!
                    و اینکه مارگزیده از ریسمون سیاه و سفید میترسه. چند سال این کار رو دنبال کردم و دیدم عمرم رو تلف کردم. بهتر بود به جای تعمیر لوازم دیگران به فکر نوع آوری باشم. و فکر خودم رو خراب نکنم. هر وقت برای خودم همچین مشکلی إ¾پیش اومد برم و همون افرادی که دنبال تعمیرات هستن رو إ¾پیدا کنم ( که کم هم نیستن )تا کارم رو راه بندازن. برا همین هرکی از من میآ‌پرسه تعمیرات من هم میگم وقت نزار که عمرت رو تلف کردی.
                    امیدوارم کسی از دست من دلخور نشده باشه.
                    همیشه شادکام و موفق باشید.

دیدگاه

سلام دوستان درمورد هزینه تعمیر راست می گویند اما مسله ای که حایر اهمیت است این نکتهاست که تعمیر مادر بورد صرفا بحث مالی آن نیست بلکه مسیله سر یاد گرفتن طریقه کار کردن است شما می توانید کار بعضی از ای سی های ان را برای من توضیح دهید؟توی اینترنت خیلی دنبال نقشه ساده یک ماذر بورذ یا هارذ یا چیزهای دیگر گشتم اما پیدا نکردم پس این یک عیب است که طرذکار یک وسیله را ندانیم ما فقط می دانیم این چیپ ست پل شمالی است یا جنوبی و مسیله دیگر برای تعمیرات برد عیب یاب مادربرد است که براحتی عیب ان و قطعه معیئب را برای شما پیدا می کند اما نه برد های چینی 11 هزار تومانی که بیشتر ادم را گگمراه می کند.
                      he best network in the world

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
                      X